Blackhand47

Webmaster - Edna.cz

<< předchozí 1 2 3
    • 9.8.2018  16:47
    Jason Bourne (2016)

Jason Bourne je opět na válečné stezce a opět bojuje proti vysoce postavenému agentovi, který má pár let před důchodem. Film jede snad v každém detailu podle stejné šablony jako minulé díly, ale pořád to nějak funguje. Nečekaně se dozvídáme více o "Webbově" minulosti, kdy to nečekaně sahá zase dál, než si Bourne původně myslel. Tentokráte museli tvůrci do všeho samozřejmě přimíchat také famílii, takže už zbývá snad jen zjištění, že si Bourna vybrali už jako dítě nebo je to dítě ze zkumavky. Pokud bude pokračování, tak doufám, že se již konečně dočkáme setkání s Crossem, aby na vše nebyl Bourne pořád sám se sličnými dívkami. 75%

• 5.8.2018  16:12
    Zmizení (2013)

Když je člověku odebráno dítě, udělá naprosto cokoliv, aby jej získal zpátky, což tenhle film ukazuje v plné parádě. Nesmrtelný Rosomák tentokrát hraje starostlivého otce, který si je každou částí svého mozku jistý, že za zmizením jeho dcery stojí podivný mladý muž s inteligencí dítěte. Film celkově přetéká opravdu silnými osobnostmi, ať už se jedná o postavy rodičů, detektiva nebo podezřelých. Villeneuve mě opět přesvědčil v tom, že se jedná o jednoho z nejlepších režisérů přítomnosti, který dokáže skvěle pracovat s atmosférou. Krásných 80%

• 4.8.2018  19:25

Mám rád Spielberga, Hankse i filmy s novinářskou tématikou, ale tohle byla těžká nuda. Oproti Spotlightu se mi zdá, že se tu toho děje podstatně méně, přičemž se jedná o stejně kontroverzí tématiku. Film chytil dech až někdy v druhé polovině, kdy se noviny již dostaly k dokumentům a šéfíci se hádali, zda zprávu vydat či nikoliv. Kromě hlavní dvojice ve filmu není žádný extra herec, což je oproti již zmíněnému Spotlightu na škodu, tam byli všichni novináři zpracováni bravurně. Brzy mě asi čeká rádoby sequel v podobě Všech prezidentových mužů. Snímek mne sice tolik nebavil, ale alespoň mě přivedl k zajímavému tématu, které budu rád prozkoumávat dál. 70%

• 1.8.2018  15:28

Klasické béčkové fantasy, které se snaží překroutit známý příběh a obohatit jej o další fantaskní prvky. Celý film vlastně táhnou Hemsworth a trpaslíci, jinak nejde o moc zajímavou podívanou, možná kdyby to bylo o půl hodiny kratší. Kristen se chvílemi taky docela snaží, ale pořád se jedná o tu nudnou dívku ze světa upírů a vlkodlaků. Ve filmu samozřejmě najdeme i pár logických děr, ale nejde o nic převratného, co by stálo za hlubší rozbor. V jednom momentu došlo i k šokující scéně, kdy se z ptáků "narodí" víly podobné Glumovi. Vážně nechápu, kdo s takovým nesmyslem přišel. Pohádkový les ale jinak ušel. Teď se ještě musím rozmyslet, zda si pustím prequel, kterého se fanoušci filmu dočkali namísto pokračování. Nechci totiž strávit dalších par hodin zaražený nudou v sedačce. 60%

• 28.7.2018  20:56

První film a hned kvalitka. Travis Knight má pěkně našlápnuto, film překvapí pěknou a zajímavou animací, propracovanými postavami i několika zvraty, které se v animovaných filmech již tolik neobjevují. Velkým plusem je tu také humor, který se skvěle střídá s temnějšími scénami. Nedivím se, že se filmu dostalo takového ohlasu, panu Knightovi pak přeji úspěšnou budoucnost. Zasloužených 85%

