• Krátkometrážní

Proč? 13x proto - Série 2 (2018) (série)

Pane bože, Hanno, dej už konečně Clayovi pokoj. Jsi mrtvá, nemělo by pro tebe být těžký alespoň jednu epizodu mlčet.

Titans - Bruce Wayne (2019) (epizoda)

Jestli něco ve filmech a seriálech opravdu nesnáším, tak to jsou rozhovory psychicky labilních postav s jejich přechytralýma mrtvýma kamaráda. Rádoby komický vidiny Dicka Graysona, kterýmu promlouvá do duše mrtvola tančícího Bruce Wayna obklopenýho gogo tanečnicema, jsou na mě opravdu příliš. A ano, vím, že předvádí kreace Adama Westa ze seriálu Batman. To ale nemění nic na tom, že ve mně výslednej dojem vzbuzuje touhu, aby mi Heath Ledger vypíchl tužkou oči.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Jeden z nejvýdělečnějších filmů roku 2022. Lidstvo si nezaslouží přežít. Prosím, vypusťte někdo svoje opelichaný dinosaury a zmutovaný kobylky a rozpoutejte apokalypsu. Mezi prvním a posledním Jurským světem musel Colin Trevorrow zřejmě podstoupit lobotomii. Větší kinematografickej výblitek už jsem opravdu dlouho neviděl. To, že jsem tenhle film dokonce i finančně podpořil návštěvou kina, si s sebou ponesu až do hrobu. Ani Ježíš nedokáže vykoupit všechny moje hříchy.

Černé zrcadlo - Mazey Dayová (2023) (epizoda)

Pustil jsem si snad omylem druhej díl Stmívání? Jiným způsobem si tuhle katastrofickou a ke všemu ještě nudnou parodii na Black Mirror neumím vysvětlit. Budu předstírat, že tahle epizoda nikdy nevznikla. Teď se, prosím, vraťme zpět k původnímu smyslu seriálu. Děkuji.

Idol - Jocelyn navždy (2023) (epizoda)

Nalijme si čistého vína a nasypme si čistou lajnu. Laťka nebyla příliš vysoko už od první epizody. Sledování této mini série pro mě bylo místy až utrpení. I přes to jsem si ale Idola v mnoha ohledech opravdu užil, a to především díky audiovizuální stránce - Sam Levinson a The Weeknd na první pohled zní jako dokonalá kombinace. S trochou sebezapření tak musím přiznat, že jsem si postupem času v tomto seriálu našel i určité zalíbení. "Velkolepé" finále mě ale velmi rychle postavilo nohama zpátky na zem. Pomyslná laťka se propadla do hlubin Mariánského příkopu.

Holky jsou v pohodě (2023)

Na počátku jsem byl k filmu skeptický, ale Itsasiny "Malé ženy" si mě postupně získaly, a to především skrze dlouhé, intimní a místy i hluboké dialogy, které působily natolik přirozeně a lidsky, až jsem místy zapomínal, že sedím před velkým plátnem.

Batwheels (2022) (seriál)

Mluvící batmobil a jeho parta netopýřích dopravních prostředků v Gothamu bojují proti mluvícímu zmrzlinářskýmu autu Mr. Freeze, proti Riddlerově helikoptéře a proti chichotající se Jokerově dodávce. Na to, že se vlastně jedná o DC večerníček, je to překvapivě povedený. Kdyby mi bylo 6 let, dal bych nejspíš 10 hvězd.