Santa Clausovi - Série 1 (2022) (série)

První série byla skvělá, je to krásná nostalgie a vzdává hold originálním filmům. Je to typicky pohádkový příběh, který neurazí.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Nápad dobrý a je z toho hodně cítit, že to mělo patřit do SW světa, což mi osobně nevadí, ale co mohl Zack Snyder oželet jsou ty zpomalené scény, kterých tam je tisíce a jsou naprosto zbytečné. Jasný, dej si tam jednu nebo dvě, ale proč zpomalovat každou druhou scénu? Neskutečně to tomu filmu zaškodilo a sebralo mi to veškerý zážitek. Přitom se mohlo jednat o něco velkolepého. Zároveň škoda, že je to PG.

Ostrov (2023)

Řekněme si na rovinu, že je to vykrádačka. Ale když tohle dám stranou a budu se na to dívat jako na "český originál", tak se jedná o jeden z těch povedenějších českých filmů. Nejvíc jsem ráda za to, že si tvůrci odpustili takové ty české typické trapné fórky. Tenhle snímek jede na klasických vtipech, občas i na vážnost a funguje to. Jen jsem moc nevěřila chemii mezi Jirkou a Janou.

Nyad (2023)

Byla jsem mile překvapená jak moc se mi nakonec snímek líbil. Určitě tomu připspěly i skvělé herecké výkony, kterým vévodila Annette Bening. Zároveň mě moc zaujalo téma, o kterém jsem do zhlédnutí filmu nic nevěděla ani netušila a je neuvěřitelné, že něco takového se opravdu stalo. Smekám před takovými lidmi a jejich odvahou. Film je krásně natočený, na nic si nehraje a ukazuje příběh tak jak má. Zároveň baví a funguje i po emoční stránce.

Pozlacený věk - Série 2 (2023) (série)

Tak nějak mi došlo, že Gilded Age je vlastně o ničem. Dokonce i v Downton Abbey se toho dělo daleko víc nebo alespoň víc zásadního. Ale Gilded Age je tak dobře napsaný a zahraný seriál, že jenom to stačí k tomu, aby mě zaujal a bavil.

Nech svět světem (2023)

Kolem filmu byl takový hype, že jsem měla obrovská očekávání a nakonec jsem docela zklamaná. Musím říct, že mi dostvadila ta hudba, přišla mi nepříjemná, i když je mi jasné, že přesně takové pocity měla v divákovi vyvolat, tak zároveň dost spoilerovala, že se ve filmu stane něco zásadního. Taky moc dost zklamal ten konec, očekávala jsem nějaký epický závěr.

Koruna - Série 6 (2023) (série)

Závěr seriálu byl vším, co jsem čekala. Bylo to smutné, dojemné, nostalgické. Trochu mě mrzelo, že se poslední série nevěnovala víc vztahu Williama a Kate, což jsem čekala, že tam bude vyzobrazená jejich cesta ke svatbě, nakonec to skončilo svatbou jinou. Ale i tak si myslím, že za pár desítek let se The Crown může vrátit s jakýmsi pokračováním a věnovat se jiné koruně.

The Morning Show - Série 3 (2023) (série)

Překvapuje mě, že si Morning Show stále drží kvalitu. I když začátek mi přišel dost zpomalený a průměrný, tak od poloviny se to krásně vyhouplo a gradovalo, ale to tenhle seriál ani jinak neumí. Trochu mě ale mrzelo, že nevyšel vztah mezi Jennifer a Jonem Hammem, ta chemie mezi nimi byla neskutečná!

Ve službách Dioru (2021)

Byť má snímek jen příjemných 100 minut, tak to vůbec neutíkalo. Místy se to šíleně táhne a moc tomu nepomáhá ani otravná dvacetiletá Jad, u které mě neskutečně štvaly její hysterické výbuchy vzteku a frustrace nad vším možným. Už dávno bych jí jednu pleskla a dělala bych to do té doby, dokud by se neuklidnila. Hodně to ale zachraňuje postava a výkon Nathalie Baye, která to táhne. Příběh je hodně utahaný, určitě by se to dalo natočit jinak a lépe a klidně víc komediálně třeba v podobném stylu jako je Ďábel nosí Pradu.

Hvězda života (1998) (TV film)

Naprosto zbytečná odfláknutá pohádka, kterou zachraňují akorát herecké výkony herců, jinak je to naprosto o ničem a strašně uspěchané. Navíc je z toho cítit, že nedostali úplně dobrý budget, takže je to dost low cost.