Blackhand47

okres Praha
Webmaster - Edna.cz

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 23.1.2021  14:52
    Legenda Korry (TV seriál) (2012)

Kdysi dávno jsem v televizi viděl první sérii Legendy Korry a tehdy mi kvalita nepřišla dosahující předešlého Aanga. Uplynulo x let a já konečně shlédl všechny čtyři série a zde je můj verdikt. Animace je pěkná, ale pokud člověk začne seriál sledovat hned po Aangovi, musí si krapet zvykat. Zasazení do 20-30. let je velmi specifické a hudba mi chvílemi k jednotlivým scénám příliš neseděla, myšleno tedy ona hudba dobová. Oproti Aangovi museli tvůrci samozřejmě přijít s jinou zápletkou a zde chybí avatarce pochopit již jen jeden živel. Záporák Amon je vcelku zajímavý a víceméně táhne první řadu, která se po slabších prvních dílech rozjede. Druhá série byla oproti závěru té první o trošku slabší, ale vynahradily to díly ve světě duchů, které řadím k vrcholu celého Avatarského univerza. Škoda jen toho finále s kaiju a Deus Ex Machinou. Začátek třetí série byl opět slabý a celou řadu táhla víceméně jenom postava Zaheera, což je asi nejgeniálnější postava, se kterou tvůrci přišli. Co kdyby byl Buddha zlý? No, dopadlo by to asi takhle. Ovládání lávy a podobné novinky mi přišly trošku přes čáru a pak tu byla řada čtvrtá, která začala nadějně. Klidně bych si dokázal představit příběh o tom, že by Korra na konci třetí řady zemřela a my bychom museli sledovat svět bez Avatara, jako nám to předvedl první díl taky. No, škoda, že se pak musela vrátit a linka s Kuvirou skončila opět soubojem s obřím nepřítelem, který měl navíc superzbraň. Když to vezmu kolem a kolem, dávám seriálu krásných 80%

• 19.1.2021  12:12
    sKORO NA mizině (TV seriál) (2020)

Díky sKORO NA mizině jsem po letech začal konečně vnímat českou tvorbu i jako druh zábavy a ne jenom odpad, který je rok od roku horší. Divadlo Mír přišlo s něčím, co by pražská produkce nikdy neudělala a svým humorem jde za hranu, kdy jsou kluci nekorektní, sprostí a do všeho se naváží. Příběh je to navíc velmi specifický, protože ve velkém vycházel z reality podobně jako Nejistá sezóna od Cimrmanů. Téma je navíc kvůli Covidu aktuální a ukazuje lidem, jak jsou na tom umělci vlastně bídně. Slezsko a přístup místních ke všemu je z toho opravdu cítit a já doufám, že se bude Míru dařit i v následujících letech. 85%

• 1.1.2021  00:19

Tak trochu jako Life is Strange... možná se tímhle filmkem i tvůrci inspirovali, ale těžko říct, s podobným nápadem můžou přijít lidé v různé době a na různých místech. Máme tu dívku, která chodí do školy a jednoho dne zjistí, že může přetáčet čas a začne toho využívat, dokud se to samozřejmě nezvrtne. Konec jako takový pak není smutný ani veselý a celé dílko pracuje s tématikou cestování časem více než dobře. Jo, takové věci obecně Japonci umí. Animace je pěkná, postavy jsou realisticky napsané, ale mému oblíbenému LiS se to prostě nevyrovná. 80%

• 31.12.2020  22:31

Příjemné kung-fu béčko, které zapadá do "Ip Manovského univerza". Zhang jako mistr bojových umění fungoval již ve třetím filmu a jde vidět, že v pohodě utáhne i vlastní spinoff. Ostatní herci mu skvěle sekundují a je jedno, zda se jedná o čínské gangstery, majitele baru nebo Bautistu coby hlavního padoucha, který uplácí britské jednotky a štve je proti Číňanům. Úvod filmu na mě působil strašně komicky, ale naštěstí to časem trochu zvážnělo a solidních soubojů tu máme požehnaně. Jo a Kitova saka jsou prostě super. 75%

• 31.12.2020  20:40
    Tenet (2020)

