Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tohle bylo slabý... Už jen ten název nedává smysl. Fantastická zvířata. V celém filmu jsme viděli asi tak 3-4. Grindelwaldovy zločiny? A co provedl? Nevíme... Už účel prvního filmu šel trochu mimo mě a ikdyž měl své kouzlo (haha kouzlo, chápete?), nijaká super pecka to nebyla. Tady bohužel nenalezneme ani to pomyslné kouzlo. Jediná pozitiva je začátek, konec a Jude Law jako mladý Brumbál, který se velmi povedl, ale zbytek je absolutní chaotický mrmlajz, ve kterém by si divák měl zapisovat všechny různé vztahy postav a hlavně jejich jména, protože v tomhle nudným vztahovým guláši by se ani zarytý nadšenec mexických telenovel nevyznal. Pokud se mě někdo zeptá, co se stalo během dvouhodinové stopáže, byl bych absolutně vymletý jako po týdenní kalbě. Děj se vetšinu času nijak neposouvá, stále se přešlapuje na místě a když už je příslib akce a člověk si myslí, že konečně přijde TA scéna, kvůli které na tu nudu šel, tak snímek skončí. Ale vy se nezlobíte, protože je konec, trápení tím končí a vy rychle prchnete z kina, dáte svému vnitřnímu dítěti zaracha a vyhubujete mu, že si zase vymyslel dobrou šaškárnu. 40%

Bohemian Rhapsody (2018)

Naprosto strhující. I člověk, kterého absolutně nezajímají hudební filmy (no tak kupříkladu zrovna já) by si toto v kině neměl nechat ujít, protože nenajdete mnoho filmů, které právě v kině vyzní tak skvěle. Nemusíte být fandou Queenů a přesto vás příběh Freddieho uhrane. Závěrečný koncert je opravdu výborně postupně gradován napříč celým filmem a je to geniální zakončení úžasného příběhu Freddieho života, kdy už se divák pouze nechá unášet na vlně dokonalé choreografie přítomných herců a božské muziky a nedokáže nepřemítat nad faktem, že svět Freddieho smrtí ztratil jednoho z nejnadanějších umělců všech dob. Rami Malek si výrazně řekl o zlatého plešouna a s ním stejně výborné výkony předvádí celá skupina. Jen je trochu škoda, že nenechali Rogera zahrát jeho vysněnou písničku "I am in love with my car". Ale to by nejspíš byly tak intenzivni "headbangy", že by to zbořilo většinu kin. 90%

Očista: Anarchie (2014)

Obrovské zlepšení oproti hloupé jedničce. A opravdu tygří podíl na tom má Frank Grillo, který v podstatě celý film táhne. Celkem zajímavě spojí všechny ty rozličné charaktery do jedné skupiny přeživších, kteří se shodou okolností naskytnou přímo uprostřed pravidelné smrtonosné očisty a pak už si jen krade veškeré akční scény pro sebe. I celkový námět samotné očisty zde funguje líp, kdy se z obří vily (obývané naprostými zombie oběťmi, tj. bezmozky) ocitneme v těsných uličkách amerického velkoměsta. Co mi přišlo celkem fádní a beru to jako krok zpátky oproti jedničce je záporák. Týpek s kulometem v kamionu, který kosí jen tak pro bžundu vše živé... Šlo si s tím vyhrát více, ale já jsem hlavně rád, že hlavní postavy už by v matematické olympiádě nedostali na frak od podprůměrně inteligentního šimpanze. Konec už je trochu americké klišé, ale to mohu vyčítat americkému filmu asi stejně jako knihkupectví, že nabízejí romány pro ženy. 70%

Očista (2013)

Ono je ve výsledku jedno, jak moc dobrý máte filmový námět, když je jeho provedení srovnatelné s podprůměrným žákem filmové školy. Kdyby Akademie představila novou kategorii v udílení cen "naprosto nejdebilnější chování postav", Očista by byla horkým kandidátem, protože to, co tu postavy vymýšlí za naprosté zhovadilosti mi hlava nebere (a to i já jsem kolikrát opravdu kravským nápadem políben). Špičkové zabezpečení je v troskách během deseti vteřin, rodina, která brání svůj dům se nepochopitelně rozdělí (asi aby si vzájemně nekradli killy...), útočníci mají IQ retardovaného, inteligenčně vyšinutého mastodonta (a to jsou už všichni vyhynutí...) a pan mistr houmles místo toho, aby utíkal co nejdál od útočníků, si stoupne uprostřed ulice a vyřvává, ať ho někdo zachrání. Pokud tohle je americká elita, jdu si koupit sběratelskou edici Neganovy pálky a lístek do toho USA ráje, protože tohle se nesmí množit. 40%

