Candyman (1992)

Průměrný horor se vším co nenadchne ani neurazí.

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Skvělá sociologická sonda mezi vychlastané veksláky. Navíc je to humornější a nahláškovanější než většina komedií. Doporučuji také Nejkrásnější portrét.

Kickboxer (1989)

Postavy mezi sebou mají dobrou chemii a sledovat trénink Van Damma a jeho mentora je zábava. Škoda toho množství kýče a předvídatelného, tupě choreograficky provedeného a celkově debilního finálního souboje s Qissim.

Buchty a klobásy (2016)

Párkrát jsem se uchechtnul, ale očekával jsem mnohem víc. Rozhodně chválím za grafické provedení - Rozbitá sklenice s červenou marmeládou jenž připomíná krev, nebo když se Prasklá konzerva s polívkou snaží znova nasoukat nudle dovnitř. Připomíná to střeva. Takovéhle fórky chválím. Bohužel jsme to nejlepší viděli už v traileru, takže film už nedokázal nějakým způsobem šokovat. Pravdou však je, že se zde objeví i jiné formy zvrhlosti než jen vražda potravin. Příkladem mohu vypíchnout sex potravin. To by šokovat mohlo, kdyby to bylo provedeno stejně perverzně jak to zní. Spousta scén v základu nechutná je, ale provedení je umírněné. Já to chtěl mnohem drsnější. Stále z toho jde cejtit takový ten stereotyp běžných animáků.

Americký gangster (2007)

Viděl jsem 3h extended verzi a ani minuta tam nebyla navíc. Od samého začátku až do úplného konce je to dramaticky skvěle odvyprávěný příběh o gangsterovi, který se dostal na vrchol, a poldovi, který ho z něj sundal. Vlastně je to můj nejoblíbenější Ridley. Přitom řadu jeho jiných děl shledávám originálnějšími nebo tematicky atraktivnějšími a samozřejmě také historicky významnějšími. Americký Gangster si mě ale povodil nejlépe. Buď mám rád filmy, jejichž název začíná slovem "American" anebo je to skvěle zahraný, do reality zasazený velkofilm. Jiná varianta tu být nemůže. Brilantně odvyprávěný příběh vrcholu a pádu, jenž skvěle odsýpá i přes svou délku a má řadu divácky vděčných momentů, čímž stojí po boku třeba takového Casina. Poznamenávám ještě, že když na něj (AG) myslím, myslím také na Mannův Heat - nejen proto, že oba byly k hanbě Akademie přehlídnuty.

Aftermath (1994)

U scény kde patolog šuká kudlou rozsápanou mrtvolu jsem se zasmál, ale jinak mi to přišlo dost průměrné. Zasmál jsem se, ale po druhé se na ten film nemá cenu koukat. Nevím proč ho tady rádoby kritici rozpitvávaj jak nějaké dílo. Tohle mělo očividně pouze šokovat a to se u mě nepovedlo.

Hannibal (2013) (seriál)

surrealistické