Ženská na vrcholu (2019) odpad!

Po Románu pro pokročilé další neskutečně bídný film z horského prostředí. Stačilo mi asi pouhých 5 minuty abych věděl, že těch zbývajících 105! bude nečím nesnesitelným. Brilantní ukázka filmového terorismu. Dávám 10% za to, že to nevypadá amatérsky a hudba docela ujde, ale zbytek to je tragédie na třetí odmocněná cotangens nudy.

Bitva u Midway (2019)

Vždyť toho Emmericha už všichni moc dobře známe. Jeho filmy mají spektakulární trikové scény, mnohdy až moc na efekt, ale nevadí, většina jeho filmů mě vlastně baví. Tady jsem se ale dost často kousal nudou, ty chvíle mimo bojiště jsou dost marné. Nepomáhá tomu ani obsazení, které nemá dostatečnou sílu na to, aby uhrál něco výrazného, ani Harrelson nepřesvědčí. To už ovšem taky víme, že to Emmerich umí hlavně s efekty než s hereckým vedením. A jak vidno, když jsou ty filmy podle skutečnosti, tak se to odhaluje v plné nahotě. Proro se těším spíše na nějakou novou demenci, kdy do nás vrazí měsíc nebo nastane další Den nezávislosti. 30%

Román pro pokročilé (2019) odpad!

Příšerný festival nevkusu a především trapnosti a nevtipu. Fakt nevím, kdo se tomuhle může smát a ještě vydržet ty neskutečně úchylné nastrkovávání product placementu do každého záběru. Co je pozitivní, že od posledního filmu této dámy, se našel člověk, který alespoň trošku ví, jak snímat film, ačkoliv to stále vypadá jako z Ulice, ale tak alespoň ta Ulice. Ovšem nenašel se rázný dramaturg, který by té paní řekl, že ten vypečený děj stojí za starou bačkoru. Navíc někteří herci (ano, mluvím hlavně o tobě Jitko) potvrdili, že jsou prodejné děvky. Konec roku bude opravdu požehnaný na české filmy rozhodně. 5% P.S. Za vznik tohoto filmu viním Filipa Renče!

Deštivý den v New Yorku (2019)

Ten film je řekněme milý. Výborný v dialozích. Trochu působí divadelně. Má hluchá místa, zase má ale pěknou atmosféru. Ale sympatické herce, včetně dobré Seleny Gomez. Allen nezklamal, ale neudivil. 60%

Národní třída (2019)

Pro mě fyzicky a psychicky nestravitelný film. Nedalo se to vydržet především díky extrémně nesympatickým postavám, jež prostě jsou karikatury par excellance a o jejich jednání by mohla kniha absurdna. Nehledě na to, že samotné dialogy a otravný monolog Hynka Čermáka, jehož tvrďáci už mi lezou na nervy, mi dávalo neobyčejnou příležitost vyzkoušet si tanec v sedadle. Ke všemu tomhle mě to nutilo přemýšlet, co se tím vlastně hoši snažili sdělit a dost se obávám, že jsem to pochopil jako obhajobu Čermákova hrdina, nacionalistického, rasistického, militantního, vulgárního absolventa Vysoké školy života. Nenašel jsem tam totiž pořádný moment, který by to rozporoval. Trošku podobný pocit z toho mám jako letos z Teroristky. Takové nenápadné a nevinné a přitom vlastně mrazivé ve svém vyznění. Fakt jako trpké zklamání. 20%

Premiér (2019) (seriál) odpad!

''Dneska nás jmenujou premiérem.'' aneb Byl jednou jeden Soukup a ten byl sebestředný člověk a neměl tři dcery, ale jednu asistentku a bohužel nejenom půl, ale celou televizi, která nás bude těmito skvosty zásobovat dál a obávám se, že to nebude pouze politováníhodné nedopatření, ale čirý úmysl. Král Já Soukup I. -100%

Ad Astra (2019)

Stalo se to, co nezažívám u filmů každý den. Cítil jsem pocit nadšení, uspokojení, okouzlení... Nádherný film. Propracovaný příběh. spektakulární režie, čarokrásná hudba a kamera... a mohl bych pokračovat. Film stojí na Bradu Pittovi, a to je dobře, on zraje jako víno a chci ho vidět více a více. Mohl bych tomu filmu vytknout ty přehnané vnitřní monology, ubral bych Jamesi, ale to mě mého vytržení nezbaví. Jděte na to a nebudete litovat. Kino je absolutní povinnost, doma už to nemusí tak fungovat. 90%

