Den kobylek (1975)

A cenu Miss sympatie určitě nezískává... Karen Black. Proč tuhle kyklopku angažovali do role femme fatale, na jejíž postavě nejen v Hollywoodu všechno stojí a padá, to nepochopím. Nesympatický zjev umocňuje ošklivá role, a taky hodně šílenství, jemuž některé postavy propadají. Začátek a konec jsou dva zcela odlišné filmy, zatímco konec má až katastrofický přesah, začátek je klasickým vypravěčským opusem o budování amerického snu. Prostředek filmu, v němž se perou kohouti, a vříská Faye, stojí za starou belu. Dobrý dabing ČST Praha. Bill Atherton sympaťák redfordovského střihu. A jestli jsem dobře viděl, v jednom záběru hoří plakát k filmu Ziegfeld Follies.

Hořký měsíc (1992)

Emmanuelle Seigner už jsem někde obdivoval.... Ostatní jsou tu proti jejímu sexappealu dost do počtu, a Polanski si některé scény prostě odpustit nemohl. Ještě že tak.

Dostihová horečka (1976)

Konečně se setkávám s pravým Pomajzem. Pomalý rozjezd, ale jenom co tý bandě začnete fandit, velmi dobrá zábava. Původní dabing, jenž by měl být svatý. A taky soudce, který "má pochopení". Ústřední hudební motiv!

Dobrodružný výlet Orient-Expresem (1985) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale zase jednou překombinované množstvím postav pobíhajících vlakem. Kdyby jich byla polovina, pořád by to bylo dost. Poctivý český dabing staré školy. Začátek je trochu ukoptěný a konec protahovaný, takže v součtu zklamání.

Most špiónů (2015)

No vzhledem k tomu, že Lincoln byl stopážní utrpení, Válečný kůň fiasko a Tintina, Indianu a Mnichov jsem neviděl, je to pro mě nejlepší Spielberg od Chyť mě, když to dokážeš. Ačkoliv jsem trochu zklamán nedostatkem akce, chrochtám nad způsobem, jakým byla natočena výměna (řeknete si, z pohledu akčních plánů taková banalita), a samozřejmě líbila se i kamera (kromě roztřeseného úvodu na nádraží). Z pohledu cen Akademie povinné americké defilé se koná v závěru (zveřejnění akce), ale to už tomuhle pánovi odpustíme. Alda byl nějak mladej, gratulace.

Bornholmská ulice (2014) (TV film)

Proč má takhle vážná a v životě těch lidí zásadní chvíle komediální přesah? Film, který si neumím vychutnat, nicméně oceňuji scénu, v níž Harald otevírá hranice, to vás nenechá lhostejnými. Michání komedie s dramatem a dabing nelíbí.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Další důkaz pro mě, že staré české crazy komedie mi nesedí. Skvělí jsou Libíček se Sovákem (a ve štěkách i Kepka), ale ostatní nestojí za řeč. Bubliny vnímám jako trapas, Schoberovou jako příliš oblečenou.

Peccati di gioventù (1975)

Nahá Gloria Guida a léto na Sardinii. Co byste chtěli víc? Atmosféra obrazová i hudební velmi slušný průměr, děj jako obvykle hodně jednoduchý a nenapínavý. Jezdí se tu v pěkných bugatkách. Kvality fotoaparátu, jehož pomocí chtějí vydírat Irene, jsou ale hodně přestřelené, ani nejlepší teleobjektiv by z takové dálky nepořídil tak detailní záběry. Za tři, ale za nahé záběry Glorie jedna navrch. Viděno částečně v anglické a částečně italské (je autentističtější) verzi s anglickými velmi volně odvozenými titulky.

Roztomilý člověk (1941)

Ve válečných letech se čeští filmaři vraceli ke staré látce... píše se na začátku filmu. Chápu to jako alibismus, protože pár vtipnějších a lepších filmů pro pamětníky už jsem viděl. Ne že by Olda ze sebe nedostával to nejlepší, ale námět mi nějak pokulhává, je příliš dětinský, a ani jako satira na senzacechtivou společnost to nestačí.

Táto, sežeň štěně! (1964)

Já bych snadno a rád přežil budovatelsko-soudružskou pachuť, ale kdyby ten film o něčem byl. Takhle jenom Miroslav něco říká, aby to pak po něm zopakovala jeho filmová dcera, nebo naopak. Vtip není dotažený do konce ani v jednom případě. Škoda, plakát a hlavní postava slibovaly víc.