Blackhand47

Webmaster - Edna.cz

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 19.1.2020  13:16
    Ni no Kuni (2019)

S herním titulem Ni no Kuni jsem obeznámen akorát skrze strejdu, kterého jsem hru viděl hrát. O příběhu tedy něco málo vím a když jsem zjistil, že film nejede podle předlohy, nechápal jsem původně proč. Až jedno z odhalení na konci mi pak ale potvrdilo, že jde vlastně o jakýsi sequel a onen stařík je hlavní hrdina Oliver ze samotné hry. Animace jako taková je pěkná, ale to prostě k dobrému filmu nestačí. Všechno je strašně předvídatelné a zvraty jsou tak hloupé, až to bolelo. Nejhorší zvrat však samozřejmě přišel na samotném konci, kdy se hrdina tohoto filmu dozví sám o sobě pravdu a to člověk už opravdu kroutí hlavou. 55%

• 8.1.2020  22:10
    Cats (2019)

Po dlouhé době tu máme opravdu zvláštní film, který chtěl sice původně cílit na velké filmové ceny, ale ohlasy po prvním traileru ukázaly Hooperovi, že půjde spíše o pravý opak. Písně jsou tu kvalitativně tak na střídačku a mnozí herci mi do svých rolí vůbec nesedli. Třeba takového McKellena mám rád, ale tady působil opravdu příšerně a slyšet zpívat už jej nikdy nechci. Elba na první pohled zase působil strašně cool, ale jakmile sundal kabát, byl celý charakter jeho postavy úplně pryč. Vizuál postav je obecně takový zvláštní a choreografie se mi kvůli tomu strašně špatně hodnotí. Herci to sice odtančili, ale animace a onen podivný zjev to vážně zcela narušují. Naštěstí to zachraňovala Webberova hudba, ale i tak to film bohužel nad průměr nevyneslo. O rušivých komických vložkách je pak škoda mluvit. 50%

• 7.1.2020  22:47
    Na nože (2019)

Na panství se stala vražda, přijíždí detektiv a podezřelými jsou všichni členové rodiny. Tady ale podobnost s ostatními detektivkami končí. Film Na nože nám na řešení případu nabízí opravdu nečekaný úhel pohledu a všechno se ve finále samozřejmě ještě zamotá. Humor na vás vybafne v ty nejméně čekané chvíle a jde vidět, že je Rian Johnson opravdu schopný režisér, pokud se tedy nevrtá v práci jiných lidí. Daniel Craig, Ana de Armas i Chris Evans ve svých rolích opravdu excelovali a ani zbytek rodiny samozřejmě nezůstal pozadu, ostatní policisty nepočítaje. Rozhodně velké překvapení loňského roku a jsem zvědavý na možné pokračování. 80%

• 5.1.2020  22:55
    John Wick 3 (2019)

U Johna Wicka jde krásně vidět, jak akční série postupně padají. Vždycky to začíná originálně a vcelku realisticky, ale časem se z toho stává rádoby cool dobrodružství plné stále šílenějších scén. Když už jsme viděli Johna v akci s tužkou, proč by nemohl sejmout pár chlapů s pomocí koně a ještě se na něm projet v nočním New Yorku? Pak ho ještě pošleme na poušť, kde je ještě mocnější chlápek než celá Rada zabijáků a mimo jiné dáme do filmu i několik nechutných scén a Wicka necháme bojovat ve většině případů pouze na nože. Neříkám, že některé scény nebyly fajn, ale na jeden film těch šíleností bylo prostě moc. Snad tahle série nepřekročí číslici pět, jinak tu z toho brzy budeme mít další Rychle a zběsile a John si to rozdá 1 v 1 s tankem. 70%

• 5.1.2020  22:49
    John Wick 2 (2017)

