Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Jsem hráč, narážky a easter eggy jsem chytal celkem v pohodě. Ryan Reynolds je opět výborný, zbylé obsazení je kupodivu také v podstatě celé fajn. Bavil jsem se dobře a určitě to můžu doporučit na velkém plátně, ale ohromen jsem rozhodně nebyl. Je to hravé, zábavné, ale chyběl mi tam nějaký hlubší smysl toho všeho, prostě jen popcornová zábava. Neříkám že je to špatně, reálně bych tomu dal tři a půl hvězdy.

Luca (2021)

Animace v pohodě a středomořská nálada plná slunce, těstovin a Vesp je příjemná. Ale humor skoro není a zápletka mi moc nesedla, celkem jsem se místy nudil. Z Pixaru je to určitě spíš druhá liga.

Můj kámoš špión (2020)

Překvapivě příjemné a ne dětinské. Dave Bautista se rozumně soustředil na fyzické hraní a nesnaží se o Oskara, takže si úplně vystačí s kontrastem svojí postavy s okolím, přidá pár suchých hlášek, zamračený výraz a ono to stačí. Bavil jsem se dobře a pár vtipů je výborných, navíc malá Chloe Coleman je fakt talent. Takže i když je to předvídatelné, dobře to odsýpá, tak nějak mile a sympaticky.

Výbušnej koktejl (2021)

Shlédl jsem to hlavně kvůli Karen Gillan. Byl jsem zvědav, jak se popasuje s akčním žánrem. No, nebudeme si nic nalhávat, nebylo to nic moc. Nemyslím, že je špatná herečka, ale tvrďáka jsem jí moc nevěřil, ten nehybnej kamennej obličej, to bych jí spíš ušil roli vtipkujícího sarkastickýho zabijáka a ne parodii na Johna Wicka. Ve rvačkách nebyla přesvědčivá, vůbec akční choreografie byla místy vysloveně k smíchu, nelogická a divná a zpomalené záběry mě v polovině filmu už neskutečně štvaly. Snaží se to být děsně badass a cool, ale vizuál a střih vypadá jako kopie něčeho, co jste už někde viděli. Neříkám, že jsem se nezasmál a pár nápadů to mělo, ale je to film na pomezí dvou a tří hvězd. Dobrá byla ta malá holka Chloe Coleman, trio vysloužilých hvězd v rolích  knihovnic sice blblo a bojovalo úplně nelogicky, ale nápad to byl zajímavý. Ale jinak tomu do zábavného béčka dost chybělo, hlavně ve scénáři a lepší režii.

They Met in Bombay (1941)

Rozhodně musím ocenit rozmanitost, jednu chvíli v hotelu v Bombaji, pak na lodi, poté Hongkong, navíc na konci nečekaná akční army vložka. Clark Gable, jakožto zřejmě jediný herec té doby, který si může doopravdy dovolit nosit svůj typický knírek, je dostatečně rázný, Rosalind Russell mě naopak moc neohromila. Je to ale příjemně dobrodružné a dialogy nedrhnou, co chtít víc.

Pomsta (2021)

Velmi kvalitně a rutinně natočeno, koneckonců Martin Campbell není žádný amatér a tento žánr mu rozhodně není cizí. Má to sice překvapivě dost hluchých míst a sedmdesátiletý Michael Keaton, byť hraje dobře, mi do role  vůbec neseděl, ale jinak to má i vtip, Maggie je skvělá jako vždy, jakož i stále zábavný Samuel L. Jackson a kamera a režie je prostě velmi dobrý standard, což se týká i rozumného střihu. Zaplaťpánbůh aspoň za to.

The Feminine Touch (1941)

Celkem sympaticky střelené, ovšem spíš dobře zahrané, než napsané. Některé dialogy jsou skutečně výborné, ale pak se postavy začnou chovat jako malé děti a sklouzne to trochu do bizarnosti, jen Van Heflin vyčnívá tou balicí úlisností, ten má asi nejvíc prostoru pro hraní.

Storm in a Teacup (1937)

Ústřední pár mladých budoucích hvězd je příjemně sympatický, taktéž záplava skotské angličtiny je originální. První část než došlo k soudu mi přišla zábavnější, potom už se toho přeci jen moc neděje. Hlavní děj se postupem času moc nekošatí a místy je to trochu naivní, ale bavilo mě to.

Ladies Should Listen (1934)

Hodně kraťoučká komedie s jednoduchou zápletkou, kde začínající Cary Grant nijak výrazně hraje svého obvyklého svůdce žen. Jediná trochu živější postava je Frances Drake, jinak mě toho moc nezaujalo, na tak krátké stopáži se ani moc humoru nevešlo. Zatím nejstarší film s Cary Grantem, co se mi podařilo sehnat.

Rings on Her Fingers (1942)

Skutečně, či spíš neskutečně nádherná Gene Tierney v roztomilé romanci s kupodivu nevýrazným, naivně přitroublým Henry Fondou. Moc se nenasmějete, ani zápletka není bůhvíjaká, ale je to příjemná podívaná, byť mi z ní kromě Gene nic neutkvělo.