Blackhand47

Webmaster - Edna.cz

<< předchozí 1 2 3
    • 15.10.2018  21:41
    Máš ji! (2018)

Takhle zábavnou komedii jsem už pěkně dlouhou dobu neviděl. Už od počátku mne zaujala myšlenka, že je film vlastně založen na skutečných událostech, což u komedií nebývá moc obvyklé. Celá parta je opravdu sympatická, ale hlavní hvězdou tohoto filmu je Jerry v podání Jeremyho Rennera, který si během natáčení dokonce zranil obě ruce. Pochopitelně musí být lidem jasné, že celý film je poslepovaný z jakýchsi epizod, které jsou doplněny o příběh, aby to působilo konzistentně. I tak se ale jedná o zajímavý nápad a byl bych rád, kdyby takových komedií vzniklo mnohem víc. 80%

• 29.9.2018  21:37

Původně jsem od tohoto sequelu čekal stejnou ostudu, jakou předtím předvedl Ztracený svět, ale nakonec je z toho příjemné pokoukání se zajímavým koncem, který krapet evokuje Planetu opic. Velká škoda je, že Goldblum tu byl stejně tak dlouho jako v traileru, o pár minut delší role by mu neuškodila. Stejné je to s Wongem, jehož zlý profesor byl jakýmsi prvním pojítkem mezi původní a novou sérií, ale taktéž jej tu máme jenom na vteřinu a půl. Hudba i efekty jsou samozřejmě na špičkové úrovni a všichni herci podávají dobré výkony, ale co mě na filmu místy štve je jeho neskutečná stupidita. První tu máme sedativy nadopovaného Pratta, který se zázrakem dokáže odkutálet před lávou a nakonec se dát i na útěk. Dále film představuje asi nejhorší zabezpečení, jaké jsem za poslední dobu viděl - do nádrže s mososaurem vedou pouze jedny obří vrata bez menšího průlezu pro ponorku, chytré dinosaury zavřou jen do klecí s jednoduchými západkami apod. Nedomyšlený mi přišel také bývalý kolega Johna Hammonda, který s ním spolupracoval od samého počátku, ale nikdy jsme o něm neslyšeli ani slovo. Zábavný film určitě je, ale kvůli oné stupiditě mu nemůžu dát víc než 70% EDIT: Po shlédnutí HISHE musím ubrat hvězdu.

• 16.9.2018  12:38
    Pocket Monsters: The Origin (TV seriál) (2013)

Pěkná a věrná adaptace původních her, která na rozdíl od předešlých seriálů potěší kromě dětí i dospělé. Každá z epizod se zaměří na určitou pasáž hry, jsou tu zachyceny i všemožné herní mechaniky nebo klasická hudba. Na konci se tvůrci sice rozhodli propagovat jednu z nových mechanik, která se objevila až o x generací později, ale pořád jde o velmi povedenou minisérii. Za nostalgii 80%

• 25.8.2018  20:57

Po dlouhé době opravdu skvělý Disneyho animák. Neříkám, Coco byl fajn, ale tohle mě uchvátilo daleko více. Vaiana je opravdu sympatická (ne)princezna, kterou doprovází přiblblý kohout, jehož potíže člověka vážně pobaví. Rock si zde zahrál více méně svou klasickou mačo postavu, která se s Vaianou skvěle doplňuje. Mystická Havaj je opravdu skvělé místo pro animovaný příběh, opravdu jsem si liboval v příšerkách, s nimiž se tvůrci vytasili. Prvních několik minut má snímek slabší a chvíli trvá, než se Vaiana opravdu vydá na moře a začne své dobrodružství. Už je to dlouho, co mi písničky v animáku nevadily, možná je to i tím domorodým podkresem, který jim dodává exotický nádech. 80%

