Povodeň (1958)

Ruku na srdce katastrofický film jsem od toho nečekal i když je zase pravda, že těch pár trikových sekvencí je na tu dobu celkem podařených. Hlavně je znát profesionální ruka režiséra Friče kterému se to aspoň po zdlouhavém úvodu nerozpadlo pod rukami a druhá půlka je správně dramatická a solidně vygradovaná. Byť se to neobejde bez pár tradičních žánrových klišé. Jinak na dobu vzniku mi to jako nějaká přehnaná agitka nepřišlo, takže to bych nekritizoval. Starý Ryba je prostě ztělesněním nepružného mrtvého myšlení a takoví lidé se vyskytují v každé době a režimu. Fakt škoda té nudné první půle kvůli které to holt nebude víc než průměr.50%

Řbitov zviřátek (2019)

Původní verze z roku 1989 má pro mě status kultovky a tak bylo jasný, že tohle nový zpracování to u mě nebude mít lehký. Nakonec jsem se nechal zlomit některými pozitivními ohlasy od mých oblíbenců a vyrazil do kina a byť nevím jestli mi to úplně půjde, tak se pokusím být objektivní. Nejedná se tentokrát jako v případě nového To o úplný pohřeb staré klasiky, ale výhra to taky zrovna není. Chtěl bych pokud možno pořád neporovnávat se starou verzí, ale moc mi to nejde. Tam kde totiž byla opravdu děsivá a dodnes mi při některých scénách běhá mráz po zádech, tak tady v té nové to na mě nefunguje. Nemůžu si pomoct, ale v originále bylo všechno povedenější. Tady mě nevyděsil ani Church, ani Pascow ani Zelda a jediné co tak můžu pochválit je herecký výkon té malé holky který byl opravdu přesvědčivý. Jason Clarke je sice můj oblíbenec, ale Midkiff dokázal v té původní verzi lépe zahrát tu zoufalost a bezradnost z toho, jak se snaží všechno zachránit a ono se to postupně hroutí pod rukami. Tady na mě Clarke působil až moc v pohodě. Prostě jsem oživil naši mrtvou dceru a kočku jako kdyby to byla ta nejsuverénější věc na světě. Jinak je to v podstatě to samé viděné podruhé, akorát je tu přidaných pár vesměs zbytečných scén a pár věcí je upraveno asi aby nebyli tvůrci obviněni, že natočili úplnou kopii. Bohužel naopak pár výživných scén ze staré verze tady bohužel chybí a ani ty úpravy se úplně nepovedly. SPOILER!!! Třeba scéna kdy Louis zachrání svého syna před kamionem a jeho návěs pak sejme tu holku mi vykouzlila úsměv na tváři a hádám, že to takhle asi působit nemělo. Korunu všemu pak nasazuje změněný totálně WTF konec který mě taky spíš rozesmál než vyděsil. Ale ok abych jenom nenadával, tak upřímně řečeno čekal jsem to horší a uznávám, že po řemeslné stránce je ten film slušně zvládnutý a nijak výrazně nenudí, takže bych možná dal i slabé tři hvězdy, ale opět je tu ta konfrontace s bezchybnou verzí z roku 1989 a za to musí jít prostě automaticky jedna hvězda dolů, ale soudím, že dnešní generace diváků odkojená na principu primitivních lekaček si to užije a já jim to nemám za zlé.45%

Bouře (2003)

Viděl jsem i větší shity na toto téma, ale je fakt, že herců jako Midkiff nebo Ironside je na tyhle zetka škoda.20%

Bojové nasazení (1986)

Jak drsňák Clint nastoupí na scénu a začne sázet svoje nekompromisní hlášky, tak je jasný, že je o zábavu postaráno. Je to samozřejmě typický příklad military filmu z 80 let, takže je třeba přežít tu tradiční dávku Amerikanizmu, která mi však u filmů z téhle doby nevadí, protože k nim zkrátka tak nějak patří. Výcviková část je určitě podařená, ale 4* nakonec nedám za tu trochu odfláknutou závěrečnou akci kterou měli buďto víc rozvinout nebo jí do filmu vůbec nedávat, protože tam působila skoro až rušivě, ale jinak vydařená záležitost.65%

Ve spárech ďábla (2018)

Ve spárech nudy. Stokrát viděno a znovu natočeno v nezáživném hávu pomalu zahnívajícího žánru.10%

Nelegální obchod (2019)

Tak copak to tu máme? Ha! svaté sádlo opět v akci! No to jsem si nemohl nechat ujít i když jsem nedoufal v nic co jsem nemohl dostat. Ale vlastně zase jako něco jo. Minimálně tu tradiční poctivou dávku srandy z tohoto kdysi akčního hrdiny. Psát další komentář by byla zbytečná ztráta času, který lze využít i jinak.15%

Pašerák (2018)

Nic se nemění. Eastwooda uznávám jako hereckou legendu, ale s filmy které režíruje mám prostě problém. Tahle sterilní nuda o důchodci který se stane pašerákem na stará kolena s tím nic neudělá.25%

Vdovy (2018)

Souhlasím s Lacem. Smrtelná nuda. Nějakým zázrakem jsem to i dokoukal a nevypnul, tak dám aspoň 10%

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale mě to fakt bavilo. Uznávám, že kriminální část je tam naroubovaná trochu na sílu a celý to vyšetřování je malinko sci-fi, ale má to drajv, odsejpá to a herci jsou naprosto přesní. Zlomeným Jaškówem počínaje až tím malým vydírajícím parchantem, kterej si nic jinýho než chcípnout nezasloužil, Kotkem konče. Kde pak jeho fotr bere morálku na odplatu za takovýho sráče toť otázka. Stejně jako mě bavily ty moralizující mrdky v krimu pro který je Jašków odpornej úchyl, přitom jeden z nich prodával svý děti na porno.85%

The Final Wish (2018)

Final Wish? Zastavte režiséra Woodwarda, aby už netočil podobný kokotiny please! ale to bych chtěl moc.20%