• Krátkometrážní

Lana Del Rey - Young and Beautiful (2013) (hudební videoklip)

Píseň Young and Beautiful zasluhuje velkolepý film, kde by timingově explodovala na konci příběhu. Krásná představa.

O Is for Orgasm (2012)

Doporučuju v perfektním zvuku! Mám rád nekonvenční filmy, které mají filmový jazyk. Filmy ke kterým musí filmový divák jít pod povrch (pod kůži) a pochopit strukturu filmu. Hluboké kompozice, hypnoticky dlouhé záběry. Tvůrci Bruno Forzani, Hélène Cattet perfektně rozdělují divácké ohlasy. Sonický orgasmus - zvuky - do detailu je vše slyšet - vrzání kožených rukavic, říznutí břitvy, hořící cigareta, doutnající uhlík, prsty třoucí se o kůži, podmanivý výdech vášně. Vizuální orgasmus.

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Šion Sono je mistr a úchyl v jednom těle. Během sledování se mi těžko dýchá a jeho temná stránka je jedinečná. Až zaranžována optika Davida Lynche. Znásilnění diváka.

Rozpoutané peklo (1997)

Jsou filmy, které můžeme sledovat každý rok (díky Tv programu) a stejně mu zůstaneme věrní. A právě ROZPOUTANÉ PEKLO je jeden z těch filmů. Krásná příroda, městečko podobné Twin Peaksu, skvělý Brosnan, příjemný příběh a na svůj rozpočet perfektní efekty! Radši dám dvakrát po sobě tenhle kousek než Jacksonovo Volcano.

M is for Malice (2013)

Výborná práce s detaily a zvukovými ruchy. Drsné masky, výborná kamera, temná atmosféra, děsivé ozvěny a zvuk říznutí výborný.

M is for Mind Meld (2013)

Výborná myšlenka, skvělé zpracování. Automutilace ve Scream 4, nebo Orphan a mnoho dalších morbidních scén narvaných do 3 minut. Perfetto!

M is for Moisture (2013)

I některé splatter kultovky působí vedle M is for Moisture mainstreamově. Pořád očekáváte, že nic nepřijde, ale potom na vás tvůrci hodí kýbl krve.

Holy Motors (2012)

Více vyzařovaný akt (zahraný hlavní postavou, divadelní formou, bizarních perverzí), ale méně tajemnější (ve slovech, otázkách, myšlence) Cosmopolis. The world is one big theater. ******* Po druhém zhlédnutí zvyšuji je to více tajuplnější než jsem se domníval. Během Holy Motors se dostáváme do úplně odlišného světa než v jiných filmech, a to je to kouzlo.

L'étrange portrait de la dame en jaune (2004)

Červené světlo vyzařující zlo, příchod vraha v podkresu tichého šeptání a zvuku kožených rukavic. Postup gialla perfetto. Úhel pohledu kamery geniální, závěr v odrazu rozbitého zrcadla opět podmanivé. ******* Fin de notre amour, La má určitou spojitost s tímhle snímkem (oko na papíře), kdy se detaily prolínají dohromady a dávají tomu větší rozsah.