• 20.8.2018  19:22

Kdysi dávno přinášely pohádky dětem nějaké to ponaučení, dnes je to spíše již jen hloupá zábava. Králíček Petr je v podstatě takovou kombinací Paddingtona a Honu na myš, kdy se roztomilá a oblečená zvířátka snaží obsadit farmu, přičemž se to majiteli samozřejmě nelíbí. Ono se prostě nedalo nefandit ulítlému Gleesonovi, který chtěl pouze šanci na lepší život, ale králíci mu v tom pořád bránili. K zasmání tu byla možná scéna s květináči, jinak byl celý film spíše jenom stupidní montáží souboje mezi člověkem a zvířenou. Hudba k filmu navíc vůbec neseděla, myšleny jsou teď licencované písničky. Děti se u snímku budou rozhodně bavit, já s rodinou se naopak chvílemi popadal za hlavu, jak je ten film strašně hloupý. 60% PS: Na škůdce jedině s dynamitem.

• 19.8.2018  15:01
    Ochránci (2017)

Američané mají Avengery, X-Meny a Ligu Spravedlnosti, Rusko chrání neschopní Ochránci. Herci hrát umí, kostýmy vypadají skvěle a trikové efekty jsou tu o pár let zpátky, což se u Rusů dalo čekat. Na čem tedy film ztroskotává? Na příběhu. Začátek jakž takž ještě funguje, je nám představen záporák a tým a tím to vlastně končí. Neporazitelnému hajzlovi zpočátku hraje všechno do karet a jeho klony nejsou úplně neschopnými vojáky, jak už to ve filmech bývá. Naneštěstí se proti němu postaví pár ztroskotanců a nekončící Deus Ex Machina, která hrdiny vždycky nějak zachrání, i když vůbec nemají šanci. Celý vládní plán na zastavení padoucha je pak tak nefunkční, že ho museli vymyslet opravdu velmi ožralí generálové. To nemohli prostě přesekat ta držící lana, aby věž spadla? A proč na padoucha stříleli rakety, když věděli, že ovládá veškerá elektronická zařízení? Hrdinové to pak nakonec vyřešili schopností, o které ani neměli zdání a vesele si odkráčeli po svých. 45%

• 9.8.2018  16:47
    Jason Bourne (2016)

Jason Bourne je opět na válečné stezce a opět bojuje proti vysoce postavenému agentovi, který má pár let před důchodem. Film jede snad v každém detailu podle stejné šablony jako minulé díly, ale pořád to nějak funguje. Nečekaně se dozvídáme více o "Webbově" minulosti, kdy to nečekaně sahá zase dál, než si Bourne původně myslel. Tentokráte museli tvůrci do všeho samozřejmě přimíchat také famílii, takže už zbývá snad jen zjištění, že si Bourna vybrali už jako dítě nebo je to dítě ze zkumavky. Pokud bude pokračování, tak doufám, že se již konečně dočkáme setkání s Crossem, aby na vše nebyl Bourne pořád sám se sličnými dívkami. 75%

• 5.8.2018  16:12
    Zmizení (2013)

Když je člověku odebráno dítě, udělá naprosto cokoliv, aby jej získal zpátky, což tenhle film ukazuje v plné parádě. Nesmrtelný Rosomák tentokrát hraje starostlivého otce, který si je každou částí svého mozku jistý, že za zmizením jeho dcery stojí podivný mladý muž s inteligencí dítěte. Film celkově přetéká opravdu silnými osobnostmi, ať už se jedná o postavy rodičů, detektiva nebo podezřelých. Villeneuve mě opět přesvědčil v tom, že se jedná o jednoho z nejlepších režisérů přítomnosti, který dokáže skvěle pracovat s atmosférou. Krásných 80%

• 4.8.2018  19:25

Mám rád Spielberga, Hankse i filmy s novinářskou tématikou, ale tohle byla těžká nuda. Oproti Spotlightu se mi zdá, že se tu toho děje podstatně méně, přičemž se jedná o stejně kontroverzí tématiku. Film chytil dech až někdy v druhé polovině, kdy se noviny již dostaly k dokumentům a šéfíci se hádali, zda zprávu vydat či nikoliv. Kromě hlavní dvojice ve filmu není žádný extra herec, což je oproti již zmíněnému Spotlightu na škodu, tam byli všichni novináři zpracováni bravurně. Brzy mě asi čeká rádoby sequel v podobě Všech prezidentových mužů. Snímek mne sice tolik nebavil, ale alespoň mě přivedl k zajímavému tématu, které budu rád prozkoumávat dál. 70%

