Bláznivá olympiáda (2005) odpad!

Hrůza, naprostá šílenost, ale v tom nejhorším slova smyslu. Johnny Knoxville a jeho kožené výrazy podpořené nevěrohodným scénářem a otřesným herectvím Katherine Heigl jsou k nepřežití. A k tomu musím dodat anglicky: "This film is wrong in so many ways, that I can´t even name tham all."

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Vcelku zajímavý a zábavný seriál, který oplývá notnou dávkou bizarních postav a ujetého humoru, který nemusí každému sednout. Ovšem některé předváděné kreace jsou vskutku originální a nikde jinde je neuvidíte. Škoda otřesného českého dabingu, který sráží celý seriál minimálně o celou hvězdu (rozhodně doporučuji původní znění). Ale co opravdu škodí tomuto seriálu je neskutečně příšerná devátá sezóna, kterou se mi opravdu nedaří vymazat z paměti a proto to horší hodnocení. Devátá sezóna zobrazuje ansámbl v pozici učitelů na zdravotní fakultě, tudíž se tam objeví řada nových postav (případně jsou rozvíjeny vedlejší postavy z předchozích sezón) a dokonce i ti staří harcovníci se tam objevují různě (asi jak kdo měl čas) či dokonce také vůbec ne. A celý děj působí jak špatná (velmi špatná) parodie na předchozí sezóny. Nebýt téhle otřesnosti tak je to lepší *4, ale takhle nemohu jinak.

Vraždící krocan (2009) odpad!

Neuběhlo ani deset minut a už jsem se nemohl dočkat až ti idioti co tam hrajou zemřou tou nejpříšernější smrtí. Ani toho jsem bohužel moc nedočkal, oproti produkci od TROMA zde neměli ani pořádný rozpočet na slušné gore efekty a tak většina brutalit je dost odfláknutá. Jediné co pak zůstává je krocan, jehož hlášky jsou rádoby drsné a loutka dost tragická i na amatérskost snímku. Slušný hudební doprovod nemá šanci vytáhnout tuhle hovadinu z bahna odpadu. Viděl jsem už různé příšernosti a rád se nechám překvapit, zde ale člověk nenajde prakticky nic zábavného (až na nápad s krocanem, ale ten to taky bohužel neutáhne celou stopáž) a kdyby to bylo ještě o 10 minut delší tak už u toho opravdu usnu.

Road Trip (2000)

Nebýt Toma Greena tak je moje hodnocení trochu lepší dvojhvězdou, ale takhle nemohu jinak a výsledek skončil jednou hvězdou, prakticky jenom z toho důvodu, že v odpadu jsou i vyloženě horší věci. Průměrné, předvídatelné, chvílemi nudné a v momentech kdy je tam Tom Green tak také hodně zneklidňující, případně nechutné.

Návrh (2009) odpad!

Zkombinujte film Green Card (1990) a seriál Men in Trees (2006) a vyleze vám z toho The Proposal (2009). Podprůměrné komerční dílo, které nevyjede z nalajnovaných kolejí. Trapnost a předvídatelnost některých scén byla až bolestná. S. Bullock se snaží hrát drsnou šéfku (něco na způsob role M. Streepové v Devil Wears Prada) což jí ale dost nejde, tak tuhle pozici rychle opustí a snaží se film dohrát v pozici lehce ztřeštěného stárnoucího diblíka, což už si snad ani ona nezasloužila. Diváci tohohle filmu si to rozhodně nezasloužili.

Želvy Ninja (2014)

Jsem velmi rád, že želvy ninja jsou v kurzu i v 21. století. Nicméně forma, kterou jsou ztvárněny je dost nešťastná. Přitom ten film se ze začátku zdál celkem povedený, tvůrci želvy používali úsporně a vypadalo to, že by nová temnější verze nemusela být špatná. To vydrželo do chvíle, než je naplno nasadily na scénu a od té chvíle to šlo jenom z kopce. Spousta nesmyslné akce, hloupé vtipy, nelogické scény i jednání postav a v neposlední řadě odklon od původních detailů příběhu (proč bylo nutné nahradit původní příběh geneze želv a Třísky novým, který spojuje (zbytečně) April a želvy a Třísku (který tu je jako pokusné zvíře - což popírá jak předchozí seriál tak i původní komiksovou předlohu)?). K tomu přidejte Trhače, který vypadá jako přehnaná verze Predátora, který se inspiroval v samurajském brnění a kterému někdo řekl, že čím víc čepelí bude mít tak tím víc bude hustější. Výsledkem je odpudivá karikatura. Také jsem nepochopil, proč proboha byly želvy stylizovány jako banda mladistvých afro-američanů. Z hereckých výkonů mohu zmínit pouze Williama Fichtnera, který je ve své poloze záporáka velmi průhledný a má i dost strašné scény (jako ta jeho závěrečná), ale to je spíš chybou scénáře. Jsem rád, že jsem po dlouhé době viděl nové dílo s tématikou želv ninja, nicméně je to velké zklamání, které s trochou péče tvůrců mohlo být odvráceno.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

80. klasika natočená s velkou nadsázkou. Kurt Russell je tu extra drsňák, co celý film nepřestane "hláškovat" a co věta to perla. Scénář je i na 80. léta dost šílený. Film má geniální 80. elektro hudbu na které se výrazně podílel i režisér John Carpenter (rozhodně doporučuji OST). A nesmím opomenout zmínit i roztomilé triky a masky (např. zombie orangutan, či co to je :-).

Sharknado 2 (2014) (TV film) odpad!

Oproti jedničce je to již úplně bez děje, o to víc tvůrci vsadili na sled přebrucených scének, které doplňují/ozvláštňují herecká camea všeho druhu. Scénky jsou přešponované do největžích extrémů a pokud budou tvůrci chtít aby trojka byla aspoň na úrovni dvojky, tak budou mít sakra co dělat, aby tomu dostáli. Film je to otřesný, ale jako lehká zábava funguje spolehlivě a člověk si užívá tu jízdu od letu jumbem až po extempore mezi mrakodrapy.

Baskický strom (1989)

Dokument který má mizivou informační i vizuální hodnotu. A otázkám nastíněným v obsahu se dokument nevěnuje vůbec. Ale jak píše CageDepp, ten týpek s tou kamennou koulí je fakt hustej a vytáhl to až na tři *.

Proud času (2003) odpad!

Nechápu tak vysoké hodnocení. Film je těžce podprůměrný a je z tria podobných filmů (Lovci pokladů / National Treasure a Kopí osudu / Das Jagd nach der heiligen Lanze - pravda v těchto snímcích není prvek cestování časem, ale to je při shlédnutí Proudu času vlastně pozitivum) bezkonkurenčně nejhorší. Tentokrát to nezachránil ani Billy Connolly. Pomineme naivitu, která se týká jak archeologie, středověku i cestování časem, ale ani ostatní aspekty nejstojí za nic, ať už jde o prkené herectví, nesmyslné dialogy nebo banální love story či umělé zvraty a dramatické momenty. Otázkou zůstává kolik z toho bylo způsobeno českým dabingem TV Nova. Takhle nemohu než vynést rozsudek: Hrůza na všech frontách. P.S. Perlou je, jak už tady ostatně v jednom komentáři zmínil Chaospunx, výklad u modelu hradu z 14. stol. o tom jak "Americká armáda brání pevnost La Rouge před Francouzi". :-)