První díl Johna Wicka byla příjemná chuťovka, která ukázala, že v žánru akčních filmů se dá ještě něco slušného předvést. Dvojka je sice o chlup slabší, ale stále je zábavná a krásně nám rozvíjí mytologii kolem zabijáckého cechu. Kde měl Neo svého Morfea má Wick nyní Krále žebráků a Reeves si tak s Fishburnem zahráli opět bok po boku. Akční scény jsou pořád fajn, ale občas už u nich člověk musí kroutit hlavou, jako například nad rádoby nenápadnou přestřelkou v metru. Co mě na takových filmech vždycky potěší, jsou scény, kdy si jdou hlavní hrdinové pro vybavení a Wick to v Říme zvládl perfektně. S čistým svědomím tak filmu dávám 80%

• 5.1.2020  22:42

Ze Zachovy specifické talk show jsem pár dílů viděl, takže jsem věděl, do jaké šílenosti asi půjdu. Dokumentární zpracování na způsob Borata tomu samozřejmě sedne, ale i tak se ze zápletky dalo vyždímat více, případně mohl být snímek i kratší. Je docela škoda, že tvůrci skončili příběh "happy endem", kdy Zach odjede se svými přáteli, radši bych, kdyby zůstal jako moderátor v televizi, ale to bych od Amíků chtěl asi moc. Párkrát jsem se zasmál, ale nejlepší byly stejně titulky, což je docela škoda. 60%

• 19.12.2019  23:50
    Death Note (2017)

Původní japonský Death Note mám i přes postupně klesající kvalitu rád a proto mne opravdu zajímalo, jak nakonec dopadne i americká hraná verze. No dobře, není to nejlepší, vše je až moc zjednodušené nebo udělané pro efekt, ale co byste od Amíků čekali. Zatímco Japonci vám jako hrdinu naservírují stylového, inteligentního a velmi oblíbeného studenta, Američané sáhnou po looserovi, kterému se s deníkem v rukou začnou plnit i některé z jeho snů. Jako Ryuk se určitě povedl a pokud bude pokračování, kouknu i na dvojku, ale rozhodně je to slabší, než adaptace Ocelového alchymisty. 60%

• 7.12.2019  13:40
    Rain Man (1988)

Filmů, které věrně zachycují psychické poruchy, na světě moc není. Buď si to většinou tvůrci spletou s něčím jiným nebo je to naopak zpracováno nedostatečně či úplně přestřeleně. Jde vidět, že si Hoffman dal při budování autistické postavy hodně záležet a bedlivě to sledoval. Sám znám člověka, který je na tom podobně, tak mohu s jistotou říct, že zpracování je opravdu autentické. Navíc je radost vidět Cruise v jiné roli, než jen jako akčního hrdinu, který pořád někam utíká. Škoda, že se od takovýchto filmů nakonec přesunul jen k jedné a téže roli, již hrané v každém filmu. Jinak nejlepší je rozhodně pasáž v kasínu, která po krapet depresivní cestě člověka opravdu pobaví. 85%

• 5.12.2019  22:43

Dva roky starý reboot Jumanji mne příjemně překvapil, ale už od počátku jsem tušil, že pokud vyjde pokračování, bude to už jen klasická ždímačka peněz. A tak se i stalo. Další level je opravdu tradičním sequelem, kdy je všechno větší, monumentálnější apod., ale na druhou stranu přivádí k dokonalosti i pár prvků z minula. Například využití dědoušů bylo perfektní a odkazy na buchtu taktéž, ale jinak tu nemáte nic, co by neměla jednička. Jednotlivé postavy stále představují jisté stereotypy, postavy umírají v těch nejstupidnějších momentech a na konec tu máme i Deus Ex Machinu. Pořád jde o fajn oddechovku a vcelku zábavnou podívanou, ale tentokrát si to ty čtyři hvězdy drží jenom zuby nehty. 75%