Váhal jsem, jestli dát filmu 3 nebo 4 hvězdy, jelikož druhá polovina filmu můj názor na dílko podstatně změnila, ale úvodní sekvence je natolik nudná, že jsem měl opravdu chuť vypnout a lidi, se kterými jsem na něj koukal v podstatě postupně odcházeli, až jsme u televize zůstali jenom dva. Máme tu klasickou časovou smyčku, jen nám trvá delší dobu, než nám to v některých bodech dojde. S bratrem jsme nakonec čekali daleko silnější pointu, která tam vskutku býti mohla, ale příběh jako takový je vlastně bohužel velmi jednoduchý a člověk si ani nemusí kreslit žádnou časovou osu, jak bylo některými lidmi avizováno. Jo, praktické efekty má film perfektní, možnost sledovat dva časy souběžně je boží, ale hudba je taková zvláštní (netvrdím, že k tomu nesedí, ale není to něco, co bych musel poslouchat) a zápletka s bombou je hodně obyčejná. 70%

• 30.12.2020  16:20
    Palm Springs (2020)

Palm Springs jsou takovými Hromnicemi pro novou generaci diváků, kdy máme jako hlavního hrdinu opět namyšleného chlápka, který se během časové smyčky zamiluje do jedné z dívek. Zvrat zde však přichází v tom, že se ve smyčce ocitnou ještě další dva lidi, z nichž jeden hrdinovi pomáhá a druhý jej z toho viní a chce jej zabít. Filmů s časovou smyčkou tu máme samozřejmě kromě mnou dvou zmíněných několik, ale tahle látka je zatím tolik nevyužitá, že s ní Palm Springs pracuje opět originálně. Vše je navíc zasazené v netypický den, kdy to člověku prostě musí začít lézt na nervy. 80%

• 29.12.2020  17:59

Eurovize je šílenost a Ferrelův snímek si s tím krásně pohrává. Hlavními postavami tu máme kamarády od dětství z malého města na Islandu, kteří se do velké soutěže chtěli vždycky dostat... a i přes veškerou nepřízeň se jim to nakonec podaří. Film kope vlastně úplně do všeho, ať už to jsou američtí turisté, vztah Ruska k homosexuálům nebo další stereotypy spojené s různými státy. Oproti jiným komediím to až tak trapné není, zasmál jsem se a Dan Stevens se svými kostýmy je tu pak úplně boží. PS: ČR se dostala do finále, jupí! 70%

• 29.12.2020  12:29

DC to má se svými filmy jako na houpačce a pokud budou tímhle stylem pokračovat dál, půjde jejich univerzum do pekel. Já osobně jsem od tohohle snímku absolutně nic nečekal, ale zajímalo mě, jaký odpad to Hollywood zase vyplodil... a upřímně, možná i proto mě to bavilo. Abych to nějak shrnul: úvodní sekvence s malou Dianou podle mě nebyla třeba, akce byla hodně slabá, Cheetah jako záporáčka vcelku nudná, ale jinak s vysvětlením návratu Stevea jsem spokojen, děj jako takový ukazující zkaženost lidí a kapitalismu byl přesně pro mě a Pedro Pascal jako Maxwell Lord byl naprosto perfektní. Tohle je přesně můj typ záporáka - všemohoucí parchant, který vám něco dává a zároveň bere. Nevím, chvílemi se mi zdálo, že s ním krapet narážejí do Trumpa, ale kdo to v dnešní době nedělá. Přinese ve výsledku film něco do samotného univerza? Asi ne. Origin to není, Diana umřít nemůže, Steve musí a maximálně se nám tu rozjely postavy a témata do dalších filmů, ale záleží, zda s nimi budou tvůrci vůbec pracovat. Rozhodně lepší než Whedonova Liga, Shazam a Birds of Prey z poslední doby. 75%

• 28.12.2020  17:02
    Scoob! (2020)

Scooby-Doo je klasika a jeho nová verze se snaží možná až moc jít s dobou. Z celé mytologie jeho univerza tak pobrali superhrdiny a další všemožné postavy a Scoob je tak ve výsledku obrovský mišmaš, který nestojí jen na vlastní značce. Když už dělali reboot, měli se soustředit pouze na základní partu a dát jim zcela nového padoucha a ne tu rvát někoho z jiné série. Samo sebou tu máme i hromadu popkulturních narážek na Netflix, DC, Harryho Pottera a další věci, což za mě coolness filmu opravdu nepřidává. Nevím no, v posledních letech se křísit staré značky Hollywoodu moc nedaří, měli by s tím radši přestat. 55%

• 28.12.2020  11:01
    Fatman (2020)

