Místy oblačno (2011)

Zaujímavý príbeh, so svojráznymi postavami, napriek vulgarizmom ktoré lietali zo Stelliných úst , na ktoré divák neznalý zvyklostí takéhoto prostredia musí spočiatku zvyknúť. Ale práve farbistosť dialógov dávalo tomu filmu taký ten správny humorný šmrnc. V podstate súhlasím so všetkým čo už napísala Emma53.

Very Good Girls (2013)

sladkavý romantický príbeh prvej lásky amerických dievčat kamarátok. Všetci tým obdobím prešli, vo filme to fajnovo prežili Faniingová s Olsenovozu. Pôvodne som chcel dat filmu čo sa venuje sedemnástkam ktoré zrazu zistili, že bradavky tvrdnú nie len od studenej vody v mori iba tri body. Ale film je prešpikovaný fajnovými náladovými pesničkami, a to ma navážilo do stredu troška vyššie.

Těžká váha (2005)

mimoriadne dobre spracované, Tie spravádzajúce rozhlasové "podmazy" úžasne zvyšovali napätie a gradáciu. Silný sociálny podtón zase dramatičnosť príbehu. Nemám box v obľube, ale pri Russelovi som na to menej myslel. :)

Je to jen vítr (2012)

socialne okienko na jeden života v cigánskej rodine. S prapodivným zvukom s čudnou kamerou a koncom ktorý sa dal tušiť už na začiatku. Ten zvuk siel akosi samostatne a kamera tiez ako ked je dvojkolajka a na jednej ide jeden a na druhej druhy ale nedrzia sa za ruky. V Maďarsku je to vraj moderné, mne tam ta vzájomna harmonia chýbala . Amatérskosť hercov , prekrývala skutočnosť, že hrali samých seba, placho až bojazlivo, ale snaživo.. Smutný ale hrozne studený záver filmu ponecháva v divákovi pachuť nedojedeného koláča aj to zo zlezpečeného cesta. Pán režisér, ako sa píše , strávil v rámci prípravy dlhý čas medzi maďarskými cigánmi. Neviem ako v Maďarsku ale tu u nás sa cigáni medzi sebou vždy rozprávajú rómsky, ešte aj keď sa vadia a bijú v krčme. tá chýbajúca rómština ubrala na autentičnosti prostredia

Všude dobře, proč být doma (2009)

Ľahký žáner podmáznutý miestami celkom fajn pesničkami. Tématicky mi veľmi nesedela taká ta americka nadradenosť ľahtikárstva hraničiaca s bezstarostnosťou. Len tak si umieniť zbaliť kufre a isť si "hľadať nový domov s deckom v bruchu !!!!! Či z ničoho nič vypadnúť na dva roky do Belgicka a užívať si dôchodok. ... ts ts ts ... Film uhratý s pomerne neznámymi hercami (aspoň pre mňa). Mrzel ma evidentne rozpoznateľný vekový rozdiel medzi Burtom a staršou Veronou.

Přední linie (2011)

jeden z priemerných vojnových filmov s nevídaným antivojnovým nábojom, tiahnucím sa celým dejom filmu.

Pečeť vraha (2003)

mať takúto vidiecku políciu, to je na odvolanie ministra, nielen vrchného komisára. Nečudujem sa, že film vyvolal taky rozruch v Kórei. Tak hlbokú a zdĺhavú sebareflexiu do vlastných radov som nečakal. Musím priznať, že od kriminálky som predsa len čakal troška viacej, asi predsa len ten euroamerický štýl, na aký je väčšina divákov navyknutá. Z prvej polovice filmu by jeden zdupkal, druhú polovicu chválim. Záver filmu bol ecxelentný.

Pod sluncem Satanovým (1987)

Hmmm. Čo asi viedlo pána Bernanosa napísať tento román !. Priateľstvo s kňazom ? príbeh z vidieku ? vypočutý kdesi na potulkách po francúzskych vinárňach ?? Čo viedlo jeho myšlienky ? či ono poznanie, že "to čo sa skrze Boha vo svete deje, je len málokedy to, čo ľudia očakávajú ?" Sandrine hrala príliš divadlovo. Gérard v nezvyčajnej filmovej roli, ale bol dobrý. Za tu spústu "postfilmovej depky" strhávam , inak dobrému filmu, jeden bod :)

Ve stínu lovce (2003)

jednoduchý príbeh osadeny do severskej pustatiny s o sympatickou eskimáčkou a Peppero. Kurnik kde len našli tie priezviská hihi. Okrem príbehu tam bolo pár vzrusujúcich záberov na krajinu, oblohu nočnú i dennú. Aj keď divák od začiatku videl koniec, príbehu to neubralo na pointe . Milovníkom dram odohravajúcich sa v panenskej prírode odporúčam. Dávam lepšie tri body + 1za celkovú pohodu aj s hudbou.

Pianistka (2001)

kto chce vidieť obscennosť, vidí ju, kto chce vidieť drámu ženy .. vidí ju, Veľmi zaujímavý herecký prejav pani Isabell, ktorej úspešne sekundovala mama "komisárka" Girardot :). Film pre náročnejšieho diváka nezaťaženého predsudkami. Zlá Erika rozbije sklo a nasype nič netušiacej mladej adeptke do vrecka na kabáte , a kľudne si sadne do hľadiska a s chladnou hlavou tvárou na ktorej sa postupne rozlieva ironicky viťazoslávny úsmev sleduje hru adeptky a žiaka , ktorý spieval pieseň od Schuberta: "Proč cesty po kterých jdou jiní jsem nikdy nehledal ? Mé stezky skrývají se v jiní, pod štíty zasnežených skal... Aber ja doch nicht vergangen, dass ich mochte Leuten schein .. ale ja jsem přec nic zlé neudělal, aby se lidem musel vyhýbat" Takouto pasážou, ktorú tam režisér naordínova, vystihol moment - podstatu charakteru Eriky. Pozerám, že niktozo znamych nedal 5 bodov. Ja dokonca este vaham asi som tiez este v "šoku" hihi