Do Dánska (2019)

Spíš lepší tři, možná místy i čtyři . Bylo to silnější v první půlce, která má ostrovní atmosféru i humor, Dánsko už je na mne moc sluníčkové (ale jako ono trochu je, já tam byl). Některé pasáže by mohly dávat o malinko víc smysl. Ale strašně moc to zvedají herci. Jsou neokoukaní, hrají dobře a je prostě příjemné na ně koukat.

Barb a Star jedou do Vista del Mar (2021)

Chápu, že to má být parodie, ale nevím na co. Za prvních 20 minut jsem se maximálně třikrát pousmál. Pak jsem to vypnul.

Prezidentka (2022) odpad!

Už ta kombinace angažované intelektuálky s vystudovanou základní školou v hlavní roli, slabého režiséra a žánru rom-kom dávala nevalné vyhlídky. A přesně tak to i je. Zbytečný film s poněkud trapnou ambicí nějak ovlivnit reálnou politiku.

Praha - den & noc (2022) (pořad) odpad!

To opravdu někdo režíroval? Působí to dojmem, že se tu věci dějí tak, jak je protagonisté (vědomě nepíšu "herci", o hraní zde nejde) zrovna chtějí dělat. Možná se to jen se mnou míjí, možná je to jen prostě jen strašlivě špatné.

Opičí muž (2019)

Odháněč opic, to je takový indický flájbój. Podle tématu jsem mylně čekal komedii. Je to spíš taková satira. Chlapík se na tu práci nehodí, opic se bojí, těhotná žena nemá na léky (byla to jeho žena, ne? Nebo toho policajta, co tam taky bydlel? Nevím.) Vymýšlí různé nové cesty, jak opice zahnat. Není to špatný, ale na sociálně kritický drama to je málo silný a na komedii málo vtipný.

Tanhaji: The Unsung Warrior (2020)

Boj Marathů a Mughalů pojatý hodně ve stylu "300", ale po indicku. To znamená, že je všechno hodně přehnané, hrdinové jsou spíš super-hrdinové. V postavách jsem se přestal orientovat asi tak po deseti minutách a už se to nezlepšilo. Proste indický velkofilm.

Návrat (2021)

Viděl jsem to v letadle LOTu, takže polsky s ENG titulky. Podle posteru jsem čekal něco jako Pelíšky, ale dostal jsem pořádně hutnou studii alkoholismu. Stuhr je talent, stejně tak i další herci. Super jsou i věci a situace, které vykreslují dobu těsně po pádu socialismu. Škoda, že u nás takové filmy nikdo netočí.

Hořkost (1986)

Koukám na to hodinu a říkám si, herci jsou dobrý, něco tam asi je, trochu i snad humor, ale něco zásadního tam chybí. Nikam se to nehýbe, nemá to nosný příběh. Nemá to strukturu. Je to jak kdyby někdo přecitlivěle přepisoval svoje zážitky. Válka Roseových je třeba zábavná v tom, že běžný věci napálí do extrému, kdy se chodí pochcat ryba. Ale tady nikdo rybu pochcat nedojde, tady se prostě musíš pronudit až do konce. PŘÍBĚH, KURVA, PŘÍBĚH je to, co dělá film.

Das Sowjet-Paradies (1941)

Krátký dokument, který natočili Němci jako srovnání Sovětské propagandy o kvalitě života v SSSR a reality, na kterou při dobývání východu narazili. Těžko říct, nakolik to Němci ohýbali, protože zejména mimo velká města byla ve Svazu opravdu otřesná bída. V roce 1942 k tomu pořádali Němci i putovní výstavu.

Láska a jiné závislosti (2010)

V rámci žánru rom-kom by to patřilo k těm lepším, kdyby to bylo trochu víc kom než rom. Je to trochu taky food for thoughts, jak se k takové situaci postavit, protože dřív nebo později to už taková snadná situace nebude. Ale jo, jinak vlastně fajn film.

Časové pásmo bylo změněno