Tohle je černá komedie přesně podle mého gusta. Na jedné straně máme Santu v podání Mela Gibsona, který po všech těch letech a rostoucímu kapitalismu nezvládá finančně pokrýt výrobu a přijímá tedy zakázku od armády USA. Svět je ale plný "zlobivých" lidí a jedno rozmazlené dítko se rozhodne poslat na Santu nájemného vraha s tváří Waltona Gogginse, který s ním má sám nevyřízené účty. Tenhle lehce zvrácený film překlápějící vánoční tématiku do trošku jiných směrů je právě takovým originálním kouskem, kterých si cením. Co se týče akce, ta je tu zpracována naprosto realisticky a je jedno, zda se jedná o průstřelnost jednotlivých materiálů nebo nutnosti přebití zásobník po vystřílení jedné dávky. Škoda, že jí nebylo více. Herecké výkony, originalita i ona realističnost mě vedou k tomu, že filmu dávám 85%

• 24.12.2020  22:05
    Domestic na kanodžo (TV seriál) (2019)

Takovéto příběhy píše sám život. Ano, anime pracuje s klasickými fetiši na učitelku a nevlastní sestru, ale celý onen nápad s tím, že crush hlavní postavy i první holka, se kterou se vyspí, se stanou členkami jeho rodiny, je i vcelku zajímavý. Animace je opravdu pěkná a jednotlivé charaktery jsou realistické a můžete se s nimi ztotožnit. Když mi to kamarád doporučoval, původně jsem doufal, že jde opravdu jen o jednu minisérii, ale bohužel musím čekat na pokračování... stejně jsem to nevydržel a musel jsem kouknout jak manga skončí. Prostě jednoduchá vztahovka, které Japonci skutečně umí. 80%

• 6.12.2020  20:59
    Ježek Sonic (2020)

Po mnoha kraších a víceméně zdařilém elektrickém myšákovi se dostalo i na modrého ježka, který k videoherní adaptaci přichází o něco opatrněji. Pokud nepočítáme potitulkovou scénu, máme zde pouze dvě herní postavy, tedy Sonica a jeho úhlavního nepřítele Dr. Robotnika. Zlaté kroužky jsou pak využity taktéž trochu jinak a už od trailerů si z nich fanoušci tak trochu dělali legraci. Co se týká zápletky, jde o klasický rodinný film, kdy se velký dobrák s velkými sny zaplete do potíží někoho jiného. James Marsden je samozřejmě sympatický herec, ale tématiku trapných policistů z vidlákova si tvůrci možná mohli odpustit. Jim Carrey je jako Robotnik samozřejmě super, ale tradičně do role možná dává až moc ze sebe a původní postava se v tom tak nějak ztrácí. Jako herní adaptace je to tedy celkem decentní a jsem zvědavý, co tvůrci předvedou příště. 70%

• 24.11.2020  08:04
    Childhood's End (TV seriál) (2015)

Konec dětství je tak trochu jako naše Válka s mloky, příběh je velmi specifický, nemáme zde titulní postavu a některé pasáže víceméně pouze popisují, co se kde a kdy ve světě dělo. Před tvůrce tedy přistál nelehký úkol, jak to celé uchopit a nečekaně se více zaměřili na lidské postavy, které v příběhu vystupují. Jejich příběhy tak byly trochu pozměněny, rozšířeny a časově se seriál přesunul do přítomnosti, kdy tu nemáme ani tak razantní skoky jako v předloze. Ano, spousta věcí by se dala udělat lépe, ale závěr je natolik silný, že jsem brečel asi posledních dvacet minut. A už jen kvůli takto silné odezvě musím dát této adaptaci 85%

• 11.11.2020  09:22
    Mairimašita! Iruma-kun (TV seriál) (2019)

Jste člověk, dostanete se do pekla, tam vás vezmou na školu démonů a vy nechcete, aby vás sežrali zaživa. Takhle by se dala shrnout zápletka komediálního anime, kde je Iruma adoptován jedním z nejmocnějších démonů a ve škole vyčnívá, i když chce zůstat při zemi. Postavy jsou správně střelené a vy jen čekáte, s jakým extrémem přijdou příště. Z počátku mě to opravdu bavilo a byla radost sledovat, jak se Iruma potýká s trablemi ve svém novém domově. Jelikož je příběh ale obsáhlý a předloha stále neskončila, nadšení krapet časem opadlo, ale i v pozdějších dílech má anime hodně světlých momentů. Teď jsem ale hlavně zvědavý na druhou řadu a Irumu procházejícího si rebelantským emo obdobím. 75%

• 30.10.2020  15:25
    Šokugeki no Sóma (TV seriál) (2015)

