Útěk do divočiny (2007)

Zo začiatku som myslel, že to bola len inšpirácia pre Ultimate Survival s Bearom Gryllsom. Jedná sa však o skutočne kvalitný film nad ktorým sa človek zamyslí a len tak ľahko na neho nezabudne.

Vražedná přání (2017)

Nezvratný osud v hlavnej úlohe s hracou skrinkou a nesympatickou herečkou ktorej prajete skorú a bolestivú smrť.

Wonder Woman (2017)

Veľmi velké plus tvorcom filmu za výber Gal Gadot do roly WW sadla tam perfektne a pre mňa keby hodnotím len ju tak 10/10. Ale teraz film, po dllhych rokoch prišla vhod aj nejaka superhrdinka a v časoch emancipácie a všelijakej rovnosti to bola len otázka času. Film sa mi v podstate páčil a nemôžem povedať žeby som sa nudil avšak tie efekty boli miestami fakt hrozné a s marvelkovkami sa to u mňa porovnať nedá. Akcia takisto nič čoby sme predtým nevideli alebo niečo prevratné, plusom bol humor ktorý tam vo filme po celú dobu bol a nie najhorší scénár a samozrejme znova sa musím opakovať úžasná Miss Izrael.

Sněhulák (2017)

Pre mňa docela sklamanie, film sa mi zdal príliš jednoduchý ako taký a dúfam že knižka bola minimálne raz lepšia. Herecké výkony nič extra, réžia, kamera, hudba nič extra jediné čo sa mi páčilo bolo prostredie, krajina a zopár scénok. Najväčšie sklamanie však bolo, že sneuhuliaka nebolo príliš ťažké odhaliť.

Vanilkové nebe (2001)

Bolo to síce trošku nudné miestami (rozmýšlal som vážne že to aj vypnem zo začiatku), ale nebudem to zbytočne kritizovať. Oplatí sa to vidieť najmä kvôli mladej krásnej Penélope Cruz fakt v tom filme stojí zato, plus záver to všetko zachraňuje a vznikne z toho aspoň pre mňa nakoniec docela zaujímavý film.

To (2017)

Film nesklamal na dnešné horory nadpriemer ťaží najmä zo skvelej atmosféry avšak lakačky moc nefungovali. V každom prípade oplatí sa vidieť a nudiť sa nebude aj keď na horor až na pár scén (hlavne tá zo začiatku filmu) ma nejak nešokovali či nevystrašili rovnako ako aj publikum v kine. V ďalšom pokračovaní na ktoré sa vážne teším sa to snáď celé rozbehne tak ako má ;)

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Nie je čo vytknúť humor stále ostal na veľmi slušnej úrovni, akcia takisto. Možno len ten príbeh mohol byť o kúsok lepší avšak o tom strážci galaxie nie sú, za úlohu majú najmä pobaviť a mne sa ich humor páčil veľmi.

Kruhy (2017)

Degradovanie oboch predchodzích kruhov, pri tomto "horore" som sa snáď za celý film ani len nelakol a reč o napätí či amtosfére tam nemôže byť takmer vôbec tiež. B-čkový horor ktorý ťaží zo slávy predchádzajúcich dvoch dielov, jedno veľké sklamanie.

Milovník po přechodu (2017)

Nemá to síce ani hlavu ani pätu, ale na niektorých scénkach či dialógoch som sa fakt bavil (scénka s "kuraťom" najlepšia čo som videl za dllhu dobu) čo je predsa pri komédii podstatné.

War Machine (2017)

Mne osobne tam spočiatku ten Brad v úlohe generála jednoducho nesedel avšak neskôr som si nato aj zvykol a docela sa mi páčil najmä ten jeho ranný beh stál vážne zato. Film sám o sebe však diváka nijak výraznejšie nezaujme skôr sa nad pár scénemi či hláškami pozasmeje no príbehom či akciou ani ničím iným ho nijak výraznejšie nechytí. Keď nič iné aspoň ukáže aký "obrovský" zmysel mala invázia svetového policajta USA do Afganistanu.