Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Trocha ma znepokojilo to množstvo negatívnych ohlasov. Našťastie sa mi potvrdilo, že je to len také bučanie do vetra, pretože to bolo celkom fajn - príjemne strávené 2 a pol hodiny. Dokonca sa mi to páčilo viac ako krištáľová lebka. Je vidno, ako si dali na tom záležať - fantastická výprava (v úvode mi z mladistvého vzhľadu Herrisona Forda padla sánka) a dynamika nedávajú priestor na nudu. Trocha zamrzelo, že tam bol Basil (Toby Jones) iba chvíľu, celkom by sa tam hodilo také roztomilé motovidlo. Jeho dcéra už taká sympoška nebola. Tiež škoda, že tých hrátok s časom tam nebolo viac, ale tak to asi malo byť. Za mňa spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

Milé dítě (2023) (seriál)

Prvé štyri časti boli fantastické. Výbrone vyskladaná atmosféra, ktorá miestami zachádzala až do taomného mystéria. Navyše otázky, položené hneď v úvode, stále hrýzli nedočkavosťou, kedy už budú zodpovedané. Oceňujem aj vizuál. To vyvrcholenie mi ale už prišlo také obyčajné, vzhľadom na to, aký výborný rozjazd to malo. Slušný nadpriemer. 80/100

Piargy (2022)

Som opäť príjemne prekvapený, aký vizuálne a atmosfericky výborný snímok sa zase raz u nás dokázal natočiť. Miestami to bolo dokonca tak príjemne melancholicky baladické. Presne, ako to mám rád.  Silný nadpriemer. 85/100

Máme tu ducha (2023)

Táto prazvláštna zmes mystéria a rodinnej komédie ma celkom bavila. Nápad super, no dejova linka mohla byť trochu zaujímavejšia. Dobrá bola len pointa. No to na super film nestačí. Lepší priemer. 65/100

Mastema - Anděl zkázy (2022)

Úvod a koniec celkom fajn. Ten stred bol ale bez nápadu, atmosféry a hororových prvkov čo by bavili. Škoda času. 30/100

Napoleon (2023)

Dávam síce 4 hviezdy, ale aj tak to je sklamanie. Kde je ta epika a emócie, ktoré sme zažili pri Gladiátorovi, alebo pri Kráľovstve nebeskom? Filmový svet v historickom žánri stratil dych a dnešnému divákovi už okrem majestátnych bitiek asi nemá čo ponúknuť. Alebo to zabudol. Je to veľká škoda, pretože je to môj obľúbený žáner. Snáď nabudúce príde niekto s niečím lepším. Aspoň Phoenix bol parádny a bavil. Avšak po obsahovej stránke to bolo ako z rýchlika, s kopcom zbytočnej vaty a uťahané ako rozmaznané trojročné decko. Ledva nadpriemer. 70/100

Merlin (2008) (seriál)

Je to síce taká blbina, ale pre mňa ide o zábavné guilty pleasure, na ktoré sa dobre pozeralo. Taký úlet do detstva, kedy som podobné záležitosti hltal. V niečom mi to pripomínalo starého dobrého seriálového Robina Hooda. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Cinderella (2011) (TV film)

Až na peknú herečku v hlavnej úlohe sa na to pozeralo iba s veľkým sebazaprením. Mladšej dcére sa to ale páčilo. Zrejme ide o cieľovú skupinu (12 rokov). 30/100

Meg 2: Příkop (2023)

Typický príklad choroby z pokračovania. Po obsahovej stránke veľmi slabé, miestami až detinské a totálne absurdné. Inokedy mi uletenosť nevadí, no to nebol tento prípad. Jediné, čo sa ako tak dalo, boli efekty a pár akčnejších scén. Veľmi slabý priemer. 50/100

Sněžné bratrstvo (2023)

Originál z roku 1993 bol síce lepší, ale toto spracovanie je dôstojným partnerom. Krutá dráma o prežitie, bohužiaľ s menším emocionálnym dopadom na diváka (až na ten koniec). Na druhú stranu, vizuálne spracovanie bolo slušné. Nadpriemer. 75/100