Venom (2018)

Kdybych měl Venoma rychle zhodnotit, tak by ho asi nejlépe vystihla věta "koukatelné a občas zábavné béčko". Kdo čeká kvalitní origin jednoho z nejzajímavějších antihrdinů od marvelu, ten nejspíš bude zklamán. Naopak každý fanda Toma, který nemá o komiksové předloze ani páru bude slintat blahem a prohlašovat, jaké veledílo Venom je. V několika momentech se zdravě smýšlející divák musí bohužel chytat za hlavu se slovy "no kdo tohle vymyslel...". Nejspíš tomu dost ublížilo velké sestříhání scén a na kvalitě se i podepsal fakt, že z filmu nakonec udělili rating "mládeži přístupný", protože odhryzávání hlav z živých těl prostě nějakou tu červenou barvičku potřebuje. Finální bitka byla totální digibrajgl. Dejte šimpanzovi kýbl barvy na hlavu a hoďte mu banán a udělá menší svinčík než tady tohle. Film jako celek je bohužel jen šedý průměr a za veškerou naději na slušný výdělek a možné pokračování může Tom Hardy, bez kterého by tento film, troufám si říci, naprosto propadl. Béčkově zábavný, ne moc kvalitní. 60%

Ant-Man a Wasp (2018)

Ant-Man je hrdina, kterého já osobně asi nikdy nebudu brát úplně vážně. A je dobře, že takový přístup zvolili i sami tvůrci a že ho prezentují jako takový komediálně laděný oddych od hlavní příběhové linky. A přesně tak Ant-Man skvěle funguje. Je to vtipné, barevné a celkově zábavné, ale i přesto tu jsou věci, které se nikterak nepovedly. Příběh je dost slabý a po zamyšlení hned několik věcí prostě nedává smysl. Další věcí je (už typicky) záporák, který tu vlastně ani není (Ghost opravdu záporák není a toho kriminálníka, co se tam občas nachomejtne, odmítám počítat). Naštěstí zde hraje prim zábavnost a té je tu servírováno dostatek (především opět od Michaela Peni). Ve výsledku se nejedná o nějaké velké terno, co by zbořilo kinosály (což už víme), ale jako takový odpočinkový film na jeden večer můžu vřele doporučit. 75%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Řeknu Vám... Mildred bych teda nechtěl na*rat. Už od první chvíle, kdy se objeví na scéně tato životem otrávená a autoritami pohrdající "dáma", víte moc dobře, že deset metrů od ní je málo. V tom člověk musí smeknout před místním trpaslíkem, že si na tuto partii troufá, protože ať je sice vzrůstově malý, koule musí mít doslova bizoní. Ale to jsem malinko odbočil. Kdybych měl Tři billdoardy přirovnat k nějakému filmu, asi bych to viděl jako sloučeninu mezi Fargem, Honem a Wind Riverem a to jsou všechno tak skvělé filmy, že netřeba tu nějak sálodlouze rozebírat, že s tímto filmem chybu neuděláte. Krásně provedený pohled na americký "vidlákov", skvělé herecké výkony (tady se pro jednou s akademií shodnu) a hlavně výborně napsané postavy, které se vám z hlavy nerozutečou už během finálních titulků. Malinko slabší je pak bohužel alespoň pro mě osobně závěrečná pasáž (ale to je dost subjektivní), a představa, kolik věcí místní policejní síla přehlíží (člověk na ulici zbit a vyhozen z okna? za to se trest nedává přece...) je pro mě až nadmíru bizarní. Nicméně jiný kraj, jiný mrav a ve státě, kde do škol děti nosí palné zbraně je asi možné cokoliv. 85%

