Úsměvem ke štěstí (2007)

Krásně pozitivní kraťásek, který by si občas měl každý z nás pustit. Just Smile :)

Black Panther (2018)

Recenze celého světa se shodovali v tom, že Black Panther je po dlouhé době originální marvelovkou s výjimečným záporákem. S takovým tvrzením já nemohu souhlasit, podle mého názoru je to "jen" další typická marvelovka, která jede podle námi už tak známé šablony. A ani těch nehodících se cringe "gagů" se tvůrci nezbavili, ikdyž je pravda, že jich oproti ostatním filmům celkem ubylo. Záporák je skvělý, dokud z něj neudělají tupého zlého svalovce s názorem "hehe zničit všechno, všem zbraně, bude pr*el!", takže také žádná velká změna. Nicméně to jsou asi mé jediné výtky k tomuto filmu. Ano, je to klasický Marvel. Ale i přes své chyby skvělý. Postavy jsou charismatické, dobře napsané i zahrané, ze soubojů mohli vyždímat trochu víc, ale ve výsledku se také povedly a celkově film dost dobře plyne vpřed. Tento film není od studia nijaká revoluce, nicméně je to potvrzení toho, že umí udělat skvělé filmy a hlavně toho, že lidé se na jejich filmy už naučili chodit a že je jich teď opravdu obrovská hromada. Speciální zmínku si zaslouží Andy Serkis, protože ač má tento chlapík více zkušeností s CGI hraním, umí hrát opravdu parádně a jeho scény jsou fakt výborné. Black Panther je povedený origin a teď už jen zbývá vyčkat na tu hromadnou řežbu. 80%

Zpívej (2016)

Hravější, vtipnější a celkově zábavnější než Mazlíčci. Ano, je to dětsky naivní i animované, ale zdařilé písničky (ikdyž mainstream) a podařené charaktery postav z tohoto animáku vytvořili velmi příjemnou podívanou. Téměř dvě hodinky uběhly jako voda a závěrečná pěvecká čísla se opravdu povedla. Sem tam jsem si i do rytmu zavrtěl svými šunkofláky. Přece jen má u mě o něco málo navrch zvířátková Zootropole, ale tato animovaná variace na SuperStar rozhodně v mých očích (a hlavně i uších) příjemně překvapila. 85%

Od pěti do sedmi (2014)

Romantický film s námětem, který by u mě osobně nemohl obstát a postupem filmu se dozvíme, že ač je zajímavý, nemá šanci obstát prakticky nikdy. Je to občas dost naivní či přehnaně přeslazený, ale na druhou stranu, přesně to od romantických filmů čekáme a "5 to 7" je ve svém jádru i hrozně milý film s mnoha životními moudry. Nikterak známý film, ale za svou kvalitu se stydět nemusí a svou roli občasné romantiky pro mě splnil na jedničku. 75%

Proč právě on? (2016)

Překvapivě opravdu velmi vtipná, odlehčená (a také pořádně sprostá) komedie. Co se týče originality příběhu, tak tam to trochu hapruje s vykrádáním filmu Fort je lotr (není se čemu divit, když jde o stejné tvůrce) v základní myšlence, ale to zpracování se velmi povedlo. Herecké obsazení je špička. Zoey je sladká, Bryan výborný oldschool tatík a James je... no klasickej Franco. K tomu je ve filmu spoustu skvělých malých cameí (plurál slova cameo?) známých osobností. Postava Lairda je naprostý šílenec v upřímností a ikdyž má opravdu velké mezery ve společenském chování, člověk si ho prostě musí zamilovat. To samé platí i pro jeho věrného společníka, kterého ztvárnil parádně komik Keegan-Michael Key. Není nad to, někdy si pustit takový podobný film, který je doslova nabušen krásným a osvěžujícím optimismem, který nám dá na chvilku zapomenout na naše vlastní životy a nechá nás jen sledovat a užít si tuto filharmonii vulgarismů a herecké improvizace. Jedna z nejlepších komedií posledních několika let. 85%

Resident Evil: Vendeta (2017)

Asi prozatím nejlepší filmový Resident Evil. Poprvé se nám zde ukáže i Chris Redfield, kterému pomůže s novou hrozbou (kdo jiný než) Leon S. Kennedy. Upřímně, trochu se ztrácím v návaznostech s herní sérií. Ocenil bych více, kdyby to s ní tvůrci dokázali lépe provázat a třeba jen na pár okamžiků ukázat, nebo jen zmínit jiné důležité události či postavy z RE univerza (například Jill Valentine sakra!). Rozhodně mě potěšila přítomnost Rebeccy a její chemie s Chrisem (když je spojuje jejich zážitek ze sídla v Arklay Mountains). K tomu všemu máme celkem tuctový příběh o pomstě jednoho týpka, který nějakým zázrakem přežil výbuch bomby a pak ještě volný pád na beton asi ze 150 metrů (he, v Residentu asi nic nového). Ikdyž toto je jen špička ledovce všech možných (i nemožných) nesmyslů, kterými se to tu jen hemží. Během poslední půlhodinky ale na všechny neduhy rychle zapomenete, protože přijde na řadu neskutečná akční jízda, na kterou se díky výborně pokročilé animaci i náramně kouká. Takže jestli se ptáte, jestli jsou filmový Residenti dobrý filmy? Ve své podstatě nejspíš ani tolik ne, ale jsou sakra zábavný! 70% a 4 hvězdy hlavně z lásky k sérii.

