Prokletí (2008)

Slabší rozjezd, průměrný průběh a luxusní konec. Herci nebyli moc dobří a i přesto, že to příliš hororově na mě nepůsobilo ( takže jako horor docela slabota! ) tak posledních, našláplých 30 minut stálo rozhodně za podívání se na "From Within"! 3* za 61% a smrt všem fanatikům :D !!!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vyumělkované akční i vizuální orgie prznící historii. Tak o tom žádná! Když ona je ale ta pitomost s nesmyslnými stvůrami a výjevy, které by nevymyslel snad ani Homér, pro oko diváka děsně zábavná. Proto radši hodím za hlavu veškerou logiku a přehlídnu strojené, počítačové onanie a budu se bavit přehnanou Thermopylskou řezničinou. 3,5* za 72%

Svatý boj (2001)

Nejslabší snímek s neonacistickou tématikou který jsem dosud viděl! Ne, že by ten hlavní důvod byla skutečnost, že je v "The Believer" málo pro tyto filmy typického "ultranásilí"! Rád se podívám na propracované drama s touto tématikou, jako je třeba "Broderskab". Ale ač je myšlenka o nábožensky a ideově nerozhodném mladíkovi Dannym Balintovi zajímavá, zdaleka nevyužívá svých silných stránek a celý účel se tak nějak rozplyne do prázdna! 3* za 65%

Tak mě někdy napadá (1971)

Po herecké stránce je to na 5*. A to jak Paul Newman a Henry Fonda, tak i méně známí herci. Ale ta zápletka mi alespoň v tomto podání přišla malicherná, příběh silně fádní a i to prostředí ve kterém se to odehrává mě jako diváka nijak neoslovilo ani nezaujalo. Zkrátka jsem se s ním nemohl ztotožnit. Vsadit takto dramatickou zápletku s tak málo dějovými zvraty do prostředí dřevařských dělníků? No nevím, nevím! Možná to je opravdu jen Newmanovým zpracováním protože Ken Kesey je pro mě vynikající spisovatel. Předlohu pro tento snímek neznám ale vím že je velmi ceněna. Ale bohužel musím konstatovat že toto zpracování jeho románu mě asi neoslovilo tím správným způsobem. Nebo toto téma v takovémto konkrétním provedení zkrátka není pro mě. Nebýt několika silných scén jako byla ta s Joe Benem pod kládou nebo Hankovou "fuckující" amputovanou rukou na konci, možná bych hodnotil i hůře. 3,5* za 67%

Jak porodit a nezbláznit se (2012)

Porod, těhotenství a vše co k tomu patří, to je velmi silné komediální téma které má mnoho možností jak pobavit diváka. I když jsem se u tohoto snímku několikrát zasmál, řekl bych, že nevyužil svého potenciálu ani z poloviny a to ani jako komediální film ani co se týče příběhu a zápletky. Čekal jsem to mnohem lepší po všech stránkách a za mě osobně je to zklamání. 2,5* za 47%

Vánoční prázdniny (1989)

Bohužel musím konstatovat, že od této vánoční komedie jsem čekal mnohonásobně více. Na "Christmas Vacation" jsem slyšel jen samou chválu a proto je asi zklamání ještě daleko větší než by bylo bývalo. Myslel jsem že půjde o originální vánoční komedii u které se budu trhat smíchy ale namísto toho jsem viděl spíše průměrný, americký vánoční kýč, který sice humor nepostrádá ale nemůžu tvrdit že jsem z toho filmu byl nadšenej! Vtipů mohlo být víc, naopak méně jich mohlo být těch, které by se dali zařadit do kategorie trapných výstupů. Dle mého názoru mírně přeceňovaný snímek. 3,5* za 73%

Jean od Floretty (1986)

Upřímné, víceméně pohodové drama z prostředí kouzelného francouzského venkova. Myslím že vyobrazení historického období a životních poměrů té doby je velice realistické. Co se týče příběhu tak ten je příkladně jednoduchý ale přitom lehký jako pírko. Krásná ukázka toho, že i z prostého děje klasického literárního díla se dá vytěžit maximum, máte-li zapálené a odhodlané herce, dobrého kameramana a kvalitní režii. Nádherná příroda i prostředí francouzského venkova je dokonalé a dodává snímku nevšední půvab který pocítíte na vlastní kůži. A to i přesto, že konec je smutný, možná až truchlivý! Moc se těším na pokračování "Manon od pramene"! 4,5* za 86%

Asterix a Obelix (1999)

Podle mě je to jediná povedená, hraná adaptace komiksových animáku co se Asterixe týče. Ty další hrané díly už stojí za houby! To že úvodní díl je čestná vyjímka je hlavně díky trojici Christian Clavier, Gérard Depardieu a Roberto Benigni! Toto trio táhne na bedrech dá se říci celý film díky komickým rolím, které umějí všichni tři skvěle a s přehledem sobě vlastním. Nebudu to tady srovnávat s animáky protože zaprvé je to "nebe a dudy" ( má to úplně jiné kouzlo a působí to na mě zcela jinak ) a za druhé musím říci, že ani ne všechny animované filmy s Asterixem se mi líbily. Některé možná méně než tento hraný Asterix a Obelix. 3,5* za 72%

Malý pasák (2005)

Je tam šíleně znát ta nucená kontroverze! Snaží se to tlačit na pilu a to až na doraz, aby se to mohlo svojí obscénností tvářit drsněji než právě nasteroidovaný kulturista, masturbující před zrcadlem nad svým vlastním obrazem! Pánům tvůrcům trošku ujel vlak jelikož je zde spoustu obšlehlých věcí z podobných, starších projektů stejného ražení ( každej kdo zná si jistě domyslí o čem mluvím! ). Tudíž až na pár povedenějších, srandovních scének to nepřináší nic nového a to ani výstřední příběh který je čistě průměrný. A v neposlední řadě musím dodat, že animace se mi také nelíbila! To znamená že tam, kde by si to u mě mohlo nahnat nějaký ten bodík navíc to taktéž zklamalo! 2,5* za 49%

Kalhoty v pozoru (2000)

Německý pokus o skopčácký "American Pie" s herci co postrádají jednak talent ale i sexapell a to jak na mužské tak i ženské straně ( když přimhouřím očko tak s vyjímkou té blondýny která ještě vypadá obstojně ale talent má očividně na úplně jiný věci než je herectví! ). A to je snad u filmu na toto téma také podstatné ne? Čím jiným by to chtělo táhnout diváky, když ne oplzlým či výstředním humorem a pohledem na polonahou sexy roštěnku/y??? Sakra v té americké blbosti o nadržených puberťácích byly aspoň herci co vypadali k světu, uměli zahrát a pěknejch holek tam byly tucty, snad jen s vyjímkou Alyson Hannigan, která se trochu opozdila a do krásy nám vyrostla až v posledních letech. Navíc to také bylo sem tam vtipný oproti "Kokotovi v pozoru"! Tohle je jen ubohá kopírka která je navíc nezřídka kdy trapná. 1,5* za 33%