• 27.7.2018  17:29

Série Labyrint patří k těm povedenějším "teen" příběhům, které jsem nikdy neměl moc v lásce, ale sem tam jsem si na ně stejně našel čas. Oproti třeba takovému Stmívání nebo Hunger Games je kvalita opravdu někde jinde, ale pořád to nesahá ani po kotníky třeba takovému Potterovi. Závěrečný díl nabízí několik dobrých momentů, ale i tak je celková zápletka velmi předvídatelná a kvůli své délce začne snímek ke konci nudit. PS: Opravdu museli vracet na scénu pana "ošklivý ksicht s hnusným obočím?" 60%

• 26.7.2018  18:22

Na snímek jsem se koukl spíše tak ze zvědavosti, jelikož vydělal fakt velkou sumu peněz. Původně jsem se mu kvůli Johnsonovi a Hartovi, které nemám v lásce, vyhýbal, ale nečekal jsem, že se film tak povede. Co se týče výkonu, tak musím opravdu pochválit Jacka Blacka, který zblbnutou puberťačku zahrál vážně bravurně. Dokonce ani Johnson už mi nebyl tak nesympatický jako obvykle a některým fórkům jsem se i zasmál, což se mi u moderních komedií tolik nestává. Možná bych filmu vytkl trošku stupidní úmrtí některých postav, tedy až na buchty, ty byly perfektní. Kladně jinak hodnotím hudbu nebo zpracování záporáka, který byl správně nechutný i šíleným a to na scéně moc nepobyl. Když se na film podívám ze všech stran, je můj názor na něj vesměs pozitivní, a proto mu můžu s klidným svědomím dát 80%

• 25.7.2018  17:33

Tak jsem se konečně zase rozhodl, že zhlédnu nějakou tu klasiku, ke které jsem se za těch dvacet let, co jsem na světě, nedostal. Den nezávilosti je opravdu tradičním devadesátkovým filmem, který se nebojí používat jedno klišé za druhým. Snímek by se dal i o pár desítek minut zkrátit, dějových linek je tam možná až příliš, ale to by tam zase nebyl představen patriotismus ze všech stran. Pullman, Goldblum i Smith jsou zde ve své vrcholné formě, zbytek herců jim pak skvěle sekunduje. Do záporů bych možná přidal nezajímavé nepřátele, ale to by nebyl starý film, kdyby měli padouši nějaký motiv nebo pořádnou roli. Za i dnes fungující efekty a pohodovou atmosféru dávám filmu 80%

• 24.7.2018  22:30

První Pacific Rim měl díky svému jedinečnému stylu jisté kouzlo. Dvojka je bohužel již klasicky blockbusterová a zápletka není vůbec zajímavá. Co musím pochválit je John Boyega, který svou postavu zahrál opravdu bravurně, ostatní herci jsou na tom však daleko hůře. Návrat původních hrdinů mne velmi potěšil, ale zvrat s jednou z nich tvůrcům moc nevyšel. Zvrat tvůrci zaprvé nijak moc nepropracovali a kromě toho to působilo trapně. Na odreagování je film super, ale oproti prvnímu dílu se jedná o slabý odvar, který univerzum nikam neposouvá, spíše naopak. 65%

• 13.7.2018  15:57
    Tomb Raider (2018)

Tomb Raider rozhodně patří k těm lepším herním adaptacím, ale na čtyři hvězdičky to rozhodně není. Film si samozřejmě bere inspiraci z nového rebootu, ale až na pár scén a zasazení sledujeme něco úplně jiného. To samozřejmě není špatně, ale když už z něčeho čerpám, tak buď se to pokusím udělat co nejvěrněji nebo naopak vytvořím zcela nové dobrodružství. Co mě na filmu zklamalo jsou akční scény. Když film srovnám s bratříčkem Indym, tak tam se divák o svého hrdinu aspoň chvílemi strachuje, jelikož je vše přirozenější. Když to srovnám s herními filmy za posledních pár let, tak je snímek rozhodně lepší než Warcraft, Hitman nebo Angry Birds, ale zase zaostává za Assassins Creed nebo Ratchetem a Clankem. Snad Sleeping Dogs s Donnie Yenem dopadne lépe. 70%

