My holky z městečka (1985) (seriál)

Je to sice seriál pro děti, ale to není omluva pro to, jak stereotypně, vágně a slabě to bylo natočený. O hereckých výkonech těch parchantů, ač některé byly vážně strašlivé, se ani tak zmiňovat nebudu. A to ještě mohli v tý době smrady motivovat klackem. Hlavní problém je ale jednoznačně ve scénáři. Příhody vlezlých pipin, které nabízí, by se v pohodě vešly do stopáže jednoho televizního filmu. A to znamená, že, krom vícero chyb a levných triků na diváka, je vše poměrně natahováno. Vrcholem je pak sedmý díl, kde větší část zaplácla vesměs kaskadéry sehraná honička. Možná se režisér viděl, jak točí další Gone in 60 Seconds (s Václavem Vydrou v hlavní roli). Ale naprosto to nedopadlo. Automobilová honička, kterou bohužel však okoukal z francouzských komedií sedmdesátých let, je příliš dlouhá, naprosto nemá spád a když už to vypadá na konec, tak si to dají ještě po třetí nebo čtvrté dokola. Myslím, že zcela přesně vystihuje impotenci celého seriálu. Jinak asi jedna z mála pozitivních věcí tam byly ty hudební vycpávky, jakožto další způsob, jak naředit obsah do většího objemu času. Sice na playback, ale i tak příjemný slyšet něco, co už dneska člověk běžně neslyší. Když nekouká na Šlágr TV. Takže soráč hoky, Y love jů much, ale jste pod průměrem.

Vytí vlkodlaků: Znovuzrození (2011)

Vlkodlaky Hills 90210 :D Šmarjá, to byl teda biják. ...Už brzo umřu. Pane bože! Ten, kdo tuhle nahrávku najde, ať ji dá na You Tube ať má smrt není zbytečnáááá... To byla jedna s těch vtipných scén. Teda mělo to bejt šokující a dramatický, ale bylo to k smíchu. Takových scén je tam několik, zbytek pak bezostyšně vyplňuje vata nějakých citečkových blábolkeců. Všichni jsou mladí a krásní, první láska, maturita, máma vlkodlak... Přesně jak si maturitu pamatujeme. No zkrátka to vzniklo asi nějak tak, jak zde píše v komentáři kolega Bloody13. Vážně, ten scénář je vybroušenej jak hnědý uhlí z Polska. Říznutý technickou solí.

Ledová apokalypsa (2011) (TV film)

Skupina N@VA uvádí... Jasný, to bude další pecka. První část ještě ušla a možná bych byl i smířlivě udělil dvě. Slabší. Byla to naivní ekoagitka ve které zlá ropná společnost otevře pandořinu skříňku a tak podobně. Ale pokračování to naprosto zabilo. Ani nevím, co pomluvit dříve, zda ty nelogičnosti příběhu, debilitu postav nebo průhlednou dramatizaci? Myslíte, že se hlavní hrdina po strastiplné cestě setká se svou retardovanou rodinou? A pak někde od poloviny pokračování už to definitivně šlo do kytek. Pozná se to tak, že tam ta pipina vypráví o dávných časech před apokalypsou. Což bylo před pár dny. Zajímavý taky je, jaká všude nastala zima. Tak krutá, že je všude vlhko (to byla citace jedný z postav) a málokdy jde někomu pára vod huby. Jako celkově efekty a realističnost supr. A pištění tý přihlouplý slepice? Kdybych tu teď vyspoileroval, že rodina za ním přijede na bobech, tak mi nikdo neuvěří. No nic, poučení je, že i když je všude 10 metrů sněhu, na střechu britskýho parlamentu napadnou tak dva milimetry. A to je důkaz, že Británie je Velká. Takže přišel hepáč.

Nukleární katastrofa (2007) (TV film)

Šmarjá, to bylo ještě horší než ta německá a rakouská propaganda dohromady. Asi bych musel bejt hodně dobrej v programovacím jazyku Cé plus plus, abych pochopil instrukce a ty prudce neotřelý a originální hlášky. Nebo jak tam nejsou ani náhodou boty v příběhu. A sofistikovanou inteligenci zákeřnýho počítače. Až během filmu plnýho vycpávek jsem pochopil, z replik které zrovna dávaly smysl, že všechny postavy příběhu jsou retardované. Tvůrci se moc snažili o dramatizaci - inu, podstata zápletky nebyla špatná, vždycky je super nenechat uživatele nic nastavovat, počítač ví přece nejlíp - ale provedení po scenáristické stránce bylo otřesný. No možná, kdyby to mělo hodinu a byl to díl nějakýho seriálu pro děti a vyškrtali polovinu blbostí, řekl bych si, že to je pitomost a mávl rukou. Ale on to musel být film. A pro to všechno si to zaslouží ten amatérský překlad, který to v české verzi mělo. P(ozor)S(poiler): Kde je ta katastrofa a ten nukleární hurikán vy lháři?!

Tajemný Černobyl (2015) (TV film)

Tohle nemá cenu komentovat, přečtěte si komentář kolegy formelin. Snad jen doporučení pro toho turistu, co to natočil: když už o něčem dělám povrchní blábolšou, protože tohle dokument ani reportáž rozhodně není, bylo by docela super o tom něco vědět. Teda něco víc, než že to bouchlo a že to je strašně strašlivě strašný, bububu!

