Blackhand47

okres Frýdek-Místek
Webmaster - Edna.cz

<< předchozí 1 2
    • 15.6.2018  18:41

Klasický film pojednávající o rasové nerovnosti, pro který si tvůrci tentokrát vybrali příběh tří černošek, které vypomohly dostat muže do vesmíru a nikdo o nich vlastně ani neví. Obsazení snímku je velmi dobré, především pak hlavní trojky a jejich "pokrokového" šéfa. Chválím také hudbu, která skvěle podtrhuje atmosféru, Zimmer opět zaválel. Jednotlivé skladby sice nejsou nijak revoluční, ale také to není snímek, kde by byla taková hudba třeba. Velké plus dávám pak za originální přístup k tématu, které tentokrát není podáno tak depresivně jako obvykle, ale spíše s nadhledem. 80%

• 10.6.2018  16:33
    Všemocný (2011)

Taková zjednodušená verze Lucy, která možná funguje daleko lépe. Člověk bere drogy, které mu umožňují využívat celý mozek, ale nezachází to příliš do hraní s časem, prostorem a dalšími sci-fi blbinami. Bradley Cooper si roli vyloženě užívá a Niro mu skvěle sekunduje. Film doplňuje parádní hudba, která skvěle doplňuje pocit "Všemocného". Teď ještě zkouknout seriál, snad bude aspoň z poloviny dobrý jako tenhle film. 85%

• 9.6.2018  15:23

Před nedávnem jsem si letecké téma prošel se snímkem Let, tentokrát jsem zhlédl film o skutečné události. Fiktivní i skutečný příběh mají mnoho společného, například mediální bublinu, šetření a hledání chyby v jednání pilota. Sullyho příběh je však daleko poutavější, jelikož jde opravdu o normálního člověka, který nemá problémy s drogami a alkoholem. Jak už to obvykle bývá, během šetření byla jako obvykle vynechána síla momentu a jednání člověka v dané situaci. Člověk prostě není stroj, aby vše vyřešil v řádu sekund. Hlavní ale je, že to přežili úplně všichni. 80%

• 3.6.2018  15:21

Tarzana s výrazem smutného psa jsme tady ještě neměli. Film nám tentokrát neukazuje klasický origin, ten nám je představen skrze pár krátkých flashbacků. Místo toho se hned ze začátku vydáváme do Anglie, kdy je jich divoký muž civilizovaný a do džungle se vrací na popud politiků a obchodníků. Film jako takový není úplně nejhorší, ale něco mu prostě chybí. První polovina ještě jakžtakž funguje, ale druhá je již klasickou blockbusterovou slátaninou. Jediným velkým plusem je zde trio: Robbie, Jackson a Waltz, které sice hraje podle špatného scénáře, ale alespoň do svých rolí něco dává. Nedivím se, že se film dočkal nedobrého přijetí. 65%

• 30.5.2018  19:11
    Argo (2012)

Hollywood oblbuje lidi, oblboval a oblbovat bude. Film nám představuje netypický příběh z pohledu tajné služby, která spolupracovala s filmaři při záchraně šesti diplomatů a úspěšně je dostala zpátky do USA. Není nad to přijít s filmem, který stejně nikdy nevznikne, z Arabáků udělali pěkné voly. Se vším navíc vypomohl nechvalně proslulý Jack Kirby, méně slavná polovička Stana Leeho, jehož kresby dostaly Američany ven ze země. Napětí má film od začátku do konce, kdy divák neustále čeká, že se něco zvorá, i když ví, že to dobře dopadne. Sláva Americe, čest Kanadě a smrt Íránů, nic jiného si z filmu člověk asi nevezme, ale aspoň je to podané fantastickým způsobem. 80%

• 29.5.2018  19:36
    Orel Eddie (2016)

Perfektní snímek o mladíkovi, který šel za svým snem, i když nebyl kdovíjaký profesionál. Taron Egeron má opravdu zářnou budoucnost. První se předvedl v geniálním Kingsmanovi, teď to posunul ještě dál. S Jackmanem se skvěle doplňuje, zbytek obsazení také funguje na výbornou. Ač mě sport vůbec nezajímá, příběhy skutečných sportovců mne vždycky chytnou za srdce, Orel Eddie potom obzvlášť. Film je skvěle prošpikovaný situačním humorem, který vychází z Eddieho (ne)dokonalosti. Proč navíc pořád točit příběhy šampionů, když můžete zachytit pravého sportovního ducha z pohledu miláčka publika. Téměř bez chybičky. 90%

