Kameňák - Sto milionů (2019) (epizoda) odpad!

Není to možná tak trapné, co do hereckého řemesla, ale především velice nevtipné. Hromada vtipů průhledných jako sklo, které navíc vycházejí z těch nejstrašlivějších stereotypů a jsou zde naroubované za každou cenu do sledu bizarních scének s náznakem jakéhosi děje o nejpozitivnější město. Postavy se chovají do jednoho absolutně dementně a co víc jsou obsazeny velice bizarním spolkem, dnes spíše béčkových celebrit - ještě horší než Léto s gentlemanem. Obsazení Leoše Nohy je mi zároveň velká záhada. To že dala Nova víc peněz na to, aby to aspoň nějak vypadalo vem čert. Kdyby raději ty peníze vložila do nějakého lepšího scénáře a pořád nerecyklovala, ale jaké jste si publikum vychovali, takové ho máte. Zábava se dá vytvořit i kvalitně, a to i pro velkou masu lidí, což například MOST! dokázal docela zdatně (ačkoliv jsem si vědom, že stereotypy tam jsou také přítomny, ale velice jinak uchopeny). V případě Kameňáku nelze jinak než být znechucen a to i s přihlédnutím k nějakému troškovskému originu, v nemž se také nedalo mluvit o propracovaném ději, ale provedení bylo o trošku vkusnější a vtipy převedeny obratněji (ano, opravdu si to myslím!) a minimálně ve třetím díle původní série se jednalo dokonce o snesitelný film, ale všechno po tom, se ubralo jen ke snaze parazitovat na původních filmech. 5%

Úsměvy smutných mužů (2018)

Výsledný celek není ničím objevným. To si opravdu nenalhávejme. Ale otevřel se tady nevídaný prostor pro herecké výkony, nad nimiž nepřekvapivě ční David Švehlík a musím použít spojení, že je nevídaná drzost od ČFTA ho ani nenominovat. Ale co si budeme povídat, když se nejmenujete Biermann, tak holt.. Nic. Úsměvy jsou prostě herecký film s nepříliš dobrým scénářem a kupodivu i technickými profesemi. 50%

MOST! - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Ty hlášky tam stále jsou, ale jak žijete s těma postavama už několik týdnů, tak je to spíš takový díl, ve kterém mi o ty postavy šlo, působil tak nějak naléhavě, obzvlášť se to týká postavy Luďana. Minochodem výborně zrežírovaný díl to je, opět má labužnicky využitou hudbu a celkově to bylo jako něco režírováné McDonaghem nebo Tarantinem. Navíc se objevuje bitka, kterou jsme naposled viděli v Nahotě na prodej, akorát zde to má svéráznou předehru.

Rapl - Útulek doktora Knechta (2019) (epizoda)

Nedal jsem na Rapla dopustit, ale tohle už je do nebe volající. Ta předvídatelnost, nefunkční humor a s prominutím debilní dialogy. Jsem notně zklamaný. 30%

První očista (2018)

Obecně dvojka a po ní jednička nejsou špatné, trojka je zkousnutelná, ale tento prequel je hrůzná nuda. Jednak postav, kteří jsou (téměř) všichni černoši, je strašlivé množství a ta lacinost celého filmu, které byla docela přítomná i u prvních filmů, se velice odhaluje, když sledujeme ty úvodní sekvence před Očistou. Navíc chybí výrazná a charismatická hlavní postava typu Grillo / Hawke. Opravdu zajímavostí je psycholožka Marisa Tomei, ta si přišla pouze přivydělat. Ať už ten Blum s tím Bayem a především DeMonacem dají pokoj. 20%

Pomsta (2017)

Nudná, ale především nenápaditá, 108 minut trvající revenge hororovka v originálních lokacích. 30%

MOST! - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Ono se sice řekne lehce, že to je nejslabší díl, ale vzhledem k tomu, co zase zaznělo, si nejsem úplně jistý. Tempo a kadence vtipu je sice pomalejší, byť Chánov United, Kleki Petra nebo Bílej El Cigano vstoupí do dějin. Stále na výší. V kontextu české tvorby ovšem není co řešit. Kolečko a Prušinovský májí totální talent na to jak přenést, byť jenom dikci diaíogu na diváka. 85%

Climax (2018)

Gaspar Noé se utopil ve svém sebeukájení a jeho naprosto zvrácená a zvukově nafintěná historka, dotýkající se lecčeho (přes kolektivní šikanu a odcizení matky od dítěte) je v konečném důsledku zbytečná a otravná. 40%

MOST! - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Luďan je koordinátor jako cyp a Franta zase domestikovaný architektonický kritik. Tenhle díl by si mohl ze superlativů uplést svetr. Kolečko a Prušinovský mají můj stoprocentní obdiv, tak hlavně ať se to nepodělá v té druhé polovině. Show Must Go On.

Coco (2017)

Extrémně dojemné. Coco opravdu nutí diváka cedit slzy, ale to není jediný cíl, ačkoliv to téma, tedy nejenom snění a rodiny, ale hlavně pracovaní se smrtí je neuvěřitelně silné. Je vtipný, hudebně a vizuálně vytříbený, což mu zajišťuje absolutní pozornost po celých 105 minut (ano i titulky jsou super). 90%