Smrtonosná zbraň (1987)

Dva naprosto odlišní policejní parťáci a přesto si skvěle rouzumí. I když někdy se nepohodnu, ale díky tomu vznikají nejvtipnější scény ve filmu a když si rozumějí tak je taky o zábavu postaráno. Perfektně zkombinováná akce, napětí a vtip.

Smrtonosná past (1988)

Role, co Bruce Willise proslavila. A po právu, v jeho podání je John McClane (ne)dokonalý hlavní hrdina, lehce uvěřitelný, protože není nezranitelný ani neomylný. Grupa Hanse Grubera mu řádně natrhne prdel.Opakované projekce nenudí, naopak.

Slavnosti sněženek (1983)

Naprosto pány chápu, že se kvůli tomu tak pěkně poprali, ono je moc těžké rozhodnout jak toho kance připravit a posléze sníst. Ale já bych na to šel jinak, jak pan policista, taky bych si dal obě verze, abych neurazil....

Skála (1996)

Kdybych měl vybírat naprosto ideální akční pecku, která je jako dělaná na promítaní v kině, tak by mně jistě napadla Skála. Má to všechno, co takový film má mít. Charismatické kladné hrdiny, charismatického hlavního záporáka, odporné vedlejší záporáky, smrtelné nebezpečí, jak pro Conneryho i Cage, tak pro lidstvo. Nebezpečnou, odpornou biologickou zbraň hromadného ničení, obávající se manželku, trochu romantiky, poněkud trapně působící policii, spoustu akčních scén, soubojů, výbuchů a samozřejmě americký konec.

Sin City - město hříchu (2005)

Po vizuální stránce naprosto úchvatné a nezapomenutelné. Sin City dokáže vyvolat takovou zvláštní, tajemnou, snad až tíživou atmosféru. Neznám komiks, takže v tomhle ohledu nemomu hodnotit a srovnávat. Beru to tedy jenom jako film, kterému nemám co vytknout, ani chvíli nenudil. Tak jen zbývá dodat, kam se poděl ten malý, roztomilý hobit z Pána prstenů :).

Simpsonovi - Vánoce u Simpsonových (1989) (epizoda)

To je začátek velké série....tady je vidět jak se seriál postupně vyvíjel a prodělal několi změn. Stačí srovnat pátou řadu s tímhle "pilot filmem" da se li to tak nazvat. Všechny postavičky postupem času prodělali vizuální změnu a některé se změnili k nepoznání.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Co se dá k tomuhle "nekonečnému seriálu" dodat. Kdo ví do kolika jazyků a v kolika zemích se již objevil na televizních obrazovkách. A kdo ví jak dlouho v té naší ještě bude chodit.

Schindlerův seznam (1993)

Liam Neeson se mi díky ztvárnění Oskara Schindlera navždy vryl do paměti jako velice dobrý herec. Jeho výkon je velmi přesvědčivý, a doslova jsem si zamiloval jeho přeměnu, z lhostejného člověka na člověka, jenž dokázal neuvěřitelnou a obrovsky riskantní věc, a navždy se zapsal kladným písmem do dějin. Výborný herecký výkon doprovází neméně povedený scénář a režie. Z mého pohledu snad nejlepší film zabývající se antisemitismem. Tak silný příběh o veliké odvaze se nevidí každý den, a myslím si, že v každém člověku musí zanechat pořádný zážitek.

Shrek (2001)

Tak tomuhle se říká moderní pohádka. Hlavní hrdinou není žádný krásný princ, ale ošklivý zlobr a princezna taky není jen tak normální princezna....Na poprvé rozhodně velmi překvapí, rozesměje a potěší, myslím si každého, nehledě na to, kolik vám je let.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Psychiatrická léčebna je nekonečným zdrojem inspirací. Zahrát si pacienta takového zařízení je pravděpodobně snem mnoha herců. Jack Nicholson si to očividně užil. Miloš Forman to skvěle natočil.