• 28.5.2018  19:26

Takové emoce ze mě na konci vytáhne málokterý film. V době nehody šla informace jaksi mimo mě, ale věřím tomu, že se situace probírala pěkně dlouhou dobu. Lidé na plošině Horizon si museli projít řádným peklem, za které samozřejmě vděčí kapitalistickým hovadům bez špetky rozumu. První polovina filmu je klasicky klidnější a seznamujeme se v ní s jednotlivými pracovníky a jejich rodinami. Osobně mi úvod na rozdíl od ostatních nevadil, alespoň jsme měli možnost se lépe vžít do jednotlivých postav. To pravé ořechové ale přichází v druhé půlce filmu, kdy se na plošině začne srát jedna věc za druhou, až nakonec přijde o život jedenáct nebohých pracovníků. Víc takovýchhle filmů, co se týče kvality samozřejmě. 80%

• 24.5.2018  19:19
    Let (2012)

Příběh typického flámujícího pilota, který však nečekaně přistane s havarujícím letadlem. Hlavní otázkou filmu pak je: Zavinil nehodu sám pilot? Snímek sice nevychází ze skutečnosti, ale věrně zobrazuje nejrůznější problémy spojené s alkoholismem nebo samotným soudním procesem. Filmu by podle mě neuškodilo, kdyby byl o patnáct dvacet minut kratší, možná by pak nepůsobil tak zdlouhavě a mé hodnocení by bylo vyšší. 70%

• 24.5.2018  09:50

Zatímco sequelová trilogie cílí spíše na nové diváky a původní generaci z ní naskakuje husí kůže, série spinoffů je taková služba těm nejvěrnějším fanouškům. Rogue One fungoval skvěle, Solo možná ještě lépe. Za to můžeme samozřejmě poděkovat géniovi Ronu Howardovi, který je více než zkušený řemeslník a režisér. Kromě dobře zvládnutého příběhu nám přinesl také vizuální orgie, které ve Star Wars nemají obdoby. Jasně, planety a kostýmy vždycky vypadaly skvěle, ale nikdy nebyly zasazeny do Da Vinciho obrazů. Příběh jako takový je především v druhé polovině strašně předvídatelný, ale co byste od filmu o mladém pašerákovi chtěli. Hlavní je, že všechno šlape a film si nehraje na něco, co není. To co si na filmu rozhodně oblíbíte, jsou postavy. Vůbec nechápu tu kritiku na Aldena Ehrenreicha, kterému role Hana opravdu sedla. Ano, je mladý a jde o jeho vůbec první velkou roli, ale potenciál má obrovský. Harrison to není, ale film nemůže stát na imitaci někoho jiného, takhle fungují snad jen fanouškovské projekty. Když na scénu vstoupí Lando, krade si všechny scény pro sebe. V tomhle případě překonal Glover samotného Williamse a posunul postavu úchylného pašeráka na jinou úroveň. Zatímco v jiných projektech mám s Emiliou Clarke problém, tady mi její postava vůbec nevadila. Beckett a jeho posádka jsou zpracováni dobře, ale ne všechny postavy mají dostatek prostoru, abyste si na ně udělali nějaký hlubší názor. Krapítek mne možná zklamala L3, která zde funguje jako taková propagace rovnoprávnosti, ale pořád to udělali decentně, že to ve filmu tolik neruší. Nejzábavnější na filmu je hledat spojitosti s jinými filmy či seriály, kterých je zde opravdu hodně. Především pak ve velkém film odkazuje na seriál Klonové války, ze kterých ve velkém čerpá věci z galaktického podsvětí. Překvapením pak pro některé bude příchod jedné postavy, která má v seriálech velkou roli a za několik let si vybudovala obrovskou fanouškovskou základnu. Teď už mi neříkejte, že podobná camea nejsou možná. Soundtrack je zvládnutý na jedničku a kromě klasických melodií přináší i pár zajímavých motivů, jako například ten doprovázející Enfys Nest. Přímo něco zapamatovatelného ale ve filmu nehledejte, experimentování není Disneyho silnou stránkou. Rozhodně se mi ale líbilo, jak byl opět zapracován imperiální motiv do jejich oficiální propagace, čehož jsme se už dříve dočkali v animácích. Taky bych hned narukoval, kdyby to bylo možné. Ať bude příští spinoff jakýkoliv, budu se na něj těšit mnohem víc než na Epizodu IX. Solo je opravdu řemeslně zpracovaný film, který hraje na jistotu a vzdává poctu původním generacím fanoušků. Kdyby takhle fungovaly i sequely, byl bych nadmíru spokojen. Už jen kvůli všem těm odkazům musím hodnocení trochu zvýšit a budu doufat v případné pokračování. 85%

• 20.5.2018  12:46
    Deadpool 2 (2018)

