Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Krásný fantasy svět s roztomilými potvůrkami bohužel nedokáže zachránit plytký příběh plný děr. Ano, na Zlobu se krásně dívá, Angelina je skvělá, Elle jako Růženka taky a všechno vypadá fantasticky (až na ostatní Feye no...), ale to je tak nějak všechno. Příběh by možná nebyl ani tak zlý, kdyby se tvůrci vyhnuli tolika chybám. Kde se najednou vzali všichni Feyové, když o nich v prvním díle nebyla ani zmínka? Proč pohádkové bytosti zavřeli do kostela a pak zcela nepochopitelně hráli na varhany místo rychlé smrti? Co to krucinál bylo za bojovou taktiku náletu Feyů? To okopírovali z osmý série Game of Thrones nebo co? Jednoduše řečeno se jedná o film s krásným vizuálem, ale dost prázdným vnitřkem. 65%

Frčíme (2020)

Miluju fantasy a mám rád animáky a tak jsem si snímek Onward jednoduše nemohl nechat ujít. Chvilku jsem si hledal cestu k postavám, ale po chvíli už jsem ji objevil a já si užíval milý příběh o rodině a přátelství, která k pixarovkám prostě patří. Nejedná se o ten nejlepší animák, ale rozhodně nezklamal a určitě má mladé generaci co říct. Přesně to vystihlo děcko přede mnou při objevení závěrečných titulků - "škoda že už to skončilo". 80%

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

Tyhle typy seriálů už jsou poměrně ohrané. Outsider objeví zničehonic superschopnosti a musí je naučit zkrotit a žít s nimi. Nicméně já tyto příběhy mám rád a tak je pro mě I Am Not Okay With This celkem povedené jednohubka, která mě zaujala především kvůli duu Bev a Stan z výborného IT. Pokud člověk čeká druhý Stranger Things, musí jít hledat jinam. Pokud ale hledá seriálovou Carrie, je zde správně. 75%

1917 (2019)

Tento film dokonale ukázal, jak moc je kamera ve filmové branži důležitá. Bude si někdo 1917 pamatovat pro svůj příběh? Asi ne. Kvůli hereckému obsazení? Možná, pár hvězd tam je. Ale všichni si tento film stoprocentně zapamatují kvůli dokonalé kameře, která jede bez přestávky (no dobře, možná s jednou malou) po celý film a diváci tak mají dokonale zprostředkovaný příběh z 1. světové války. Ústřední dvojice je v pohodě, mají spolu slušnou chemii a docela rychle si je člověk oblíbí. tomu zde máme takové menší epizodní roličky velkých a známých herců. Několik momentů ve filmu je strašně skvěle natočených (běh mezi trosky, scény v zákopech), ale to všechno jsou jen věci technického rázu. Škoda, že 1917 stojí a padá právě jen na tom. Kdyby se k tomu přidal ještě i výborný příběh, tak by tu nebylo o čem. 75%

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Spongebob je fajn, nicméně zde je perfektní příklad toho, že více je někdy méně. Žlutá mořská houba exceluje na poli 20 minutové stopáže,bohužel na poli filmu dost selhává. Stále se jedná o dost šílenou zábavu (možná i šílenější než kdy dřív), ale vznikne z toho celek, který je plochý a upřímně po čase už i nudí. Možná by to dopadlo i o něco lépe, kdyby se tam netahala zbytečně na sílu hraná pasáž. Sice je fajn vidět Spongeboba a jeho partu ve 3D animaci namísto kreslené, ale v tom okamžiku se z filmu stal naprostý mišmaš a nějaký všemohoucí delfín to nezachrání. Bohužel, houba na suchu je zklamání. 50%

