• Fantasy

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Začátek mě úplně rozsekal - až tak nechutně emotivní byl. Zbytek se zabýval spíše zradou a sladkou odplatou, kromě utápění se postav v nich samotných. I s nečekaným vyvrcholením jsem hodně spokojen. 80%

X-Men: Apokalypsa (2016)

S touto X-Menovkou a pokračováním První třídy jsem velmi spokojen. Největší důraz byl tentokrát kladen na Magneta, ale to neznamená, že by se nedostalo v přiměřené míře i na ostatní mutanty (na JLaw mám prostě slabost). Za nejstylovější scénu považuju tu se zpomaleným časem a záchranou celé školy. Wolverinské cameo alias „snad ho už neuvidíme“ ohromně potěšilo. Dějově i charakterově pecka přímo apokalyptických rozměrů. Výtek mám opravdu málo. 90%

Cargo (2009)

Atmosféra, zpracování, efekty, to vše na výborné úrovni. Dějově už spíše žádný zázrak, jeho tajemství se udrželo tak do první čtvrtiny a pak už bylo vše prakticky jasné ze všech dosavadních náznaků. Ale jinak musím říct, od švýcarské produkce překvapení přímo Hollywoodských rozměrů, i když bylo vidět, že v tom žádný Hollywood neměl byť jeden prst. 70%

Pán elfů (2012)

Složit obsazení hlavně ze skutečných trpasličích lidí a vůbec exotických divochů, to je i na The Asylum docela odvaha. Vesměs je to typicky plytká ptákovina, kde žádný elf, ani žádná postava v kápi prezentovaná na plakátu a už vůbec ne obří armáda není. Děj je o únosu, cestě za pomstou, atd. Kraviny jako provaz, který je dle hrdinů utáhnutý, ale přitom očividně není, či že trpasličí hrdinka nosí po kapsách obří balvany, které stíhá rozhazovat co by drobečky, nebo slavná pomocná hůl, jejíž funkce je záhadou samotnou, ani nebudu do detailu rozebírat. (Docela by mě zajímalo, jak se ti záporáci divoši rozmnožovali, když měli evidentně jen jedinou možnost a to masochistickou stařenu jako i svou vůdkyni, ale lepší je to neřešit.) Co překvapilo, byla přítomnost Jaffy... tedy pardon, Judgeho, který to celé tak nějak držel pohromadě, protože to byl snad jediný herec, co opravdu uměl hrát. Celkově, sice hloupé, ale docela koukatelné. Tentokrát to i za ten průšvih s právy na název „Hobbit“ docela vyšlo. 20%

Společnost mrtvých básníků (1989)

Film o solidaritě, který si na nic nehraje. Není špatný, ale opravdu nevím, proč, nebo čím se vlastně řadí mezi vůbec nejlepší filmy. Lidi tu mluví o genialitě. Jaké? Píšu básně, vymýšlím básně, ale o zázračnosti tohoto filmu básnit rozhodně nebudu, protože mi takový nepřišel. 65%

Maminčin mazánek (2007) odpad!

Tolik procent takové krávovině? No, že mě to tady vůbec nepřekvapuje. Maminčin mazánek je tupá „komedie“ bez humoru, s nesympatickým hrdinou a vlastně smysl nedávajícími prvky v příběhu. Hrdina krom toho, že jeho herec absolutně nedokázal alespoň naznačit jakékoliv vnitřní myšlenky a myšlenkové pochody své postavy, se choval od začátku do konce jako idiot. Vlastně všichni se tam chovali jak idioti, bez racionality a většího důvodu. To bych řekl, že je vina i režie a vůbec scénáře. Dějově slabé, nenápadité. Že synáček posedlý svou matkou si bude dělat navzájem s podobně myšlenkově nevyzrálým „otčímem“ naschvály, do toho přijde z čistajasna holka, která se dokáže hned zamilovat do idiota s očividně těžkým aspergerovým syndromem, schopného jít přes čáru s kýmkoliv a nic si neuvědomovat (až samozřejmě ke konci, kdy je z něj najednou aspoň náznakově někdo, kdo přemýšlí), to považuju za sice v plytkém popisu atraktivní, ale nakonec velice trapný pokus o komediální námět. Celé to je jedna velká změť bez hloubky a vůbec pokusu být dobrou komedií, což je asi tou největší chybou. Ne, hnusí se mi to natolik, že nemohu dát ani tu hvězdu. 10%

Star Trek: Do neznáma (2016)

Do čtvrtiny jsem si nebyl jist, jestli to bude, či nebude to pravé ořechové. A světe div se, nakonec bylo. Tentokrát taková menší záchranná mise, rozdělení na nějakou chvíli na dvojice/trojice a utužování vzájemných vztahů. Do toho výtečná, promyšlená akce, dechberoucí efekty a docela jsem se bál, že se klade důraz na přílišnou vážnost, ale nakonec došlo na hromadu skvělého humoru. Jednička stále zůstává zatím nejlepší, ale tento již třetí film bych si troufal zařadit hned po ní. Nakonec nejsem zklamán, pokračování povedené, i když už nebylo úplně pod palcem J.J.Abramse. 85%

Carrie 2: Zuřivost (1999)

Co se jádra konceptu týče, je to veskrze to samé, jako jednička, akorát obohacené o pár nových prvků a důvodů, proč se v ději dělo to, co se dělo. Tím pádem jde o velice průměrné pokračování, které vůbec nebylo třeba, ale jako rozšíření univerza a zabavení na skoro dvě hodiny se hodilo skvěle. Mimochodem, ani nevím, jestli těch pár černo-humoristických vložek bylo či nebylo záměrných. 55%

Skleněný dům 2 (2006)

Nemohu si pomoct, ale pro mě je dvojka Skleněného domu zatraceně dobrý thriller. Hutná atmosféra by se dala krájet, o napětí taktéž není nouze, hrdinka je tedy na můj vkus až příliš oprsklá a oba pěstouni jsou krásně odporní, až mrazí. Filmu nechybí nic, samozřejmě ani pár blbostí, z nichž asi ta největší je paradoxně ke konci (a kterou bohužel nemohu vzhledem k jejímu těžce tupému charakteru omluvit). Ale jinak? Napínavá jízda, i když je od začátku jasné, jak se věci budou mít. 80%

Řachanda (2016)

Masky jednoznačně super. Ale jinak? Ani jsem se na to nemusel přímo koukat, jen to mít puštěné a dělat si svoje věci, abych pochopil, že je to pohádka úplně o ničem, navíc tak hloupá, že snad nemůže vyhovět ani mladšímu divákovi. Docela jsem i doufal, že vznikne nějaká novodobá pohádka z české produkce, která nebude stát vyloženě za prd a nebude ji mít na svědomí navíc chorobně známý a nejmenovaný režisér podobných zvěrstev. Jenže žádné překvapení se nekonalo. 15%