Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Pochválil bych hlavně kameru (ty noční celky krajiny/města/letiště byly luxusní), zašmodrchání a vymknutí se z počátku lineární a mechanické pomsty a zábavného záporáka. Scénář se ale jen otře o psychologii ztráty (reakce manželky), nenabídne ani moc napětí, akce je minimum a není nijak zajímavá (byť tu zařve spousta lidí) a i když je dění průběžně shazováno, žádná velká řachanda se taky nekoná. Plus herecky je to tlumené, Stellan si celou dobu vystačí s jediným výrazem. Kreativní český název sice nelže, ale evokuje bizarní béčkovou podívanou, a tou to podle mě taky není. Takže ve výsledku průměr (nebo možná jen nedokážu ocenit ten subtilní severský styl), kterému by neuškodilo zkrácení o čtvrt hodiny.

Past (1999)

Průměrný heist, který se tváří strašně sexy.

Božský Bruce (2003)

Boží námět, průměrná komedie. Jim se snažil, ale nějak mě tady ty jeho gumárny neberou, Aniston zbytečná, ale Morgan Freeman je dokonalej bůh :)

Deadpool 2 (2018)

Deadpoola jako postavu fakt nemusím, zápletka mi tu přišla dost divná a akce byla zajímavá až tak od půlky (přepadení konvoje). Ale záplava fórů a nápadů vesměs bavila, i když mě ten humor a nerdovština pořád do značné míry míjí až irituje (závěrečné titulky) a pořád mi to přijde poněkud otravně namachrované. Každopádně nadprůměrná komiksovka to je.

Robin Hood (2018)

Lukostřelba nikdy nebyla tak cool a Egerton je sympoš, ale scénář je slabý a režie nijaká. O nápaditosti, drajvu a zábavnosti Ritchieho Krále Artuše si to může nechat zdát. Průměrný akční blockbuster.

V poslední chvíli (1995)

Průměrný hitchcockovský thriller o obyčejném muži, který je zatažen do vražedného spiknutí a stává se štvancem, kteréžto schéma je zvláštněno tím, že se děj odehrává v reálném čase. Jakousi atmosféru to díky kameře a hudbě má, ale scénář je průměrný a jak je plán atentátníků jednoduchý, tak je blbý. I když padouši drží hrdinu od začátku za koule, ten se je celou dobu snaží ochcat a sledovat Walkena, který měl zřejmě působit zlověstně, jak zoufale pobíhá okolo a na poslední chvíli to hasí, je až komický. Kdyby dal hrdinovi štěnici, bylo by to vyřešený. Ale ano - 24 hodin se Sutherlandem tomuhle filmu dluží hodně.

Deadly Class - Snake Pit (2019) (epizoda)

Po třech dílech už není pochyb, že jde jen o hodně nenáročnou zábavu bez vyšších ambicí a zajímavějších postav, děje či akce. Vlastně na to koukám jen kvůli hrdinovi, který je sympoš, a baví mě to povrchní filozofování o společnosti.

Lesní rituál (2017)

Descent meets Blair Witch. Slušný horor na jedno zkouknutí. První polovina baví chlapským vtipkováním, úvodním šokem i tajemnou atmosférou lesů, v druhé to ale ztrácí na síle.

TY (2018) (seriál)

Joe je sympaťák, až z toho mrazí... Kdo by chtěl realistické drama o stalkingu, bude muset o dům dál. Nebo spíš do jiného města. Kdo chce přepálený, ale svižný, chytrý, napínavý, vtipný a sexy thriller o krásných mladých lidech, je na správné adrese. Badgley hraje Joea super.

Velvet Buzzsaw (2019)

"S umělci nerandím. Všichni už jeden vztah mají." Gilroy si dělá prdel ze všech, kdo od něj po Slídilovi čekali další znepokojivou a ponurou věc. VB je parodií vyvražďovačky zasazené do zkarikovaného prostředí uměleckého byznysu, kdy vraždí samo umění (což bylo zřejmé už z trajleru). Seriozní příběh/horor to tedy není, ale slušně zábavné to je, to zase jo. A chtěl bych poděkovat tomu, koho napadlo dát Natalii Dyer brýle. Fetišizuju si holky s brýlema a z ní jsem si cvrkl do gatí.