Po klasickém originu přichází na scénu více komiksová dvojka, která ve velkém napravuje chyby z původní časové linky. Konečně jsme se dočkali pořádného Juggernauta a Cable s Domino jsou prostě perfektní. Ve filmu naleznete samozřejmě tunu narážek a cameí, kterých je zde možná i třikrát více, než v prvním díle. Hugh Jackman se filmu sice úspěšně vyhýbal, ale i tak si Reynolds našel způsoby, jak jej do filmu propašovat, dokonce i rafinovanější cestou než v jedničce. První díl mne bavil snad jen na první shlédnutí, poté vtipy jaksi ztratily na humornosti. U druhého filmu to vidím naopak, nejrůznějšími odkazy se budu bavit ještě pěkně dlouhou dobu. I ten Black Tom Cassidy, o kterém se mluvilo jako o hlavním záporákovi, se ve filmu nakonec také objevil. Sice nepředvedl nic ze svých schopností, ale aspoň se stal terčem pěkně rasistických vtipů. Co se týče Russela, šlo o typického puberťáka, ale rádoby sviňáka zahrál skvěle. A potitulkové scény? Ty byly víc než geniální, Gunnovi Strážci dostali těžkou konkurenci. 85%

• 18.5.2018  23:08
    Malý princ (2015)

Víceméně sequel k nám známé knize, který nám představuje zestárlého Letce a také novou hrdinku. Klasický příběh je nám ve zkratce vylíčen v několika krátkých kapitolách v první půlce filmu, načež se hrdinka vydává hledat Prince. Od knížky uplynulo samozřejmě několik let a svět dospělých je dnes ještě na daleko horší úrovni, čímž se film v podstatě zaobírá. Všude vládce kapitalismus a většina žijících lidí jsou jen pracující ovce, které nedokážou žít a užívat si. Animace je na velmi slušné úrovni a příběh dokáže člověka hezky pohltit. Rozhodně lepší než filmy, které do světa v posledních letech vypouští velká studia. 80%

• 17.5.2018  18:12
    A-Team (2010)

Akční film na motivy kultovního seriálu, který má navíc skvělé obsazení. Co se mohlo pokazit? Možná kdybych snímek viděl před x lety, když jsem byl ještě malý capart, uchvátil by mne mnohem víc, ale za těch několik let jsem viděl tolik šíleně akčních filmů, že A-Team působil jen jako nudné béčko. Půlku filmu jsem opravdu téměř prospal a vtip byl ve filmu povedený možná tak jeden (svahilský stěr). Film nám navíc nabídl tradiční Silvestriho motiv, jehož mutaci mám spojenou spíše s o rok mladším Kapitánem Amerikou (ten soundtrack zní fakt až moc podobně). Na harddisku mi film ležel hezky dlouho, znovu už ale na něj koukat nebudu. Když už akci, tak Mission Impossible. 60%

• 28.4.2018  16:25

Dává to smysl? Nedává to smysl. Michael Bay nám naservíroval další výplachový blockbuster, který se tváří vážněji, než kdykoliv předtím. Vůbec se nedivím, že byl i samotný Hopkins z filmu zmatený, ale i přes všechny problémy to nějak funguje. Transformeři opět čelí Deceptikonům, zároveň se stali sami štvanou zvěří a k Zemi se navíc blíží planeta Cybertron, která chce tu naši zničit. Na scéně samozřejmě nesmí chybět párek vyvolených, bez nichž nemůže být svět zachráněn, jelikož jsou speciální součástky naprogramované na DNA jejich předků. Film možná dokonce i částečně popírá vlastní lore, ale to nevadí, Transformeři nikdy nebyli o pořádném příběhu, ale explozích a nekončící akci. Neříkám, že se jedná o něco přímo výjimečného, ale když vypnete mozek, budete se u filmu bavit. 75%

• 27.4.2018  18:21
    Mumie (2017)

Tak tohle se nemůže s Fraserovou Mumií srovnávat ani trochu. Místo zábavného dobrodružného filmu tu máme rádoby temné dobrodružství s trapnými momenty, které mají divákům asi přijít vtipné. Kdysi podobné univerzum s příšerami možná fungovalo, ale dnes je jiná doba, kdy se navíc musíte opravdu snažit, abyste vynikli nad konkurencí. Cruise i Crowa mám rád, ale tady opravdu šlápli vedle. Místo pořádné prokleté zrůdy z Egypta tu máme jen vlnící se roztleskávačku ala Enchantress, za kterou nestojí kult zamaskovaný za bohy ani staré egyptské mrtvoly, ale banda nemrtvých křižáků a Mr. Hyde není takovým děsivým psychopatem, kterým by měl být. Pokud budou zbylé filmy na stejné úrovni, tak s tím univerzem radši ani neměli začínat. 55%

