• Krátkometrážní

Batman: Dead End (2003)

Pěkná hříčka. Po zhlédnutí člověka vskuku nepřekvapí, že režisér toho kraťasu má na svědomí design nestvůr z filmů jako jsou Muži v černém nebo Predátor 2.

Shrek 2 (2004)

Je to nářez, je to sranda, je to superzelené... ale prostě je to dvojka a prvotní kouzlo je pryč. Naplnil očekávání, pobavil, ale k plnému hodnocení by musel chytnout za srdce, což se nestalo.

Příběh z Bronxu (1993)

Bratr hraje Mafii, na stole se mi zrovna válí DVD Tenkrát v Americe a Scorseseho Mafiány jsem viděl nedávno, tedy ne že bych byl zrovna nažhavený na další mafiánský film. Jenže ten podmanivý příběh, citlivý a dobře zahraný jsem prožíval vskutku víc než výše zmíněné Mafiány. Film má opravdové kouzlo... omlouvám se, pane Scorsese :o)

Bazén (2003)

Příjemný lechtivý snímek s dobrým hereckým obsazením a (ehm...) velmi působivými křivkami mladší hlavní představitelky. K tomu chytrá pointa v posledních vteřinách. Ideální film pro klidný letní večer.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

První plovina snímku působí trochu těžkopádně, ovšem pak přichází dokonalá audiovizuální podívaná, která mi svou poetikou připomněla Kubrickovu Vesmírnou odyseu, vemi kouzelné ztvárnění prvního kontaktu s mimozemskou civilizací. Díky ČT za širokoúhlou verzi :o)

Nesnesitelná krutost (2003)

Poněkud studenější kritika rozpoutala v mé mysli ve půjčovně drobný boj, ale nakonec zvítězila Nesnesitelná krutost... a to bylo dobře. Opravdu královsky jsem se bavil a přitroublý úsměv střídán hlasitějším projevem vydržel snad po celý film. Vybroušené slovní přestřelky, výteční a charismatičtí hlavní protagonisté. Možná bych sáhl i k 90%, mezi "romantickými" komediemi unikát.

Plán 9 (1959) odpad!

Nemám slov, hned utíkám do sklepa, je tam taková pěkná prázdná místnost, akorát pro můj nový FILM. Ale ještě skočím ven pro nějaký stromeček. Proč? No aby to vypadalo jako v lese. Ale půjdu na to líp, natočím katastrofický film - zemětřesení. Ale víte, to bude jiná kategorie, nebudu tam jen poskakovat a svými kreacemi simulovat otřesy půdy, ještě pro efekt sem tam kopnu do kamery (otřesy, ne?)... a při pádu strhnu i ten stromeček. Hlavně to chce dobrý zvuk, ostatní se zamaskuje... jak se to bude jmenovat? "Apocalypse in the 7th Wood" (ne, ale vážně jsem se bavil, vřele a upřímně doporučuji)

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

Předvídatelné lekačky, hodně mlhy a deště, křečovitě konstruovaný děj, scénář bez nápadu... jediné, na co se dalo koukat, byla Jennifer Love Hewitt. Ale jako pozadí k jiné činnosti - proč ne.

Never Date an Actress (2001)

Možná kdyby zdvojnásobili rozpočet na 198 babek a dali si trochu víc záležet, stálo by to za to, protože i amatérský film se dá natočit mohem lépe. 2* za film + 1* velká, hysterická Naomi.

Úsvit mrtvých (2004)

Oproti originálu víc akční a víc napínavé, velice naturalistické - ve všech směrech - zombíci, úskoky a pády, s hlavními představiteli žádné slitování. Děj nabízí svižnou dějovou linii a nedává prostor k nudě, velice příjemným prvkem filmu je slušná dávka humoru (většinou pekelně černého)... filmu tohoto žánru těžko něco vytýkat. Na závěr snad jen varování: Pozor na Burta Reynoldse a kousance od zombíků, protože pak bude po Vás dřív, než byste řekli "Sengaia!" ;o)