Elizabethtown (2005)

Od Elizabethtown(e)u jsem po špatných kritikách moc nečekal - a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Bloom docela snesitelný, Dunst moc fajn. Zaujalo mne, že tentokrát při výběru hudby bylo použito i hodně country - je to ale logické, když vezmu v úvahu místo, kde se skoro celý film odehrává (lehoulince mi to nesedlo, ale to je dáno mým vkusem). Telefonický rozhovor, která je opravdu dlouhý, zaujme - a navíc do filmu rozhodně patří. Scéna projevu Hollie Baylor na pohřbu nemá chybu! Filmu bych ale ještě vyčetl Drewovy příbuzné. Jsou tam nutní, to uznávám, ale na můj vkus dostávají příliš mnohu prostoru (a to jinak Crowe napsat dobře vedlejší postavy rozhodně umí!). Záverečná cesta potěšila. Taky bych se za takovouhle mapu nezlobil.. Malinko slabší scénář (v porovnání s předchozími režisérovými díly) trochu sráží kvality filmu, ale v žádném případě nejde o průměrný či podprůměrný kousek.

Hokejový zázrak (2004)

Ano, věřím na zázraky. Kdy tenhle film končil, měl jsem slzy v očích. Není se co divit, ten film je, aspoň pro mne, docela emocionální nářez. Skvělý Noah Emmerich jako Craig Patrick. Výborně vystižená atomsféra, zasazení filmu do kontextu světových událostí byl vynikající nápad. Škoda, že skutečný Herb Brooks už film neviděl.... Zajímavé je, že z vítězného týmu získal Stanleyův pohár pouze Neal Broten - s Devils v roce 1995.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Přehlídka modelek běhajících po pláži v bikinách.., no, na průměr to je. Navíc si myslím, že práci záchranáře na pláži popisuje tenhle seriál docela reálně(ty modelky jsou BONUS, MOUČNÍK, nikoliv hlavní chod).

Divoká posedlost (2004)

Ali Larter je moc pěkná, v jedné z posledních scén dokonce připomíná Cristinu Peck, hlavní postavu tohoto filmu. Lehce paranoidní atmosféra, kdy skoro všichni hrají proti všem, je dobře vystižena. Neinvenční scénář ale film sráží do vod průměru.

Samá chvála (2004)

Dneska heslovitě - někdy jindy to rozvedu. Několik skvělých černohumorných situací, fajn Zooey Deschanel, moc pěkně vykreslené komplikované vztahy.

King Kong (2005)

Tenhle film je opravdu pocta nadšeným filmařům. New York 30. let 20. století je skvěle vystižen, stejně jako jeho atmosféra - kostýmy, dobře zvolená hudba (a to jak "I am sittin´ at the top of the world", kterou film začíná, tak Howardova). Kong výborně zahraný, stejně jako Hayes (Evan Parke - pro mne neznámý herec, ale tady skvělý) a Lumpy - Serkis ve dvojroli fakt válí. Jediné, co se mi nelíbilo, byl vztah Ann a Jacka - nebyl dostatečně propracovaný (ano, opravdu jsem čekal víc než jednu pusu). O zbylých mínusech se dá napsat "too few to mention". Když už jsem u Ann - potěšilo mne, že nejde o vřískající blonďaté bimbo. Ano, je to tak - Kong je pravděpodobně jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Na konci jsem neměl daleko k slzám (byl jsem naměkko). A skok o tyči nemá chybu.

Zabiji Nixona (2004)

Docela solidní studie postavy, která začíná jako řadový občan a končí jako silně psychicky nestabilní jedinec. Vhodné pro lidi, kteří se zajímají o společensky kritická dramata - ti, kteří se zajímají o politiku, si také své najdou. Penn, jenž nesleze z plátna, je super, Jack Thompson v roli jeho šéfa za ním rozhodně nezaostává. Filmový Sam ale není skutečnému předobrazu fyzicky podobný a též dovysvětlit některé věci by neškodilo (např. proč si Marie takového losera jako je Sam, vzala za manžela)... Konec je zbytečně akční. K dokreslení atmosféry filmu pomáhají i dobové televizní záběry, zejména z Nixonových projevů. Celkově můžeme být rádi, že režisér svou několikaroční snahu o natočení tohoto filmu dotáhl do konce, pač jde o opravdu kvalitní kousek.

Už tady nežijeme (2004)

Neskutečně silný film.. komentář bude po druhém skouknutí.

Vítězové a poražení (1999)

Slušné herecké výkony, dobře vykreslená atmosféra týmu(o americkém fotbalu něco vím na rozdíl od ignorantské většiny) a i ta sláva momentálně úspěšného hráče je věrohodná - jednoznačné klady. Na druhé straně se mi nelíbilo, že quarterback je přeloženo, zatímco výrazy receiver a linebacker ne. A to už vůbec nemluvím o konci, kdy je vidět konec důležitého utkání, pak střih - a během titulků scéna, která se odehrává evidentně po skončené sezóně. My se vůbec nedovíme, jak Miami Sharks v sezóně skončili!!!!!! Celkově solidní nadprůměr. P. S. - Že by Stone nedostal povolení použít skutečná jména? Tým z Miami se v reálu jmenuje Dolphins (Sharks - to je opravdu dost neinvenční).

Batman začíná (2005)

Akční scény zmatené, nepřehledné a Bale je dobrý ve scénách, kdy hraje playboye (tedy Waynea), ale jako Batman docela hoří (dost mi vadila snaha o ten zastřený, hluboký hlas). Zbytek je fajn, obzvláště Freeman, Caine, Neeson a Oldman jsou skvělí. A scénka s hotelovým bazénkem nemá chybu.