Velké plážové bingo (1965)

Nesmějte se, takové plavky se tehdy asi opravdu nosily.---- Frankie (Frankie Avalon); Ded Dee (Annette Funicello); Sugar Kane (Linda Evans, známá například z Dynastie); mořská panna Lorelei (Marta Kristen); Eric Von Zipper (Harvey Lembeck) .------Postupně se z běžného muzikálu se spoustou dobrých písniček dostáváme až k žánru grotesky, děj se dost rozmělňuje a ke konci je to jedna velká fackovaná. Zajimavě působí obrazy Hitlera či Mussoliniho na zdi kulečníkové herny- klubovny Rats či Zipperova průpovídka "Následujte svého vůdce!", jen těžko soudit, proč se je tvůrci rozhodli tímto způsobem tak hrozně zdémonizovat, když jinak všichni ti motorkáři vypadali jako naprostí pitomci. ------ "Tahle pláž je blázinec." /*/*/* "Lorelei, víš jak se dělají děti?" "Ne." "Tak to abych odtud raději zmizel, nebo se to dozvíš."

Protiklady se přitahují (2008)

Další verze nudy zvané Listopadová romance (2001, Reeves, Theron)...--- Jakmile v tomhle přiblblém filmu Jill otevře pusu, měla by přes ní dostat. Navíc nadabovovaná Jitkou Ježkovou je ještě příšernější. Fredie mi ani nevadil, ale je pravda, že za celej film z něj nic kloudného nevylezlo. Adopce zvířat je asi nejtrapnější epizodkou. Taryn Manning mě nijak neoslnila a o hereckých "kvalitách" někdejšího dívčího idolu Prinze Jr. není asi nutné nic dodávat. Celkově, nudné, bez nápadu a vtipu.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Mno, říkal jsem si: "Dám čtyři." Ale pak, vlastně, co mi tam chybělo?→→→ Helena Bonham Carter je dokonalá všude, kam vkročí. Johny Depp je předem jasná volba a přítomnost Alana Rickmana mě potěší od doby Lásky nebeské taky pokaždé. Kromě Barkerovi dcery Johanny, která měla strašnej ječák, všichni ostatní zpívali perfektně, asi nejvíc vynikal malý Ed Sanders. Moc mi to celé připomnělo Moulin Rouge, i když příběh je to trochu z jiného soudku. Ovšem "pana Borata" jsem ve filmu nepoznal, i ten byl výbornej. Pokud jde o maso do pirohů, začal jsem tušit "nejhorší" ještě před tím, než nás scéna ve sklepě dovedla k obrovskému mlýnku. Souhlasím s POMEM, že zabíjení je tady neopodstatněné, na to se ale historie nikdy neptá.. Nevíte-li o čem mluvím, zeptejte se třeba "Heparína" Zelenky.. Pro takovéhle muzikály mám zvláštní slabost, konec byl neočekávaný a o to vhodnější.

Wisdom (1986)

Viděl jsem jen kousek filmu, takže nehodnotím, dokud nebude celý. Na MGM to včera suverénně pustili v originálním znění, frajeři :-) Estevez vypadá trochu jako čerstvý absolvent SOU a vůbec se k Demi Moore nehodí. Ona je naopak překrásná a a tak strašně mladá, daleko jsou ještě časy zkracování vlasů (Duch) nebo dokonce vyholování hlavy (G.I Jane). Ve Wisdom její ženskost a něžnost přímo září (nejenom v té sexy postelové scéně), moc se mi líbila.***** Vtipná byla především ta epizodka s prodavačem, který je poznal podle televize a pořád Karen přesvědčoval, že už se někde viděli. Nemůžu zcela souhlasit s Jendovým obsahem, protože Karen evidentně z počátku nevěděla, čím se John ráčí "po večerech" rozptylovat. Edit po několika letech: Viděno v dabingu.

