Teroristka (2019)

Budete muset v jedné chvíli rozdýchat, že se to stát nemůže resp. že takhle to dál nepůjde. Když se přes to přenesete, dostanete prima nekorektní porci humoru Luďana z Mostu, jemuž skvěle sekundují Liška, Vilhelmová, Plodková a Svarinská, s profesorským dozorem jako vždy dokonalé Janžurové. Ten konec je můstkem pro dvojku? Podobné filmy: Kill Bill!

Zlatá horečka na Klondiku (1979)

Solidní zimní western, jemuž ale trochu škodí televizní look. Steiger s hlasem Sobího Sejka je supr, stejně jako Pavlata/London. Docela tam v nevěstinci měli i pěkný kočky. Málo napínavé, málo akční, záporák je poněkud netečný. Milan Mach v jedné z menších rolí vyniká svým příjemným hlasem.

Ostrým nožem (2019)

Hustý. Tohle by nechtěl zažít nikdo. A samozřejmě dost reálný. To zlegalizování kamerového systému zpětně mě položilo, přesně takhle se to má dělat! Luknár si zahrál, Krobota mi trochu bylo líto.

Na střeše (2019)

Když v hodnocení zohledním postavu režiséra, vychází mi z toho brilantní citlivě popsané a nasnímané drama, jehož postavy se vyvíjejí. O čem to Tetsuo a Tosim píšou, viděli stejný film? Švehlík je naprosto skvělý a není na škodu, že mu nemá kdo přihrávat. Oceňuji moc chytrý scénář.

Don Juan DeMarco (1994)

Pozitivně laděný film. Marlon se mi fakt už nelíbil, ale ten taneček na konci.. .chápu, proč ho obsadili. Skvělý dabing Brabce a Rychlého, kteří s filmem žili. Faye už to nesluší, do role stárnoucí odevzdané ženy ovšem pasuje přesně. Příběh vyprávěný ve dvou světech, krásná a romantická dobrodružství a smutnější přítomnost.

Brimstone (2016)

Drsňácký a krvavý surreal western, kde hlavně ženské plémě je bito. Nemyslím že by na základě dojmů z projekce náboženství mělo být přehnaně pranýřováno, v tomhle filmu je spíš zástěrkou pro rejdy zla ztělesněného magorem a úchylákem. Časová osa je náročná, ale dává krásný kruh a umožnila tvůrcům hezky si pohrát se scénářem.

Sváteční vyjížďka (1962)

Určitě každý z nás se někdy cítil podobně jako Robert. Protože suverenita, bezuzdná drzost až sprostota v životě většinou slaví úspěch. Potkal jsem v životě hodně lidí, jako je Bruno. Tři za film (jsou tam pěkný holky), a jedna navíc za původní dabing, který ČT vytáhla (tleskám, jen tak dál). Vittorio Gassman a Jean-Louis Trintignant - bravo!

Všechno bude (2018)

Rozpory. Sice trochu šok co to sleduju, ale nedá se říct, že by to byla nuda, nebo trapárna. Dvojice policistů a útěk z fízlárny trochu pro pobavení, ale budiž, jsou malé filmy, na které se koukat dá a tohle byl jeden z nich. Při natáčení se neutopil ani jeden pes.

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Nemá to ani kousek atmosféry a napětí jako se objevuje ve Vodníkovi nebo Živých terčích. Když vás neuvěřitelně sere jedna z postav (Voříšková) a vy víte, že se jí až do konce nezbavíte... Martin Havelka je výbornej mafián.

The Persuaders! - Take Seven (1971) (epizoda)

Kdo by chtěl brášku, co měl být mrtvý a místo toho zdědí celé bohatství, zatímco sestřičce zbydou jen krásné oči pro pláč? Ale co když...? Hoši v bourácích to holt musí prošetřit. Závěr na zámečku není špatný.

Časové pásmo bylo změněno