Souboje máme všichni rádi, ale i ty se samozřejmě mohou omrzet. Co když ale někdo udělá příběh o tom, kde se seriózně utkávají lidé ne s meči a magií, ale silou vaření. Shokugeki no Soma je tak typickým příběhem v netypickém prostředí, kdy je kulinářský svět vyždímán až na dřeň. Seriál má zajímavé postavy, chutně vypadající jídla i zapamatovatelný soundtrack. Příběh se postupně vyvíjí a svým způsobem mohl zůstat uzavřený i čtvrtou sérií, jenže předloha samozřejmě pokračovala. Ona i ta pátá série dává smysl a odpovídá na několik nezodpovězených otázek, ale pak tu máme věci, které nebyly vůbec budovány několik řad, jako v těch předešlých a působí to tak trošku odfláknutě. Ve výsledku jde ale o velmi originální anime, které ještě dlouhou dobu zůstane v mojí Top 10. 85%

• 9.10.2020  22:45

Tohle původní povídku, ze které příběh vychází, vidělo asi ze sedadla oné tramvaje, která se na konci objeví, jelikož to s ní má společnou maximálně tak základní kostru. Nedivím se, že i samotná autorka říkala, že se z toho vytratila ona myšlenka ukazující jakousi svobodu bezdomoveckého života. Tady je Ferda prostě jen zmrd a pomalu nechtěl mít nic ani se záchranou onoho dítěte. Vše je navíc strašně zdramatizované. Ach jo, na takovéto příběhy moc nejsem, ale povídka měla nějaký potenciál a bylo v ní i několik pasáží k zasmání. Tady jsem se neusmál ani jednou. 20%

• 22.9.2020  23:39
    Artemis Fowl (2020)

Knižní sérii o Artemisu Fowlovi jsem nečetl, ale jejich samotné synopse se jeví daleko zajímavějšími než tahle nepovedená adaptace. Máme tu geniálního chlapce, který svou genialitu ve filmu zas tak moc nepředvede, jeho strážce není tak cool, jak by měl být a všechny postavy tu obecně působí tak nějak hloupě. Opravdu se divím, jak mohli z tolika kandidátů na hlavní roli zvolit zrovna takové ucho, ale třeba skutečně nečekali, že se film nějakým způsobem povede. Nový Harry Potter tohle není ani náhodou a popisu knih "Smrtonosná past s vílami" to taky moc neodpovídá. Je to ve výsledku takový zvláštní maglajz, který působí jako Muži v černém pro děti a kvalitativně je horší než samotná čtyřka s novým obsazením. Nudil jsem se, málem jsem usnul a to se mi u filmů vůbec nestává. 45%

• 9.9.2020  18:47

Kdybych neměl nakoukanou anime řadu Rascal Does Not Dream... dal bych filmu i vyšší hodnocení, ale takhle nemůžu. Příběh je rozhodně zajímavý a nedivím se, že mnoho lidí zaujal, ale zas tak moc to mé srdce nezasáhlo. Taki a Mitsuha jsou fajn dvojice a všechno tam dává svůj smysl, jenže se to chvílemi i docela táhne a dílku bych tak ubral takových 10 minut. Animace je ale jinak nádherná, hudba vše skvěle podkresluje a je tu i pár zajímavých twistů. Na druhou stranu je film ale trošku nadhodnocený a celkově tu máme kvalitnější příběhy s různými paradoxy, jako je právě Rascal. 75%

• 14.8.2020  21:10

Tenhle film je stejně šílený jako Darwinovy ceny samotné. Máte tu bandu idiotů, kteří zcela vědomě vyvádí naprosté blbosti a nakonec to pro ně dopadne vždycky špatně. Ta vata kolem toho, které můžeme říkat příběh, je vcelku snesitelná a film působí daleko lepším dojmem než dnešní americké komedie. Podobně jako u snímku Máš ji si tu cením toho, že tvůrci svým způsobem pracují s reálnými faktory. Život je přeci jenom komedie sám o sobě. Na to jak je tenhle film neznámý mě navíc překvapilo, kolik tu poznávám tváří a camea Bořičů mýtů rozhodně potěšila. Po dlouhé době tu máme dílko, u kterého si říkám, že by si zasloužilo vyšší hodnocení a dávám mu s čistým svědomím 80%

• 13.8.2020  21:31
    Drive (2011)

