Prodavač humoru (1984)

Už vím,odkud mají Američani formát soutěže Amerika má talent. Ukradli ho od Krejčíka.

Krajina s nábytkem (1986)

Kvality Vladimíra Javorského jsem ocenila v Romingu, kde si zahrál hned několik krásných rolí. Zde je mile chlapecký, ale už přesvědčivý a výborný.

Bony a klid (1987)

V roce 1988 nebyli veksláci v centru mého zájmu. Proto i film byl spíše okrajovou záležitostí. Jsem ráda, že jsem ho mohla vidět až s delším odstupem, jen díky tomu vyniknou jeho kvality. Jde o dobře vystavěné drama (dokonce i v případu, že vím, jak to dopadlo), krásně zachycená dobová atmosféra, správné rozdělaní rolí, osobní konflikt i správně načasované rozuzlení. Našlapaná muzika Ondřeje Soukupa. Spolu s filmem Strašidlo Cantervillské Olmerův počin.

Drak se vrací (1967)

Horské drama sdílené především obrazem a hudbou. Způsob vyprávění je prostý bez jakékoliv interpretace. Vnitřní rozpory se odhalují postupně, náznakem. Hlavní ženská postava pronese za celou dobu jen pár slov. Drsná horská příroda, která se s nikým nemazlí dává přežití jen silným náturám, co dokáží postavit každé situaci. Jako předloha posloužila románová novela Dobroslava Chrobáka, kterou završil svou spisovatelskou dráhu. Černobílá fotografie Vincenta Rosince upoutala už ve filmech Kým sa skončí táto noc nebo Zvony pre bosých. Pomocný režisér Martin Slivka

Imago (1984)

Sny, které po probuzení zůstavají na peřině. Pomůže zmizík ve spreji.

Akce v Istanbulu (1975)

Špionážní film bez napětí a větší akce.

Ilusologie (1969)

S podtitulem příspěvek k otázkám psychologie moderního člověka. Hudba Genevie Martin

Pláňata (1975) (TV film)

Velké téma v malých prostorech. scénář Jiří Křenek

Až po vás (2003)

Příjemný snímek v pomalém tempu, kde se vyplatí počkat si do konce.

Hon (2012)

Film, který mě poprvé oslovil. S odstupem skoro tří let mám pocit, jakobych se dívala na něco úplně jiného. Před lety jsem se dívala na severský film, u kterého jsem nevěděla, o čem je, prožila jsem si velice silné emoce. Na některé filmy nemám odvahu dívat se znovu, navíc na ty, které nějakým způsobem ukazují násilí nebo bezpráví. Nebýt rozpoutané diskuze na téma Hon, asi bych se na film znovu nepodívala. Svým způsobem chápu poměrně zdejší vysoké hodnocení, ale při dalším sledování film bohužel svojí působivost hodně rychle ztrácí. Falešného obvinění se týká i tuzemská televizní Klukovina (z cyklu Nevinné lži), která ovšem neměla ambice dosáhnout na Oskara, ale připadá mi uvěřitelnější.