• 9.7.2018  22:29

Když uslyšíte dobrý vtip, zasmějete se mu. Podruhé sice taky, ale už podstatně méně. Ant-Man a Wasp jsou klasickým případem sequelu komedie, kdy byli tvůrci líní vymyslet něco nového a divákům naservírovali to, co už znali a líbilo se jim to. Tenhle přístup samozřejmě není úplně špatný, ale vždycky je lepší zapojit do pokračování i nové prvky. Oproti prvnímu filmu, který řadím do své Top 5, tenhle není o tolik horší, ale jak jsem již zmínil, když něco dostanete podruhé, už vám to chutná méně a hodnocení je tím pádem taktéž nižší. Co se týče postav, tak letos jsme se již potřetí dočkali jinačího přístupu k hlavnímu záporákovi, který ale tentokrát není kdovíjak dobře zahraný a ve filmu figuruje v podstatě jenom proto, aby se kromě záchrany Janet z říše kvant řešilo i něco jiného. Druhý padouch, jehož si střihl můj oblíbenec Walton Goggins, se taktéž nijak nepředvedl, herec v podstatě ani neměl šanci využít svých kvalit, kvůli kterým jej najímal například Tarantino. Původní obsazení funguje stejně dobře jako minulé, vyzdvihnout pak musím představitelku Cassie, která si svou roli opravdu užívá. Jediná věc, kvůli které film fakt stojí za zhlédnutí, je vytvoření můstku mezi Občanskou válkou, třetími a čtvrtými Avengers, na které musíme celý rok čekat. Teď jen doufat, že se povede i Captain Marvel. 75%

• 15.6.2018  18:41

Klasický film pojednávající o rasové nerovnosti, pro který si tvůrci tentokrát vybrali příběh tří černošek, které vypomohly dostat muže do vesmíru a nikdo o nich vlastně ani neví. Obsazení snímku je velmi dobré, především pak hlavní trojky a jejich "pokrokového" šéfa. Chválím také hudbu, která skvěle podtrhuje atmosféru, Zimmer opět zaválel. Jednotlivé skladby sice nejsou nijak revoluční, ale také to není snímek, kde by byla taková hudba třeba. Velké plus dávám pak za originální přístup k tématu, které tentokrát není podáno tak depresivně jako obvykle, ale spíše s nadhledem. 80%

• 10.6.2018  16:33
    Všemocný (2011)

Taková zjednodušená verze Lucy, která možná funguje daleko lépe. Člověk bere drogy, které mu umožňují využívat celý mozek, ale nezachází to příliš do hraní s časem, prostorem a dalšími sci-fi blbinami. Bradley Cooper si roli vyloženě užívá a Niro mu skvěle sekunduje. Film doplňuje parádní hudba, která skvěle doplňuje pocit "Všemocného". Teď ještě zkouknout seriál, snad bude aspoň z poloviny dobrý jako tenhle film. 85%

• 9.6.2018  15:23

Před nedávnem jsem si letecké téma prošel se snímkem Let, tentokrát jsem zhlédl film o skutečné události. Fiktivní i skutečný příběh mají mnoho společného, například mediální bublinu, šetření a hledání chyby v jednání pilota. Sullyho příběh je však daleko poutavější, jelikož jde opravdu o normálního člověka, který nemá problémy s drogami a alkoholem. Jak už to obvykle bývá, během šetření byla jako obvykle vynechána síla momentu a jednání člověka v dané situaci. Člověk prostě není stroj, aby vše vyřešil v řádu sekund. Hlavní ale je, že to přežili úplně všichni. 80%

• 3.6.2018  15:21

Tarzana s výrazem smutného psa jsme tady ještě neměli. Film nám tentokrát neukazuje klasický origin, ten nám je představen skrze pár krátkých flashbacků. Místo toho se hned ze začátku vydáváme do Anglie, kdy je jich divoký muž civilizovaný a do džungle se vrací na popud politiků a obchodníků. Film jako takový není úplně nejhorší, ale něco mu prostě chybí. První polovina ještě jakžtakž funguje, ale druhá je již klasickou blockbusterovou slátaninou. Jediným velkým plusem je zde trio: Robbie, Jackson a Waltz, které sice hraje podle špatného scénáře, ale alespoň do svých rolí něco dává. Nedivím se, že se film dočkal nedobrého přijetí. 65%

• 30.5.2018  19:11
    Argo (2012)