• 1.8.2018  15:28

Klasické béčkové fantasy, které se snaží překroutit známý příběh a obohatit jej o další fantaskní prvky. Celý film vlastně táhnou Hemsworth a trpaslíci, jinak nejde o moc zajímavou podívanou, možná kdyby to bylo o půl hodiny kratší. Kristen se chvílemi taky docela snaží, ale pořád se jedná o tu nudnou dívku ze světa upírů a vlkodlaků. Ve filmu samozřejmě najdeme i pár logických děr, ale nejde o nic převratného, co by stálo za hlubší rozbor. V jednom momentu došlo i k šokující scéně, kdy se z ptáků "narodí" víly podobné Glumovi. Vážně nechápu, kdo s takovým nesmyslem přišel. Pohádkový les ale jinak ušel. Teď se ještě musím rozmyslet, zda si pustím prequel, kterého se fanoušci filmu dočkali namísto pokračování. Nechci totiž strávit dalších par hodin zaražený nudou v sedačce. 60%

• 28.7.2018  20:56

První film a hned kvalitka. Travis Knight má pěkně našlápnuto, film překvapí pěknou a zajímavou animací, propracovanými postavami i několika zvraty, které se v animovaných filmech již tolik neobjevují. Velkým plusem je tu také humor, který se skvěle střídá s temnějšími scénami. Nedivím se, že se filmu dostalo takového ohlasu, panu Knightovi pak přeji úspěšnou budoucnost. Zasloužených 85%

• 27.7.2018  17:29

Série Labyrint patří k těm povedenějším "teen" příběhům, které jsem nikdy neměl moc v lásce, ale sem tam jsem si na ně stejně našel čas. Oproti třeba takovému Stmívání nebo Hunger Games je kvalita opravdu někde jinde, ale pořád to nesahá ani po kotníky třeba takovému Potterovi. Závěrečný díl nabízí několik dobrých momentů, ale i tak je celková zápletka velmi předvídatelná a kvůli své délce začne snímek ke konci nudit. PS: Opravdu museli vracet na scénu pana "ošklivý ksicht s hnusným obočím?" 60%

• 26.7.2018  18:22

Na snímek jsem se koukl spíše tak ze zvědavosti, jelikož vydělal fakt velkou sumu peněz. Původně jsem se mu kvůli Johnsonovi a Hartovi, které nemám v lásce, vyhýbal, ale nečekal jsem, že se film tak povede. Co se týče výkonu, tak musím opravdu pochválit Jacka Blacka, který zblbnutou puberťačku zahrál vážně bravurně. Dokonce ani Johnson už mi nebyl tak nesympatický jako obvykle a některým fórkům jsem se i zasmál, což se mi u moderních komedií tolik nestává. Možná bych filmu vytkl trošku stupidní úmrtí některých postav, tedy až na buchty, ty byly perfektní. Kladně jinak hodnotím hudbu nebo zpracování záporáka, který byl správně nechutný i šíleným a to na scéně moc nepobyl. Když se na film podívám ze všech stran, je můj názor na něj vesměs pozitivní, a proto mu můžu s klidným svědomím dát 80%

• 25.7.2018  17:33

Tak jsem se konečně zase rozhodl, že zhlédnu nějakou tu klasiku, ke které jsem se za těch dvacet let, co jsem na světě, nedostal. Den nezávilosti je opravdu tradičním devadesátkovým filmem, který se nebojí používat jedno klišé za druhým. Snímek by se dal i o pár desítek minut zkrátit, dějových linek je tam možná až příliš, ale to by tam zase nebyl představen patriotismus ze všech stran. Pullman, Goldblum i Smith jsou zde ve své vrcholné formě, zbytek herců jim pak skvěle sekunduje. Do záporů bych možná přidal nezajímavé nepřátele, ale to by nebyl starý film, kdyby měli padouši nějaký motiv nebo pořádnou roli. Za i dnes fungující efekty a pohodovou atmosféru dávám filmu 80%