• 2.12.2019  12:49

Tenkrát na východě je vcelku fungující westernovou komedií, která dává dohromady nevšední skupinu složenou z amerického podvodníčka, správňáckého čínského bojovníka a jeho schopné indiánské ženy. Film si samozřejmě dělá legraci z velkého množství westernových klišé a navrch je tu skvělý Walton Goggins, kdy je tenhle snímek jednou z jeho opravdu větších rolí. K filmu mám samozřejmě také pár výhrad, jako například trochu divně zpracované finále, které působí, jako by tam pár scén chybělo, ale pořád jde o slušný snímek, který stojí především na dobře vybrané titulní dvojici. 70%

• 1.12.2019  15:16
    Jumanji (1995)

Klasické Jumanji jsem tenhle týden viděl vůbec poprvé a stalo se tak samozřejmě až po shlédnutí verze s Rockem i spinoffu Zathura. Kdybys byl menší, určitě by šlo o jeden z mých oblíbených filmů, ale jaksi mne film kdysi zcela minul. Když se na to ale dívám z dnešního pohledu, tak stejně jako moderní pokračování, tak i původní verze obsahuje mnoho hloupostí a kolikrát to působí tak, jakoby hra ani nechtěla, aby ji kdokoliv dohrál. Zatímco pokračování pracuje spíše s prvkem toho, že se z celého dobrodružství hrdinové nějak poučí, tady jde akorát o napravení problémů, jež hra způsobila. Jinak jde ale o zábavný rodinný film a i přes jeho stáří bych jej doporučil víceméně komukoliv. 75%

• 24.11.2019  23:19

Tak takhle si představuji skládání pocty něčemu o opravdu milujete a Tarantino jednoduše klasický Hollywood opravdu zbožňuje. Kromě toho je ale celý film jednou velikou lží, ale nebojte se, neprozradím vám, v čem samozřejmě tkví, ale pokud jste sledovali propagaci filmu, možná už tušíte, kam mířím. Samotným středobodem filmu je duo DiCaprio a Pitt, které je perfektní a jejich dějové linky jsou na celém filmu bezpochyby nejzajímavější. Margot coby Tateová se tu moc neohřeje a nemáme ani pořádně šanci se s ní nějak hlouběji seznámit a tak je to i s ostatními postavami.Tarantino film ale opět mistrovsky zrežíroval a snímek je jako obvykle založen na interakcích jednotlivých postav. Je to Tarantinův nejlepší film? Nikoliv, ale určitě se na něj znovu rád podívám. 85%

• 23.11.2019  19:45
    Lví král (2019)

Stejně jako ostatní remaky Disneyho animovaných klasik, tak ani Lví král mne nenalákal do kina, jelikož se mi nechtělo platit za něco, co jsem již v minulosti několikrát viděl. A nakonec jsem za ušetření penízků opravdu rád. Lví král je ve výsledku opravdu jenom otrockou kopií, která je pouze technicky skvěle zvládnutá. Oproti originálu však filmu chybí duše a jde to znát, snímek sledoval opravdu znuděně. Mou pozornost na chvíli udrželi akorát Timon s Pumbou, kteří jsou vtipní i v CGI verzi, ale to je ve výsledku všechno. Už jen za skvělou animaci a snahu nezmršit původní látku, dávám filmu čtyři hvězdy z pěti. Na pět to však nikdy nebude, to by tvůrci museli přijít s něčím originálním, ale to je přece v dnešní době tak těžké, že ano. 80%

• 22.11.2019  10:17

Černoch, Irčan, Cajun, Horal, Číňan, Mexikánec a Komanč vejdou do baru... to není začátek vtipu, ale politicky korektní složení zatím poslední verze Sedmi statečných. Už jen kvůli této úpravě jsem kolem filmu velmi opatrně našlapoval, ale už jen kvůli obsazení jsem si řekl, že se na film musím podívat. První hodina mi přišla opravdu zábavná, ale obecně po výcviku vesničanů už jde o těžkou nudu. Někoho možná baví nesmyslné přestřelky plné výbuchů, ale já i od větších akcí očekávám zajímavější zpracování. Postavy se tvůrci snažili vykreslit naopak až příliš odlišně, ale i když jde o zajímavé postavy, ve výsledku postrádají nějakou tu hloubku. Ve výsledku nejde o špatný film, ale žádné extra vysoké hodnocení si taky nezaslouží, takže dávám filmu slabší čtyři hvězdy. 75%

