Děkujeme, že kouříte (2005)

Jo jo, dělat PR šéfa v tabákové korporaci vyžaduje hodně zcyničtělého muže na svém místě ((-:

Kladivo na čarodějnice (1969)

Vynikající počin, který zobrazením (v 17. století reálně proběhlých) čarodejnických procesů poukazuje na procesy v Československu po roce 48. Proto také skončil na dlouho v trezoru. Skvěle se čte i Kaplického knižní předloha, která navíc oproti spíš vizuálnímu filmu dává prostor myšlenkám a duševním procesům jednotlivých postav, včetně pana Bobliga z Edelstadtu. Užili jste si film? Zkuste ještě knížku. Rychlá poznámečka - ač film mnoho veselých momentů nemá, mně se vždycky při sledování vybaví Monty Python a jejich "španělská inkvizice" :-)

Setkání v červenci (1978)

Průměrná česká komedie, kde vyniká především Tomáš Holý (hergot, jeho je taková škoda.....)

Kingpin (1996)

Jasně, je to místy poněkud fekální humor, ale některé scény a dialogy jsou opravdu zdařilé a neotřelé. Holt tohle není Fellini, víme? (((-: Když od toho člověk čeká to, co mu bři. Farellyové mohou dát, pobaví se královsky. - dodatek 7.4.08 - když už jsem se k tomuhle komentáři vrátil, tak sem ještě hodím pár vtipných dialogů. Na pěti hvězdičkách i nadále trvám. Film, kde jsou hlavní hrdinové ujetý Amiš, bývalý skvělý bowlingář s gumovou rukou (nasazenou na háku) a štětka, prostě musím ocenit. Pozn. pro Jokera2 český dabing je hodně dobrý, ale v originále hodně fórů vyzní ještě líp. A teď konečně pár dialogů: - ESPN Announcer: So Roy, where have you been for the last fifteen years? - Roy: Well, I uh, well, ya see, I uh... Drinking. Lot a drinking. - ESPN Announcer: I see. Well, are you still drinking? - Roy: No. I uh... I put... uh... Why, you buying?...........................................- Ishmael: No way. Uh-huh. There's no way I can bet. It's against my religion. I was raised to *not* be a gambler. There's no way I'm going to bet. - Roy: Hey, hey, Ish. Ish! *Ish*! - Ishmael: No. No! *No* way! - Roy: Hey! Listen, you stupid banana head! You don't have to bet. I'll bet for you. - Ishmael: Oh, that's cool. I mean, what's the worst that can happen? - [Roy agrees by gesturing with his hook and then looks at it awkwardly]

Josefina Mutzenbacher 2 (1971)

Oproti první Josefíně méně kultovní záležitost s méně zábavnými dialogy.

Rocky Balboa (2006)

Tenhle film není až tak špatný, jak by se mohlo zdát. Je to celkem důstojný návrat k atmosféře původního Rockyho a přestože Sylvester je stále stejně špatný herec, jako v dobách Rockyho I, tohle se mi prostě svojí civilností líbilo.

Stíny horkého léta (1977)

Vláčil je mistr a žádný jeho film není špatný - i když co se týče tématu 2. světové války, považuji Adelheid za lepší.

Dobrý Will Hunting (1997)

Hm. Jako film to není špatné, byť - podobně jako skoro všechny filmy s Robinem Williamsem - poněkud křečovitě slzopudné. Nicméně hlavní věc, o které jsem po shlédnutí dumal, byla, jak by se to asi odehrálo tady. Asi tak, že Lojza vyleze z pasťáku, kde celou dobu nedělal nic jiného, než četl klasickou literaturu a základy Gödel-Bernaysovy teorie množin. Jeho hlavním cílem je poctivě pracovat a občas chodit po nocích po školách psát na tabule vzorečky. WOW.