Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

// "The past is already written. The ink is dry." Cestování časem jsem teď měl v GoT, bylo to zhruba jen o nekonečně moc úrovní lepší a nesral mě tam dvě třetiny stopáže polodementní šašek s tunou make-upu. Neříkám, že se u nové Alenky nedá chvílemi bavit, je jich ale zatraceně málo a za ten "čas" vám to rozhodně nestojí. 4/10

Správní chlapi (2016)

// Jako kdyby si Black napsal svůj vlastní malej Chinatown. 9/10

Triple 9 (2016)

// Aneb když si hrozně přejete, aby se vám nějaký film líbil, ale ono to prostě sakra nejde. Na papíře to asi vypadalo božsky, obsazení si Hillcoat už snad ani nemohl sehnat lepší, ale to provedení. Krucinál. Úvod filmu vynikající, policejní razie jak z Rainbow Six Vegas, drama a váhání postav alespoň na nějaké základní úrovni taky fungovalo, ale co je mi to platný, když jsem se o postavy za celé dvě hodiny nezačal ani v jeden moment zajímat. Ruská mafie ohraná, Gal Gadot zoufale nevyužitá, kdyby se scénář raději soustředil trochu víc na postavy, přitlačil co se strachu týče, namíchal do toho šedivější charaktery a režisér to pak celé prodal jako víc než jen pečlivě ustrojenou krimi, asi bych se do toho filmu klidně i zamiloval. Takhle tomu ale chyběla duše. Nový Town ani Heat se nekoná. Bohužel. 6/10

Preacher (2016) (seriál)

// Jako nepolíbený komiksem můžu říct, že tímhle pilotem si mě AMC naprosto získalo na svou stranu. Představení postav bylo výborné, příběh byl dávkovaný s citem, ale i s koulema, bitka v letadle zase připomínala ty lepší časy v Banshee a humor, který celou tu úvodní hodinku zdobil, si asi většina lidí instantně zamiluje. A pokud ne, pořád je šance, že vás alespoň vezme ta v jádru vlastně docela komorní story o tom, že lidé, kteří si o sobě myslí, že jsou zlí, ještě nutně nemusí skončit v pekle. A s takovouhle vírou já jsem v osmi případech z deseti spokojen.

Falešní poldové (2014)

// Když komedie není chytrá, svěží a bohužel - ani příliš vtipná. Let's Be Funny next time, guys! 4/10

Skála (1996)

// Chlapský film skrz naskrz, klenot akčního žánru devadesátých let a důkaz, že Michael Bay v tom Hollywoodu je naprosto právem. Akorát se měl narodit o patnáct, dvacet let dřív. Dnešní doba ho totiž zkazila, zfrančízovala a natolik svázala, že se obávám, že nic podobného už nám za jeho kariéru nikdy nenabídne. A to je prostě škoda. 10/10

Marseille (2016) (seriál)

// Ew. Tak tohle je fakt špatný. Mizerná režie v kombinaci s amatérskou kamerou (v jedné epizodě někdo vyloženě zkoušel natočit dialog ze všech možných úhlů a zoomů jen ne z toho správného, nepochopitelně) a tím nejbéčkovějším možným scénářem rozhodně není věc, kterou bych od Netflixu kdy čekal. A to dokonce ani v případě, že se jedná o čistě francouzskou produkci. Hudba k smíchu, herci afektovaní, logika si vzala dovolenou, baví tak vlastně jen prostředí krásné Marseille a fakt, že je tu během 8 epizod víc sexu jak za 5 řad Game of Thrones. A ještě navíc ve slow-motion. Místy jde tak mnohem spíš o nechtěnou parodii klasik jako Boss nebo House of Cards, rozhodně ne hrdého následovníka. Což je zkrátka škoda. 4/10

Captain America: Občanská válka (2016)

// Prosím, ať dostane teta May vlastní film. Ok, Spider-Man v něm může hrát taky. Ale hlavně ať je tam ta teta. 7/10

Mládí v trapu (2003)

// Ujeté balancování mezi 90 minutami v trapu a generační komedií s přesahem? No, když to musí být.

Časové pásmo bylo změněno