• 24.7.2018  22:30

První Pacific Rim měl díky svému jedinečnému stylu jisté kouzlo. Dvojka je bohužel již klasicky blockbusterová a zápletka není vůbec zajímavá. Co musím pochválit je John Boyega, který svou postavu zahrál opravdu bravurně, ostatní herci jsou na tom však daleko hůře. Návrat původních hrdinů mne velmi potěšil, ale zvrat s jednou z nich tvůrcům moc nevyšel. Zvrat tvůrci zaprvé nijak moc nepropracovali a kromě toho to působilo trapně. Na odreagování je film super, ale oproti prvnímu dílu se jedná o slabý odvar, který univerzum nikam neposouvá, spíše naopak. 65%

• 13.7.2018  15:57
    Tomb Raider (2018)

Tomb Raider rozhodně patří k těm lepším herním adaptacím, ale na čtyři hvězdičky to rozhodně není. Film si samozřejmě bere inspiraci z nového rebootu, ale až na pár scén a zasazení sledujeme něco úplně jiného. To samozřejmě není špatně, ale když už z něčeho čerpám, tak buď se to pokusím udělat co nejvěrněji nebo naopak vytvořím zcela nové dobrodružství. Co mě na filmu zklamalo jsou akční scény. Když film srovnám s bratříčkem Indym, tak tam se divák o svého hrdinu aspoň chvílemi strachuje, jelikož je vše přirozenější. Když to srovnám s herními filmy za posledních pár let, tak je snímek rozhodně lepší než Warcraft, Hitman nebo Angry Birds, ale zase zaostává za Assassins Creed nebo Ratchetem a Clankem. Snad Sleeping Dogs s Donnie Yenem dopadne lépe. 70%

• 9.7.2018  22:29

Když uslyšíte dobrý vtip, zasmějete se mu. Podruhé sice taky, ale už podstatně méně. Ant-Man a Wasp jsou klasickým případem sequelu komedie, kdy byli tvůrci líní vymyslet něco nového a divákům naservírovali to, co už znali a líbilo se jim to. Tenhle přístup samozřejmě není úplně špatný, ale vždycky je lepší zapojit do pokračování i nové prvky. Oproti prvnímu filmu, který řadím do své Top 5, tenhle není o tolik horší, ale jak jsem již zmínil, když něco dostanete podruhé, už vám to chutná méně a hodnocení je tím pádem taktéž nižší. Co se týče postav, tak letos jsme se již potřetí dočkali jinačího přístupu k hlavnímu záporákovi, který ale tentokrát není kdovíjak dobře zahraný a ve filmu figuruje v podstatě jenom proto, aby se kromě záchrany Janet z říše kvant řešilo i něco jiného. Druhý padouch, jehož si střihl můj oblíbenec Walton Goggins, se taktéž nijak nepředvedl, herec v podstatě ani neměl šanci využít svých kvalit, kvůli kterým jej najímal například Tarantino. Původní obsazení funguje stejně dobře jako minulé, vyzdvihnout pak musím představitelku Cassie, která si svou roli opravdu užívá. Jediná věc, kvůli které film fakt stojí za zhlédnutí, je vytvoření můstku mezi Občanskou válkou, třetími a čtvrtými Avengers, na které musíme celý rok čekat. Teď jen doufat, že se povede i Captain Marvel. 75%

• 15.6.2018  18:41

Klasický film pojednávající o rasové nerovnosti, pro který si tvůrci tentokrát vybrali příběh tří černošek, které vypomohly dostat muže do vesmíru a nikdo o nich vlastně ani neví. Obsazení snímku je velmi dobré, především pak hlavní trojky a jejich "pokrokového" šéfa. Chválím také hudbu, která skvěle podtrhuje atmosféru, Zimmer opět zaválel. Jednotlivé skladby sice nejsou nijak revoluční, ale také to není snímek, kde by byla taková hudba třeba. Velké plus dávám pak za originální přístup k tématu, které tentokrát není podáno tak depresivně jako obvykle, ale spíše s nadhledem. 80%

• 10.6.2018  16:33
    Všemocný (2011)

