• Western

Otcové a dcery (2015)

Gladiátor to opět dokázal, přestože zfotrovatěl, nabral několikero kil a zestárl, což mu však ani za mák neubírá na kvalitě, a opět mě dostal. Tentokrát s velkým přispěním krásné a zdatné Amandy. Jinak typická rodinná vztahovka, a praní se s vlastním osudem. Dosti předvídatelné, takže mínus, ale zase tu máme prolínání dějových os, takže plus. A výsledek? Žádná nuda, pěkný emoční prožitek a nějaké to dojetí.

Holka s prknem (2011)

Přestože se jedná o prostý předem daný scénář s několika klišé, se nemohu ubránit velkému nadšení. Pohodová, nesmírně svěží a enormně zábavná zimní podívaná s náznaky romantiky z luxusního horského střediska. Zimním radovánkám neholduji, ale tohle mě bavilo, a to moc. Sympatické postavy v čele s Felicity a vždy pohodovým Billem N., který má však strašně málo prostoru.

Macbeth (2015)

Vizuálně dokonalé, herecky naprosto přesné, atmosférou podmanivé, dějově napínavé. S mírnými rozpaky a obavami, že mne čekají téměř dvě hodiny psychologického rozboru jedné duše, jsem přistupoval k tomuto skotskému lordovi. A ikdyž se o již zmiňované v podstatě jedná, tak jsem se ani na moment nenudil a v příběhu se pořád něco děje i proto, že ušetřena nezůstane ani Macbethova žena. Čarodějnicím, je třeba nenaslouchat.

Věž smrti (2012)

Jihokorejský remake Skleněného pekla se vyvedl o poznání lépe a mě osobně i více bavil. Náskok téměř 40 let je v tomto srovnání znát a promítá se hlavně do vizuální a akční stránky filmu, přičemž několik momentů je tu opravdu parádních, a pominuly nepovedený crash helikoptér, jakožto spouštěč katastrofických událostí, tak je to hodně dobré. Příběh má spád, a slušné tempo, ale nezvládá se vyhnout, vlastně i zbytečným, melodramatickým scénám.

Rozum a cit (1995)

Anglie 19. století se všemi jejími neduhy, vztahovými nástrahy, krásami a společenskými předpisy. Skvěle obsazená britská herecká elita ztvárňující sympatické postavy, které hledají lásku a rodinné štěstí na poklidném venkově. Až s podivem jak dokonale je onen s pletenec vztahů napsán, v němž krásně vynikne každý charakter. Krásné kostýmy, hudba, atmosféra. Jako pohlazení.

Spectre (2015)

Bond je nejúžasnější, protože prostě je. V čisté, až křišťálové, stylovosti nemá Bond konkurenci. Ať už mu to je přičítáno, v tomto díle, výtečnou kamerou, suchými hláškami, či bond ženami a jejich róbami, a toliko oblíbenými záporaky, přičemž zdejší záporák povedený opravdu je, ale divák si ho moc neužije, a tak pouze mizí v propadlišti dlouhé stopáže, která nabízí několikero povedených momentů, a jedním z nich je i úvodní záběr.

Vnitřní krása (2015)

Skrz na skrz procítěné, až sentimentální, krásné dílo nabyté emocemi a láskou. Velkou poklonu Hyo-joo Han za přesvědčivé a procítěné ztvárnění její role. Natáčení to pro ni muselo být vskutku zajímavé, jelikož přes stovku hereckých partnerů nemá herečka každý den. Pěkné romantické drama s krásným závěrem a posledním záběrem, který je dokonalou třešničkou tohoto dortu. Takové panorama je pouze u nás.

A Walk in the Woods (2015)

Stárnoucí pardálové se ve věku rozstřesených kolen vydávají na "nekonečný" tramp. Místy pobaví, občas zafilosofují (věk na to mají) a překážky, které zdolávají, jejich věku taktéž odpovídají. S přídavkem dobré hudby, pěkné krajiny, charismatu obou herců (zejména Emma je úžasná) tu máme příjemnou podívanou na jakýkoliv čas.

Poslední úkryt (2014)

Slušné komorní, a o to drsnější, drama vystavěné na pěkné kameře (hned několik fakt pěkných záběrů), atmosféře, hrstce postav a hlavně všudypřítomném napětí, které s blížícím se koncem patřičně navyšuje. Absence hbitějšího finále mě malinko zamrzela i tak mi to ale na konec bylo vynahrazeno.

Správnej dres (2015) (TV film)

Hokejové prostředí s pěkným poselstvím ve vcelku povedeném tývý filmu s Jiřím Mádlem, který už začíná být nepovedenou karikaturou sebe sama, aneb hokej hrají asi jenom idioti. Co překvapí je Taťána a její herectví. Čest všech zúčastněných a lidí ze štábu však zachraňuje pan Vladyka.