Hollywood oblbuje lidi, oblboval a oblbovat bude. Film nám představuje netypický příběh z pohledu tajné služby, která spolupracovala s filmaři při záchraně šesti diplomatů a úspěšně je dostala zpátky do USA. Není nad to přijít s filmem, který stejně nikdy nevznikne, z Arabáků udělali pěkné voly. Se vším navíc vypomohl nechvalně proslulý Jack Kirby, méně slavná polovička Stana Leeho, jehož kresby dostaly Američany ven ze země. Napětí má film od začátku do konce, kdy divák neustále čeká, že se něco zvorá, i když ví, že to dobře dopadne. Sláva Americe, čest Kanadě a smrt Íránů, nic jiného si z filmu člověk asi nevezme, ale aspoň je to podané fantastickým způsobem. 80%

• 29.5.2018  19:36
    Orel Eddie (2016)

Perfektní snímek o mladíkovi, který šel za svým snem, i když nebyl kdovíjaký profesionál. Taron Egeron má opravdu zářnou budoucnost. První se předvedl v geniálním Kingsmanovi, teď to posunul ještě dál. S Jackmanem se skvěle doplňuje, zbytek obsazení také funguje na výbornou. Ač mě sport vůbec nezajímá, příběhy skutečných sportovců mne vždycky chytnou za srdce, Orel Eddie potom obzvlášť. Film je skvěle prošpikovaný situačním humorem, který vychází z Eddieho (ne)dokonalosti. Proč navíc pořád točit příběhy šampionů, když můžete zachytit pravého sportovního ducha z pohledu miláčka publika. Téměř bez chybičky. 90%

• 28.5.2018  19:26

Takové emoce ze mě na konci vytáhne málokterý film. V době nehody šla informace jaksi mimo mě, ale věřím tomu, že se situace probírala pěkně dlouhou dobu. Lidé na plošině Horizon si museli projít řádným peklem, za které samozřejmě vděčí kapitalistickým hovadům bez špetky rozumu. První polovina filmu je klasicky klidnější a seznamujeme se v ní s jednotlivými pracovníky a jejich rodinami. Osobně mi úvod na rozdíl od ostatních nevadil, alespoň jsme měli možnost se lépe vžít do jednotlivých postav. To pravé ořechové ale přichází v druhé půlce filmu, kdy se na plošině začne srát jedna věc za druhou, až nakonec přijde o život jedenáct nebohých pracovníků. Víc takovýchhle filmů, co se týče kvality samozřejmě. 80%

• 24.5.2018  19:19
    Let (2012)

Příběh typického flámujícího pilota, který však nečekaně přistane s havarujícím letadlem. Hlavní otázkou filmu pak je: Zavinil nehodu sám pilot? Snímek sice nevychází ze skutečnosti, ale věrně zobrazuje nejrůznější problémy spojené s alkoholismem nebo samotným soudním procesem. Filmu by podle mě neuškodilo, kdyby byl o patnáct dvacet minut kratší, možná by pak nepůsobil tak zdlouhavě a mé hodnocení by bylo vyšší. 70%

