• Krátkometrážní

To se mi snad zdá (2023)

Ano, přiznávám se. Jsem jedním z nekritických konzumentů dekonstruktivistické ikonoklastické avantgardy a eklektickoimerzivního excentrometafyzického artfreudismu studia A24, a proto nemůže být žádným překvapením, že jsem film Dream Scenario s napětím očekával, stejně jako když Sára Goldfarbová na lehátku před svým domem několik týdnů vyhlížela pošťáka s pozvánkou do televizní show Tappyho Tibbonse. Já i Sára jsme ale zakusili zklamání. Oba jsme si zřejmě vysnili víc, než jsme mohli ve skutečnosti získat.

Saltburn (2023)

Vytvořit takhle opojnej vizuál výhradně pro Prime Video je asi stejně absurdní jako sledovat Oppenheimera na mobilu v tramvaji. Linus Sandgren by měl trvat na tom, aby se Saltburn promítal v galeriích. Natolik povedená artistická perverze si zaslouží mnohem větší formát.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

To, že musím nejnovější počin jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů popsat jako rozmazaný hovno padající ve slow motion do nepříliš vzhledný CGI mísy, mi opravdu láme srdce. Obávám se, že druhá část už může přinést tak akorát nepříjemný šplouchnutí záchodový vody mezi půlky.