• 26.4.2018  18:01

Filmy z období třicátých a čtyřicátých let mám rád, ale tomuhle prostě něco chybělo. Samozřejmě se jedná o politický film, takže kromě brilantních monologů, dialogů a jakýchkoliv jiných promluv toho nemůže člověk moc čekat. Z počátku se film dost táhne, ale jakmile se Churchill stane premiérem a válka nabere plné obrátky, začne to být zajímavé. Především poslední půlhodina, kdy se dočkáme návštěvy metra, je velmi silná. S Dunkerkem nebo Královskou řečí se film skvěle doplňuje, ale sám o sobě je docela nevýrazný. Až budu někdy znova sjíždět válečné filmy, určitě se na snímek znovu podívám, ale v blízké době to rozhodně nebude. 70%

• 26.4.2018  09:54

Tak skvělý pocit z nějakého crossoveru jsem měl naposledy u prvních Avengers, protože Infinity War je skutečně tím vyvrcholením desetiletého snažení, na které jsme všichni čekali. Film vás na rozdíl od jiných Marvelovek nutí zapojovat daleko více emocí, mnohokrát totiž vybočuje z klasické šablony takovým způsobem, že budete z výsledné scény překvapeni. Řeknu vám, rozhodně se bojte o své oblíbené hrdiny a nepředpokládejte, že jsou všichni nepřemožitelní, tohle je totiž válka o samou podstatu života. Thanos je nejkomplexnějším záporákem za posledních x let. Russoovi nelhali, když tvrdili, že stvořili nového Darth Vadera. Šíleného Titána budete litovat, obdivovat, nenávidět i milovat. Je to tak trochu padouch ze Hry o Trůny, který s sebou přinesl právě onen moment „náhlé smrti“. Thanos je vlastně také nejhlavnější postavou celého filmu, zatímco ostatní jsou jen pěšáci v jeho rozehrané partii, kterou má promyšlenou na několik tahů dopředu. Druhou postavou s největším prostorem měl být Thor, i když se mi to úplně nezdá. Hromolord má ale rozhodně zajímavou dějovou linku, kterou sice celou vyzradil trailer spolu s hračkami, i přesto má stále co nabídnout. Sám bych na druhé místo zařadil spíše Iron Mana, se kterým strávíme opravdu hodně času, ale celý film je tak strašně nabitý, že se to u ostatních postav hůře počítá. Jak jsme již na webu psali dříve, při výrobě nového Starkova obleku se tvůrci skutečně inspirovali v posledních řadách komiksů, kdy se stroj umí poskládat v téměř cokoliv. Z Thanosova Black Orderu nejvíce zaujme Titánův herold jménem Ebony Maw, který je ještě větším psychopatem než jeho tatík. Maw si libuje v práci svého otce a je pro něj schopen čehokoliv. Zbytek skupiny zde spíše figuruje jen kvůli bojovým scénám, ale po stránkách animace jsou skvěle zvládnutí všichni. Ve filmu jinak počítejte s pár (ne)čekanými postavami, jejichž přítomnost byla dlouho diskutována a rozhodně potěší. A ne, Adama Warlocka ve filmu neuvidíte. Ač by se to v tak přeplněném filmu nezdálo, hrdinové jsou neustále tlačeni k tomu, aby si vybrali tu správnou, ale možná bolestivější cestu. Je jedno, zda jde o Star-Lorda, Scarlet Witch, Lokiho nebo Doctora Strange, nikdo si není jistý, kam jej jeho činy dovedou. Všichni hrdinové mají jednoduše scény rozděleny spravedlivě. Absence některých postav je pak jednoduše vysvětlena a bude zajímavé sledovat, jak budou na události filmu v příštím snímku reagovat. Rozdělení hrdinů do skupin tvůrcům také hezky vyšlo. Z počátku vlastně sledujeme několik malých skupinek, které se následně dají na některých místech dohromady. A jelikož se spousta hrdinů ještě nezná, dojde na hezky provedené komické i emočně vypjaté chvilky. Humoru je zde krapánek víc, než můžete být u Russoových zvyklí, ale ve filmu se to ztratí a je to rozhodně lépe časované, než u jiných tvůrců. Jen si vzpomeňte na Ragnarok, kde každý vážnější moment museli zaplácat humorem, to tady nečekejte. Máte tu vtipné chvíle a vážné chvíle, nic co by se překrývalo. Bojové scény nezklamaly, ale není tu moc scén, které by byly až tak zapamatovatelné. Stejné je to s hudebním doprovodem, který musí počítat s tunou různých znělek z předešlých filmů, ale jako podklad je to rozhodně dostatečné. Trailery však nabídly daleko zajímavější kousky k poslechu a i teď si je dokážu vybavit v hlavě. Po stránce efektů je film samozřejmě na špici a kvůli Kamenům nekonečna a magii se zde opět dočkáte několika scén, které jste nikdy předtím neviděli. Nové lokace jsou rozhodně zajímavé, zcela odlišné od těch, které jsme v předešlých filmech navštívili. Ale i na ty samozřejmě dojde. Tentokrát ale nečekejte žádné graficky výrazné titulky, letos si tvůrci připravili pouze klasický bílý text na černém pozadí, ale po takovém finále se jím ani nedivím. Potitulkovou scénu má film tentokrát jenom jednu a fanoušky rozhodně potěší. Určitě vyčkejte až do samotného konce, během titulků si mezitím trošku odpočinete, načež dostanete scénu, která vás na další filmy navnadí o to víc. Dokonce se mi zdálo, že byla možná i delší, než je obvyklé, rozhodně to ale nebylo na škodu. Na letošní rok nastavili Avengers opravdu vysokou laťku, kterou se konkurence bude dlouho snažit překonat. Rozhodně jde o nový krok v žánru komiksových filmů, který snad na plátně dodá více prostoru záporným postavám. Kdysi se o podobné pokusil Nolan s Temným rytířem, nikdo se toho však nechopil. Aspoň Russoovi by to mohli ve svých příštích filmech zopakovat. Jak říká staré pravidlo: film je jen tak dobrý, jako jeho záporák. Po filmu jsem slyšel hned několik lidí, že na to neměli chodit, jak silné emoce to v nich vyvolalo. Jen málo sérií dokáže utvořit mezi divákem a hrdiny takové pouto, aby vás jejich skon opravdu složil k zemi. Marvel na to šel správně, pomalu budoval cestičku, až do samotného finále. Hlavouni z DC by si teď měli sednout s bločkem a vše pořádně naplánovat, jinak jejich univerzum sšité horkou jehlou brzy všechny přestane zajímat. Až na pár nepodstatných věcí nemám filmu co vytknout, což se za poslední dobu podařilo jen druhému Blade Runnerovi. Ten však u mne zvítězil jinou cestou a nenechal mě tak dlouho zaraženého v sedačce, jako se to podařilo Infinity War. Doufejme, že nás v příštích letech čeká víc takovýchto filmů, na podobné dobrodružství přeci nemůžeme čekat dalších deset let. Na film si do kina zajdu rozhodně ještě minimálně jednou, což se naposledy stalo právě u prvního dílu. Čistých 100%