• 17.11.2019  19:41

Rychle a zběsile je celosvětově momentálně nejpopulárnější akční sérií, tak se dalo čekat, že se jednoho dne dočká i spin-offu. V něm navíc sáhli po nejzajímavější dvojici a doplnili je o sexy ségru jedné z postav. Po shlédnutí prvního traileru jsem filmu moc nevěřil, ale nakonec to až tak strašné nebylo. Kdyby se celý film nesl v duchu první hodiny, uvažoval bych i o čtyřech hvězdách, ale pasáž na Samoe to totálně zabila. Film tak klidně mohl skončit už v Ukrajině a měli bychom tu fajn jednohubku, ale tvůrci samozřejmě museli do projektu na sílu natlačit ještě Rockovy domorodé kořeny. Camea Reynoldse a Harta pak byla úplně zbytečná a dalo by se říct, že i trapná. A pokud by měl vzniknout další díl, tak ať jej radši udělají jenom o Shawovic rodině, ta má totiž šílený potenciál. 70%

• 13.11.2019  22:46

Malý Danny nám dospěl, ale duchové jej strašit nepřestali. Co tedy dělat, když bubák vyleze se skříně? Zavřete ho do bedny! Doktor Spánek se nám vydal směrem do trochu jiného žánru, ale to vůbec nevadí, i takhle se dají dělat funkční pokračování. Ewan je v roli skvělý, ale co se týče obsazení, bylo Osvícení přeci jen lepší, i když to bude možná i tím, že k výkonu dokázal Kubrick herce doslova došikanovat. Příběh sice končí oproti knize opět odlišně, ale King si alespoň může oddychnout v tom, že film v podstatě končí tak, jak mělo původně Osvícení, tedy zničením hotelu. Příjezd k Overlooku samotnému je pak perfektním reflektováním začátku prvního filmu, za tenhle moment rozhodně palec nahoru. S Osvícením se to sice rovnat nemůže, ale pořád jde o kvalitní snímek. 80%

• 13.11.2019  17:28
    Osvícení (1980)

Můj vztah k Osvícení je takový, že jsem jej viděl až po Ready Player One, který jej představil mladé generaci a zároveň mám možnost jej vidět teprve pár hodin před premiérou filmu Doktor Spánek. Nevím proč jsem se filmu tak dlouho vyhýbal, rozhodně jde o geniální dílo s perfektními hereckými výkony, skvělou práci s kamerou, zapamatovatelnou hudbou a specifickou atmosférou. Rozhodně nejde o typický horor, jak by mnozí čekali, ale spíše bych to nazval mysteriózním a psychologickým dílem. Ačkoliv je film opravdu unikátní, na deset seker to nestačí, jedna bohužel skončila někde venku ve sněhu. 90%

• 12.11.2019  17:54
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Tak toto byl řádný cringe. Proti zpracování jako takovému nic nemám, s rozpočtem, jaký měli se toho o moc víc vyčarovat nedá. Kvalita zápletky a scénáře je tu ovšem na úrovni dnešních českých pohádek, kdy se míchají jablka s hruškama a kokosem a vzniká z toho něco, čemu se už ani nedá říkat parodie nebo smysluplná kinematografie. Alespoň ten Rumcajs byl vtipný, takže když to vezmu kolem a kolem nějakých 55% si to zaslouží.