Rozpolcený (2016)

Já jen doufám, že James McAvoy dostal i 24 platů za tento film. Protože jeho herecký výkon byl opravdu parádní, dokázal být jak děsivý psychopat, tak roztomilý, na jazyk si šlapající, devítiletý Kanye West fanboy. A už jen zahrát, že má člověk rád Kanyeho chce pořádné herecké koule, o tom žádná. Ve Splitu se nám představí psychická porucha rozpolcené osobnosti, která nejspíš je reálná, ale pokud na tento problém tvůrci chtěli poukázat, tak to teda pořádně prokaučovali tím fantasy zakončením (ale když si vezmu, kdo to režíroval, tak mě to nijak nepřekvapí). Nicméně nemohu se ubránit tomu, že o něco reálnější konec by tomu seděl více (přece jenom ustát dva výstřely z brokovnice jen díky "víře" v to, že jste nějaká "bestie" je dost uhozená pohádka), ale to je jen nepatrná vada na tomto velmi zajímavém a občas až creepy filmu. 85%

Resident Evil: Zatracení (2012)

Nutno poznamenat, že animace se povedla výborně a některé "slow-motion" akce jsou velmi dobré a celkově je to opravdu zábavné na sledování, nicméně se nemohu zbavit dojmu, že mě příběh nijak zvlášť nezajímal a nové postavy mi k srdci také moc nepřirostli. Na tom ale Lickerův prd záleží, protože tu máme našeho oblíbeného lamače dívčích srdcí agenta Leona S. Kennedyho, který sype jednu "cringe" hlášku za druhou a to je přesně ten důvod, proč ho tolik milujeme. Potěšila i jedna hláška (na něžné pohlaví), kterou přesně stejně použil ve čtvrtém díle videoherní série a setkání s Adou se očividně tímto dílem také velmi inspirovalo. Já, jakožto fanda celého RE univerza, jsem byl velmi spokojen, ale obecně musím přiznat, že bez mého nadšení pro značku, by to tak dobře nedopadlo a proto hodnotím trochu mírněji. PS: mohli využít Chrise alespoň pro nějaké malé cameo... 67%

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Tak jsme se po čtyřech letech dobelhali na konec Labyrintu a pro mě osobně to skončilo uspokojivě. V celé sérii bylo spousta opravdu "over the top" scén a různých žánrových klišé, které ale vzhledem k tomu teen žánru, do kterého Labyrint určitě patří, nijak výrazně nevadí a naopak si myslím, že bez nich by to nebylo ono. Co by to také bylo za konec, kdyby si v závěru nedali hudlana a na poslední vteřinu by se hlavní hrdina nezachránil skokem z padajícího mrakodrapu do vrtulníku. Jako, koho by to pak bavilo? Nicméně závěrečná naháněčka byla malinko přetažená a těch "zázračných" záchran na poslední chvíli tam také bylo až neodpustitelně moc (člověk už pak vždy sám dokázal odhadnout, co se vzápětí stane - teda kromě té scény s tím autobusem, to byla prostě jen pí*ovina). To ale nic nezmění na tom, že sympatičtí herci a zábavné zpracování dokonali filmovou trilogii, která se nemá moc za co stydět a vcelku byla velmi koukatelná a zábavná. 78%

Resident Evil: Rozklad (2008)

Videoherní série Resident Evil je jednou z mých vůbec nejoblíbenějších a osudy bojovníků proti bioterorismu jako jsou například Leon S. Kennedy nebo Chris Redfield sleduji už několik let. Obecně je brána značka Resident Evil jako jedním z průkopníků zombie videoherního žánru, kdy před více jak 20 lety vyšel vůbec první díl této legendární série. Po několika letech Biohazard zkusil štěstí i na poli filmu a jak dopadl? Upřímně celá zápletka má několik logických mezer a některé scény jsou opravdu příliš "over the top", ale tyto všechny neduhy jsou i v původních hrách, takže to dopadlo naprosto podle očekávání. Animace na svou dobu poměrně zvládnutá a přítomnost známých tváří (zde Leon, Claire, ale i Hannigan) fandy určitě potěší. Jestli bych měl nějaké filmy nazvat svou "guilty pleasure", budou to právě tyto. 65%