• 24.5.2018  09:50

Zatímco sequelová trilogie cílí spíše na nové diváky a původní generaci z ní naskakuje husí kůže, série spinoffů je taková služba těm nejvěrnějším fanouškům. Rogue One fungoval skvěle, Solo možná ještě lépe. Za to můžeme samozřejmě poděkovat géniovi Ronu Howardovi, který je více než zkušený řemeslník a režisér. Kromě dobře zvládnutého příběhu nám přinesl také vizuální orgie, které ve Star Wars nemají obdoby. Jasně, planety a kostýmy vždycky vypadaly skvěle, ale nikdy nebyly zasazeny do Da Vinciho obrazů. Příběh jako takový je především v druhé polovině strašně předvídatelný, ale co byste od filmu o mladém pašerákovi chtěli. Hlavní je, že všechno šlape a film si nehraje na něco, co není. To co si na filmu rozhodně oblíbíte, jsou postavy. Vůbec nechápu tu kritiku na Aldena Ehrenreicha, kterému role Hana opravdu sedla. Ano, je mladý a jde o jeho vůbec první velkou roli, ale potenciál má obrovský. Harrison to není, ale film nemůže stát na imitaci někoho jiného, takhle fungují snad jen fanouškovské projekty. Když na scénu vstoupí Lando, krade si všechny scény pro sebe. V tomhle případě překonal Glover samotného Williamse a posunul postavu úchylného pašeráka na jinou úroveň. Zatímco v jiných projektech mám s Emiliou Clarke problém, tady mi její postava vůbec nevadila. Beckett a jeho posádka jsou zpracováni dobře, ale ne všechny postavy mají dostatek prostoru, abyste si na ně udělali nějaký hlubší názor. Krapítek mne možná zklamala L3, která zde funguje jako taková propagace rovnoprávnosti, ale pořád to udělali decentně, že to ve filmu tolik neruší. Nejzábavnější na filmu je hledat spojitosti s jinými filmy či seriály, kterých je zde opravdu hodně. Především pak ve velkém film odkazuje na seriál Klonové války, ze kterých ve velkém čerpá věci z galaktického podsvětí. Překvapením pak pro některé bude příchod jedné postavy, která má v seriálech velkou roli a za několik let si vybudovala obrovskou fanouškovskou základnu. Teď už mi neříkejte, že podobná camea nejsou možná. Soundtrack je zvládnutý na jedničku a kromě klasických melodií přináší i pár zajímavých motivů, jako například ten doprovázející Enfys Nest. Přímo něco zapamatovatelného ale ve filmu nehledejte, experimentování není Disneyho silnou stránkou. Rozhodně se mi ale líbilo, jak byl opět zapracován imperiální motiv do jejich oficiální propagace, čehož jsme se už dříve dočkali v animácích. Taky bych hned narukoval, kdyby to bylo možné. Ať bude příští spinoff jakýkoliv, budu se na něj těšit mnohem víc než na Epizodu IX. Solo je opravdu řemeslně zpracovaný film, který hraje na jistotu a vzdává poctu původním generacím fanoušků. Kdyby takhle fungovaly i sequely, byl bych nadmíru spokojen. Už jen kvůli všem těm odkazům musím hodnocení trochu zvýšit a budu doufat v případné pokračování. 85%

• 20.5.2018  12:46
    Deadpool 2 (2018)

Po klasickém originu přichází na scénu více komiksová dvojka, která ve velkém napravuje chyby z původní časové linky. Konečně jsme se dočkali pořádného Juggernauta a Cable s Domino jsou prostě perfektní. Ve filmu naleznete samozřejmě tunu narážek a cameí, kterých je zde možná i třikrát více, než v prvním díle. Hugh Jackman se filmu sice úspěšně vyhýbal, ale i tak si Reynolds našel způsoby, jak jej do filmu propašovat, dokonce i rafinovanější cestou než v jedničce. První díl mne bavil snad jen na první shlédnutí, poté vtipy jaksi ztratily na humornosti. U druhého filmu to vidím naopak, nejrůznějšími odkazy se budu bavit ještě pěkně dlouhou dobu. I ten Black Tom Cassidy, o kterém se mluvilo jako o hlavním záporákovi, se ve filmu nakonec také objevil. Sice nepředvedl nic ze svých schopností, ale aspoň se stal terčem pěkně rasistických vtipů. Co se týče Russela, šlo o typického puberťáka, ale rádoby sviňáka zahrál skvěle. A potitulkové scény? Ty byly víc než geniální, Gunnovi Strážci dostali těžkou konkurenci. 85%

• 18.5.2018  23:08
    Malý princ (2015)

Víceméně sequel k nám známé knize, který nám představuje zestárlého Letce a také novou hrdinku. Klasický příběh je nám ve zkratce vylíčen v několika krátkých kapitolách v první půlce filmu, načež se hrdinka vydává hledat Prince. Od knížky uplynulo samozřejmě několik let a svět dospělých je dnes ještě na daleko horší úrovni, čímž se film v podstatě zaobírá. Všude vládce kapitalismus a většina žijících lidí jsou jen pracující ovce, které nedokážou žít a užívat si. Animace je na velmi slušné úrovni a příběh dokáže člověka hezky pohltit. Rozhodně lepší než filmy, které do světa v posledních letech vypouští velká studia. 80%

• 17.5.2018  18:12
    A-Team (2010)