Taková zjednodušená verze Lucy, která možná funguje daleko lépe. Člověk bere drogy, které mu umožňují využívat celý mozek, ale nezachází to příliš do hraní s časem, prostorem a dalšími sci-fi blbinami. Bradley Cooper si roli vyloženě užívá a Niro mu skvěle sekunduje. Film doplňuje parádní hudba, která skvěle doplňuje pocit "Všemocného". Teď ještě zkouknout seriál, snad bude aspoň z poloviny dobrý jako tenhle film. 85%

• 9.6.2018  15:23

Před nedávnem jsem si letecké téma prošel se snímkem Let, tentokrát jsem zhlédl film o skutečné události. Fiktivní i skutečný příběh mají mnoho společného, například mediální bublinu, šetření a hledání chyby v jednání pilota. Sullyho příběh je však daleko poutavější, jelikož jde opravdu o normálního člověka, který nemá problémy s drogami a alkoholem. Jak už to obvykle bývá, během šetření byla jako obvykle vynechána síla momentu a jednání člověka v dané situaci. Člověk prostě není stroj, aby vše vyřešil v řádu sekund. Hlavní ale je, že to přežili úplně všichni. 80%

• 3.6.2018  15:21

Tarzana s výrazem smutného psa jsme tady ještě neměli. Film nám tentokrát neukazuje klasický origin, ten nám je představen skrze pár krátkých flashbacků. Místo toho se hned ze začátku vydáváme do Anglie, kdy je jich divoký muž civilizovaný a do džungle se vrací na popud politiků a obchodníků. Film jako takový není úplně nejhorší, ale něco mu prostě chybí. První polovina ještě jakžtakž funguje, ale druhá je již klasickou blockbusterovou slátaninou. Jediným velkým plusem je zde trio: Robbie, Jackson a Waltz, které sice hraje podle špatného scénáře, ale alespoň do svých rolí něco dává. Nedivím se, že se film dočkal nedobrého přijetí. 65%

• 30.5.2018  19:11
    Argo (2012)

Hollywood oblbuje lidi, oblboval a oblbovat bude. Film nám představuje netypický příběh z pohledu tajné služby, která spolupracovala s filmaři při záchraně šesti diplomatů a úspěšně je dostala zpátky do USA. Není nad to přijít s filmem, který stejně nikdy nevznikne, z Arabáků udělali pěkné voly. Se vším navíc vypomohl nechvalně proslulý Jack Kirby, méně slavná polovička Stana Leeho, jehož kresby dostaly Američany ven ze země. Napětí má film od začátku do konce, kdy divák neustále čeká, že se něco zvorá, i když ví, že to dobře dopadne. Sláva Americe, čest Kanadě a smrt Íránů, nic jiného si z filmu člověk asi nevezme, ale aspoň je to podané fantastickým způsobem. 80%

• 29.5.2018  19:36
    Orel Eddie (2016)

Perfektní snímek o mladíkovi, který šel za svým snem, i když nebyl kdovíjaký profesionál. Taron Egeron má opravdu zářnou budoucnost. První se předvedl v geniálním Kingsmanovi, teď to posunul ještě dál. S Jackmanem se skvěle doplňuje, zbytek obsazení také funguje na výbornou. Ač mě sport vůbec nezajímá, příběhy skutečných sportovců mne vždycky chytnou za srdce, Orel Eddie potom obzvlášť. Film je skvěle prošpikovaný situačním humorem, který vychází z Eddieho (ne)dokonalosti. Proč navíc pořád točit příběhy šampionů, když můžete zachytit pravého sportovního ducha z pohledu miláčka publika. Téměř bez chybičky. 90%

• 28.5.2018  19:26

Takové emoce ze mě na konci vytáhne málokterý film. V době nehody šla informace jaksi mimo mě, ale věřím tomu, že se situace probírala pěkně dlouhou dobu. Lidé na plošině Horizon si museli projít řádným peklem, za které samozřejmě vděčí kapitalistickým hovadům bez špetky rozumu. První polovina filmu je klasicky klidnější a seznamujeme se v ní s jednotlivými pracovníky a jejich rodinami. Osobně mi úvod na rozdíl od ostatních nevadil, alespoň jsme měli možnost se lépe vžít do jednotlivých postav. To pravé ořechové ale přichází v druhé půlce filmu, kdy se na plošině začne srát jedna věc za druhou, až nakonec přijde o život jedenáct nebohých pracovníků. Víc takovýchhle filmů, co se týče kvality samozřejmě. 80%

