• Krátkometrážní

Přání smrti (2018)

Je fajn vidět Bruce zase trošku ve formě!

Deadpool 2 (2018)

Seskok x-force me rozsekal na pul hodiny! :-D Zaver je pretazeny, zacatek trosku zdlouhavy, ale roli nekompromisni komixovky splnuje dvojka zase na 100%. I'm Batman...

To (2017)

Dvouhodinový slabší odvar Stranger things.

Beyond Skyline (2017)

Béčko jak sviň a na první díl to vůbec nemá. Jenže jak se přesunem do Asie a přijdou kluci z Raidu, tak to nabere soldní točky a přiznám se, že poslední půlhodinku jsem si pěkně vychutnal. Nepamatuju si, a jestli vůbec někdy, jsem viděl takovou rubanicu s Alienama pěkně na tělo a na pěstičky! Totální porce zábavy a námrd jak šlak.

Black Panther (2018)

Mám rád podstatu Black Panthera, jeho svět i hrdinu jako takového, ale celovečerák mě trošku minul. Je to fajn, je to hezky barevné, je to osobité tím, jak je to šoupnuté celé do Afriky v kombinaci s moderní technologií a africkým hudebním podkresem, má to dobré herce a parádní lokace. Jenže co se týče emocí, akce a celkového dopadu na mě jako diváka, tak z toho cítím podivný balanc na hraně, kdy jsem několikrát čekal, že přijde něco velkého, ale nikdy to nepřišlo. Sestříhal bych nelítostně o 20 minut. Jsem z toho mrzutý, ale tohle byla první marvelovka za dekádu, u které jsem se fakt nudil. Nejlepší herec na place jednoznačně Andy Serkis.

Dunkerk (2017)

Nolan je mág o tom žádná, ale tady mi tak nějak utekla hloubka celého námětu. Kde jsou nějaké emoce a dopad na diváka? Po skončení jsem zůstal prázdný a to neni dobře. Snad je to tou členitostí námětu. Sám nevím. Ale chybělo mi tam spoustu věcí, které by mě dostaly. Z tohoto žánrového ranku vyjmenuju desítku lepších v cuku letu. Záběry (hlavně ty letecké) má ale Dunkerk výborné.

Stopy spravedlnosti (2017)

Dlouhých 7 let jsem jsem nepotkal Jackieho na plátně, až do dnes a je to obrovská škoda, protože pořád zatraceně umí! Příběhově to možná neni nic světoborného, ale je to moc dobře podchycené s komorním, ale přesto cool feelingem. Takže oldschoolová odplata za smrt dcery okořeněná aktuálním politickým spletencem ala terorismus, ve výsledku nabízí širokou a dobře napsanou dějovku. Chytlo mě to u srdce, vtáhlo do děje a hlavně náležitě bavilo celou stopáž. Spokojenost a Pierce jako padouch nepadouch taky na parádičku. 4*

The Wall (2017)

Parádní dvou hra s hořkým závěrem. 4,5*

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Z mé strany solidní překvápko. Čekal jsem přiblbé fantasy dobrodružství v duchu Cesty na tajuplný ostrov, ale dostal jsem duchaplnou a poctivě natočenou zábavu, která nedělá původnímu Jumanji žádnou ostudu. Popravdě jsem se takhle v kině nenasmál už dlouho. Zmínil bych hlavně práci s charaktery postav, která je skvělá a v tomhle kontextu mě dostal hlavně Jack Black, který totálně ovládl scénu a po několika letech mě zase dostal jako komediant. Snad jen ve finále tomu trošku chyběly lepší efekty, ale kolonku dobrodružné fantasy zábavy plní Jumanji na 100%. 4*