• 24.4.2018  19:07

Jednička byla skvělá, dvojka je dokonalá, při opětovném shlédnutí o to víc. Villeneuve dokázal, že když se dělá pokračování s láskou a úctou, může dostihnout, ba i předčít samotný originál. Gosling, Ford, Leto... všichni jsou skvělí. Z pečlivě budované atmosféry a hudby po celý snímek mrazí a nutí vás neustále sedět a hltat vše, co se na plátně děje. Film je dlouhý? Možná, ale který dokonalý film není. Samotný závěr navíc nabádá k pokračování, kterého se klidně můžeme dočkat, až zase za nějakých dvacet či třicet let. Nevadí, já si počkám, některé věci se nemůžou uspěchat, jen se podívejte na poslední Star Wars. Jelikož k filmu nemám žádné námitky, bude tenhle komentář trošku kratší. Pokud se na film plánujete podívat a neviděli jste první díl, koukněte, o hodně jinak přijdete. 100%

• 22.4.2018  14:13

Příběh nepříliš známého amerického hrdiny, který nakopal zadek Hitlerovi ještě před druhou světovou válkou, je rozhodně zajímavou podívanou, která srovnává americké a nacistické předsudky vůči "nižším" rasám. Samozřejmě se jedná o klasický biografický film, kde můžete sledovat typické scény, kdy hrdina odmítá jít kupředu či bojuje s obyčejnými problémy života. Když to celé však zabalíte do třicátých let, vznikne z toho pěkná podívaná, která člověku ukáže, že Olympiáda nemusí být jenom o soupeření mezi národy, ale také vzájemném přátelství mezi sportovci z různých zemí. 80%

• 21.4.2018  19:29

Dneska jsem si dal srovnávačku Útoku a Pádu Bílého domu, které vyšly ve stejném roce a zaměřují se na stejné téma. Musím říct, že Útok vede s přehledem, u filmu jsem se nenudil, zatímco u druhého jmenovaného bohužel ano. I když se jedná o stejné téma, každý film je samozřejmě pojat jiným stylem. Útok je humornější a akčnější, zatímco u Pádu čekejte více krve. Oba filmy mají zároveň několik stejných prvků, jako je nálet helikoptér (který samozřejmě selže) nebo otravné a Bílým domem znalé dítě, v obou případech navíc potomek jedné z hlavních postav. Čím film vede oproti druhému jsou záporáci, kteří jsou daleko více zapamatovatelní a s hrdinou mají mnohem lepší interakce. Na Útok se s jistotou ještě někdy podívám, zatímco u Pádu si nejsem jist ani tím, zda vůbec shlédnu pokračování. 80%

