Mladý Indiana Jones: Cesta za světlem (2007)

Neskutečně utahaná multi kulturní část z Indie (Benáres) a jenom o trochu lepší, ale stejně utahaná část z Číny (Peking a okolí). Jeden z nejhorších dílů TAoYIJ.

Drátěná maska (1980)

Dokument o šermu, kde se střídají ilustrační rádoby historické scénky se záběry ze sportovního šermu. Přehledné vysvětlení základního dělení na fleret, kord a šavli a výborný komentář Jířího Adamíry.

Nevěsta s velkýma nohama (2002) (TV film)

"Když se oženíš s dcerou jiného vládce tak po jeho smrti získáš jeho zemi a to bez boje." A tak se Pipin III. Krátký rozhodl, že si vezme za ženu Bertu Uherskou, jelikož je jasné, to je od Francie hned za rohem (ve skutečnosti šlo o Bertradu z Laonu, což je v severovýchodní Francii, což dává mnohem větší smysl). Shrnuto, je to naprosto podprůměrný výtvor a těch pět a půl lidí co tvoří francouzský královský dvůr působí až směšně, stejně jako turnaj (s přibližně stejným počtem lidí) natáčený v jakémsi lomu. Tvůrci by udělali lépe, kdyby do toho nepletli realné osoby a otřesné pokusy o poezii.

Hokejový zázrak (2004)

Kurt Russell předvádí mimořádný herecký výkon a ten je doplněný uvěřitelnými výkony mladých herců, kteří ztvárňují americký hokejový tým. Film má výbornou hokejovou atmosféru, které k dokonalosti schází pár drobností (například film nezmiňuje, že třetí gól sovětů padl při jejich přesilovce - jako kdyby snad američani neměli žádné fauly). Také moc nechápu proč Tichonovovi nalepili tak obrovské až "břežněvovské" obočí. K úplné spokojenosti mi schází větší prostor pro zápas USA - Československo (skončil 7 - 3), ty pasáže s Rumunskem, Norskem a Západním Německem mohly být klidně vynechány, ale chápu, že film byl točen s ohledem na amerického diváka. Také potěší malá role Dona S. Davise jako jednoho z hokejového vedení. Velmi příjemné překvapení jako celek (ti co nemají rádi lední hokej si mohou odečíst jednu až dvě hvězdy).

Kajínek (2010) odpad!

Hned u prvních tří scén jsem si připadal jako ve špatném filmu. A ejhle ono to vyšlo! A s postupující stopáží se nakonec ukázalo, že ten začátek byl asi nejzábavnější. Film obsahuje hrozivě nepřesvědčivé výkony, které doplňuje ještě dost otřesný český dabing u některých herců (B. Linda, K. Duken a další). Ve skutečnosti je to několik filmů dohromady (krimi, akční thriller, drama) z nichž ani jedna úplně nesouvisí s těmi ostatními a ani jedna se zdaleka neblíží ani běžné průměrné kvalitě. Doplněné je to vyloženě odpudivou kamerou a nesnesitelnou hudbou. Tudíž výsledné hodnocení nemůže být jiné než "odpad". P.S. Je mi záhadou proč tvůrci angažovali pro tento snímek zahraniční herce, když to za a) žádné výrazné zlepšení nepřineslo a za b) ušetřené peníze mohli spotřebovat na spoustu jiných věcí (třeba na lepší scénář či schopnějšího režiséra). P.P.S. Některé Kájínkovy scény jsou naprosto bizarní, viz ta kde dělá supermana (nebo cirkusáka) a trhá rukama řetězy z podlahy. P.P.P.S. Grand finále s textem a sřídáním obrazu filmového a reálného Kájinka je už drobný detail, který těžko může snížit už takhle neskutečně mizernou kvalitu snímku.

Slavné dny (2010) (pořad)

Krátkometrážní pořad dostupný na stream.cz , který není vůbec špatný i když některá témata mi přijdou zpracována až trochu bulvárně. Zunovo dramatické pojetí je někdy také trochu přehnané. Velké plus za zpracování některých drobnějších a nenápadnějších témat.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Poněkud nedotažený dokument, jemuž trochu schází širší záběr. Dává neúměrný prostor P. Novotnému (o němž jsem doteď nevěděl, že vůbec existuje), který se úplně třese na to aby mohl něco vyzvracet ať už o sobě nebo o jiných. Hvězdu navíc za velmi trefné použití skladby Time Lapse od Michaela Nymana, známé z filmu Petera Greenawaye "A Zed & Two Noughts" (Zet a dvě nuly).

Vzpoura strojů (1986) odpad!

Tady to je opět jeden z těch filmů, kde se dá dát hodnocení pouze buď "odpad!" nebo 5 hvězd. Nicméně i přes vyloženě některé skvělé momenty jsem musel dát odpad, jelikož druhá polovina se nepříjemně vleče a finále opravdu nepřekvapí. Je to mimořádně špatný film, ale obsahuje i velkou porci zábavy. Děj moc logiky nedává, dialogy jsou nesmyslné a herci vyjímečně neschopní. Za shlédnutí to stojí hned z několika důvodů, jako jsou některé kreativní smrti, souboje s trucky (a jinými stroji) a v neposlední řadě výborná muzika od AC/DC.

Běžící muž (1987)

Brutální osmdesátkové béčko, které má všechno co k tomu patří. Psychopatičtí zabijáci, hláškující Arnold a to vše dokresluje dobové elektro. Film sráží finále, které tvůrci velmi odflákli, nicméně dávám čtyři hvězdy za zbytek a povedenou pokleslou zábavu.

Svět mýdlových bublinek (1985)

Tak tohle je hodně podivný nesourodý mix hraných záběrů z diskoték, rádoby dokumentárních zpovědí a pseudo diskuse vedené Janem Rosákem. Dávám jednu hvězdu za breakujícího Marka Vašuta na střeše otlučené Škody 100, jelikož to se opravdu jen tak nevidí.