Poslušně hlásím (1957)

"Švejku, Vy dobytku !" ### Pro mne je tohle spolu s předchozím dílem prostě srdcovka. V mládí se mi to dostalo do krve a od té doby se to nemělo šanci vyplavit. Krom naprosto perfektně ztvárněného Švejka, který je od této chvíle vždy s Hrušínkým spojen, je zde excelentní Marvan coby putimský strážmistr. [100%]

Šíleně smutná princezna (1968)

Tak trochu jiná, písničkově muzikálová pohádka s hvězdami popu a dvěma "nesmiřitelnými" rádci-generáli-tlumočníky na obou stranách. ### "Nepřítel obětuje levé křídlo. Co uděláme my?" - "Obětujeme pravé křídlo?" "Chyba! My obětujeme obě křídla!" ### "Co budeme dělat?" "Tlumočníky! Já u Vás, vy u nás." "A co reči?" "Nejsou potřeba. U nás se mluví stejně jako u Vás. Ale nikomu ani muk, ještě na to nepřišli." [80%]

Čokoláda (2000)

Velice pozitivní příjemná klasika s dobrými hereckými výkony a hudbou. [80%]

Troja (2004)

Ano, je to hodně prvoplánově ohnuté tak, aby to bylo co nejvíce popcornově mainstreamové. Ale nemůžu si pomoct, u mě to má daleko více plusů než mínusů. Výprava, někteří herci a natočení soubojů/bitev -> jednoznačné plus. To zastíní i historicko-mýtickou zhovadilost na hodně místech. Kdyby už kvůli ničemu jinému, tak souboj Hector-Achilles je jasný důvod se na to podívat (video->spoiler, ale stejně všíchni víme jak to dopadlo, že). [80%]

Jurské komando (2008) odpad!

Test odvahy, má to 11%. Ne že bych filmy odsuzoval dopředu, ale přece jen nějaká pre-selekce musí být. Takže udělám na sobě pokus: Jak dlouho to vydržím po očku sledovat? Zanechá to nějaké podstatné stopy na mé psychice? Závěr: je to peklo! Nedá se to sledovat ani na 10% pozornosti bez újmy na duševním zdraví. Cituji z citace textu distributora filmu: "Trikově nabité akční sci-fi ukazuje apokalyptickou vizi světa, ve kterém si vědci zahrávali s časem tak dlouho, až se jim vše vymklo z ruky." Nejsem si jist, zda mysleli trika s krátkým nebo s dlouhým. Ovšem jedna pasáž ze souvěti je pravda, vymklo se jim to z ruky - ale nikoliv vědcům, nýbrž tvůrcům filmu. [0%]

Evo, vdej se! (1983)

Neurazí, ale ani nepřekvapí silnějším dojmem. Je to celé takové nedodělané, na půli cesty. No zkrátka socialistická depka mladé svobodné učitelky. Nic víc, nic míň. [50%]