• 10.11.2019  23:52
    Dumbo (2019)

Jestliže jsem letos Aladina zkritizoval za možná až přílišnou snahu držet se originálu, tady je to zase naprostý opak. S předlohou má Dumbo společného možná tak titulního hrdinu a pár zmodernizovaných scén, jinak si jde zcela jinou cestou. Chrabrého myšáka zde nahradily děti vojenského veterána první světové války. Disney si zde samozřejmě nemohlo nechat ujít poukázat na to, že i dívka může být vědkyní (to je samozřejmě v pohodě, ale rok 1919 je ale jiná doba) + se tu ve výsledku bojuje proti tomu, aby se zvířata používala v cirkusech. Z filmu tak čiší až moc velká propagace moderního smýšlení, což filmu škodí, jelikož jde vidět že Disney nenechalo Burtona dělat si to po svém, tak je tu jen malý náznak jeho stylu a práce s postavami. Ačkoliv mám Michaela Keatona rád, zde se jeho role vůbec nepovedla a celé akční finále je navíc také o ničem. Filmu tak nakonec dávám stejné hodnocení jako Aladinovi, ale pocitově se mi přeci jenom zdá Dumbo lepší. 65%

• 10.11.2019  23:35

Když bylo oznámeno, že se po třetím díle Příběhu hraček, který sérii tak krásně uzavřel, chystá ještě čtyřka, byl jsem trochu v rozpacích. U mnoha sérií se jim tohle pokračování přes trilogii vymstilo, ale jsem rád, že alespoň první počítačově animovaná série si dokázala udržet kvalitu. Zatímco trojka nám ukázala, jak děti dospívají, tohle pokračování na to jde zase jinak a říká nám, že hračkou může být vlastně cokoliv a samozřejmě i to, že si každý zaslouží další šanci. Můžeme jen doufat, že tentokrát jde opravdu už o epilog, jinak buď budeme sledovat neúplnou partu nebo se dají zase nějak nesmyslně dohromady. 80%

• 8.11.2019  09:39

Muže v černém lze jednoduše považovat za klasiku z přelomu století a není se proto čemu divit, že se v Sony pokusili na tuto sérii navázat. Samozřejmě nejde o žádný restart jako v případě Krotitelek duchů, ale o jakési volné pokračování se zcela novými hrdiny. Řekněme si to na rovinu, scénář zde opravdu nefunguje. Příběh se bez nějakého většího důvodu přesouvá z oblastí A do oblasti B, je tu až nesmyslné množství padouchů s tím, že ten hlavní je totálně předvídatelný a dojde tu i na nesmyslné zvraty spojené s minulostí hlavní hrdinky. Christ s Tessou spolu fungují docela dobře, ale to a jistá dávka nostalgie je víceméně to jediné, co vás u filmu udrží. Ve finále jsem dostal přesně to, co jsem očekával, takže ani nijak zklamaný nejsem. 65%

• 5.11.2019  23:14
    Le Mans '66 (2019)

Nevím proč, ale začínám si myslet, že nejlepší biografické filmy jsou ty o závodnících. A to se v autech vůbec nevyznám. Před lety mne dostali vynikající Rivalové, kteří ukazovali příběh Hunta a Laudy. A dnes? Ford v Ferrari. Christian Bale si roli Kena Milese naprosto dává, Damon mu skvěle sekunduje a pak tu máme Joshe Lucase, který hraje parchanta tak perfektně, že jsem měl několikrát chuť vstát ze sedadla a praštit ho do zubů. Po skvělém obsazení tu máme také výborný soundtrack a velmi dobře zvládnutou práci s akčními scénami a kamerou. O skutečném dění jsem si před filmem samozřejmě nic nezjišťoval, takže jsem byl na konci trochu zdrcen, ale i o tom jsou filmy podle skutečnosti. A pokud tenhle film nedostane minimálně nominaci na Oscara, tak se budu pěkně divit. Daleko lepší než Joker z minulého měsíce. 90%

• 3.11.2019  19:59
    Rocketman (2019)

