• Western

WikiLeaks (2013)

Vcelku slušné drama o tom, kterak hackerský "terorista" a podivín v jedné osobě provedl "útok" na USA, a odkryl tak její celosvětovou síť krys, přičemž epizoda o útěku jedné takové je v celém filmu to nejdojemnější (asi jako migranti paní kancléřky). Příběhu určitě neprospívá jednotný postoj jaký zaujal: USA jako obět- ale prosím Vás; představa pana Berga, jakožto nejkorektnějšího novináře současného světa. Co naopak prospívá je pan Cumberbatch.

Dívka v modrém (1939)

Geniální. Už jen ta představa toho, že by se událost, kterou si prošel Jan Karas (vystoupení dámy z obrazu), mohla udát, je geniální a v tomhle Vávrově černobílém filmovém provedení se jedná o nesmírně milý a zábavný snímek. V momentě vystoupení úžasné Komtesy Blanky z obrazu, jako bych se i já vrátil o nějakých 300 let zpět. Projev Lídy Baarové je famozní a když pominu zbytek skvělého osazenstva, tak si dovolím tvrdit, že tento snímek udělala právě ona. Velké štěstí Jana Karase (Nový), že má tak pohotové kamarády, kteří pro žert nejdou daleko. A teď mě omluvte, letím zlíbat obraz Audrey...

Daleko od hlučícího davu (2015)

Forma vítězí nad obsahem... Audio vizuální pohlazení... Krásná kamera a ještě krásnější hudba, díky které jsem se na tento pěkný film, v němž hraje složitost povahy ústřední hrdinky hlavní prim, kouknul. Bathsheba je opravdu krásná, já bych napsal i tvrdohlavá, v podání líbezné Carey pomotala hlavu i mě, a v neposlední řadě bohatá. V součtu s trojicí nápadníků tak není o lyrický příběh nouze.

Romance pro křídlovku (1966)

Láska to byla křehká a naivní. Pouze taková, jakou si tak mladá srdce mohly, v jejich svízelné situaci onoho rozpáleného, hřejivého léta, nabídnout. V kontrastu s nemohoucím stářím a blížíci se tragédií nesmírně zasažitelné dílo s obsazením a výkony, zkrátka skvělými. Smutné

Je prostě báječná (2014)

Fanky bláznivá romanťárna mísící hotelové prostředí s divadelním. Zběsilá vztahová konverzačka, jenž nesundá nohu z plynu, které nechybí nadhled (jest pouze chybou divákovou, že sám jej postrádá). Mezírky ve scénáři jsou, i tak je to ale skvěle upleteno, obsazeno a zahráno, plus s perfektní tečkou na závěr jako bonbónkem. Imogen je po celou dobu úchvatná a spolu s Holly a Vivian představuje další báječnou prostitutku, přičemž lepší citát asi zvolit nemohla. "Věřím v růžovou. Věřím, že smích je nejlepší spalovač kalorií. Věřím v líbání, v hodně líbání. Věřím, že je možné zůstat silnou, i když se vše ostatní kazí. Věřím, že šťastné dívky, jsou ty nejkrásnjší dívky. Věřím, že zítřek je novým začátkem a věřím v zázraky."

Země zítřka (2015)

Tak tenhle výlet za lepším zítřkem vskutku za moc nestál. Vlastně ona ta cesta (strastiplná) je mnohem více zdařilejší a zajímavější, než samotný výsledek, přičemž kromě pár prosklených vysokobudov, propletených dálnic, ze pár vznášejících se prostředků a samotného "správce" se z něj nedozvíme, krom zrodu, absolutně nic. Ze zábavného světa plného fantazie a netušených možností se tak ve výsledku stává boj o chatrný dnešní svět, jenž nás tak sebejistě obklopuje. Sdělení je to pěkné, ale bez hurá, hurá efektu stěží někoho osloví.

Terminator Genisys (2015)

Zapomeňme na atmosféru a napětí. TG je zábavný, akční, na efekty přebohatý a tudíž hlavně přehnaný. Zkrátka takový, jak filmy tohoto tipu posledních pár let z Hollywoodu vypadají a že se jedná o klasickou značku... tím lépe. Zapomeňme na minulost. TG si jde svoji cestou a předkládá tak vlastní alternativu Terminátorova příběhu, který jako jediný je stále takový jakého jej, alespoň já osobně, chci mít-s tváří taťkovou Arnoldovou (jen ta tkáň mu maličkou zestárla), s hláškami jež nevyschnou, spoustou nábojů které nedojdou, a silou co nevyprchá. Spousta odkazů, narážek a protentokrát vztah otec/dcera. Emilia akční hvězda zatím není, ale spolu s Arniem jim to šlape skvěle. Ve výsledku by patý díl chtěl být strašně moc jako druhý či první, ale není. Přesto je dobrý. Nebýt několika šíleností: estráda helikoptér, konce, špatného castingu (hrozní Jason, Jai), byl by dojem daleko lepší.

Život je život (2015)

Rodinná taškařice či drama o tom, že otcové to s dcerami nebudou mít nikdy lehké (pokud jde o jejich budoucí partnery), a o tom, že český strážník může o životě Jamese Bonda alespoň snít, přičemž díky výbornému Vetchému se mu dostává více než důstojné podoby. Místy zábavné. Na to jak události v určitých chvílích vypadaly a probíhaly, to vše vykontrastavalo v docela slušný konec.

Králova řeč (2010)

Vizuálně vymazlený film s krásnou hudbou, vtipnými dialogy a ve svižném tempu. Všechna čest hereckému trojlístku Firth, Carter, Rush, jejichž výkony září, i na tak pevných základech, tohoto milého a přijemného filmu. Nevím, proč mi při prvním zhlédnutí přišel tak politický. Je to příběh strarostlivého a odvážného muže, který se postavil svému strachu a povinnostem čelem. "Fuck" Poprvé jsem zaváhal. Po druhé uděluji s čistým svědomím za pět.

Rebelka (2012)

Matky a dcery. Ono věčné téma, ke kterému bude vždycky co říci. Zvláště pak, když jste svobodomyslná, nespoutaná princezna-následnice trůnu a Vaše vzorná matka, dodržující etiketu za každou cenu, Vás chce, pro Vaše dobro samozřejmě, co nejrychleji prodat... pardon provdat. Když se do toho všeho přímýchá pár kouzel, neposední malí bratříčci, není o napínavé a zábavné dobrodružství, s nádhernou hudbou a animací, nouze. Mezi námi děvčaty v pohádkovém provedení.