Báječná léta pod psa (1997)

Nevím, jestli je to tím, že jsem od filmu čekala něco jiného, a nebo tím, že jsem tuto dobu nezažila, ale Báječná léta pod psa na mě působí jako průměrný film. Herecké výkony jsou sice perfektní, ale příběh mi ve finále nedal nic, na co bych po shlédnutí mohla vzpomínat.

Čtyři slunce (2012)

Musím se přiznat, že jsem z filmu docela zklamaná. I přes to, že zde hodnocení není příliš vysoké, očekávala jsem lepší drama a možná i trochu více té komedie. Herecké výkony byly naprosto úžasné, hlavě teda Jarda Plesl zazářil, ale jinak se film nemá moc čím pochlubit. Pomalejší rozjezd se možná mohl zdát jako úplně zbytečný, ale nakonec jsem si uvědomila, že posloužil jako parádní úvod do "onoho světa", ve kterém žije až znepokojivá část našeho národa. A proto jsem měla nutkání hodnotit čtyřma hvězdičkama. Konec ale bohužel strašně zklamal a proto mě nezbývá nic než hodnotit "pouze" průměrem.

Nebe a Vincek (2008) (TV film)

Nebe a Vincek je vcelku originální pohádka, které mě ve finále příjemně překvapila. Nebýt několika scén, které mě lezly na nervy, možná bych hodnotila i vyšším hodnocením. Protože už ale bohužel nejsem dítě, dívám se na pohádky spíše okem diváka. A já jsem divák, který má rád pořádný příběh. A tím se právě Nebe a Vincek může určitě pochlubit. Rozhodně je to daleko lepší pohádka, než ty, které se natáčejí v dnešních dnech ... A proto se právě k této znovu velmi ráda vrátím.

BrainStorm (2008) (TV film)

Začátek filmu se rozjížděl poměrně průměrně, ale když se příběh rozjel, začínal BrainStorm nabíhat na čistých pět hvězdiček. Když se ale blížilo ke konci, mé zklamání se zvětšovalo a pomalu jsem začala ztráce naději, že se někdy dočkám happy-endu, na kterém mi opravdu záleží ... Ale poslední scéna nakonec dokázala, že si BrainStorm pět hvězdiček opravdu zaslouží. Skvělé drama s úžasným obsazením a nádherným scénářem. Co víc by si mohl divák přát.

Největší z Čechů (2010)

Už v prvních scénách filmu mi bylo jasné, že se jedná o něco podobného, jako byl Polski film. A nespletla jsem se. Z předchozích zkušeností jsem tedy nedělala předčasné závěry a dala filmu šanci. Zatím je to mé první shlédnutí, ale myslím, že se po několika dalších ještě můj názor změní. Začátek byl pro mě až moc zdlouhavým rozjezdem k docela podařenému konci. A právě proto prozatím hodnotím čistým průměrem. Na mě bohužel prostě platí to, že si na tento typ filmů musím nejdřív zvyknout, aby se mi začal líbit. Každopádně ale herecké obsazení naprosto parádní.

Jak se zbavit nevěsty (2016)

Jak se zbavit nevěsty je docela povedená romantická komedie, což je na dnešní dobu docela rarita. Děj se pěkně vyvíjí a nebýt přemrštěného konce, neváhala bych hodnotit pěti hvězdičkama. Příjemné herecké obsazení doplňoval vtipný scénář, který mě dokázal skvěle pobavit ... Jenže se scénáristi nechali bohužel až příliš unést, skoro mě až zarazilo, jak se tak pěkný film dokázal během několika minut přerodit v typický nepřirozený slaďák ... Při dortové válce jsem jenom kroutila hlavou, ale při závěrečné scéně se svatbou, kde se to zázračným způsobem všechno všelijak popárovalo, jsem už jenom hodila flintu do žita ... Každopádně plusové body za Josefa Poláška, který bavil pokaždé, když se na obrazovce objevil.

Krásno (2014)

Pamatuju si, jak jsem se rozhodovala, jestli na film do kina zajít nebo ne ... Nakonec mi to nějak nevyšlo a dnes, o tři roky později, toho můžu jenom hořce litovat. Tak skvěle jsem se u filmu už dlouho nepobavila. Skvělé hlášky dokreslující situace, do kterých se Michal s Adamem dostanou si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Přiznám se, že opravdu nechápu, proč je Krásno hodnoceno jako průměrný film. Za mě je to plných pět hvězdiček a to bez mrknutí oka. Ondra dokázal, že nejenom skvělý herec, ale taky výborný scénárista ... I když je pravda, že v mých očích ho přece jenom trošku zastínil Jarda Plesl, který mě svou rolí naprosto rozsekal.

Modelky na zabití (2005)

Modelky na zabití je sice dost nepovedená komedie, ale přece v ní dokážu najít i pár světlých chvilek. Ne, že bych u filmu umírala smíchy, ale ze tři, čtyři scény alespoň malinko pobavily. Mimo to je ale film stupidní od začátku až do konce. Herecké výkony jsou sice dobré, ale bohužel je zabíjí stupidní scénář. Jediné, co mě na filmu opravdu bavilo, byla dvojice ASEXUÁLŮ (všimli jste, že mezi gayem a asexuálem je poměrně dost velký rozdíl, páni distributoři?!). Hlavně Matt Winston byl naprosto geniální. A také za něj přidávám k hodnocení ještě jednu hvězdičku ... Nebýt tak neuvěřitelně stupidního závěru, který byl tak příšerný, že jsem se za tvůrce stydím ještě teď, tak bych možná dokázala zavřít obě oči a říct, že to nebylo zas tak příšerné, jak to tu všichni popisují ...

Panic je nanic (2006)

Další ze zbytečných teenagerovských komedií, které svět opravdu spatřit nemusel ... Příšerné dialogy s ještě příšernějším scénářem a se závěrem, který pro mě byl už v dětských letech nepřijatelný ... V té době jsem ale měla výhodu, že hlavní hrdinové alespoň vypadali starší než já ... V dnešní době si připadám, jako bych se dívala na dětské porno, a to mi není ani pětadvacet ... Tragické herecké výkony dokázal zachránit snad jen Roman Štabrňák, který nakonec z filmu vyšel jako největší chudák ... I když jsem většinu filmu při sledování protrpěla, přece jenom jsem se rozhodla hodnotit jednou hvězdičkou, protože jsem se přece jenom na odpad "málo" nudila ...

Snowboardista (2003) odpad!

Jako dítě mě hrozně bavilo chodit do trafiky a každý týden přijít s novým úlovkem za 50 Korun ... Tento měl ale bohužel zůstat ležet na polici ... Kromě nekonečných záběrů sjíždění hory, které seriózně zaplnily polovinu filmu, se můžeme podívat na nehoráznou slátaninu dalších nekonečných záběrů z každé párty, na které se Gaspard objevil nebo hromadu romantických kydů a další nekonečně dlouhé scény se záběrem na Grégoire Colina .... A když se ve filmu občas objeví i nějaká ta scéna s dialogy, většinou se pohybují na úrovni dětí ze školky. A když se konečně dostaneme k docela napínavému závěru, zkazí ho další nekonečné záběry snowboardového sjezdu ... Ale pravda ... Co jiného jsem taky mohla čekat od filmu, který se jmenuje Snowboardista ...