Na Rocketmana jsem se kvůli Taronu Egertonovi těšil daleko více než na Oscarové Queeny, ale bohužel musím říct, že kvalit loňského trháku film nedosahuje. Oproti Bohemian Rhapsody má snímek zcela jiný přístup a film nefunguje jako čistě biografické dílo. Chvílemi tu máme "klasická" muzikálová čísla, kdy všichni herci na scéně zpívají a tančí a kromě toho tu jsou i scény ukazující nám Eltonův vnitřní boj sama se sebou. Jak zmínili i jiní uživatelé, za nižší tržby filmu samozřejmě může fakt, že je Elton stále naživu a dočkal se svého šťastného života, o který tak dlouho stál. Je škoda, že do toho tvůrci nedali víc. Jde vidět, že Elton má stejně jako Freddie zajímavou minulost, ale dalo se to zpracovat mnohem lépe. 70%

• 1.11.2019  21:38

Příští rok nás čeká souboj mezi Králem monster a Králem Ostrova lebek, jehož předzvěstí je právě druhý film o Godzille. Film se tradičně snaží být mnohem monumentálnější než jednička a přivádí proto na scénu nejznámější z protivníků mocné Gojiry. Jo, chvílemi je to cool, má to parádní momenty, ale proč se musí dít sakra všechno ve tmě? Jako jo, naanimovat tolik příšer asi není úplně jednoduché, ale když už děláte blockbuster o jejich soubojích, tak by mělo jít přeci jen něco vidět. A když už tam tedy není tma, tak se tam musí šíleně blýskat, z toho aby se člověk zbláznil. Zápletka s lidmi není samozřejmě kdovíjak originální, ale na druhou stranu tu máte záporáka, kterého budete nenávidět až do zdárného konce. Co ale člověka samozřejmě nejvíce potěší, je klasická hudba, která ve filmu zazní samozřejmě hned několikrát, a to v těch nejlepších momentech. První polovinu filmu hodnotím velmi kladně, s druhou částí je to pak daleko horší. Když to však srovnám se zbytkem letošních blockbusterů, tak je na tom Godzilla ještě docela dobře. 75%

• 26.10.2019  17:41
    Aladin (2019)

Co funguje jako animovaný film nemusí vždycky fungovat i v hrané podobě a Aladin je tomu dobrým příkladem. Po povedených snímcích jako Kniha džunglí nebo Kráska a zvíře tak nastupuje obrovské zklamání s nudným obsazením, otřesným coverem původních písní, ale na druhou stranu úchvatným vizuálem, což je obvykle to jediné, co se filmům v dnešní době vždycky podaří. Když už jsem zmínil ono obsazení, pochválit rozhodně musím výběr sultána, ale ani Jasmína v podání Naomi Scott a džin s tváří Willa Smithse nebyli až tak špatní. Na druhou stranu je hlavní hvězda filmu strašně nevýrazná a největším zklamáním tu je pak Jafar, který byl v původním animáku fantastický, ale zde jej hraje naprosté dřevo. Scénář se Disneymu naštěstí zkonit nepodařilo, takže dávám filmu se vším všudy 65%

• 23.10.2019  21:24

Málokdy se stává, že by si fanoušci po mnoha letech vybojovali pokračování svého oblíbeného filmu, ale v případě Zombielandu se to opravdu stalo skutečností. Stejně nepravděpodobné také je, že by sequel komedie překonal první díl. Rána jistoty jede opravdu na jistotu a servíruje milovníkům jedničky jeden povedený vtip za druhým. Původně jsem byl skeptický k tomu, že se na scéně objeví tolik přeživších, ale nakonec z nich bylo prominentních jen pár a celé to dávalo smysl. Zápletka je samozřejmě o něco předvídatelnější a plná amerických klišé, ale přeci jen je to komedie, takže to filmu můžu odpustit a dávám mu tak s klidným srdcem čtyři blbé blondýny z pěti. 85%

• 20.10.2019  21:04
    Zombieland (2009)