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Tento film mi v hlavě na dlouho neuvízne. Možná jen kvůli svému extravagantnímu názvu a totálně zpackanému castu. Margot jako Harley je skvělá, to už všichni víme. Bohužel nikdo další to nezopakoval a my se tak musíme spokojit s mexickou babčou, černou propíchanou gengsta Black Canary, nevýraznou Huntress, obtloustlou Cassandrou Cain a Viktor Zsazs je tu taky úplně vedle. Jasný, holkám a ženám bude tento film po chuti, protože ženský tam mlátí chlapi hlava nehlava, rozkrok nerozkrok a upřímně ve velkým stylu (akční scény tu jsou super), ale příběh je slaboučký a když už to teda pojmenovali Birds of Prey, tak tam měli prdnout aspoň Batgirl. Takhle je z toho jen generická Harley show, kterou během dvou týdnů zapomenete. 55%

Kdo přežije - Island of the Idols (2019) (série)

Nebudu plácat moc vět. Jedná se o podprůměrnou sérii, kterou si zapamatujeme možná spíš kvůli aféře ohledně Dana než kvůli zdejším soutěžícím. Missy a Elizabeth ukázaly svůj charakter, když se zachovaly jako totálně vymletý pipky. Ke konci začal hrát Dean, ale jinak slabý. Moc se nehrálo a ikdyž padaly blindsidy sem a tam, nebylo moc komu fandit, takže ani nemrzely. Rob se Sandrou příjemné zpestření, ale ke konci už hráči měli až moc komfortu. Favoriti: Dean, Elaine a svým způsobem Noura. Antifavoriti (soutěžící, co mě neustále vytáčeli už jen jejich existencí): Karishma!!!, Vince, Missy. 55%

Gentlemani (2019)

Tenhle typ filmu mě většinou nijak nebaví. Drogový dealeři, asijská mafie či co, sebranka z ulice atd. Nicméně zde je tak vypointovaná zápletka a tak skvěle to všechno odsejpá a zapadá, že člověk, co to psal, musí mít snad dvě hlavy. Guy Ritchie se tímto počinem tak trochu vrací ke svým kořenům a jak výborný návrat to je! Postavy jsou charismatické, mají své motivace i chyby, ale hlavně jsou dokonale zahrané, protože cast je doslova nabušen skvělými herci. Zpočátku jsem byl ze všech těch jmen a zápletek ztracen jak v tornádu, ale postupem času se to stále více a více vyjasňovalo. I tak si myslím, že po druhé projekci bych si nějaké další dílky spojil a dal hodnocení i vyšší. Takhle nicméně za silné 4* a dost slušné překvapení začátku roku. 85%

Králíček Jojo (2019)

Téma mě ihned zaujalo a proto jsem se rozhodl pro návštěvu kina. Bohužel po celkem povedeném startu v nazi táboře pro mladistvé a pohodovém feelingu se film stočil někam mezi drama-komedie , kdy v jednu chvíli imaginární Hitler požaduje "hajlíka" a v chvíli druhé se jedna z hlavních postav houpe pověšená na náměstí. Film není v tomto příliš konzistentní a upřímně už mi to postupem času začalo vadit. Kde tohle míchání žánrů dělá Život je krásný dokonale, Králíček Jojo bohužel dost selhává. Nicméně na druhou stranu je to rozhodně originální film, kdy druhou světovou válku můžeme sledovat z očích "nevinného" dítěte a celé je to natočeno velmi hravě a barevně. Malé plus k tomu, že sem tam člověk pozná nějaké české lokace. I tak je to ale film, u kterého na otázku, zda se mi to líbilo, ani neumím odpovědět. 65%

Truman Show (1998)

Truman show je skvělý film a výborná reakce na všechny ty rádoby zajímavé nekonečně běžící telenovely. Nebo spíš než na ně, na jejich každodenní diváky. Na diváky, kterým upřímně stačí každý hoveno a i tak to pro ně bude vrchol zajímavosti celého dne. Jim Carrey v roli Trumana je naprosto boží. Film samotný má skvělou pointu, krásně paroduje dnešní komerční svět (viz občasné product placementy) a společnost. Jen je škoda, že se už nedozvíme, jak to bylo s Trumanem dál. A sakra... Už mluvím jako braindead fanda Truman show, které jsem tu teď tak pomluvil...Co asi tak teď dělá???... 85%