• 19.3.2018  20:07

Možná se budou někteří divit, proč dávám filmu takhle vysoké hodnocení, sám jsem tomu také nevěřil. Film jsem od začátku šíleně podceňoval, což zřejmě může za to, že mne nakonec překvapil. Nic hlubokého od snímku samozřejmě nečekejte, místy je to jako sledovat cinematic trailer k videohře, což není na škodu, lidé si takové snímky přeci jen přejí. Příběh není nikterak originální a postavy jsou strašně nevýrazné, i když po příšerném BvS jsem si Batmana v JL nějak oblíbil. Cyborg byl z nových postav rozhodně nejlepší, Aquaman se naopak choval jako přitroublý vidlák nalitý alkoholem. Avengers to samozřejmě nepřekoná, ale pořád to není tak strašné jako Age of Ultron se svým brečícím Ultronem. Poslední potitulková scéna hezky navnadila na budoucí snímky (pokud se jich samozřejmě dočkáme). Navíc nám představila postavu, kterou fanoušci očekávali již v Sebevražedném oddílu, kde setsakramentsky chyběla. Film není dokonalý, ale rozhodně se na něj znovu rád podívám. 75%

• 6.3.2018  09:41

Finále by bylo fajn, kdyby Filoni něco neslíbil a pak nedodržel (či to spíše okecal tak, že Lothal neosvobodila Aliance, takže to není jejich vítězství). Také jsem čekal smrt aspoň jednoho člena týmu. O vztahu Kanana a Hery jsme věděli, ale jak nám řekly poslední epizody, lásku Hera Kananovi nechtěla přiznat, takže potomek nedává úplně smysl, i když to není až tak velký problém.

• 28.2.2018  19:59
    The Circle (2017)

Celý snímek pojednává o jakémsi "Velkém bratrovi", se kterým všichni souhlasí a následují jej ještě více, než zatvrzelí fanoušci Applu. Navíc nám film ukazuje, kam to až může zajít se sociálními sítěmi a internetem obecně. Sám nejsem moc velkým fanouškem téhle myšlenky, ale film o protichůdném názoru byla zábava sledovat. Chcete aby o vás všichni věděli všechno, včetně každého kroku, dechu, emailu nebo počtu přátel? Nedivil bych se, kdyby tak svět jednou vypadal, což je velice možné. Myšlení lidí i dostupné technologie se tomu pomalinku uzpůsobují. Nechť žije svět bez soukromí. 8/10

• 21.12.2017  08:30

Nejtemnější epizoda vůbec, to určitě. Poslední z Jediů je stupidní komedie a akční slátatina zároveň, kde příběh nemá hlavu ani patu. Polovina dějových linek nedává vůbec smysl, přičemž má film ze celé ságy nejdelší stopáž, aby měl dost času všechny detailně vysvětlit. Co se tedy ve filmu stalo? Vůbec nic. Všechny otázky, které daly za vznik hromadě skvělých teorií, byly rázem smeteny ze stolu. Noví hrdinové dále dokážou věci, které by byly v předešlých příbězích nemožné, jednotlivé situace jsou pak vyřešeny stylem Deus Ex Machina. Musím ale říct, že tomuto filmu se povedlo něco, co žádnému jinému – nevyvolal ve mně žádné negativní emoce, jelikož jsem byl po celou dobu v naprostém šoku, co si to tvůrci vůbec dovolili. Pokud bych si měl mezi novými postavami vybrat nějaké favority, byly by to pilotky Odboje Paige Tico a Tallie Lintra, které byly ve filmu asi pět minut. Rose, DJ i více admirálka Holdo jsou naprosto příšerné charaktery, za které bych chtěl tvůrcům dát pár facek. Hlavní hrdinové sequelové trilogie jsou samozřejmě taktéž přiblblí a chovají se naprosto nelogicky. Jediná postava, která prošla nějakým vývojem je Poe, kterého mám rád už od minulého filmu. Rey, Ben a Finn pak u mě šíleně klesli, Disney z nich prostě musel udělat klasické hrdiny s neomezenou silou. Roztomilý robůtek BB-8 je novou zbraní hromadného ničení, jež dokáže napáchat větší škody než nejnovější kanón Prvního řádu. Přítomnost humoru jsem po sedmé epizodě samozřejmě čekal, ale ne na úrovni pětiletého dítětě. Zasmál jsem se možná tak u pár scén s Porgama, kteří měli vtipné momenty s oblíbeným chlupáčem Žvejkem. A co klasické postavy? Ty samozřejmě zničili úplně. Jestli toto mělo být důstojné rozloučení s princeznou Leiou, tak jsem asi králem vesmíru. Lidi její výkon budou ale přesto opěvovat, na mrtvé se musí přeci vzpomínat jen v dobrém. Disney z Hvězdných válek udělal přesně, co chtěl, značku pro masy, která jim vydělá peníze, ať bude kvalita jakákoliv. Jaký je verdikt? S menšími úpravami nové Star Wars dokonale vystihuje věta senátorky Amidaly: „Takto umírá sága, za bouřlivého potlesku.“ Lidé budou nové filmy vychvalovat a Disney na nich vydělá. Pro původní fanoušky je toto jeden velký prostředníček, novou generaci odkojenou na moderních blockbusterech to naopak potěší. Za vizuál a jméno Star Wars dávám filmu krásných 20%.

