The Party's Over (1965)

Oliver Reed vícekrát dokázal (a nejenom v produkci Hammer films), že byl skvělým hercem, a to především tragických (nekomediálních) rolí. V "Party skončila" můžete navíc vidět pozdějšího detektiva Randalla Mike Pratta coby věčně zežraného nihilistického umělce Geronima, jak do bezvědomí bubnuje na večírcích. Zaujme i Maurice Browning coby holohlavý Tutzi a půvabná Katherine Woodville v roli Niny. Velmi zajímavý příspěvek mezi snímky "swingujícího Londýna".

Přes palubu (1987)

Příšerná blbost, sice koukatelná a příjemná, ale ubíjející. Ve srovnání s Kaktusovým květem naprostý brak, za který by se chudák Goldie měla stydět. K filmu: rozdíl mezi Joannou vidlákovou a Joannou zazobanou je fatální, Goldie je v roli nagelované miliardářky k nepoznání. Zklamání přinese český dabing, zejména pak Zdeněk Mahdal v roli "Deana" Russella a obsazení Michala Pavlaty asi do patera rolí.

Why Girls Love Sailors (1927)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Nine (1926-1928). Stan opět v ženském přestrojení, poněkud stereotypně volá: muž přes palubu!

9 to 5: Days in Porn (2008)

Asi tak 90 % vyřčeného jsou fráze vhodné leda tak k oblbování každého, kdo nikdy před pátou nevstával do práce. Největším nepřítelem tohoto dokumentu (ale obecně všech dokumentů) je šíře zorného pole, které zachycují. Tři roky starý dokument je z dnešního pohledu archaickou vzpomínkou na dávno zapomenuté časy. Snaha tvůrců vykřesat ze svých dotazovaných, že jsou vlastně umělci, protože svět (nebo ještě lépe USA) žije pornoprůmyslem, je směšná. Natočit film o pornu je snad možné, rozhodně ale ne (kvůli počtu zpovídaných) takto povrchně.

Šípková Růženka (2011)

Žaludek sevřený víc než stehna bojácné panny v setmělém parku. Až na to, že kolega acsmp film před psaním obsahu vůbec neviděl, dobrý. Totiž, film je výborný, znepokojuje mě jen (zatím) nízké hodnocení, ale asi většina z 23 dosavadních hodnotitelů byla zase naopak znepokojena tímto filmem. Podobnost s Eyes Wide Shut je zřejmá, nikoliv však v inspiraci. Necítím absenci vysvětlujících prvků, proč Lucy potřebuje prostředky je zřejmé, ostatní nemá být dopovězeno, a to je dobře. Emily Browning!

Noc orla (1962)

Zajímavý námět, kterému však něco chybí (možná víc akce), narozdíl od Karlose80 mě výkony hlavních představitelů nechaly zcela chladným (naopak tvrdím, že Janet Blair hrozně přehrává, Wyngarde se mi spíš líbil). Zarazí špatný střih na začátku filmu (scéna, kdy profesor před tabulí mluví ke studentům). Atmosféru to má ovšem slušnou.

Cvětok na kamně (1962)

Filmařsky perfektně odvedená práce, s nádherným hudebním doprovodem, propracovaným střihem a skvělou inovátorskou kamerou (kolega raroh právem zmiňuje netradiční úhly pohledu). Bohužel však jako u velké části tehdejší sovětské kinematografie je zápletka triviální, nezajímavá, uměle dramatizovaná.

Czech Made Man (2011)

Překvapivě vtipné a filmově profesionální. Výborná kamera, hudba, střih, a dialogy (resp. monology). Není mi sice vůbec jasné, kam tíhle tvůrci mířili, ale jak nemám rád Jana Budaře (Nuda v Brně!), tady ho dokážu ocenit. Tuzemskému diváku se připomene i slovinský herec Predrag Bjelac (opravdu to není David Suchařípa!), potěší exotická kráska Veronika Hong a i dvojka registrovaných maminek. Příjemné překvapení a aspirant na nejlepší český film roku (což je samo o sobě největší překvapení).

Tchán (1979)

Dialogy pánů Bláhy a Brodského, jakžto jejich herecké mistrovství, právem patří do zlatého fondu české komedie. Kromě mladého Sváti asi moc víc nezaujme, přesto se jedná o milou neškodnou, vesnickou, normalizační letní komedii, které vždy dokážou vyloudit na lících vyloudit úsměv.

Teror (2011)

Okomentoval bych to jako "řemeslně velmi zdařile natočená kravina". Technicky skutečně zmáknuté, ale ani Joel se podle scénáře Karl Gajduseka prostě nemá čeho chytit. Emotivní a hlasité, po angličtinářské stránce krásně srozumitelné. Moc nechápu, proč hvězda formátu Nicole šla do projektu, kde ze sebe dělá hadrového panáka (myšleno tak, že nemá co hrát, ale i doslovně). U Cage už jsme na to zvyklí, ačkoliv tady jsem pořád čekal, kdy začne konečně pořádně řádit (a ono nic).