Akční film na motivy kultovního seriálu, který má navíc skvělé obsazení. Co se mohlo pokazit? Možná kdybych snímek viděl před x lety, když jsem byl ještě malý capart, uchvátil by mne mnohem víc, ale za těch několik let jsem viděl tolik šíleně akčních filmů, že A-Team působil jen jako nudné béčko. Půlku filmu jsem opravdu téměř prospal a vtip byl ve filmu povedený možná tak jeden (svahilský stěr). Film nám navíc nabídl tradiční Silvestriho motiv, jehož mutaci mám spojenou spíše s o rok mladším Kapitánem Amerikou (ten soundtrack zní fakt až moc podobně). Na harddisku mi film ležel hezky dlouho, znovu už ale na něj koukat nebudu. Když už akci, tak Mission Impossible. 60%

• 28.4.2018  16:25

Dává to smysl? Nedává to smysl. Michael Bay nám naservíroval další výplachový blockbuster, který se tváří vážněji, než kdykoliv předtím. Vůbec se nedivím, že byl i samotný Hopkins z filmu zmatený, ale i přes všechny problémy to nějak funguje. Transformeři opět čelí Deceptikonům, zároveň se stali sami štvanou zvěří a k Zemi se navíc blíží planeta Cybertron, která chce tu naši zničit. Na scéně samozřejmě nesmí chybět párek vyvolených, bez nichž nemůže být svět zachráněn, jelikož jsou speciální součástky naprogramované na DNA jejich předků. Film možná dokonce i částečně popírá vlastní lore, ale to nevadí, Transformeři nikdy nebyli o pořádném příběhu, ale explozích a nekončící akci. Neříkám, že se jedná o něco přímo výjimečného, ale když vypnete mozek, budete se u filmu bavit. 75%

• 27.4.2018  18:21
    Mumie (2017)

Tak tohle se nemůže s Fraserovou Mumií srovnávat ani trochu. Místo zábavného dobrodružného filmu tu máme rádoby temné dobrodružství s trapnými momenty, které mají divákům asi přijít vtipné. Kdysi podobné univerzum s příšerami možná fungovalo, ale dnes je jiná doba, kdy se navíc musíte opravdu snažit, abyste vynikli nad konkurencí. Cruise i Crowa mám rád, ale tady opravdu šlápli vedle. Místo pořádné prokleté zrůdy z Egypta tu máme jen vlnící se roztleskávačku ala Enchantress, za kterou nestojí kult zamaskovaný za bohy ani staré egyptské mrtvoly, ale banda nemrtvých křižáků a Mr. Hyde není takovým děsivým psychopatem, kterým by měl být. Pokud budou zbylé filmy na stejné úrovni, tak s tím univerzem radši ani neměli začínat. 55%

• 26.4.2018  18:01

Filmy z období třicátých a čtyřicátých let mám rád, ale tomuhle prostě něco chybělo. Samozřejmě se jedná o politický film, takže kromě brilantních monologů, dialogů a jakýchkoliv jiných promluv toho nemůže člověk moc čekat. Z počátku se film dost táhne, ale jakmile se Churchill stane premiérem a válka nabere plné obrátky, začne to být zajímavé. Především poslední půlhodina, kdy se dočkáme návštěvy metra, je velmi silná. S Dunkerkem nebo Královskou řečí se film skvěle doplňuje, ale sám o sobě je docela nevýrazný. Až budu někdy znova sjíždět válečné filmy, určitě se na snímek znovu podívám, ale v blízké době to rozhodně nebude. 70%