• 28.10.2017  21:47

Na Ragnarok jsem se z letošních Marvelovek těšil nejvíce, ale nedopadlo to tak, jak jsem čekal. Pořád je to skvělý film, který hravě překoná druhé Strážce Galaxie, ale něco tomu prostě chybí nebo možná nadbývá. Z osudové kapitoly jménem Ragnarok bych určitě vysekal humor, který mi neseděl ani ke gladiátorskému světu Sakaar. Místo psychopatického Rudého krále tu máme komického Gradmastera, který je sice skvěle zahraný, ale svému "bratru" Sběrateli nesahá ani po kotníky. Totálně zabití mi přišli Korg a Miek, mí dva oblíbení gladiátoři z Planety Hulk. Korgův stupidní hlas úplně pohřbil postavu tvrďáka a u Mieka mi chyběla jeho posedlost. Další znásilněnou postavou je zde pak Skurge/Executioner, na kterého jsem se opravdu těšil. Nakonec z něj Waititi udělal dalšího vtipného panáčka, který se nakonec obětoval pro vyšší dobro. Původní postavy jsou samozřejmě skvělé a z nových mne zaujal možná tak Surtur, který se ve filmu "ohřál" jen na chvíli. Hela a Valkyrie neurazí, ale nečekejte od nich nic převratného. Vizuál snímku byl samozřejmě ohromující, to Marvelu samozřejmě jde, jen by se měli naučit lépe pracovat s momenty a emocemi diváka, ne všude cpát vtip za vtipem. Můj komentář sice překypuje samými negativy, ale pokud budete znásilnění předlohy ignorovat, jedná se o povedený snímek. Druhý díl mne však bavil víc, tomuto dám něco kolem 80%

• 27.10.2017  13:07

Vcelku zajímavá a zapomenutá Disneyovka. V hrané verzi by mohla být fajn, ale na dnešní děti by to byli asi moc temné a strašidelné. Postavy by to chtělo určitě dokreslit, charakterově nejsou moc výrazné a některé jsou v příběhu jakoby navíc. Také by to chtělo vysvětlit postavu princezny/služky, protože jsme se o ní pořádně nic nedozvěděli. Padouch ji lapil, ona nějakým způsobem unikla, ale její pravá identita nám zůstává skryta. Dávám tomu slabší 4*

• 18.9.2017  17:37

Skvělý příklad toho, že některé série by neměly nadále pokračovat. Po perfektní trilogii nám tvůrci nejprve naservírovali mdlou čtyřku, nyní naopak přichází překombinovaná pětka, která je ještě šílenější a přeefektovanější než kterýkoliv jiný díl. Salazar se svou lodí by si v klidu podal Jonese i s jeho krakenem, jeho starý vrak totiž dokáže snad úplně všechno, přitom nebyl proklet žádnou bohyní, jen vytrval díly pomstě a jakémusi kouzlu magického trojúhelníku, které nebylo ani pořádně vysvětleno. Jackova ani Barbossova posádka už není tak zábavná jako dříve, patrně kvůli absenci Pintela a Ragettiho. Překopán byl navíc příběh spojený s kompasem, který podle informací z předešlé trilogie získal Jack od Tia Dalmy. V novém podání mu jej předal umírající kapitán, nechápu proč si tvůrci nenastudovali lore, které navíc pochází přímo z filmů. Pád jednoho z hrdinů mne vůbec nedojal, byl to klasický Hollywoodský konec, navíc tradičně nesmyslný. Prvně jsem si říkal, že by film mohl aspoň překonat tu předraženou čtyřku, která rozpočtu vůbec neodpovídá, ale ta se mi přeci jen zdá asi o mini stupínek lepší než tento zlehčující příběh, který musí dopřát Happy End i pirátské sérii. 50%

