• Fantasy

Příchozí (2016)

Jediné, co se mi opravdu líbilo a zatraceně hodně, tak to postupné rozšifrovávání mimozemské komunikace a nápad písma. Zbytek? Pardon, ale nechápu. Mimozemšťané jako „chapadláci“ jsou těžce neoriginální a ohraní. Chování armády typu - tak, teď si tu svoláme vědce a lingvistku a pokud nebudou mít výsledky hned, budeme mít řeči - bylo poněkud stupidní. Nějaké ty vědecké vložky jakž takž, ale stejně jako zbytek zůstaly dost nepodložené. A pointa ve formě „sjednocení lidstva“ na základě jednoho jediného telefonátu a pohledů do budoucnosti? Aha. Ne, prostě ne. Ale i tak musím říct, dobře se na to koukalo, atmosféra se pekelně snažila a byl jsem dost zvědavý na konec. 60%

Žraločí tornádo 4 (2016) (TV film)

Že to už šílenější být nemůže? Slovo „nemůže“ chlapci od The Asylum neznají. Opět naprosto příšerné, absurdní, špatně natočené i zahrané, ale setsakramentsky zábavné a tvořivé. Sice se mi vesmírná vložka trojky líbila o něco víc a ačkoliv jsou zde četné odkazy na Star Wars (chlapci poněkud hodně riskují žalobu), děj se drží spíše při zemi. I když, dojde na plavbu v korábu, šílenou jízdu vlakem, či dokonce i létající barák (nemluvě o zástupu několika druhů tornád). Absolutně jsem nevěděl, co čekat a... ano, dočkal jsem se dalšího typického, leč zase o něco díky rozpočtu (vskutku, efekty se začínají rovnat dobrému levnému filmu) promakaného Sharknada, které mě ani nezvedlo ze židle, ale ani nedokázalo zklamat. Teď jen opravdu nevím, co čekat od dalšího dílu. A jsem ohromně zvědavý. 55%

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Člověk musí být dost zlitý, na film bez geniality. Zasmál jsem se sice dost, stále je to jen blbost. Přiblblé to hlavní duo, bránicí mi nepohnulo, na to jací herci - esa - mé hodnocení jenom klesá. Uznám a to víc než dost, celou velkou tvořivost, i když se to celé vleče, jak hledání to převaděče. Respekt - to bych ale řek, chlapům za ten polibek. 50%

Minority Report (2002)

Předpovídání budoucnosti, může dělat trable dosti. Kdo se zabít pokusí, dřív zatčení okusí. Systém zde je dokonalý, i když skrytý problém malý, objeví náš hrdina, jemuž se osud prolíná. Potom jenom utíká. Toť celá sci-fi klasika. 90%

Lepší už to nebude (1997)

Co v chápáním mém nyní není, je tak vysoké hodnocení. Dle něj se to povedlo, mně to ovšem nesedlo. Byl jsem taktéž stejně divný - obsedantně kompulzivní. Víc k tomu však nevymyslím. Film není tak dobrý, myslím. 60%

Svítání (2009)

Málokdy se stane, že pohled uhrane, náhodný film v televizi, který nemá žádnou vizi. Tím však tento není - je to překvapení. Upírskému tématu, jemuž šlape na patu, Twilight a podobné dílo, svěží vánek přikouzlilo. Upíří zde společnost, nemá krve totiž dost. Lid poslední odchytává, do farem je ihned dává. Avšak tohle nestačí, zde hrdina přikvačí. Ten už nechce zuby cenit, všechno to však rychle změnit. Fungování toho světa, nepopíše jedna věta. A ať se nikdo nepodiví, záporák je překvapivý. Bez humoru, s vážností, vyniká film akčností. Vizuály jenom pění, zvlášť modro-bílé podbarvení. Krve přitom moc tu není, až na brutální zakončení. Tento film vás překvapí - je upírárnou pro chlapy. 95%

Osudový dotek 2 (2006)

Tenhlecten film dostal sodu - udělal však vlastní škodu. Už to není o lásce, jako spíš jen o sázce, jaký život nejlepší, hrdinu zde potěší. Opět spousta chybování, k tomu přidávám zklamání, že už žádná inovace, jak se opět v čase vracet. Na foto se podívat? To už tady bylo snad. Příběhově tedy slabé, emoce tentokrát chabé. Co to jenom dorazí, jsou na jedničku odkazy. Žádný názor není platný, film to není komplet špatný. Nebudu však netečný - snímek to vskutku zbytečný. Snaha se i přesto cení, tak dám k tomu své hodnocení. Zapište si za ouška, že potěší jen fanouška. 60%

