Hurvínkova kouzelná flétna (2005) (divadelní záznam)

Zatím se mi vždy líbili spíš starší Hurvínci a novější mě nechávali chladným. Ale tenhle se velice povedl. Skoro sedmdesáti minutový příběh uteče jako voda a zanechá příjemný pocit.

Spider-Man (2002)

I po sedmi letech stále koukatelné. Ale i tak mám pocit na rozmezí tří a čtyř, prostě Spider-Man není můj šálek komiksového hrdiny. 70%.

Terminator Salvation (2009)

Už je to skoro jen samá akce typu Transformers a skoro nic kolem. To mi nestačí.

Bruno (2009)

Tak nejdřív je potřeba překonat zděšení z některých opravdu drsných scén. Teprve potom, nejlépe při druhém shlédnutí je možné odpoutat se od šokujícnosti Bruna a začít se bavit tím, co je zřejmě cílem - reakcemi lidí, kteří jsou zde konfrontováni s kousky hlavního hrdiny. V té fázi jsem já - tedy první fázi odmítnutí mám za sebou a další fáze už je hodně dobrá. Vím že ne každý se přes první fázi dostane - převážně asi ženská část publika. Kdo však vytrvá a dokáže ocenit "to kolem", bude film pravděpodobně hodnotit kladně. Prostě Bruno/Borat/Ali G nezklamal.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Příjemná akční pohádka a jako takovou je ji nutné hodnotit. Potěší účast Sammo Hunga a dalších známých tváří v malých roličkách. Pěkné čtyři hvězdy.

Taneček přes dvě pekla (1982) (TV film)

Trochu podivně moderní pohádka, ale čerti z pekla druhé kategorie a písničky ji staví o příčku výš. Jo a zelí, to je nezapomenutelné.

Reset (2009)

50%? Tak to je hodně málo. Sice se málokdo ubrání pocitu Déjà Vu, ale to mi vůbec nebránilo si film užít. Dobrá akčňárna v komorním obsazení a rovné čtyři hvězdy.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

U Cimrmanů je to dost jednoduché - nevzpomínám si na nic, co by nebylo za plný počet (s vyjímkou pozměněných dialogů a obsazení LP(CD) versus DVD). I v této hře je spousta super hlášek, které napadají člověka v běžném životě (Ty nejsi Vlasta? Ty jsi Vlasta.).

Princ a Večernice (1978)

Jedna z dobrých pohádek ze zlatého období české filmové tvorby. I po 31 letech od vzniku je pořád pěkná. Špičkování Menšíka s Filipovským bylo výborné.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Ano, typický Flynn Carsen. A protože se mi líbí i předchozí díly, tento je na tom naprosto stejně - pomezí čtyř a pěti. Tak dám jednou pětku, ne?