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tam bylo úplně všecko. Moudří džedájové s posláním, zlí záporáci s temnými plány, vesmírný střílečky každého s každým, osudové souboje dobra a zla, hluboké pouto mezi postavami, miliónové efekty, těžké vnitřní bitvy a rozhodnutí, mazané útěky a zesměšnění Impéria, silné morální postoje, íbrmegavýbuchy všeho a všude, rebelové v ohrožení, exotické planety, hloupé plány útoku, osudná zaváhání, telenovela s náctiletýma parchantama, kteří rozhodnou o osudu galaxie... a v neposlední řadě zcela nová Nová naděje. A komu to nestačí, ten propadl temné straně Síly... asi. Jako bylo to lepší, než ten díl se světelnou vidličkou... Počkat, neměli tady světelný nože nebo tak něco? No to je jedno, protože i kdyby tam vyšlo najevo, že Žvejkalova skrytá identita je Pedobear, pořád by to byla pěkně zabalená neoriginální blbost pro prachy. A úplně nejhorší bylo, že Kylo Ren vypadal, jako by ho hrál mladej Jan Kraus v době, kdy měl ještě vlasy. Neříkejte, že to není on. Asi ho Impérium přeneslo časem nebo co...

Tenshi no tamago (1985)

Už nebudu pít vodu, protože to očividně způsobuje dost divný halucinace. Soudě dle té holčičky s kindrvajíčkem. Nebo co mi to snažilo sdělit... Ale tak nakreslený to bylo úchvatně, hlavně některé detaily animací. Řekl bych, že to dělali ručně. Všechna čest. A samozřejmě celkový vizuální dojem, mnohé scény byly spíše obrazy. Depresivní, působivé a vtahující. Hudební stránku jsem vůbec nevnímal, nebo jsem asi nebyl schopen ji oddělit od celku. A i přes stopáž jen velmi mírně přes hodinu mi to připadlo možná jako hodiny dvě, což ale nijak nevadilo. Jenom člověk jaksi nedostal skoro žádné odpovědi. Vadí to?

Pod kůží (2008)

I přes to, že je to taková variace na díl mých oblíbených Krajních mezí, nevadilo by to. Vlastně ten zmutovanej ježek měl kouzlo. I přes celkovou neoriginalitu i vzhledem k jiným dílům. Výhrady však mám prakticky ke všemu ostatnímu. Od podivných a celkem nesympatických postav, které prochází jakousi neřízenou proměnou, přes zejména v některých scénách strašnou kameru (krucifix, já kolikrát sotva rozeznával lidi, natož co to po nich leze!) až po naprosté boty a díry v příběhu. Možná to chtělo ještě zapracovat na scénáři. Nebo možná došly prachy a škrtalo se a střihalo. Možná... Výsledek mi každopádně přijde jako docela škoda, protože to bylo celkem svěží a hezky to uteklo. Takže s trochou větší snahy to mohl být pohodlný průměr. Ale není.

Záblesky chladné neděle (2012)

To bylo o moc lepší, než jsem vůbec čekal. Je vidět, že to je levnější, ale to mi nepřišlo nijak podstatný. Nestává se často, bych nebrblal kvůli obsazení a výkonům. No dobře, najde se tam něco, ale budu o tom taktně mlčet. Mě se na tom prostě nejvíc líbil způsob stavby příběhu. Film mi nesdělil naprosto žádné výchozí informace ani kdo je hlavním hrdinou a bylo jen na mě, jaké fantazie to v mém úsudku vyvolá. Spolu s dobrou (ač lehce stereotypní) hudební složkou a celkem snaživou kamerou jsem prošel celou stopáž a fakt mě zajímalo, která z postav je ten očekávanej magor. Hezky bylo uděláno, jak film navnadí pokládáním těch správných otázek, ale odpověď si nechá pro sebe co nejdéle. Zpětně si pak člověk projde všechny ty postavy a pěkně se to složí. Dobře, je to film, takže jsou veškeré události do určité míry zatraktivněny. Ale tohle je pro mě přípustná míra a rozhodně hezky napsaný. Děkuji, povedlo se.

Švihák ajťák (2009)

To disko bylo dobrý. Elie Semoun dokonce výborný. Tím ovšem veškerý výčet pozitiv končí, protože ostatní je kupa neoriginálních přihlouplých cárů parodie na komedii. Profese Ajťáka nemá naprosto žádný význam (a mleli pěkný kraviny). Mohl to být klidně údržbář nebo kuchař, zkrátka profese při které postava něco umí. Na rozdíl od ostatních povrchních aktérů, kteří neumí nic. Teda ne nic pořádnýho. Odehrává se to totiž na popředí vydavatelství reklamního katalogu na blbosti. Rozuměj plátek o módě. Vyloženě mě nerozčilovala žádná z postav, jak to tak obvykle bývá, ale bylo to vážně celkově dost slabý. Vlastně nejlepší jsou ty disko vložky s přeměněným Cyprienem. Ještě bych pochválil některé pokusy o oživení pomocí kamery a zpracování scény, ale i tak z toho víc než dvě nedostanu, protože bych od komedie čekal víc a ty případné drobné potěchy nebo sem-tam něco vtipnějšího (rozuměj ne sto let starýho) to neudrží. Váhám mezi jednou a dvěma, tak řekněme slabší dvě?