Wonder Woman 1984 (2020)

Po shlédnutí některých hodnocení jsem od WW84 čekal průser o velikosti sloního lejna... Nicméně nakonec jsem dostal jen takové nevýrazné myší uprdnutí. Nejedná se v mých očích o kdejaký propadák a nebýt přepálené stopáže, docela dobře bych se i bavil. Samozřejmě se nejedná o bůhvíjaký skvělý komiksový film. ale ani o kvalitativní dno tohoto subžánru. Zápletka okolo novodobého "Džina" Pedra Pascala byla poměrně hloupoučká, ale docela zábavná a přerod Kristen do Cheetah byl až na tu její finální otřesnou fázi celkem povedený. Zlatá zbroj jak už tu někdo z mých čsfd kolegů dobře zmínil byla poměrně zbytečná a podle mého odhadu sloužila převážně pro účely traileru jako jakési "pozlátko" (haha doslova...). Finále bohužel stále za starou belu a proslov WW jsem věřil asi jako Babišovi. Celkově bych film shrnul říkankou pana Lorda "WW84 is good, but can (and should) be better". Za mě v pohodě komiksové béčko. 65%

Vlkochodci (2020)

Krásná pohádka o přátelství. Na animaci je nutné si zpočátku trochu zvyknout, ale v moment kdy se na scéně objeví Robyn, je to skvělá pohádková jízda. Po chvilce si animaci i zamilujete a některé pasáže jsou opravdu nádherné. Film je trochu předvídatelný, ale to určitě nekazí zážitek a celkový dojem. Určitě všem doporučuju podívat se na tuto dospělou pohádku, která je jedno z příjemných překvapeních roku 2020. 85%

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Rozhodně nejlepší filmový Houbový Bob. Bobovi prostě nejvíc sluší a svědčí tento obyčejný formát animace i přesto, jak moc je Bob v novější animaci roztomilý. Příběh je naprosto obyčejná klasika ohledně receptu na krabí hambáč a působí to prostě jen jako natažená epizoda seriálu (což je vzhledem ke kvalitě novějších filmů dobrá věc). Jako rychlá jednohubka to celkem funguje, ale pochybuju, že si na to po nějaký delší době ještě někdy vzpomenu. Pokud se mi něco vybaví, bude to stoprocentně Davidův TOP hrudník. 70%

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

První série mě i přes nadšenost většiny fandů nijak zvlášť nenadchla a šel jsem do druhé série s mírnými rozpaky. Nicméně rychle se rozplynuly protože ikdyž nezmizelo hned několik výplňkových epizod a tzv. "side-questů", rozjela se dost i hlavní dějová linka a ukázalo se pár známých obličejů, kteří nejenomže potěšily staré fandy, ale dodaly celému seriálu nové kouzlo a postupně do mě procházela nadšenost taky. Samozřejmě někdy až bije do očí neschopnost stormtrooperů až je jich člověku snad i trochu líto a akce by mohla být ještě trochu vypiplanější, ale jinak se Mando vydal skvělým směrem a kvalitou předčí první sérii s lehkostí a grácií. Jen ten Grogu se asi neujme. Finální epizoda drtivou většinu fandů potěšila víc jak celá nová trilogie. Zapomeňte na ní a pokračujte v tomto příběhu. Děkuji. 85%

Fargo - Season 4 (2020) (série)

Skvěle natočený seriál o souboji dvou gangů v jednom zatuchlém americkém maloměstě. Nicméně příkláním se k faktu, že ač je to bravurně natočeno, není to Fargo. A mafiánské poměřování pindíků mě z nějakého důvodu nijak zvlášť nebere. Má to několik skvělých momentu a ještě více zajímavých postav. Bohužel ti zajímaví nedostanou dostatek prostoru na úkor těch nezajímavých a my tak musíme sledovat obě strany barikády v dá se říci ne úplně atraktivním složení. Do finále už se "probojovala" opravdu pouhá hrstka postav a působí to pak jako slabý dojezd či pouhý doštěk umírajícího psiska. Bohužel pro mě zcela jasně nejhorší série Farga (i z důvodu, že předchozí tři byly vynikající). Tady tomu prostě něco chybělo, bralo se to moc vážně, tempo bylo moc rozvláčné a jak už jsem zmiňoval, nebylo to Fargo... 65%

Dámský gambit (2020) (seriál)

Takřka bezchybná šachová jednohubka. Mám rád tento typ děl, které ve mně probudí zvědavost po látce, která by mě jinak absolutně nezajímala. A mezi tyto látky šachy bezpodmínečně patří. Snobská zábava a inteligenční "měření pindíků" mě osobně nikdy zvlášť k srdci nepřirostla, ale Dámský gambit mi ukázal, že je to možná škoda. Dokázal šachové partie podat tak poutavě a s takovou lehkostí, že i úplný šachový analfabet jako já si celý seroš neskutečně užíval. A je mi celkem jedno, že nemám absolutně tucha, co je to Sicilská obrana, jak chodí jednotlivé figurky nebo bůhví jaká jiná srajda. Seriálu možná i pomohlo, že se nejednalo o příběh dle skutečnosti a nemusel se tak držet žádných mantinelů co se reálií týče a mohl nám podat příběh Beth Harmon přesně tak, jak podal. Dokonale... 90%

