Thor (2011)

Super hrdiny mám rád, ale zrovna THOR k nim nepatří a po shlédnutí filmu ani patřit nebude. Hvězdička za grafické zpracování.

Pátý element (1997)

Skvělý film který mám rád již od dětství, ale už si ho nepouštím v takovém intervalu. Film mě zaujal a důkazem toho i je, že si de facto pamatuji všechny scény do současnosti a to jsem film pěknou řádku let neviděl.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

I když to není přímo LOTR kterého už zřejmě moc filmů nepřekoná. Je to hezký příběh plný akce, napětí, historie ještě dávno před cestou Froda. Viděl jsem Hobita v kině a byl jsem celkem mile překvapen na plný počet to sice není, ale může to být ovlivněno i přehnanými nároky po perfektní sérii pána prstenů.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jeden z nejlepších fantasy snímků i když se mi ostatní díly líbili více než ten první. Pořád je to procházka překrásnou krajinou Nového Zélandu a životním příběhem jedněch malých hobitů.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jeden z nejkrásnějších filmových zážitků. Velice krásný příběh. Jeden z mála filmů který na Vás zanechá hluboký dojem i když to zrovna není film který si pravidelně pouštíte. Neuvěřitelné herecké výkony, překrásná hudba, skvělý český dabing. Konec filmu je jeden z nejlepších vůbec. Tohle je jeden z filmů který prostě musíte vidět.

Temný rytíř povstal (2012)

Prozatím poslední díl veleúspěšné ságy pokračuje. Svým příběhem ani ztvárněním však nepřekoná díl druhý, ale i tady se jedná o skvělý film plný násilí, chaosu, nenávisti, lásky a neuvěřitelné zkázy města Gotham. Nebudu se opakovat jako u předchozích dvou dílů režie, hudba, herecké výkony, herecké obsazení to vše je dovedeno do stavu dokonalosti, jen tomu něco chybí .... zřejmě Heath.

Temný rytíř (2008)

Pokračování nesmírně poutavé a skvěle natočené ságy. Tenhle díl je nejtemnější, nejchaotičtější, nejmorbidnější, nejnechutnější. Neuvěřitelné výkony Heatha Ledger, dokonce zastínili samotného Bale, budiž mu země lehká. Takovým způsobem jakým Heath zahrál Jokera se ani nedá popsat. Za mě je to nejlepší herecký výkon v historii kinematografie a může s ním maximálně soupeřit Brad Pitt ( 12 opic ) nebo Marlon Brando ( Kmotr ). Všechno v druhém pokračování je naprosto dokonalé, temné a tajemné. Jsem rád, že jsem se dožil dne, kdy se tenhle skvost dostal na filmová plátna.

Batman začíná (2005)

Počátek jedné velké ságy, jednoho velkého režiséra. I když je to nejslabší díl celé ságy, pořád je to film, který patří mezi skvosty moderní kinematografie. Neuvěřitelně podaný příběh o jednom hrdinovi, který čelí bezpráví a násilí a obětuje pro to naprosto vše, na čem mu záleží. Úžasné herecké výkony pana Christiana Bale a úžasně natočený film v podání Christophera Nolan.

Avatar (2009)

Jeden z nejvíce přeceňovaných snímků současné doby. Film ke kterému režisér potřeboval jen z Indiánů udělat modré stvoření. Příběh který byl použit už ve známé pohádce Pocahontas. Jen k tomu potřeboval miliony dolarů, aby udělal hezké efekty a parádní animace. Dvě hvězdy za grafické ztvárnění filmu. Bohužel jen zasadil starý příběh do nového kabátu. Smutné je, že lidem už záleží více na grafickém zpracování než na příběhu.