Liga spravedlnosti (2017)

Na JL se bohužel podepsalo pár hodně špatných rozhodnutí z minulosti. Zatímco Marvel byl rozvážný a před týmovkou investoval čas do originů, DC potřebovalo týmovku honem rychle, a tak v JL pořádně ani nevíme, s kým máme tu čest. Ano, BvS byl ještě parádní a hodně toho načrtnul, ale pak se DC rozhodlo JL kokotsky sestříhat do dvou hodin a ovtipnit a obarvit ve stylu marvelovských pohádek, takže hlavně úvod JL je dosti potrhaný a působí tak, že si divák řekne "tak už se aspoň konečně dejte dohromady a natrhněte tomu beranovi prdel". Steppenwolfova motivace je tudíž taky velice mlhavá. Nenechte se mýlit, film jinak slušně odsýpá, akce je poměrně dost a nenápaditostí netrpí a ze SPOILER Supa je na konci hodně cítit jeho klíčovost a osudovost pro celou Zem KONEC SPOILERU. Představitelé jednotlivých rolí si se svými hrdiny rozumí, zamrzí jen málo prostoru pro Jima Gordona a Batmana v bojích. Je to opravdu komixu nejvěrnější Batman, každý jeho pohyb i myšlení je třešničkou na dortu, jeho absence proto mrzí dvojnásob. Kopnout si bohužel musím do hudby. Zimmer s Junkie XL dali minulým dílům v sérii náboj a originalitu, Elfman ustupuje do pozadí a recykluje (proč tam proboha musel narvat i Main Theme z Batmana ´89 a Supermana ´78???). Teď to chce kvalitní sólovky a pak šup na Darkseida. Pokud se tedy vzhledem k podprůměrným box office dříve tenhle vesmír nerozpadne. Jak je vidět, ani dvě nejlepší komixové postavy (B + S) vám nepomůžou, pokud práci uspěcháte a odfláknete. Tato výtka nesměřuje k Snyderovi (kolik parádních scény bylo vystříháno napoví trailery), ale k Whedonovi a těm nad ním.

Wind River (2017)

Podobné schéma jako u Bergova Kingdom, s menším obsahem akce, avšak s větším přesahem. I přes krátkou stopáž se film v začátcích táhne, na konci excelentně graduje. Trochu mi ale připadá, že zprávu, kterou křičí do světa, nekřičí dost nahlas. Renner je tu na Oskara. S odřenýma ušima za 4 hvězdy.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 2 (2017) (epizoda)

V tomto díle seriál odhalí plně svou formu a obsah, každý tak bude vědět, zda pokračovat ve sledování či ne. Cesta do hlouby vrahovy duše je výborná, dialogy napínavé, za mě jednoznačně plné hodnocení.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

První díl dává tušit, co se rozběhne v dílech dalších, a tak i přesto, že spousta času padla na představení a profilování hlavních protagonistů a jejich situace, díl navnadí. Co se týče režie, je to Fincher jak vyšitý.

Ninja (2009)

Mdlé, omluvitelně hloupé, Adkinse si tu člověk moc neužije (pouze v metru a v chrámu). Závěrečný boj je fraška.

Válka o planetu opic (2017)

Tohle že měl být spojovací článek mezi novou trilogií a původním filmem? Ač scénář kombinuje témata od survival po ty akční, tak se zde nic zásadního nestane. Stále zde chybí článek, který by odvyprávěl tu mezeru mezi současností a dobou, kdy můžete Sochu svobody najít v písku. Jinak se jede spíš na osobní rovinu hlavního opičáka a jeho squadru, u níž vám při pohledu na srst spadne brada, protože větší míru uvěřitelnosti člověk těžko pohledá. Akční scény jsou kvalitní, tempo udržuje v pozoru, takže se o špatný film nejedná. Přesto je zklamáním z obsahového hlediska, kvůli kterému tahle trilogie vznikla. Rise of the Planet of the Apes byl majstrštyk, další dva filmy jen prázdné a vizuálně úchvatné zbytečnosti.

Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Vynikající záběry, naučné, vtipné i dojemné. Samozřejmě, že na ploše 90 minut není možné odvyprávět vše. A proto - víc takových dokumentů, prosím.

Stranger Things - Kapitola devátá: Brána (2017) (epizoda)

Jak je seriál kulervoucí popisuji v hlavním komentáři. Tady bych proto vypíchl několik věcí, které zůstaly nedořešeny: 1) Doktor herce Paula Reisera má stejné rysy, jako jeho postava Burka v Aliens. Má stejné záměry s šerifem Hopperem jako měl s Ripleyovou? Dufferové jsou velký blázni do detailů, nedivil bych se tomu. 2) Co je ta velká nohatá věc? 3) V první sérii Hopper našel vejce, ze kterých se očividně něco vyklubalo. Demogorgoni a Demopsi to nejsou, ty se rodí z hostitele. Co z nich tedy leze?

Stranger Things - Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (epizoda)

Asi nejslabší epizoda (zkrátka je tu jen El), každopádně důležitá pro motivaci postavy a vsadím se, že o černé sestře ještě v dalších sériích uslyšíme. Nelámejme tedy nad tímto dílem hůl.

Stranger Things - Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (epizoda)

Malá zajímavost - ve hře Dig Dug má hráč za úkol kopat tunely a zabíjet v nich monstra. Což je to samé, co čeká i hlavní protagonisty v seriálu. Vynikající důraz na detail.

Časové pásmo bylo změněno