SpongeBob ve filmu: Houba na útěku (2020)

Tak tenhle díl Houbového Boba bohužel fanouškům jeho seriálových příběhů nemohu doporučit ani přes absolutní filmové sucho. Už ten minulý film s Bobem nestál za moc, a tady se laťka až na Keanuho nijak nezvedla. Animace nádherná, postavičky jsou roztomilé, ale k čemu to je, když Houbový Bob přišel skoro o všechen svůj seriálový humor. I těch bizarních ksichtů kvůli této animaci ubylo. Je to prostě pouhá pohádka pro nejmenší a je to škoda. 50%

Tenet (2020)

Filmu Tenet se nedá upřít jeho originální zápletka a audiovizuální dokonalost. Nicméně divácky působí občas docela plytce a emočně prázdně. Nolan se možná nechal už trochu unést a film tak dějově zamotal, že při rozmotávání různých dějových linek se divákovi tak zatočí hlava, že se mu chce blinkat. A krom toho, samotný děj krom té zápletky přetáčení času nestojí za moc. Terorista, který chce zničit svět a organizace, která mu v tom chce zabránit, aneb KAŽDÝ akční film po stopadesáté. Ano, hrátky s časem byly občas opravdu výborná podívaná a hudební rázné motivy tomu fakt sedly. Dvojka Washington a Pattinson nebyla vůbec špatná (budoucí Batman přeci jen trochu lepší), ale celkově to na mě nijak extra nezapůsobilo. Možná jsem jen tupohlav a na tento typ filmu prostě nemám mozkovou kapacitu, ale pokud si chci nechat zamotat hlavu, půjdu na přednášku raketové fyziky, ne do kina. Tím netvrdím, že nemám rád složité filmy. To vůbec ne, ale složité filmy, které nezapomínají na diváky. Tenet takový bohužel není, je to dobrý film, ale není divácký. 60%

Proč? 13x proto - Série 4 (2020) (série)

Poslední série 13 důvodů se dostala do takové výšiny absurdity, bizarnosti, homosexuální a multikulti propagandy, že to fanoušek první série musí sledovat se slzou v oku. Z postav se staly pouhé karikatury, z jejich původních osobností nezbylo skoro nic, Clay je celou dobu seriálu totálně mimo, Zach celý život vzdal... Tohle nejsou ty postavy, se kterými jsme soucítili a oblíbily si je. Tohle je pouze nějaká jejich parodie. Bohužel rodiče a celkové dospělé osazenstvo (ti "zodpovědní") na tom nejsou o moc lépe. Do školy si ředitel pozve téměř SWAT jednotku pro cvičení (asi v kanclu byla nuda), nikdo neřeší, že Clay se vyboural s károu asi tak za milion. Že podpálil auto, že zmlátil kluka takřka do bezvědomí, že mával zbraní... Proč by mu to taky neprošlo, když na Liberty High lidem prochází vražda, tak tohle je asi klasika amerického dospívání. Nevím, co tím tvůrci chtěli říct, ale vymletý americký hlavy si odnesou asi jen a pouze to, že ať udělají sebevětší pí*ovinu, nikdy se jim nic nestane. A mít tohle jako poselství celé 4. řady, to je fakt poměrně průser. 40%

Kancl (2005) (seriál)

Americký kancl je dokonalá skloubenina vtipu a cringe. U malokterého seriálu se člověk bude tolik smát nad trapností nějaké situace. Tento styl humoru samozřejmě není pro každého a málokdo "přežije" z tohoto důvodu první sérii, ale mě osobně se přesně trefil do vkusu a po několika málo epizodách tak zahákoval, že jsem si spolu s ním zamiloval i veškerý ansámbl bizarních postav a charakterů. Trojka Michael, Jim a Dwight je prostě po všech stránkách dokonalá a jejich vzájemná chemie ať už při různých kancelářských prancích nebo i při vážných situacích, je opravdu prvotřídní. O to větší překvapení pro mě byl fakt, jak skvěle seriál šlapal i po Michaelově odchodu. Je vidět, že je zde tolik skvělých, zajímavých postav, kdy jakmile jedna z vlaku vyskočí, dva černí pasažéři (sbohem politická korektnosti) zase naskočí a jede se bez obav dál. Skvělý seriál, který si nezamilují pouze lidi prdící do židle v kanclu (ikdyž to tomu přeci jen ještě dopomáhá). 90%