Angel Heart (1987)

Vynikající mystický thriller s atmosférou, která by se dala krájet. Kdyby člověk soudil M. Rourka jen podle tohohle filmu, řekl by si, že je to vynikající herec (což už pak bohužel moc neplatilo). // UPDATE 2020: Viděl jsem to znova, už asi počtvrté, a pořád bych tomu dal 5 hvězdiček. I když si myslím, že pozorný divák si leccos dokáže domyslet už v průběhu filmu (ale těžko říct, když už to člověk ví dopředu). Tentokrát jsem si nejvíc vychutnával atmosféru, práci s obrazem a hudbou. Takovéhle filmy už se dneska bohužel netočí.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Na 5 hvězdiček to není, ale člověk se u toho opravdu dobře pobaví. "Cože, ty používáš moje nůžtičky na stříhání svýho pubickýho ochlupení? Okamžitě je vrať." "Být tebou, už bych je nepoužíval, už zhruba půl roku si s nima zkracuju chlupy na prdeli."

Muž na Měsíci (1999)

Miloš Forman ve skvělé formě. Jim Carrey dostal šanci ukázat, že umí hrát a on to opravdu umí. Jak jsem ho za to jeho debilní pitvoření ve komediích nesnášel, tak jakmile začne normálně hrát, je vynikající (viz např. Eternal Sunshine of a Spottless Mind).

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

Co může vzniknout, když se po revoluci sejdou v jednom filmu taková herecká esa, jako je Sagvan Tofi, Simona Krainová nebo Veŕonika Žilková? Hmmmm, ááááno - ODPAD. Brůůůůůůůůůůůklyn, Brůůůůůůůůklyn Poznámečka: koukal jsem na youtube na kousky z tohohle filmu a došel jsem k tomu, že jsem k tomuhle dílu byl zbytečně příkrý. Tak jsem přidal hvězdičku a teď je to fér.

Kamarád do deště (1988)

Hlavně z nostalgie, ale i proto, že film bezděky ukazuje soudobé ideály, hodnoty a (nulové) morální imperativy. A navíc je to místama sranda, i když hlavně tam, kde to tvůrci asi nezamýšleli, aneb "Grázl jste vy a ten váš zeťák, pane Kadlec" :-))

Requiem pro panenku (1991)

S odstupem mi tenhle film přijde méně zajímavý než když jsem ho viděl poprvé, ale má i svoje klady - atmosféra, hereské výkony (i když Geislerová standardně přehrává...). Celkově je to průměr, pro Renče zároveň i laťka, kteoru nikdy nepřekoná.Poznámka: na začátku filmu je uvedeno, že je natočen podle reálné události, což není ani omylem pravda.

Postřižiny (1980)

Paráda, takhle jsem si tu atmosféru i hrdiny představoval, když jsem četl Hrabalovy knížky. Navíc Magda je prostě úúúúúúúúúúúúúžasná. Kombinace Hrabala a Menzela se mi líbí ještě v tomhle filmu.

Rebelové (2001)

Příběh hloupoučký, herecké výkony poněkud prkenné a hudba kýčovitá. Tralalaá, jedna hvězdička za vizuální dojem, opravdu to vypadalo jak ze 60. let.