Osudový dotek (2004)

Dosud se jednalo o můj #1 film, jaký žádný jiný nedokázal překonat. Nyní jsem se podíval znovu s důkladným časovým odstupem a zřejmě nadešel čas hodit ručník do ringu. Ano, ohromně se mi líbí myšlenka pojmout cestování časem, respektive alternativními časovými liniemi, jako formu určité nemoci. Stejně tak se mi líbí motivace hlavního hrdiny Evana nejprve zjistit, co se skrývalo za jeho výpadky paměti, posléze napravit svým ne zrovna správným jednáním zpackanou minulost. A zde přichází ten kámen úrazu - a ne, nejsou to herecké výkony, s těmi nemám nejmenší problém, Ashton Kutcher je zde skvělý a stejně tak i zbytek hereckého osazenstva, tam můj názor nikdo nikdy nezmění. Ani v atmosféře, či zpracování, všechno vizuální a pocitové funguje na jedničku. Problém je jen a pouze ve scénáři - zde prezentované časové paradoxy zkrátka nedávají smysl. Když film vidíte poprvé, nepřijde vám to. Podruhé už se nad lecčím pozastavíte, ale pořád mermomocí nehledáte chyby. Ale potřetí už víte, co očekávat, začnete se nad tím zamýšlet a dojdou vám mnohé souvislosti, jaké vám celý pokus o nový požitek neskutečně pokazí - a tak se stalo i mně. Hlavní hrdina při zjištění, že se čtením svých deníků může celkem snadno dostat do určitých okamžiků svého života, začne dělat zásadní chyby, kterými naprosto rozvrtá svou budoucnost (resp. současnost). Jenže namísto toho, aby se v této zpackané současnosti pokusil navrátit do stejného bodu v minulosti a věci udělat třeba 10x jinak, dokud to nevyjde (a že tu byl pro to prostor), se pokouší prozkoumávat úplně jiné časové body a vesele chybuje zase v nich. Stejně tak, když se u jedné ze scén rozhodne přesvědčit svého spoluvězně o zázraku, vrátí se do minulosti a provede věc, která by v normálním případě vedla k vytvoření úplně jiné časové linie a ne k návratu do stejného okamžiku, jen s patřičnými fyzickými šrámy na těle. Je tu hromada, opravdu hromada děr, nelogičností a zkrátka skutečností, jaké v člověku vzbuzují akorát samé „proč“. „Proč se nešlo vrátit do stejného bodu a udělat to znovu a ještě jinak,“ nebo „Proč některé změny v minulosti skoro vůbec neovlivnily budoucnost?“ Film je opravdu působivý, pracuje skvěle s emocemi, které s vynikajícím závěrem gradují a celý děj by bez všech těch nelogičností neutvořil takovýto celek. Ale je to zkrátka kaz, který nelze přehlížet a přes který se já, fanoušek subžánru cestování časem a obecně milovník časových paradoxů, zkrátka nepřenesu. Jak jsem řekl na začátku - můj plán film ponechat v top 5 nevyšel a já jsem zklamaný. Nadešel čas názor s těžkým srdcem přehodnotit a ubrat na hodnocení, které se v procentuální rovině dosud drželo na 98 %. Film zde symbolicky ponechám na pěti, ale jsem mentálně možná na čtyřech hvězdách a klidně bych šel i níž. Běžný divák nad tím asi takhle přemýšlet nebude a snímek si užije naplno. Já nemůžu jinak.

London (2005)

Docela zajímavé, filozofické drámo, které nehraje na kdo ví jak propracovaný děj. Trochu mi vadila ta nálož erotiky, případně některých menších nechuťáren, ale aspoň, že po stránce romantické to svůj úkol taktéž splnilo. 60%

Wrestler (2008)

Zajímavý omyl, který vysílali namísto filmu, na který jsem se plánoval podívat. Hořkosladký příběh o wrestlerovi, který se sice snaží napravit svůj život, ale nakonec zjistí, že svět, kam patří, je pouze ten jeho. 80%