Bankovní konto s výstrahou (1980)

Atmosféra 5*, komplikovanost vyšetřování (zklamání, čekal jsem že Baresi má v záloze nějakou boudu) a zkratkovitost na konci (nepochopil jsem závěr, fakt to nešlo nějak srozumitelněji?) trochu srazily dojem. Na začátku filmu se dozvíme zásadní, policie je vydírána sta miliony lir. Pak máme být přesvědčeni, že Baresi - Gemma není žádný charakter anebo že na oko přistoupí na hru mafiánů a na konci triumfálně zvítězí, zřejmě lstí. A vono ne. Masakr na policejní stanici je dobovou záležitostí.

Výheň (2011)

Nehty na rukou okousané až po lokty... Post apokalypso. Chvílemi se bojíte pohnout. Je tu pár nelogičností, ale nechci moc spoilerovat. Když si doma chováte prase na porážku, musíte ho asi něčím krmit. To hlavní, to čeho se postupně začnete bát, tu vlastně vůbec není explicitní, jen naznačené. Brrrr. Nemít co pít a jíst je blbý, ale dostat se do rodinky, která se naučila v nové době "hospodařit", to je ohavné. Obsah kolegy SOLOM bych doporučoval upravit.

Ostrov stříbrných volavek (1976)

Severní Německo je obzvlášť hnusná země. Alespoň v téhle poetické Jirešově podivnosti. Na jednu stranu estetické záběry, na druhou podivný svíravý pocit, který vás donutí stát se dezertérem. Kdo byl ale hlavní postavou? Sepp? Nebo Tony Vladimíra Dlouhého? Nebo malý Heinrich? Luděk Kopřiva dabuje jednu z hlavních postav, taky neobvyklé. Smutné, stísněné, plné beznaděje a lidí co ztratili svou víru (nemyslím náboženství). Ale takové mohlo být Německo pár měsíců před koncem WWI.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Na začátku roztomilé, na konci už únavné. Asi tak od půlky bych šel jinou cestou. Reese ještě z dob kdy byla kost. Černobílé s barevnou by šlo udělat jinak, jako nápad k nezaplacení.

Zlaté časy ve Spessartu (1967)

Za písničky, čtyři. Když slyšíte "Až zaťukám u dvířek tvých", "Rýnské víno" a další fláky, budete si zpívat spolu se Strašidly. Epizodičnost a směřování nikam ubíjí to, co v jedničce a ve dvojce slavilo úspěch, totiž příběh. Trojka je upřímně řečeno hodně velká kravina, ale režisér Žáček a sólisté z Karlína zachránili mnohé.

Situace je vážná, nikoli však zoufalá (1976)

Souhlasím s argensonem. Jenom bych ještě dodal, že na úplný vrchol by filmu pomohlo přeobsazení sekretářky za nějakou víc sexy dračici, a tvůrci si mohli dát trochu práce s vymýšlením vtipů a komediálních situací, takhle se až na krásné výjimky omezili na tradiční přenášení mrtvoly na jiné místo. Vtípky na politiky jsou ale skvělé! __Nevěděla jsem, že je ministerstvo kulturních hodnot... Ani já, než mě jmenovali..... Lefebvre dabovaný Lubomírem Lipským, to je pastva pro uši.

Trumfové eso (1968)

Konec v kasínu je výbornej, ale nějak jsem nedokázal přijít na chuti tomu spletenci několika příběhů a hlavně postavě Eli Wallacha. Nejdřív s nimi vyjebe a pak jsou kamarádi (protože jim nic jiného nezbyde). Výtečný původní dabing s Rudolfem Hrušínským a Petrem Štepánkem (Terence mu jde náramně) - vždyť i taková dabérská esa jako Větrovec tam jen štěkali. Komedie vůbec, na to je zápletka příliš iritující, a jako western bych asi hodně předělával. Přesto to není zklamání.

Nevěsta s nejkrásnějšíma očima (1975)

Velmi jednoduchý příběh, čekáte pointu, nějaký háček, ale žádný tu není. Mladý Milan Knažko se ráno probudí a od staršiny horské vesnice se dozví, že je čas, aby se oženil. Protože slyšel o krásné neznámé dívce, ohrne nos nad Eržikama, co se o něj perou ve světnici a vyrazí do světa. Cestou vykoná několik dobrých skutků na stále stejném kouzelně mizejícím starečkovi, aby nakonec došel do idylické chaloupky u řeky (nebo rybníka, ze záběru nebylo vidět), kde potřebují opravit slaměné došky. Milan tohle sice nikdy nedělal a tak první opravu trochu podcení, protože ale konal dobro, dostane druhou šanci a tu beze zbytku a s vděčností k obyvatelům chaloupky, stařečkům a la Filemon a Baucis využije. Pak jim s jejich dovolením uzme černou slepici, začarovanou dívku s nejkrásnějšíma očima (Dimitrova opravdu pěkná), vyslechne radu, že prokletí ji zbaví jedině právoplatným sňatkem s onou slípkou, bez mrknutí oka nechá koně na protiúčet, a vyrazí zpátky do rodné vísky, kde si přes posměch místních obyvatel slepici vezme. Tvůrci vtipně a chytře obešli situaci, kdy má slípka odpovědět staršinovi, že si Milana bere za manžela, a pak už můžeme slavit se všemi bulharskými cikány (a že jich v záběrech v komparzu uvízlo bylo hodně) až do rána bílého.___ Hezké lokality, kamera, příběh. Neuráží a není v tom politika.

Tootsie (1982)

Nemám rád filmy, ve kterých se chlapi převlékají za ženy, ale Dustin je fakt dobrej a vypadá jako ženská, a ne transvestita (takže souhlasím s komentářem kolegou Galadriela). Lákavá je Jessica Lange, potěší přítomnost Billa Murrayho i komandanta George Gaynes Lassarda. Dabing Václava Postráneckého je skvělý, báječně mu přizvukují Pavel Trávníček, (skvěle obsazený Jan Přeučil), Ljuba Krbová i František Němec, o velkém talentu Rudolfa Hrušínského ani nemluvě (ten chlap kdyby mluvil zimnici čtvrtodenní, pořád bude bezvadnej). Možná zbytečně moc dlouhé, i když odhalení je vymyšleno pěkně.

Krásná země (1977)

Znáte ten pocit, když je něco už moc praštěný? Tohle totiž bylo tak pošahaný, že jsem se ani zasmát nedokázal. Výborný původní dabing, dobrý nápad, ale asi to nechtělo ve všem dotahovat až do detailu. Pokud ale budete příznivěji naladěni, možná si to užijete, třeba scéna s vyloupením banky je skvělá a oběd v restauraci se taky dá pamatovat. A Silvia Dionisio svlečená.