• Krátkometrážní

Námořní vyšetřovací služba - Tichá noc (2008) (epizoda)

Spoilery: Do Štedrého dne zbývají dva dny. Je čas posledních příprav na svátky, nakupování dárků pro blízké. Pro tým NCIS to však neplatí. Musí spolupracovat na vyšetřování krádeže, u které byly nalezeny dvě mrtvá těla. - 99,9%.

Námořní vyšetřovací služba - Autonehoda (2008) (epizoda)

Spoilery: NCIS se ujímá vyšetřování záhadné smrti námořního poddůstojníka při autonehodě. Mrtvý poddůstojník se zúčastňoval zakázaných pěstních soubojů v zápasnickém klubu. Klub rváčů. - 99,9%.

Námořní vyšetřovací služba - Dýka v zádech (2008) (epizoda)

Spoilery: Dceru agentky Leeové unese neznámý únosce, ze kterého se později vyklube bývalý agent NSA. V minulosti byl obviněn z kráděže tajných dokumentů. Tentokrát se dozvíme něco více o temné minulosti agentky Leeové. - 99,9%.

Rozhněvaný muž (2021)

Obsahuje spoilery: "Chci tvoje játra, plíce a slezinu. Jo a jmenoval se Dougie!" Prostý příběh o pomstě Jasona Stathama vůči gangu podvodníků, který přepadává dodávky převážející hotovost. Film sází na netradiční vyprávění jinak standardní zápletky akčního filmu. nápaditý audiovizuál a je tu nadstandardní péče věnovaná práci s hudbou. Stathamův hon za pomstou je založen na čirém zlu, touze vznítit další bolest a smrt. A stojí to za to vidět! Pokud byste tedy rádi viděli nějaký klasický akční thriller, který je ale podán v nestandardní formě, Rozhněvaný muž by vás mohl velmi příjemně překvapit. Za mně je to pětihvězdičková záležitost  z dílny Guye Ritchieho. - 100%.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Obsahuje spoilery: "Já si tě má milá nevezmu!Pohádku natočil režisér Karel Janák pro Českou televizi. Ta ji uvedla 24. prosince 2021. Důležitou roli v příběhu mají tři sudičky, které ztvárnily Iva JanžurováDaniela Kolářová a Naďa Konvalinková. Prince hraje Marek Adamczyk a princeznu Anna FialováDěj pohádky se drží poměrně jednoduchého modelu cestování čase a nebezpečí, které může změna minulosti přinést. Zpracování je velmi povedené, milé a zábavné. Janákovi pohádky mě osobně nenávidí a dá se říct, že je miluji. O vánoční hvězdě, Princezna a půl království či Nejlepší přítel viděno několikrát a i tuto si rád zopakuji. - 80%.

Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)

Obsahuje spoilery: "Nejsem žádnej kůň!" Fenomén, který se stal nejúspěšnějším seriálem Netflixu všech dob, protože ho vidělo přes 142 milionů domácností. Stovky zadlužených hráčů přijme podivnou pozvánku k účasti v sérii dětských her, kde je hlavní cenou ohromující výhra 45,6 miliard wonů / 846,7 milionu korun. Má to je jeden malý háček když prohrajete, zabijí vás. Souboj o přežití a hra šílených zbohatlíků nejvíce připomíná filmovou sérii Hunger Games namíchanou se sérii Saw. Ano, ale nesrovnával bych to. Seriál je brutální, asijsky zvláštní, a jiný nostatní. Navíc každý si asi vezme z příběhu něco odlišného a právě proto rozhodně stojí za doporučení. A CO VY? Co jste ochotni udělat, abyste zbohatli? Zradili byste svého přítele, abyste unikli smrti? Jde veškeré lidství i morálka stranou, když jde o peníze? - 80%.

Duna (1984)

Ušetřím čas vám i sobě a řeknu to rovnou: Tento příběh je mnohem lépe podán ve verzi roku 2021. Tohle vynechte. Nemáte zač. - 40%.

Duna (2021)

Obsahuje spoilery: "Nesmíš se bát, strach zabíjí mysl." Krajinou zalitou pískem rezonuje dunění a vzduchem poletují třpytivé částice vzácného koření. Planeta Arrakis je zdrojem vzácné substance, která má spousty vlastností, pro které by leckdo vraždil. A proto není divu, že uvnitř galaktického Impéria vznikají nové a nové mocenské boje právě o nadvládu nad touto planetou. V dalekém galaktickém impériu se však šeptá, že se brzo naplní proroctví. Kultovní román Franka Herberta se dočkal filmové adaptace už v 80. letech, kdy jej na plátno převedl režisér David Lynch. Po více jak 35 letech tady máme remake neboli novou verzi. Timothée Chalamet alias Paul Atreides je křehkým hrdinou, ve kterém se probouzí obrovská síla, má různorodé vlastnosti, a právě ty dokázal věrně zahrát a prodat. Lehce si zamilujete i postavu Duncana, kterého ztvárňuje Jason MomoaTen svou přátelskou náturou každou scénu prosvítí a vtipně oživí. Herci jako Josh Brolin, Dave BautistaZendaya či Rebecca Ferguson jsou také perfektní a jejich postavy si pro sebe rvou pozornost nehledě na to, kolik ve filmu dostanou prostoru. Kdo čeká akční epos ala Star Wars, bude zklamán. Kdo naopak přijme duchovní a esteticky přitažlivou podívanou, může si hodnocení vytáhnout o dvě známky výše. Neustále tady žasnete, tu nad kostýmy, tu nad epičností záběru, tu nad duněním Zimmerovi hudby. A zážitek je to opravdu parádní. Je to kinematografický skvost, který dokazuje, že nemusí být až po strop naplněn akčními scénami, a přesto baví. Navíc je to taky něco, co se může stát kultovní záležitostí jako Matrix, Star Wars či Hra o trůny. Život za vesmírné koření. - 100%.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Obsahuje spoilery: "Osud nám dal dar." Druhá série fantasy seriálu Zaklínač přímo navazuje na události té první, opět tedy sledujeme osudy supemanovského zaklínače Geralta, ošklivé kouzelnice Yennefersladké princezny Ciri. Děj se tady hodně soustředí na Ciri, kterou Geralt na útěku před ozbrojenými silami Nilfgaardu ukryje v pevnosti Kaer Morhen, kde ji podrobí zaklínačskému tréninku. Úroveň kvality je srovnatelná s první sérii. - 70%.

Z pekla (2001)

"Čtyři libry? S mojí malou starou micinou těžko. Budu ráda, když dostanu čtyři pence." - 80%.