• 19.8.2017  17:38

Film se mi nelíbil už od traileru, ale hodnocení a názor známých mě přiměl k tomu, abych dal snímku šanci. Příběh má sice sledovat zrod krále Artuše, ale děj mi krapet připomínal něco z Robina Hooda. Hudba ani obsazení do rolí mi vůbec nesedlo, hlavně když všechny hlavní postavy vyčuhovaly z davu. Jak se navíc říká, opakovaný vtip není vtipem, což Ritchie asi neslyšel a do filmu procpal hned několik "vysvětlovacích a plánovacích" scén. Mnohdy jsem si pak u snímku říkal, že tamta a tahle scéna ve filmu určitě nebude, ale byl jsem překvapen, když se mé "vtipy" stávaly realitou. Vrcholem toho pak byla scéna, kdy Artuš hodil meč do vody a vytáhl jej z kaluže. Chvílemi jsem dokonce čekal, že s OP mečem vyvolá Artuš megazorda a dočkáme se středověkých Power Rangers. Ritchie měl radši natočit dalšího Sherlocka Holmese, protože tohle se mu opravdu nepovedlo. Film by klidně mohl být i o půl hodiny kratší, tolik zásadních věcí se v něm přeci jen nestalo. Zprvu jsem uvažoval o třech hvězdách, ale nakonec jsem se přiklonil k horšímu hodnocení. PS: Ať žije multikulturalismus. PPS: Doufám, že ta baba nemá být Merlin. Sice řekli, že pro něj pracuje, ale nebylo vyřčeno její jméno a v titulcích stálo jen The Mage.

• 6.5.2017  17:03

Na Strážce Galaxie jsem se z letošních Marvelovek těšil asi nejméně, ale i tak jsem měl nemalá očekávání. Nejvíce mne zaujaly nové postavy, tedy až na záporáky, kteří se drží klasického standartu. Mantis jako podivínka neznalá civilizace k týmu hezky sedla. Mnohem víc mě však bavili „původní Strážci“, kteří ve filmu neměli moc prostoru, a to už je co říct. K tomuto týmu samozřejmě neodmyslitelně patří Yondu, kterého známe již z prvního dílu a již tam jsem si jej stihl pořádně oblíbit. Druhý díl posunul jeho postavu na novou úroveň a dal mu zároveň mnohem více prostoru. Stejného prostoru se pak dostal Kraglin, který si to zasloužil jen proto, že jeho představitel je režisérův bratříček. Největším zklamáním celého filmu byl Ego, který svou pravou podobu ukázal asi na pět sekund. Poslední takto osekaný záporák byl Ultron, na kterém měl stát celý film, a všichni víme, jak to dopadlo. Dále bych vystřihl celou linku s Nebulou, bez níž by byl film mnohem lepší. Abych nepsal jenom o postavách, tak musím pochválit světy, které byly opravdu fantasticky vytvořené. Hudba se mi více líbila v prvním filmu, ale ani tady nebyla k zahození. Dávku humoru, kterou si pro nás Gunn nachystal, jsem tentokrát nezvládl pobrat celou. Postavy svůj humor vyčerpaly již v předchozím díle a nyní ničím novým nepřekvapí. Pár gagů se ale vždycky najde. Obyčejní diváci se budou u filmu náramně bavit, těm inteligentnějším však doporučuji dávku Cimrmana. Někteří si možná řeknou, že jsem až moc kritický, ale musím se řídit svými emocemi. Odpouštět se tentokrát nebude. S těžkým srdcem dávám filmu 65%

• 13.3.2017  21:11

Jako klasický film to ani moc brát nejde, člověk si během koukání připadá, jakoby sledoval nějaký gameplay. Kdyby to bylo kratší, rozhodně bych tomu dal i více hvězdiček, ale samotný film začne po několika minutách nudit kvůli nekončící akci.

• 5.3.2017  12:51

Kdybych vám měl popsat tenhle film, tak řeknu, že si máte představit rodinné drama s mutanty v hlavní roli, které pronásleduje vládní agentura. Oproti ostatním superhrdinským filmům má "Logan" opravdu málo postav a staví na vztazích mezi nimi. Charlese Xaviera vidíme jako pomateného starce a Logan je zase nemocný muž toužící po smrti. Na scéně kromě nich vystupuje světloplachý Caliban a nemluvná Laura vypěstovaná ze zkumavky. Záporáci jsou jako obvykle posunutí na vedlejší kolej a jejich cílem je pouze štvát hrdiny jako divokou zvěř. Nakonec poté vyrukují s další kopií Logana, která do filmu opět přidává prvek padoucha se stejnými schopnostmi jako hrdina. Oproti ostatním filmům je Logan více lidský a ukazuje nám svět, který by mutanti nazvali postapokalyptický. Na světě jich již mnoho nezbývá a vláda se je snaží regulovat. Nyní k jednotlivým prvkům filmu. Humor je na dobré úrovni, hudba nijak nevyniká a film nabízí také pár momentů, které by se v klasickém blockbusteru nikdy nestaly a film díky nim působí reálněji. Příběh je ale vcelku předvídatelný, konec taktéž, ale na rozloučení s rolemi Xaviera a Logana to bohatě stačí. Herecké výkony byly opravdu na vysoké úrovni, každý do toho šel naplno a nejvíc překvapila mladičká Dafne Keen, jejíž kariéra je teprve na samém počátku. Film nebyl úplně dokonalý, ale dobrá hodnocení si rozhodně zaslouží. Za mě krásných 80%

<< předchozí 1 2