• 24.5.2018  19:19
    Let (2012)

Příběh typického flámujícího pilota, který však nečekaně přistane s havarujícím letadlem. Hlavní otázkou filmu pak je: Zavinil nehodu sám pilot? Snímek sice nevychází ze skutečnosti, ale věrně zobrazuje nejrůznější problémy spojené s alkoholismem nebo samotným soudním procesem. Filmu by podle mě neuškodilo, kdyby byl o patnáct dvacet minut kratší, možná by pak nepůsobil tak zdlouhavě a mé hodnocení by bylo vyšší. 70%

• 24.5.2018  09:50

Zatímco sequelová trilogie cílí spíše na nové diváky a původní generaci z ní naskakuje husí kůže, série spinoffů je taková služba těm nejvěrnějším fanouškům. Rogue One fungoval skvěle, Solo možná ještě lépe. Za to můžeme samozřejmě poděkovat géniovi Ronu Howardovi, který je více než zkušený řemeslník a režisér. Kromě dobře zvládnutého příběhu nám přinesl také vizuální orgie, které ve Star Wars nemají obdoby. Jasně, planety a kostýmy vždycky vypadaly skvěle, ale nikdy nebyly zasazeny do Da Vinciho obrazů. Příběh jako takový je především v druhé polovině strašně předvídatelný, ale co byste od filmu o mladém pašerákovi chtěli. Hlavní je, že všechno šlape a film si nehraje na něco, co není. To co si na filmu rozhodně oblíbíte, jsou postavy. Vůbec nechápu tu kritiku na Aldena Ehrenreicha, kterému role Hana opravdu sedla. Ano, je mladý a jde o jeho vůbec první velkou roli, ale potenciál má obrovský. Harrison to není, ale film nemůže stát na imitaci někoho jiného, takhle fungují snad jen fanouškovské projekty. Když na scénu vstoupí Lando, krade si všechny scény pro sebe. V tomhle případě překonal Glover samotného Williamse a posunul postavu úchylného pašeráka na jinou úroveň. Zatímco v jiných projektech mám s Emiliou Clarke problém, tady mi její postava vůbec nevadila. Beckett a jeho posádka jsou zpracováni dobře, ale ne všechny postavy mají dostatek prostoru, abyste si na ně udělali nějaký hlubší názor. Krapítek mne možná zklamala L3, která zde funguje jako taková propagace rovnoprávnosti, ale pořád to udělali decentně, že to ve filmu tolik neruší. Nejzábavnější na filmu je hledat spojitosti s jinými filmy či seriály, kterých je zde opravdu hodně. Především pak ve velkém film odkazuje na seriál Klonové války, ze kterých ve velkém čerpá věci z galaktického podsvětí. Překvapením pak pro některé bude příchod jedné postavy, která má v seriálech velkou roli a za několik let si vybudovala obrovskou fanouškovskou základnu. Teď už mi neříkejte, že podobná camea nejsou možná. Soundtrack je zvládnutý na jedničku a kromě klasických melodií přináší i pár zajímavých motivů, jako například ten doprovázející Enfys Nest. Přímo něco zapamatovatelného ale ve filmu nehledejte, experimentování není Disneyho silnou stránkou. Rozhodně se mi ale líbilo, jak byl opět zapracován imperiální motiv do jejich oficiální propagace, čehož jsme se už dříve dočkali v animácích. Taky bych hned narukoval, kdyby to bylo možné. Ať bude příští spinoff jakýkoliv, budu se na něj těšit mnohem víc než na Epizodu IX. Solo je opravdu řemeslně zpracovaný film, který hraje na jistotu a vzdává poctu původním generacím fanoušků. Kdyby takhle fungovaly i sequely, byl bych nadmíru spokojen. Už jen kvůli všem těm odkazům musím hodnocení trochu zvýšit a budu doufat v případné pokračování. 85%