• 26.4.2018  09:54

Tak skvělý pocit z nějakého crossoveru jsem měl naposledy u prvních Avengers, protože Infinity War je skutečně tím vyvrcholením desetiletého snažení, na které jsme všichni čekali. Film vás na rozdíl od jiných Marvelovek nutí zapojovat daleko více emocí, mnohokrát totiž vybočuje z klasické šablony takovým způsobem, že budete z výsledné scény překvapeni. Řeknu vám, rozhodně se bojte o své oblíbené hrdiny a nepředpokládejte, že jsou všichni nepřemožitelní, tohle je totiž válka o samou podstatu života. Thanos je nejkomplexnějším záporákem za posledních x let. Russoovi nelhali, když tvrdili, že stvořili nového Darth Vadera. Šíleného Titána budete litovat, obdivovat, nenávidět i milovat. Je to tak trochu padouch ze Hry o Trůny, který s sebou přinesl právě onen moment „náhlé smrti“. Thanos je vlastně také nejhlavnější postavou celého filmu, zatímco ostatní jsou jen pěšáci v jeho rozehrané partii, kterou má promyšlenou na několik tahů dopředu. Druhou postavou s největším prostorem měl být Thor, i když se mi to úplně nezdá. Hromolord má ale rozhodně zajímavou dějovou linku, kterou sice celou vyzradil trailer spolu s hračkami, i přesto má stále co nabídnout. Sám bych na druhé místo zařadil spíše Iron Mana, se kterým strávíme opravdu hodně času, ale celý film je tak strašně nabitý, že se to u ostatních postav hůře počítá. Jak jsme již na webu psali dříve, při výrobě nového Starkova obleku se tvůrci skutečně inspirovali v posledních řadách komiksů, kdy se stroj umí poskládat v téměř cokoliv. Z Thanosova Black Orderu nejvíce zaujme Titánův herold jménem Ebony Maw, který je ještě větším psychopatem než jeho tatík. Maw si libuje v práci svého otce a je pro něj schopen čehokoliv. Zbytek skupiny zde spíše figuruje jen kvůli bojovým scénám, ale po stránkách animace jsou skvěle zvládnutí všichni. Ve filmu jinak počítejte s pár (ne)čekanými postavami, jejichž přítomnost byla dlouho diskutována a rozhodně potěší. A ne, Adama Warlocka ve filmu neuvidíte. Ač by se to v tak přeplněném filmu nezdálo, hrdinové jsou neustále tlačeni k tomu, aby si vybrali tu správnou, ale možná bolestivější cestu. Je jedno, zda jde o Star-Lorda, Scarlet Witch, Lokiho nebo Doctora Strange, nikdo si není jistý, kam jej jeho činy dovedou. Všichni hrdinové mají jednoduše scény rozděleny spravedlivě. Absence některých postav je pak jednoduše vysvětlena a bude zajímavé sledovat, jak budou na události filmu v příštím snímku reagovat. Rozdělení hrdinů do skupin tvůrcům také hezky vyšlo. Z počátku vlastně sledujeme několik malých skupinek, které se následně dají na některých místech dohromady. A jelikož se spousta hrdinů ještě nezná, dojde na hezky provedené komické i emočně vypjaté chvilky. Humoru je zde krapánek víc, než můžete být u Russoových zvyklí, ale ve filmu se to ztratí a je to rozhodně lépe časované, než u jiných tvůrců. Jen si vzpomeňte na Ragnarok, kde každý vážnější moment museli zaplácat humorem, to tady nečekejte. Máte tu vtipné chvíle a vážné chvíle, nic co by se překrývalo. Bojové scény nezklamaly, ale není tu moc scén, které by byly až tak zapamatovatelné. Stejné je to s hudebním doprovodem, který musí počítat s tunou různých znělek z předešlých filmů, ale jako podklad je to rozhodně dostatečné. Trailery však nabídly daleko zajímavější kousky k poslechu a i teď si je dokážu vybavit v hlavě. Po stránce efektů je film samozřejmě na špici a kvůli Kamenům nekonečna a magii se zde opět dočkáte několika scén, které jste nikdy předtím neviděli. Nové lokace jsou rozhodně zajímavé, zcela odlišné od těch, které jsme v předešlých filmech navštívili. Ale i na ty samozřejmě dojde. Tentokrát ale nečekejte žádné graficky výrazné titulky, letos si tvůrci připravili pouze klasický bílý text na černém pozadí, ale po takovém finále se jím ani nedivím. Potitulkovou scénu má film tentokrát jenom jednu a fanoušky rozhodně potěší. Určitě vyčkejte až do samotného konce, během titulků si mezitím trošku odpočinete, načež dostanete scénu, která vás na další filmy navnadí o to víc. Dokonce se mi zdálo, že byla možná i delší, než je obvyklé, rozhodně to ale nebylo na škodu. Na letošní rok nastavili Avengers opravdu vysokou laťku, kterou se konkurence bude dlouho snažit překonat. Rozhodně jde o nový krok v žánru komiksových filmů, který snad na plátně dodá více prostoru záporným postavám. Kdysi se o podobné pokusil Nolan s Temným rytířem, nikdo se toho však nechopil. Aspoň Russoovi by to mohli ve svých příštích filmech zopakovat. Jak říká staré pravidlo: film je jen tak dobrý, jako jeho záporák. Po filmu jsem slyšel hned několik lidí, že na to neměli chodit, jak silné emoce to v nich vyvolalo. Jen málo sérií dokáže utvořit mezi divákem a hrdiny takové pouto, aby vás jejich skon opravdu složil k zemi. Marvel na to šel správně, pomalu budoval cestičku, až do samotného finále. Hlavouni z DC by si teď měli sednout s bločkem a vše pořádně naplánovat, jinak jejich univerzum sšité horkou jehlou brzy všechny přestane zajímat. Až na pár nepodstatných věcí nemám filmu co vytknout, což se za poslední dobu podařilo jen druhému Blade Runnerovi. Ten však u mne zvítězil jinou cestou a nenechal mě tak dlouho zaraženého v sedačce, jako se to podařilo Infinity War. Doufejme, že nás v příštích letech čeká víc takovýchto filmů, na podobné dobrodružství přeci nemůžeme čekat dalších deset let. Na film si do kina zajdu rozhodně ještě minimálně jednou, což se naposledy stalo právě u prvního dílu. Čistých 100%

