Poslední legie (2007)

Američani se začli předhánět ve tvorbě římských legií ( Poslední, Centurion, Orel atd. ). Češi předhánějící se ale v ničení jejich hodnocení je jak vidím bohatě trumfnou.

Titanic (1997)

Bezpochyby největší film moderní tvorby a jeden z nejlepších v celé historii. Co víc říkat. Snad jen, že kdo tomu dal odpad stejné kategorie jako Majoru Majsnerovi byl asi taky na návštěvě v Njů Jorku, jinak nevím :-)

Jako pavouk (2001)

Alex Cross už sice nemá další díl tak výborný jako Sběratele, ovšem Freemanovy detektivky jsou klasa jedna jako druhá, bez ohledu na jejich hodnocení zde.

Sběratel polibků (1997)

Ne tak dokonalé, jako Sedm, přesto třída kriminálel a jeden z mých nej s Freemanem. Jestli někdo tvrdí, že vraha lze snadno hádat, tak kdyby neslyšel český dabing, tak kecá.

Legionář (1998)

Tam kde zřejmě Van Damme nenakope tisíc číňanů asi není dle některých jeho hraní dobré.

Neporazitelný (2002)

Vynikající výkon Falka, oblíbený Wes. Film ničí spíše kecalové a jeho pokračování než jeho kvalita. Tu má.

Sniper (2002)

Někteří rádoby kazisvěti kritici dobrých drama filmů by si napřed měli zjistit premiéry a roky natočení filmů, jestli je tedy vůbec kdy sledují, než běží z kina komentovat a pak teprve kecat že někdo něco kopíruje. Takže pro pořádek, nikoli Sniper Telefonní budku, ale Telefonní budka kopírovala Snipera, jelikož Sniper měl premíéru v lednu 2002 kdežto budka vznikla až po něm a do kin šla v červnu 2003. Možná tento film není tak hvězdně obsazen, ovšem coby odstřelovač je Sniper Snipes rozhodně lepší.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tahle série po skvělém úvodu míři akorát rychle a zběsile do odpadu.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Jednička a dvojka na pětku, tedy hvězdnou, ne tu v žákajdách :-) Dvojka by měla jistě i šest a víc kdyby to šlo. Bohužel třetí díl strašný pád dolů. Nečekal jsem už žádnou slávu, bylo mě jasné že Sly z toho udělá nakonec jen další pětidílné Ramby Balboy jen aby třískal z jména dokud to jde. Ale tohle je víc než nečekané. Jediné plus vidím v doplnění skvělými Snipesem a Fordem společně s excelentním Banderasem. U Mela Gibsona si již tak jistý nejsem, ačkoli on je skvělý ve všem, tady přece jen šlo asi jen ukázat jej coby Šíleného Maxe, viz. hlavně finální scéna nástupu do nákladního auta. Možná škoda, je sice zatím nej záporák, ale šlo myslím i víc z něj udělat. Arnie konečně přestává ve filmu jen mluvit a taky něco dělá, supr, ale ti mladí to je zkáza, To je snad výběr best of béček, jinak nevím kde na ně chodí. Hlavně ta Xena která si hraje na Umu Thurman která přepere osmaosmdesátku byla fakt zásah. Ale ne do černého, ale do bránice smíchu. Stejně jako ten maníček hrající si na Cruise na skále jehož postava prakticky míří jen do šachty výtahu, aby předved svůj skok Tobey Maguiera Spájdrmena, ve které pak měla raděj zůstat. Přitom nádech výběru nových členů týmu začal supr, těšil jsem se. Ale pak přišlo zklamání. Proč scénáristi neumí z těhle postav vytěžit víc nechápu. Věčná škoda jak už napsal někdo jiný, pořád super akčňák, ovšem akce už až moc a příběh psaný za každou cenu vzniku dalších dílů už není Postradatelní, spíše postradatelný až po po no vy víte sami. Nevím proč ale stále mi tu chybí Steven Seagal nebo Michael Dudikoff, kteří konečně snad ve čtyřce už budou. Ale třeba takový Vin Diesel triple x by se sem možná taky dost hodil. Jen už ale netočit Exka jak Harryho Pottera na sto dílů dokud je nenechám poumírat, toho se dle infa na další díly začínám fakt bát. Trojkou už by myslím exka měly končit. I když kdo ví, uvidíme za další dva roky co přinese nový díl. Snad aspoň ten dabing když už nic víc nebude kazen jak nyní už konec super hlasu Stathama...(

Partička (2009) (pořad)

Česká je super. Ale ta slovenská je geniální. Nikdy snad mimo Kronera jsem neviděl vtipnější slovenské herce jak Latináka a hlavně Ďurka Kemku. Snad Petera Marcina. A Petra s Robem k nim pomohli sestavit fakt super zábavní tým. Snad jen Uragán se jim může na Slovensku rovnat. Smutné ale je že hodnocení dává především český divák kterému ze Slovenska věčně není nic fajn a slovenská televize pro změnu dokázala ze skvělého pořadu udělat mrtvé ticho na večery.