• 20.5.2018  12:46
    Deadpool 2 (2018)

Po klasickém originu přichází na scénu více komiksová dvojka, která ve velkém napravuje chyby z původní časové linky. Konečně jsme se dočkali pořádného Juggernauta a Cable s Domino jsou prostě perfektní. Ve filmu naleznete samozřejmě tunu narážek a cameí, kterých je zde možná i třikrát více, než v prvním díle. Hugh Jackman se filmu sice úspěšně vyhýbal, ale i tak si Reynolds našel způsoby, jak jej do filmu propašovat, dokonce i rafinovanější cestou než v jedničce. První díl mne bavil snad jen na první shlédnutí, poté vtipy jaksi ztratily na humornosti. U druhého filmu to vidím naopak, nejrůznějšími odkazy se budu bavit ještě pěkně dlouhou dobu. I ten Black Tom Cassidy, o kterém se mluvilo jako o hlavním záporákovi, se ve filmu nakonec také objevil. Sice nepředvedl nic ze svých schopností, ale aspoň se stal terčem pěkně rasistických vtipů. Co se týče Russela, šlo o typického puberťáka, ale rádoby sviňáka zahrál skvěle. A potitulkové scény? Ty byly víc než geniální, Gunnovi Strážci dostali těžkou konkurenci. 85%

• 18.5.2018  23:08
    Malý princ (2015)

Víceméně sequel k nám známé knize, který nám představuje zestárlého Letce a také novou hrdinku. Klasický příběh je nám ve zkratce vylíčen v několika krátkých kapitolách v první půlce filmu, načež se hrdinka vydává hledat Prince. Od knížky uplynulo samozřejmě několik let a svět dospělých je dnes ještě na daleko horší úrovni, čímž se film v podstatě zaobírá. Všude vládce kapitalismus a většina žijících lidí jsou jen pracující ovce, které nedokážou žít a užívat si. Animace je na velmi slušné úrovni a příběh dokáže člověka hezky pohltit. Rozhodně lepší než filmy, které do světa v posledních letech vypouští velká studia. 80%

• 17.5.2018  18:12
    A-Team (2010)

Akční film na motivy kultovního seriálu, který má navíc skvělé obsazení. Co se mohlo pokazit? Možná kdybych snímek viděl před x lety, když jsem byl ještě malý capart, uchvátil by mne mnohem víc, ale za těch několik let jsem viděl tolik šíleně akčních filmů, že A-Team působil jen jako nudné béčko. Půlku filmu jsem opravdu téměř prospal a vtip byl ve filmu povedený možná tak jeden (svahilský stěr). Film nám navíc nabídl tradiční Silvestriho motiv, jehož mutaci mám spojenou spíše s o rok mladším Kapitánem Amerikou (ten soundtrack zní fakt až moc podobně). Na harddisku mi film ležel hezky dlouho, znovu už ale na něj koukat nebudu. Když už akci, tak Mission Impossible. 60%

• 28.4.2018  16:25

Dává to smysl? Nedává to smysl. Michael Bay nám naservíroval další výplachový blockbuster, který se tváří vážněji, než kdykoliv předtím. Vůbec se nedivím, že byl i samotný Hopkins z filmu zmatený, ale i přes všechny problémy to nějak funguje. Transformeři opět čelí Deceptikonům, zároveň se stali sami štvanou zvěří a k Zemi se navíc blíží planeta Cybertron, která chce tu naši zničit. Na scéně samozřejmě nesmí chybět párek vyvolených, bez nichž nemůže být svět zachráněn, jelikož jsou speciální součástky naprogramované na DNA jejich předků. Film možná dokonce i částečně popírá vlastní lore, ale to nevadí, Transformeři nikdy nebyli o pořádném příběhu, ale explozích a nekončící akci. Neříkám, že se jedná o něco přímo výjimečného, ale když vypnete mozek, budete se u filmu bavit. 75%

<< předchozí 1 2 3