Máme tu film o řidiči. Dělá kaskadéra, vozí lupiče a ke všemu má ještě profesionálně závodit. Dobře. Zabouchne se do sousedky, pomůže jejímu chlapovi a nakonec se to posere. Ok. Ale proč je to celé taková nuda? Gosling jako herec je fajn, ale tady je na mě možná až extrémně tichý a celková zápletka působí i přes relativně normální délku filmu strašně utahaně. Cranston, Isaac i Mulligan byli fajn, Pearlman se mi zase zdál strašně nevyužitý. Pokud to mám srovnávat s jinými filmy ve stejném žánru, tak je Baby Driver rozhodně o třídu výše. 65%

• 20.7.2020  23:37

Jo, tak tohle je jedno z anime, které by si pokračování určitě zasloužilo. Máme tu v podstatě miniaturní stát v podobě školy, kdy studenti dostávají body a zároveň je utrácí. Kromě toho jsou tu pravidla, o nichž toho moc neví a je jen na nich, jak se ve všem zvládnou orientovat. Prvních šest epizod + ta poslední jsou opravdu na úrovni, ty další jsou pak o něco slabší a do celého konceptu mi až tak neseděly. Postavy jsou zde vymyšlené ale velice dobře a občas je těžké odhadnout, jaká daná postava vlastně je. Pokud se další sérky nedočkám, asi výjimečně začnu číst novely, protože tahle politická hra ve školním systému je opravdu povedená. 80%

• 17.7.2020  23:01
    Dr. Stone (TV seriál) (2019)

Svět skončil a je potřeba jej vybudovat znovu. Naštěstí tu máme ale mladého génia, který si na vše pamatuje a je schopen vybudovat cokoliv i z těch nejzákladnějších surovin. I takhle by se dal popsat Dr. Stone, který se snaží diváka nejen pobavit, ale třeba i něco naučit o tom, jak jednotlivé věci fungují, byť je to popsáno opravdu jednoduše a do nějakých detailů se nejde. Senku a jeho parta jsou jinak opravdu zábavné postavy a často vás i překvapí, jakým vývojem prochází postavy, které jste třeba ani neměli rádi. Zápletka s otcem je možná trošku přitažená za vlasy a je to opravdová náhoda, ale o tom takové příběhy přeci jenom taky bývají. Už se těším, s čím se Senku vytasí ve druhé sérii, protože teď nás čeká ta pravá kamenná válka. 85%

• 11.7.2020  14:17

Máte tu dva génie, kteří se navzájem milují, ale nedokážou si to říct, tak se snaží popostrčit nejrůznějšími způsoby toho druhého, aby to udělal. Z počátku se seriál jevil jenom jako nesourodá směsice skečů, ale časem se v nich začala rozvíjet zápletka a jeden díl začal navazovat na druhý. Kvalita jednotlivých příběhů je samozřejmě velmi proměnlivá, ale už dlouho se mi nestalo, abych se u něčeho tak dobře zasmál. Děj ale není jenom o lásce protagonistů a vtipech, ale dochází i na vážnější momenty, jako nám ukázal například předposlední díl druhé řady. Doufám, že se vztah Kaguyi a Shiroganeho v příští sérii někam konečně posune, podobný souboj myslí se dá dobře zpracovat, i kdyby spolu chodili. 80%

• 3.7.2020  20:48
    Frčíme (2020)

Máme tady další klasický animák o postavách, které něco hledají, ale nakonec si uvědomí, že to měly celou dobu hned u sebe. Originální zápletku tu tedy nehledejte, ale jinak je příběh napsaný docela hezky. Klasické fantasy tu navíc máte hozené do přítomnosti a hlavní postavy si prostě nejde neoblíbit. Je ale vcelku škoda, že v dnešní době již nejde moc rozeznat Pixar od klasické Disneyovky, když to nyní spadá pod jednu střechu. Ve výsledku je Frčíme tedy filmem, u kterého si budete říkat, že už jste to někdy viděli, ale za zkounutí to určitě stojí, hlavně když čtu, jak otřesně dopadly další animáky z letošního roku. 75%

• 21.6.2020  22:19

Už jsem si začal myslet, že by mě i česká tvorba mohla začít zajímat a nakonec jsem si pustil film, o kterém sestřenice nepřestala básnit. No... nějakou dobu na nic českého vyjma tvorby Divadla Mír asi nekouknu. Účastnící zájezdu nemají jako takhle ani žádný pořádný příběh a jedná se jen o velkou směs trapnosti, kdy pozorujeme několik jedinců, jak řeší své problémy na dovolené. Každý to chce dělat s každým. Ha ha ha. Bojíme se teploušů. Ha ha ha. To fakt ne. Školačky na svůj věk mluvou opravdu nepůsobí a ty dvě babky jsou fakt divné postavy. Jediným plusem na filmu je dvojice Karel a Karel, ale ze svých zážitků z dovolené bych dokázal napsat daleko lepší film. 20%