• 24.4.2018  19:07

Jednička byla skvělá, dvojka je dokonalá, při opětovném shlédnutí o to víc. Villeneuve dokázal, že když se dělá pokračování s láskou a úctou, může dostihnout, ba i předčít samotný originál. Gosling, Ford, Leto... všichni jsou skvělí. Z pečlivě budované atmosféry a hudby po celý snímek mrazí a nutí vás neustále sedět a hltat vše, co se na plátně děje. Film je dlouhý? Možná, ale který dokonalý film není. Samotný závěr navíc nabádá k pokračování, kterého se klidně můžeme dočkat, až zase za nějakých dvacet či třicet let. Nevadí, já si počkám, některé věci se nemůžou uspěchat, jen se podívejte na poslední Star Wars. Jelikož k filmu nemám žádné námitky, bude tenhle komentář trošku kratší. Pokud se na film plánujete podívat a neviděli jste první díl, koukněte, o hodně jinak přijdete. 100%

• 22.4.2018  14:13

Příběh nepříliš známého amerického hrdiny, který nakopal zadek Hitlerovi ještě před druhou světovou válkou, je rozhodně zajímavou podívanou, která srovnává americké a nacistické předsudky vůči "nižším" rasám. Samozřejmě se jedná o klasický biografický film, kde můžete sledovat typické scény, kdy hrdina odmítá jít kupředu či bojuje s obyčejnými problémy života. Když to celé však zabalíte do třicátých let, vznikne z toho pěkná podívaná, která člověku ukáže, že Olympiáda nemusí být jenom o soupeření mezi národy, ale také vzájemném přátelství mezi sportovci z různých zemí. 80%

• 21.4.2018  19:29

Dneska jsem si dal srovnávačku Útoku a Pádu Bílého domu, které vyšly ve stejném roce a zaměřují se na stejné téma. Musím říct, že Útok vede s přehledem, u filmu jsem se nenudil, zatímco u druhého jmenovaného bohužel ano. I když se jedná o stejné téma, každý film je samozřejmě pojat jiným stylem. Útok je humornější a akčnější, zatímco u Pádu čekejte více krve. Oba filmy mají zároveň několik stejných prvků, jako je nálet helikoptér (který samozřejmě selže) nebo otravné a Bílým domem znalé dítě, v obou případech navíc potomek jedné z hlavních postav. Čím film vede oproti druhému jsou záporáci, kteří jsou daleko více zapamatovatelní a s hrdinou mají mnohem lepší interakce. Na Útok se s jistotou ještě někdy podívám, zatímco u Pádu si nejsem jist ani tím, zda vůbec shlédnu pokračování. 80%

<< předchozí 1 2 3