Avengers (2012)

Komiksové adaptace nepatří k mým oblíbeným žánrům. Výjimkou je poslední zpracovaný Batman, který jako jediný dokázal překročit hranice žánru. Avengers se naopak žánrů až úzkostně drží. Chtějí být akčnější, vtipnější a mít více hrdinů a více bitev. Snaha se upřít nedá, ale u mě podobné snahy mají spíše opačný účinek. Akce jen nahrazuje plytký děj. Nedá se zde snad ani moc hodnotit herectví, jde jen o digitálně akční orgie. Jednoduše řečeno, nudil jsem se.

Tenkrát na Západě (1968)

Filmu nelze nic vytknout. Jako western je natočený nejlépe jak mohl být. Oproti němu filmy jako Vinnetou nebo Sedm statečných, i když jsou velmi dobré, vypadají jako pohádky na nedělní odpoledne. Žádná romantika, ale tvrdá syrová realita. Scénář a režie velmi dobré, obsazení a herecké výkony výborné a hudba ještě lepší. Zkrátka král žánru se vším všudy.

Tady hlídám já (2012)

Není to zase nějaký zázrak, spíš průměr, ale docela příjemně se na to kouká. Zkrátka klasický rodinný film s dobrým hereckým obsazení a obstojnými výkony. Jen mě tam docela štvali ti motýlci. Jo a je to mnohem lepší než Babovřesky. Tady režisér nedělá z diváků úplné idiotů.

Iron Man (2008)

Řemeslně výborně natočený film s velmi dobrými hereckými výkony všech zúčastněných. Nicméně, pořád je to ničím nepřesahující žánrovka s lehce předvídatelným dějem, plná hloupých hlášek a s několika nelogičnostmi. Jako zábava na jeden večer po těžkém dnu svůj účel ale splní.

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Je to ubohé, strašně ubohé.... Již první díl měl nakročeno k odpadu a další díl tam musel nevyhnutelně skončit. Ač Troška necílil nikdy na intelektuální publikum, svou "tvorbou" uráží normální lidi. I když vzhledem k návštěvnosti jsem asi nenormální menšina. Nedokázal jsem ani dokoukat...

Babovřesky (2013)

Moc se mi nelíbí ta móda plivat na Trošku co to jen jde. Přeci jen se jako málokterý režisér dokáže trefit do vkusu většiny národa (i když je to bída). Navíc natočil pár docela dobrých filmů. Bohužel poslední roky to s ním jde hodně z kopce. To, co bylo ve Slunce seno vtipné, tady je vyloženě trapné. Taky mi připadá, si před natáčení udělá vždycky konkurz a kdo hraje nejhůř, toho obsadí. Herecké výkony jsou horší než u amatérů. Trapné jsou i dialogy až z toho bolí hlava. Vždycky si myslím, že už narazil na dno a on překvapí a příště natočí ještě něco horšího. Ale jo párkrát (doslova) jsem se zasmál a viděl jsem už pár horších filmů, takže jedna hvězda. Odpad si schovávám na pokračování.

Večerka (1981)

Docela zajímavý film. Při hodnocení je nutné vzít v potaz, že je to americký film o americké vojenské akademii natočený v USA. Je zkrátka americký každým coulem. Přesto krásně ukazuje, jak může být jednostranné vtloukání čehokoli do hlav dětí nebezpečné a co z toho může vzniknout. Film byl navíc odrazovým můstkem pro Cruise i Penna, už tady podali obstojné herecké výkony. Přes spousty výhrad k logice děje se do průměru vejde.

Tichá bolest (1990)

Jedna z nejlepších výpovědí o minulém režimu. Komorní drama bez vypjatých a na city tlačících scén. Název je naprosto vystihující a Hrušínský dokonalý. Trochu mě rušilo střídání dějových linek a ta vojenská mně přišla slabší. Nicméně film je to skvělý a tolik životních (zde těžce vykoupených) pravd v jednom filmu se jenom tak nevidí.

Kupec benátský (2004)

Herecké výkony jsou velmi dobré a Al Pacino je přímo skvělý, ostatně jako vždy. Celá výprava je také velkolepá. Nicméně Shakespeara ve filmu obecně moc nemusím a polo veršované dialogy, mě spíše nudily. Celkově je film docela dobrý, ale když u něj dvakrát usnu, tak se to v hodnocení projevit musí :-)

Kinobox (1993) (pořad)

Svého času pro mě zásadní zdroj filmových novinek. Je pravda, že je to už skutečně dávno, ale pamatuji si, že jsem se vždycky těšil. Bylo to svižné, vždycky jsem se něco nového dozvěděl, podíval na kraťoučké ukázky a začal se těšit na nové filmy.