Joker (2019)

Mám velkou úctu k Joaquinu Phoenixovi, jehož Joker je srovnatelný s Ledgerovým absolutním herectvím. Problém je, že byť celý film je dramatický a psychologický a zdárně tak rozvíjí přemýšlení a chování hlavního hrdiny, tak na druhou je také zase extrémně pomalý a hlavně předvídatelný. A to je prakticky hlavní kámen úrazu všech prequelů, u světa Batmana se mi to projevilo dvojnásob, protože vždyť přece víme, jak to celé bylo a jak se to musí ubírat. Nicméně nelze mít výhrady k technickým stránkám filmu, zdaleka nejvíce se mi líbila tajemná hudba ženy, jejíž jméno vypadá velice islandsky. Nuže nadšený jsem nebyl. Lépe řečeno to znamená, že ve mně nezanechal výraznější stopu a kromě Phoenixova smíchu si z něj za pár dní nebudu nic pamatovat. A to je to, co od filmu potřebuji, ačkoliv dovedu uznat, že se nejedná o shit. 60%

Čtyři pokoje (1995)

Ohromně slabé první dvě povídka a nadprůměrné zbylé dvě. Tarantinova závěrečná má navíc lepší hlášky, jak je zvykem. Nad hlavní postavou Tima Rotha jsem dlouho přemýšlel, jestli mi spíše svou teatrálností a psychickými obtížemi vadil, nebo ne. A nakonec jsem došel k názoru, že jsem schopen jeho šaškování a výstřelky zkousnout, obzvlášť, když se dostal do speciálního apartmánu s Willisem a Tarantinem, tak jsem si ho dostatečně vychutnal. Ale upřímně řečeno asi nejvíc mě bavil v Eodriguezově dvacetiminutovce s Banderasovými dětmi. Ale fakt natočit Tarantino s Rodriguezem tohle sami, tak by se asi jednalo o legendární film. Takhle to dva filmově zapomenutí tvůrci poměrně zazdili a ostatním to zkazili. 50%

Nabarvené ptáče (2019)

Ten film je objektivně kvalitní, není ovšem dostatečně krátký. Délka Nabarvenému ptáčeti ubírá dost, protože jeho situace a scény, byť v různých obměnách, jsou redundantní a především mohou diváka natolik otupit, že se kýžený emotivní efekt tak trochu snižuje. Velké haló okolo násilí a podobně opravdu nechápu, nepřináší, až na vyjímky, nic nového. Co přináší jsou vykreslení těch nejhorších lidských vlastností a v důsledku války a prázdnoty i přehlídku nenaplněného sexuálního chtíče a jeho samotných následků. Ukazuje, co válka z lidí, obzvláště těch, kteří žijí na konci světa, vytváří za zvířata. Samotný hlavní hrdina prochází těmito situacemi a kus zvířete si z této cesty přináší (snažím se vyhnat všechny myšlenky na to, že se nějaký takový hrdina někde podobně toulá i dnes). ____ Václav Marhoul dal do tohoto filmu 11 let svého života a je to na něm vidět. Přizval mistry technických profesí. Vladimír Smutný za kamerou natočil asi nejlepší film své kariéry, obrázky jako od Vláčila s jemnými nádechy Kachyňova Kočáru do Vídně, pokračujme vynikajícím zvukem a výpravou. Z herců hrají nejlépe oči Petra Kotlára a on sám předvedl velice uvěřitelného hrdinu, plazícího se, bežícího krajinou za něčím, co neví, kde má naleznout (částečně! takový DiCaprio v Revenantovi, ale toho si nevšímejte, to jsem si jen tak odložil). Ostatní hvězdné herecké obsazení nemělo tolik příležitostí, ale neodvažuji se tvrdit, že hrají špatně, jen jsou to spíše camea, největší prostor asi dostává Keitel se Sandsem, ale opravdu jen o píď. _____ Nabarvené ptáče je film, který za zhlédnutí stojí, nicméně psychicky Vás vyčerpá a znovu ho asi nebudete chtít vidět, jenže toho byť jediného zážitku nebudete litovat. 80% ad. po 3 dnech od zhlédnutí: Čistě subjektivně, musím připojit, že na ten film myslím nepřetržitě už 72 hodin v kuse a nemohu zapomenout, a to se mi nestalo u filmu velice dlouho a troufnu si říct, že je to jeho absolutní výjimečností. PS. Pro všechny, co si přečetli něco v médiích a dělají závěry.. Je mi vás upřímně líto...

Časové pásmo bylo změněno