Rudí (1981)

Moc dobře natočeno, moc dobře! Velký životní sen a příběh jednoho muže na pozadí Rudé revoluce. I ten Lenin vypadal tak jak ho z obrazů na zdi známe.///// Warren Beatty ve své životní roli, ve svém životním díle. Vážně myšlený a na dialozích postavený film nutící nás k zamyšlení. Jan Tříska v roli comrade Karl Radek je nejprve slyšet a posléze i chvilku vidět, to jen aby byla podtržena česká účast... Jack Nicholson s knírkem vypadá tak neobvykle (a přesto mladě). Diane Keaton hraje skvěle, kromě Warrena nejlíp ze všech. Chytlavá melodie ne nepodobná té z Doktora Živaga se musí líbit (nemyslím samozřejmě Internacionálu, nýbrž tu písničku, co hrála Louise na klavír). Dobře natočené scény držící do poslední chviličky diváka v napětí (hlavně ten moment na nádraží po příjezdu z Baku) . Odmítám dělení na americkou a ruskou část filmu, Intermission se prostě v tak dlouhých filmech dělá (např. Lawrence z Arábie). Konec první části a bouřlivou atmosféru předrevolučních dní v Rusku se zpěvem Internacionály v tomhle filmu každý zákonitě staví dost vysoko, (nejinak je tomu u mě), avšak pasáž s přepadením vlaku a setkání manželů na nádraží stavím ještě výš. Navíc, přes tak vážné téma se Warrenovi podařilo i slušně hláškovat, především v první části filmu. "I want to know what as." "Well, it's nearly Thanksgiving. Why don't you come as a turkey?" ///////// "If the workers of the world act together, they can stop the war. And I'm not..." "This one even pisses red." //////// "Could this thing interfere with having children? - Yes. You cannot have sex if you die. .......... Don't worry. You don't make babies with your kidneys."

10 položek a méně (2006)

**Vždycky můžete zastavit a zeptat se na cestu.** Tenhle film se mi nelíbil. Hloupé dialogy, hloupý děj, hrozné prostředí. Nic mi nepřipadalo k smíchu, zápletka byla nelogická. Komedie/drama?- K smíchu.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Jako pacifista bych to neměl říkat, ale ohromně jsem se radoval při sestřelení těch tří vrtulníků. Asi teda nejsem pacifista. --------Po nezbytném pomalém úvodu se film neuvěřitelně rozjel a já se u něj moc dobře bavil. Tom Hanks musí zákonitě dostat každého, ať už s panem Wilsonem na opuštěném ostrově nebo jako pan WIlson coby kongresman v boji "v zastoupení" proti umírajícímu Sovětskému svazu.****** Z počátku nesympatický Gust Avrakotos (nemám rád, když je někdo zbytečně agresivní) se rychle proměnil ve velkého pohodáře Philip Seymour Hoffmana a zahrál to snad nejlíp ze všech. *****O Hanksovi už řeč byla a i tu pro mě většinou nepřekousnutelnou Julii Roberts jsem tentokrát celkem v pohodě přežvejknul, což se mi naposled podařilo v Closerovi (opět u toho byl Mike Nichols) / jen na vysvětlenou, Pretty Woman je na mé černé listině pěkně vysoko nahoře../ ****Ještě bych vyzvedl svůdnou Emily Blunt (Emily z Prady), kterou jsem ale poznal až díky imdb databázi a která tentokrát bohužel dostala jen štěk, a nefilmové autentické záběry z opravdové války, které se výjimečně dobře hodily k tak uspíšenému představení životního příběhu pana Wilsona.****** Dost se těším na originál zvuk, protože dabing zase dopadl mizerně, dost vadí, když několik známých českých dabérů namluví hned několik postav najednou (Petr Oliva, Vladimír Čech). Navíc Hankse, pokud se nepletu, standardně mluví někdo jiný a dost to tentokrát překáželo. Možná že po zhlédnutí originálu tu zbývající hvězdu dodám. Mimochodem, pan Wilson měl až na jednu výjimku moc dobrý vkus na asistentky :-)

Ranč Deluxe (1975)