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Člověk by se až sám sebe ptal, kterého "matláka" napadlo zbudovat svůj věhlasný dinosauří park na ostrově, kde se vyskytuje sopka, které za několik málo let vyejakuluje takové množství žhavé lávy, že pošle jak celé dinosauří osazenstvo, tak celý ostrov do věčných lovišť? Ale chybka se stala a my tak můžeme sledovat záchrannou misi s cílem dopravit naše milované pramazlíky do bezpečí. Samozřejmě se film nemůže obejít bez nového druhu ultimátního dinosaura, který je větší, rychlejší, silnější, dravější, líp voní, umí číst, ustele Vám postel, přečte Červeného Karkuláka na dobrou noc nebo sám sklopí prkénko na hajzlu a vytře si svůj dokonalý rapto-zadek. To vše v dokonale výhodném balíčku za pouhopouhých 30 melounů spolu s kovovým kolem na běhaní a sadou věhlasných nožů z dinosauroviny jako bonus zdarma! Neváhejte a volejte ihned. Jo a přepere ho obyčejnej raptor, ale pssst (znáte přece temnou stranu marketingu... *mrk* *mrk*). Jinak film je klasický Hollywoodský blockbuster. Kvalitní CGI? - jasný, známí herci? - no ovšem, velký rozpočet a proto skvělý film? - eeeh. Nechápejte mě špatně, film má určitě své momenty a kouzlo, ale spolu s tím jdou ruku v ruce i totálně nesmyslné scény typu finální bojová scéna s dokonale vyrýsovaným, učesaným a voňavým (jo to už tu bylo, jejda) a všemožně i nemožně dokonalým INDORAPTOREM!! Hodnotit film čistě podle zábavnosti, klidně bych vytasil 4*. Nicméně hodnotit podle počtu naprostých nesmyslných ptákovin... Sotva by se to vyšplhalo na 2*. Kompromisně tedy dávám 3* a jsem zvědav na trojku, kde bude lidstvo kompletně podělaný a v hajzlu z toho, že je na svobodě 10 dinosaurů. No kurník, z toho už prostě není cesty zpátky, lidstvo končí. 70%

Rozčarování - Série 1 (2018) (série)

Upřímně jsem se na Disenchantment (za název bych rozdal pár facek) nijak výrazně netěšil, ale byl jsem zvědav, jak moc se Groening vytáhne do "třetice všeho dobrého". Simpsonovi (i přesto že je mám opravdu rád) se každou novou sérií propadají do hlubší a hlubší jámy trapnosti a dělají čím dál větší ostudu kdysi legendárnímu seriálu a Futurama byla skvělá víceméně celou dobu (méně je holt někdy více). I přes nulové očekávání jsem byl ale z Disenchantmentu dost zklamán. Minimálně prvních pět epizod se nic pořádného nedělo, díly působily jako sešité horkou jehlou na poslední chvíli bez nějaké promyšlené návaznosti a co je nejvíce zarážející, absolutně nevtipné. Veškeré vtipy předvídatelné a tím pádem občas až trapné. Druhá polovina se malinko zvedla a už jsem se chvilkami i mírně bavil, ale pořád to bylo na půl hodinky strašně málo. Možná to jen není ideální pro člověka, který už má Groeninga dost nakoukanýho a tak už ho, co se týče vtípků nic moc nepřekvapí, nebo je to prostě humorně opravdu slabší. To ať si každý posoudí podle svého ale pro mě je Disenchantment zatím hodně slabý odvar toho, co by z toho mohlo (a hlavně i mělo) být. A Bean mi je doteď nesympatická. Kdyby alespoň neměla ty Nelsonovy zuby... 40%

La casa de papel (Antena 3 version) - Season 2 (2017) (série)

Druhá polovina gaunerského příběhu naskočila na trochu akčnější vlnu a ta ji bohužel malinko uškodila, protože střílecí pasáže byly poměrně slabé a nedomyšlené (pasáž s motorkou musel být fakt pouze vtip). Nicméně ten zbytek je stále ta stejná, už zajetá paráda ze série první a vy prostě nemůžete přestat pouštět si další a další epizody a se zatajeným dechem čekat, kdy se ta vaše kriminální banda konečně znovu setká s Profesorem. Nebudu tu opakovat superlativy, které jsem už nadnesl k první sérii, protože je to kvalitativně víceméně to samé. Pouze řeknu to, že je to pro mě osobně určitě jeden z nejlepších seriálů posledních let. Málokdy se sejde taková banda skvělých herců, dokonale chytlavý příběh a skvělé provedení. Zde se to povedlo a nedivím se, že Netflix trvá na dalším pokračování. 90%