Po hromadě nepříliš pozitivně laděných filmech o zombie apokalypse tu máme konečně i vcelku normální komedii, která naštěstí ještě tak úplně nehraničí s parodií. Hlavním hrdinou navíc není úplný drsňák, ale totální introvert, čímž je snímek zase o něco více originální. Malá parta hrdinů má mezi sebou skvělou komedii a i cameo Bill Murrayho bylo velice dobře zvládnuté. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl film o pár minut delší, ale na druhou stranu letos vychází pokračování, které bude snad alespoň tak povedené jako první díl. 80%

• 16.10.2019  09:54
    Hellboy (2019)

Tak tenhle film vypadal jako těžká nuda už od traileru a přesně takový snímek jsem i dostal. Tvůrci poslepovali z celé mytologie Hellboye všechno možné dohromady, až z toho vznikl jeden velký digitální blivajz, který má akorát tak cool design monster a vcelku fungujícího Harboura jako titulního hrdinu. Celou dobu se tu jen náhodně cestuje mezi lokacemi, bojuje se s náhodnými potvorami či lidmi a tak to jede až do samotného konce. Jako videohra by to možná fungovalo, ale film jednoduše potřebuje nějakou stěžejní zápletku, o níž by se mohl opírat, což Hellboy nemá. Na konci pak snímek ještě zbytečně teasuje několik dalších zápletek pro další pokračování, u kterých muselo být tvůrcům už z počátku jasné, že nikdy nevzniknou. Hollywood se prostě nepoučí a kvalitní fantasy tu zřejmě ještě dlouhou dobu neuvidíme. 55%

• 11.10.2019  09:24
    Robin Hood (2018)

Nedivil bych se, kdyby si tvůrci při psaní scénáře řekli: "Co kdybychom zasadili Robina do 21. století, ale přesto by se příběh jakoby odehrával ve středověku?" Protože takhle to opravdu vypadá. Máme mu vojáky v arabských zemích, kteří fungují jako nějaké americké komando, stráže v Nottinghamu se oblékají skoro jako zásahové jednotky policistů, máme tu moderní kasíno a mohl bych pokračovat. Film jako takový má docela dobré tempo a v mnoha částech i povedenou akci. Co jej ale táhne dolů je scénář, který je chvílemi opravdu debilní, zahlcený klišé a hlavně v druhé polovině filmu je už i ta akce naprosto nesmyslná, především pak dlouhá akční scéna v dolech. Rozhodně to dopadlo lépe než Král Artuš, který se pokoušel jít podobnou cestou, ale pořád se to dalo zpracovat mnohem lépe. 60%

• 9.10.2019  22:39
    Blíženec (2019)

Blížence můžu s klidným svědomím zařadit mezi ty povedené filmy o agentovi v penzi, kdy se samozřejmě i tentokrát pokusili tvůrci zápletku okořenit o nějaký ten netradiční prvek. V tomhle případě jde samozřejmě o klona, který je stejně dobrý jako originál, ale akorát v mladší podobě. Inu jde vidět, jak se technologie posunuly a jak již dříve předvedly komiksové filmy, omlazovat se dnes již dá natolik dobře, že to člověk vlastně ani nepozná. Co mohu dále pochválit jsou akční scény, jež nepůsobí nijak přehnaně ani trapně a jsou po choreografické i filmařské stránce velmi dobře zpracované. Jak jsem již zmínil, zápletka je taková tradiční a člověka ani nepřekvapí, což je trošku mínus, ale od takového filmu člověk něco hlubšího prostě čekat nemůže. Film samozřejmě mohl skončit o pár minut dříve, ale tvůrci si prostě neodpustili dát do finále ještě další proměnnou a hrdinové tak v poslední chvíli museli čelit ještě supervojákovi, což bylo krapánek trapné a nadbytečné. Blíženec díru do světa rozhodně neudělal, ale pořád je to ten typ filmu, který si rád pustím večer doma a na chvíli vypnu. 75%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6