Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (2022)

Whitney by si zasloužila daleko lepší životopisný film. Tohle je snadno zapomenutelný. Film staví hlavně na nejznámnějších hitech Whitney, ale její příběh je tak strašně osekaný. Vyloženě mi přišlo, že se pořád v příběhu skáče někam dál a jinam a vůbec to nepostupuje plynule. Pokud máte rádi Whitney a chcete vidět její příběh, pusťte si jakýkoliv dokument o ní, ten vám toho řekně daleko víc než tenhle film.

Monty Python a Svatý Grál (1975) odpad!

Budu vybočovat z dlouhé řady pozitivních hodnocení. Tohle vůbec nebyl film pro mě. Mám ráda britský humor, ale tohle prostě nebylo ono. Nebavilo mě to, příběh je naprosto o ničem a usnula jsem u toho. Hned několikrát.

Renfield (2023)

Čekala jsem všechno, ale nečekala jsem, že se mi to bude docela i líbit. Je to taková parodie na Drákulu, i když musím říct, že Nicholas Cage jako Drákula je fakt skvělý a doslova se v té roli vyžívá. Nejvíce film ale táhne Nicholas Hoult, Awakwafina mu skvěle sekunduje a dokonce mi přišla i dost vtipná, což se o jiných filmech říct moc nedá. Jako jo, je to místy příšerná kravina s naprosto nereálnými scénami, ale překvapivě to není natočené vůbec blbě. Místy vtipný, scénář docela funguje.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Závěrečná série byla místy zvláštní, zdlouhavější a místy mi připomínala i telenovelu. Nicméně poslední polovina se vzchopí a finišuje to božským a mistrně vymyšleným koncem, který mě dostal. Jsem ráda, že se tvůrci rozhodli již nepokračovat, protože by nebylo o čem. I když si pořád myslím, že seriál měl skončit po první loupeži. Druhá by vůbec nemusela vzniknout.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

První série je rozhodně topka a ostatní na ní vůbec nemají. Je to něco originálního a napínavého, co se dlouhod nikde neobjevilo a tím je to zajímavé. Jenže pak přišel Netflix a chtěl na tom vydělat, takže vzniky další série. Jo, myšlenka druhé loupeže je zajímavá a promyšlená, ale scénáristicky už to je dost děravé a místy mi to připadalo jako soap opera, pak najednou se to zase otočilo a bylo to skvělý napínavý seriál, jaký známe z první série. Takže ano, má to svoje pro a proti, první série totální bomba, pak to trochu pokulhává, ale jinak skvělý originální projekt.

Peter Pan a Wendy (2023)

Na hrané zpracování z roku 2003 to rozhodně nemá. Tomuhle filmu schází duše. Vizuálně naprosto skvělé, tady prostě Disney vždycky postaví laťku fakt vysoko, ale pak to všechno zkolabuje na příběhu. Líbí se mi, že je to příběhově jiné než zpracování z roku 2003, alespoň to není přes kopírák, ale sakra proč je to natočené tak zrychleně, bez duše, bez emocí? Divák si ani nestihne vytvořit vazbu s jakoukoliv postavou, protože příběh neskutečně rychle běží a pořád se tam něco děje. Na druhou stranu, oproti filmu z 2003 se mi tady víc líbila Tinkerbell, byla milejší, přívětivější, přesně taková jaká má být. Taky mi vůbec nevadil Peter Pan, přesně takhle jsem si ho vždycky představovala, ale Hook a Wendy totálně mimo.

Spiderhead (2022)

Musím říct, že s tímhle Netflix docela překvapil. Už jsem od Netflixu neviděla dlouho film, který by se mi vcelku líbil. Hodně tomu dopomohlo obsazení Milese Tellera a Chrise Hemswortha, skvělá dvojice, která na plátně dobře fungovala. Příběh mohl být napsaný o kousek líp, ale i tak se jednalo o docela zajímavý námět, který mě zaujal. Není to nejlepší film a nejlepší scénář, ale od Netflixu už čekám daleko horší, takže tohle mile překvapilo.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

Čtvrtá série je zatím nejslabší z celého seriálu. Pomalu a jistě se z toho začíná stávat telenovela, která mě neskutečně štve a leze na nervy. Kromě loupeže, která má být to hlavní gro se tam řeší miliarda dalších citových problémů, které mě jako diváka vůbec nezajímají. Jasný, chápu, že se musí trochu rozvíjet příběh postav, ale někdy je to až moc velké tlačení na pilu a city.

Ghosted (2023)

Při nudném odpoledni, kdy chcete fakt vypnout a nepřemýšlet je to dobrý film. Ale upřímně, od Apple jsem čekala daleko lepší kvalitu příběhu. Tohle mi přijde, jako by to bylo z Netflixu. Chemie mezi Chrisem a Anou byla naprosto nulová, vůbec to mezi nimi nejiskřilo a hlášky typu "měli byste si najít pokoj" tomu vůbec neprospívali. Místy jsem se zasmála, ale jinak naprosto naivní, nelogická romanťárna bez špetky jiskry. Ana de Armas mi tam vyloženě vadila a to jí jako herečku můžu. Tady mi ale nesedla.

Divnosvět (2022)

Vizuálně naprosto dokonalé dílo plné barviček a originálnosti, ale příběhově totálně plytké a nudné. Na film mě dokázal nalákat jen ten plakát, který křičí "obrovské dobrodružství", ale ve skutečnosti se vlastně nic moc neděje. Řeší se akorát vztahy v rodině. Mohlo to dopadnout daleko lépe. Znovu se už na to asi nepodívám.