První erotický western, co jsem kdy viděl :-) Tihle zloději dobytka jsou drsní hoši - krávy porcují motorovkou. ***** Zaměřit se víc na přestrojení vysloužilého dobytčího detektiva pana Beige (pěkně všechny v závěru vypek) a vypustit spoustu zbytečných scén, mohl to být docela dobrý film. Takhle se to celé poměrně dost rozmělnilo a není z toho ani ten šedý průměr. Ovšem ten fór s plemenným býkem v hotelovém pokoji byl špica. "Mám si s sebou vzít hodně gum?" "Cecile,viděl jsi někdy, jak to dělají slepice?" "Z našich býčích telat jednou vyrostou nejlepší bejci!" "Je to pick-upová smrt."

Občanská policie (1976)

Zase si myslím, že námět lepší zpracování. Všechno jde na můj vkus příliš moc rychle - rozhodování o najmutí veteránů, přesvědčování Arona, nabídka v Bambusové chýši, přísaha. Než se kdo naděje, skupinka vietnamských veteránů už chodí po městě s šerifskou plackou na košili. "Zabiju tě." "Proč?" "Nechci o tom mluvit." A krásná Linda je mrtvá.. ****** Krisu Kristoffersonovi (s vizáží člena Bee Gees) role záporáka perfektně sedí, i když si (nevím proč) píská Indiana Jonese. Jan-Michael Vincen je takový ušatější Mirek Dušín, co si na konci zahraje na Johna Ramba. Victorii Principal to hrozitánsky sluší (takhle pěknou jsem ji ještě neviděl), je o dva roky mladší než na začátku Dallasu a je to sakra vidět. V podstatě je to ospalý film bez většího vzrušení, kde se hlavní střílečka odehraje až na samotném závěru a věru není špatná. ****** "Musíš jít nakrmit slepice?" "To ty vajíčka vaříte na zapalovači?"

Světlo bludičky (1982)

Drobné postřehy: *Režie: Allen Baron *Pracovnice odbavovací haly na letišti na samém začátku filmu vypadala jako transvestita. *Scéna s řidičem souběžně jedoucího auta a jeho lístečky byla moc vtipná, především pak český jednohlasný překlad jejich obsahu. *Všichni herci od začátku strašně přehrávají, takže to vypadá jako divadelní představení ve filmových kulisách, dialogy jsou chvílemi na úrovni argentinské telenovely nebo ještě lépe- silně to připomíná kultovní soap operu Dallas, i paradigma doby (oblečení, účesy, auta, prostředí celkově) souhlasí. *Hlavní hrdinka si průběžně píše deníček, áchich ouvej. *Mladí si začnou automaticky tykat po prvním polibku, staří (strýček a prodavačka) ještě před ním. *Je neuvěřitelné, jak jiný účes dokáže Faye Grant změnit k nepoznání. Při líbací scéně u vody je neskutečně sexy, bohužel se ke svému "poloafro" účesu hned zase vrací. *Leitmotivem snímku je zřejmě genderový souboj - "těhotná a bosá žena"; "bude z tebe dobrá manželka" a tak dále. *Některé scény jsou opravdu dost trapné- bouřlivý smích vyvolaný utěrkou v puse apod. Jiné jsou zase přehnaně kýčovité - stále se opakuje motiv jezera se zapadajícím či vycházejícím sluncem. *Joanna jednoho rána vstává s kokrháním kohouta, přestože její strýc evidentně žádnou drůbež nemá a ani mít nemůže, když na "chatu" jezdí jen na pár týdnů v roce. *Alespoň tu "naši první společně chycenou" rybu si mohl pan režisér odpustit, hrozně zfušované klišé, brr. *"Trik" světlo bludičky raději nerozebírat, to byla amatéřina z doby Cesty do pravěku. *Leslie Nielsen opravdu není příliš dobrý herec. *O Elizabeth Morganové (Tippi Hedren) v roli matky by můj děda nejspíš řekl, že je to pořádná NEMÓDA. *Slovy z filmu- "Mockrát děkuju, přijďte zas!" A já dodávám, raději už NE!