Návrat do Modré laguny (1991) odpad!

Jednička taky nebyla žádný veledílo, ale tohle je stupidní bohapustá vykrádačka.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

"Jó, ulice je jako sen, duše v plamenech, děsně dlouhej den."

Tele Tele (2000) (pořad)

Hodnotím-li aktuální úroveň, je to na hranici odpadu. Zpočátku to bylo místy i vtipné, ale od doby, kdy to ovládla Žilková, je to jen koncentrovaná duchaprostá trapnost.

I ve smrti sami (2004) (TV film)

Možná je 5 hvězdiček moc, ale když ČT výjimečně jednou dělá něco dobře, je třba to ocenit. Velmi dobré, civilně a uvěřitelně zahrané zpracování knihy Hanse Fallady (německý spisovatel). Ve filmu se prolne osud několika postav - skvěle zahraného staršího manželského páru (výborní Švehlík a Hlaváčová), jemuž padl syn na frontě a nyní riskují život při vyvěšování letáků proti válce, homosexuálního gestapáka Esserlicha (opět skvělý Jiří Dvořák), místních šéfů SS, udavače- kriminálníka Táborského, mladého páru (tradičně hodně slabý Rašilov a Maurerová). Donuti lhraje takový svůj standard, ale naštěstí nemá tolik prostoru, aby mi film dokázal zkazit. Celkově zřejmě nejlepší původní TV seriál (nebo TV film), který Čt natočila od r. 89.

Nuda v Brně (2003)

Místy mi to přišlo docela vtipné, i když mám z Morávka pocit, že se svým hrdinům vysmívá (speciálně těm dvěma zaostalým hlavním hrdinům). Několik scén a dialogů mě rozesmálo až k slzám ("Maminko, já jsem ti udělala kafýýýčko"). Nelíbil se mi jen Donutil, který tradičně přehrává a "hraje Donutila".

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Dnešní menu: polévka Gaspacho (snad nebude opět servírována studená), kuřecí Vindaloo a ležák. Mňam, mňam.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Kdyby měli tvůrci trochu soudnosti, nechali by tuhle sérii už spát. Zvlášť vzhledem k celkem jednoznačnému konci Fincherovy trojky. Takhle vzniknul naprosto stupidní a zbytečný film.

Zvětšenina (1966)

Art film v tom nejhorším slova smyslu. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy z nějakého vychvalovaného filmu cítil takové zklamání. Beru jako ok, že film popisuje moderní Londýn, atmosféru, hudbu, uvolněné sexuální chování. Ale základní příběh je slabý, po chvilce začne nudit a pak už (až na krátké záblesky) nudí až do konce. Ve zkratce: Zvětšenina je přeceňovaná pseudoumělecká manýra, jakých je postmoderní umění plné. Škoda peněz za lístek. Původně jsem dal nízké hodnocení, ale kašlu na to, nechávám bez hvězd. Prostě to asi není film pro mne. // Update - viděl jsem kousek a zase jsem sem hodnocení vrátil.

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Tenhle seriál se mi zkrátka trefil do noty - je to hodně naturalistické, postavy jsou cynické, morálně mimořádně otrlé a vůbec zábavné. A skoro v každém díle je nějaká zajmavá zápletka. Rozhodně je to pro mně o stupeň výše než různé pohotovosti nebo Čikágo houpy. Jediné, co mě z lékařského prostředí bavillo víc, je Jandera v sanitce (Sanitce).