• 20.6.2020  15:35
    Angel Beats! (TV seriál) (2010)

Když zemřete, aniž byste se smířili se svým životem, skončíte v Očistci, kde musíte navštěvovat střední školu. Ano i s takovou zápletkou bylo v Japonsku schopní přijít a já se tomu ani nedivím. Hlavní mužský protagonista je tradičně stoprocentní klaďas, kterému na ostatních záleží a ženské protagonistky jsou naopak méně křehké než obvykle a ve výsledku tu ani nemáme úchylné momenty, na něž byste mohli být zvyklí. Celý příběh se točí vlastně kolem velkého nepochopení všeho a všech kolem sebe a následného smíření, což je zpracované velmi dobře, ale i tak tomu ve výsledku něco chybí. S anime jsem ale jinak spokojen a dávám mu 75%

• 18.6.2020  16:37

Jak jsem zmínil u seriálu, který filmu předchází, tak je tento snímek skutečně silný a já si nepamatuji, že bych u něčeho měl tolikrát slzy v očích. Byť film neadaptuje předlohu až do konce, dala by se jím celá série uzavřít, jelikož tam víceméně nezbyla žádná nedořešená dějová linka. Film tedy rozhodně nedoporučuji sledovat nikomu, kdo neviděl celý seriál, protože by se v něm mohl ztrácet, jelikož nejde o žádný doprovodný příběh jak tomu obvykle u takových anime filmů bývá. Středobodem filmu se tedy stává postava Shouko, s níž jsme se ve starší i mladší podobě setkali právě v seriálu. Zde je její podstata konečně objasněna a věřte, že než film skončí, budete brečet a to několikrát. Rozhodně jedno z nejlepších anime děl, jaké jsem měl možnost vidět. 85%

• 18.6.2020  16:31

Od tohoto seriálu jsem od začátku čekal trošku něco jiného, ale nakonec jsem se u něj opravdu bavil a zhlédl jej během pár dní. Nevím proč, ale přijde mi, že čím šílenější název nějaké anime má, tím zajímavější zřejmě bude. Celý seriál se tedy ve výsledku kromě vztahu mezi Sakutou a Mai točí také kolem zvláštních úkazů zvaných "pubertální syndrom", které manipulují s realitou a je jedno jestli jde o časovou smyčku nebo prohození těl. Všechny hlavní postavy jsou velmi dobře napsané a jednotlivá témata jsou divákovi podána tak, aby je pochopil. U seriálu mě trošku mrzelo, že na mě neměl nijak silnější dopad, ale od toho je tu pak film, který je vážně masakr. 80%

• 14.6.2020  20:58

Když Wall-E potká Baymaxe z Velké šestky, dostanete tohle. Next Gen je pěkný sci-fi animák, který má na rozdíl od děl velkých gigantů i něco do sebe. Svět filmu nabízí vcelku realistický pohled na budoucnost, pokud se tedy bude ubírat směrem, jakým se ubírá a oproti jiným dnešním animákům je i o něco drsnější. Záporák mě vcelku bavil a i hlavní postavy dokázaly zaujmout. Osobně bych ale vystřihl zrzku, která tam byla jaksi navíc a pak ještě psa, jenž jako komický prvek zas tak dobře nefungoval. Na animaci si jinak nemůžu stěžovat, oproti jiným menším studiům je opravdu na úrovni a jde vidět, že Asie je s takovými projekty na dobré cestě. Jasně, je to trochu klišé, ale nenudil jsem se a musím říct, že je to vážně lepší než americké projekty z poslední doby. 80%

• 13.6.2020  15:55

Ha ha ha, na mě vymazání paměti nefunguje, kreténi! Co děláme v temnotách patří do onoho velmi specifického žánru found footage, kdy se banda kameramanů rozhodně představit divákům něco naprosto bláznivého. V tomhle případě upíry žijící na Novém Zélandu. Dílko samozřejmě pracuje s klasickými upířími klišé a dělá si z nich srandu, ať je to tedy nemožnost vidět se v zrcadle, vstoupit do cizího domu nebo rivalitu s vlkodlaky. Film samozřejmě nemusí sednout úplně každému, ale já takové originální píčoviny žeru. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8